Kacze Opowieści

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

A to ja "Giganta" mam tylko jednego (nr 2 z 1997 roku). "Kaczora Donalda" też kupowałem, pamiętam karty z różowym rewersem, które trzeba było samemu rozrywać czy inne "gadżety" dołączane do kolejnych numerów, ale niestety nic mi się nie zachowało. KD wciąż jest wydawany?
2009-2021
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Jest wydawany, chociaż znów jako dwutygodnik i radzi sobie coraz słabiej - może serial go uratuje? ;)
dość
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1794
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

KD od tego roku jest wydawany co miesiąc.
adamnowak76
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 11 sie 2011, 20:50
x 7

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamnowak76 »

Disney publikuje kolejne fragmenty promujące nowe Kacze Opowieści:

Sknerus (nawiązanie do najbardziej znanej roli Davida Tennanta ;) )
[ Spoiler ]
Donald
[ Spoiler ]
Hyzio
[ Spoiler ]
Tasia
[ Spoiler ]
Śmigacz
[ Spoiler ]
Pani Dziobek
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

No to jeszcze wrzucę coś przeterminowanego, ale może ktoś jeszcze widział. Czołówka Duck Tales śpiewana przez amerykańską obsadę :)
[ Spoiler ]
Dobrze, że to nie japońskie anime. Wtedy musieliby fałszować dla wytwórni muzycznej przez 10 singli/albumów z character songami, a sam opening miałby z 8 wersji: jeden grupowy, 6 śpiewanych przez każdą postać + jeden instrumentalny. ;)

Ciekawe, kto zaśpiewa polską czołówkę. Mam nadzieję, że nie będzie to pierwsza osoba, która wpadła na reżysera dubbingu idąc do toalety. Na kogoś w rodzaju Mieczysława Szcześniaka raczej trudno liczyć, bo koszta, mniejsza dostępność serialu i status piosenkarza już nie ten, co wtedy.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

W tym zwiastunie
[ Spoiler ]
słychać fragment piosenki w polskiej wersji - śpiewa kobieta, niestety nie poznaję kto to.
Mam również nadzieję nie będzie nowego tekstu piosenki, tylko stary dobry przekład Filipa Łobodzińskiego.
adamnowak76
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 11 sie 2011, 20:50
x 7

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamnowak76 »

Premiera coraz bliżej, zatem pojawia się coraz więcej materiałów wideo:

Fragment zaprezentowany na D23 Expo:
[ Spoiler ]
Fragment zaprezentowany na San Diego Comic Con:
[ Spoiler ]
Kolejny zwiastun:
[ Spoiler ]
"Poznajcie Hyzia":
[ Spoiler ]
"Poznajcie Dyzia":
[ Spoiler ]
"Poznajcie Zyzia":
[ Spoiler ]
"Poznajcie Tasię":
[ Spoiler ]
"Poznajcie rodzinę":
[ Spoiler ]
Dodatkowo podczas ostatniego SDCC twórcy potwierdzili, iż w serialu pojawi się także tytułowy bohater i kilku złoczyńców innej kreskówki Disneya - "Darkwing Duck", znanej w Polsce jako "Dzielny Agent Kaczor". ;)
radef
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:52
x 1
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: radef »

Od dawna obserwowałem temat, ale dopiero dziś zmobilizowałem się coś dopowiedzieć.
Ale zacznę od ciekawego newsa z USA dotyczącego serii komiksowej "DuckTales" (związanej z nowym serialem).
Zgodnie z opisem w październikowym numerze serii ma się pojawić Della, czyli matka Siostrzeńców. Oprócz tego zaprezentowano okładkę, na której prawdopodobnie postać Delli jest zakryta. Chodzą plotki, że główny wątek pierwszej serii ma dotyczyć Donalda i Sknerusa, którzy z niewyjaśnionych powodów 10 lat przed akcją serialu zrezygnowali z poszukiwania skarbów. Podejrzewam, że Della może być istotną postacią w tym wątku.
Obrazek
2. Kaczor Donald i Wehikuł Czasu. Z tego, co pamiętam wyszły tylko 2 numery w Polsce (tyle przynajmniej przeczytałem i tą informację potwierdzał ówczesny serwis komiks.pl). Historia po prostu urywa się. Nie wiem, czy to było ze względu na jakieś problemy licencyjne, brak kontynuacji w oryginale, czy może słabą sprzedaż. Za to pamiętam, że historia była ciągła i bardzo żałowałem, że nie miałem jak jej przeczytać do końca.
Z KDiWS to jest ciekawa kwestia. W oryginale seria liczyła 6 albumów wydanych na początku lat 90. Z czego ostatnie 2 ukazały się w 2-3 krajach i były rysowane przez dość miernych rysowników. Tworzenie serii zostało zawieszone po 6 numerach i przez wieki wydawało się, że historia nie będzie zakończona. Do 2005 roku kiedy powstał epilog serii, który kończy wszystkie wątki (a przy tym jest na tyle uniwersalny, że może być czytany nawet tylko po lekturze pierwszego albumu). Komiks ukazał się w Polsce w KD 2006-46 jako "Patent Leonarda da Vinci". We Francji ukazało się fajne wydanie całej serii w dwóch tomach, ale niestety patrząc na poczynania Egmontu nie ma szans na takie wydanie w Polsce.
Tomek pisze: Może produkcja okaże się na tyle wielkim sukcesem, że wreszcie doczekamy się jakiś spin-offów/kontynuacji w rodzaju Superkwęka ;)
Problem z Superkwękiem jest taki, że to europejska postać. Fani w całej Europie (i Brazylii) Superkwęka znają i kochają, natomiast w Stanach dopiero od 2 lat postać jest jako tako przedstawiana czytelnikowi. Niestety chyba bez sukcesów, ponieważ PKNA (chyba najlepsza seria o Superkwęku, której 3 rozdziały ze środka ukazały się w Polsce w 2001 roku w "Komiksach z Kaczogrodu"), została przerwana po 6 numerach. Więc nie widzę szans na serial o Superkwęku, a nawet na występ w serialu. Większe szanse są na inne znane głównie w Europie postaci typu Dziobas czy Kaczencja, bo z nimi więcej komiksów wyszło w USA.

Tak tylko chciałbym lekko zareklamować, że od kilku lat prowadzę bloga o komiksach Disneya (ale też o "Kaczych Opowieściach") - http://komiksydisneya.pl/. Głównie o nowościach, ale od czasu do czasu staram się publikować jakieś szersze artykuły np. kilka miesięcy temu lista "TOP 10 mitów o komiksach Disneya".
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dzięki za informację o Wehikule Czasu. Szkoda, że tak mało tego zostało i do tego jeszcze pewnie nie w języku angielskim. Właśnie tak z ciekawości popatrzyłem na allegro z nadzieją, że może trafi się jakiś postrzępiony numer i tutaj okazuje się, że komiks musiał mieć niezły nakład :)
https://allegro.pl/listing?string=kaczo ... i-1-2-0511

Kiedyś, jak będę miał kasę to sobie je sprezentuje (na razie jestem na etapie spełniania swoich innych zaścianek - np. dokończenia jakiś 8 serii mangowych i 4 light novele wydanych w Polsce, a także kilku bzdet z Japonii).

Z tym serialowych Superkwękiem to raczej moje marzenie niż wiara w Disneya. Po prostu lubię tą nową animację i kreskę Duck Tales. Myślę, że wystarczyłoby zmienić kolorystykę na ciemniejszą (po prostu przenieść akcję do nocy), trochę cieniowania w stylu Batman TAS i pasowałaby na spin-off jak ulał :D

A tak to trudno nawet o jakiś gościnny występ Superkwęka w nowym Duck Tales (w przeciwieństwie do starego). Przede wszystkim w serialu jest Kaczor Donald. Trudno, aby mieszkając z Sknerusem i przeżywając z nim i siostrzeńcami przygody miał czas na ubieranie się w superbohaterskie ubranka. Byłoby to zbyt dezorientujące dla dzieciaków, nie pasowałoby to do jego serialowego image. Pewnie nie będzie też odpowiedniej bryki dla tego herosa w serialu ;). Jak już liczyłbym na jakieś fanserwisowe nawiązanie (np. przebranie w szafie postaci), które zauważyliby tylko najwięksi fani.

Co do kwestii popularności to bardziej zastanawiają mnie prawa licencyjne. W sumie pewnie może lepiej wiesz - jak wygląda kwestia dziedziczenia praw do postaci / elementów biografii wymyślonych w ramach europejskich wydawnictw? Czy Disney może sobie z nich korzystać bez pytania oryginalnych autorów i wydawców, czy tylko możemy liczyć w serialu na kanon Carla Barksy? Jak wyglądało dzielenie się własnością intelektualną pomiędzy europejskimi wydawcami? Czy mogli oni sobie wypożyczać bohaterów od siebie od tak?
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Jeśli chodzi o postacie poboczne - przypominam, że w starym serialu bywały odcinki (czasem nawet dwu-historyjkowe), gdzie skupiano się na innych bohaterach i nie kładziono nacisku na poszukiwania skarbów - chociażby odcinki koncentrujące się wokół Śmigacza, gdzie Sknerus i siostrzeńcy pojawiali się np. tylko w jednej scenie. Łatwo sobie wyobrazić np. sytuację jak w "Fineaszu i Ferbie", gdzie dwa odcinki dzieją się równocześnie, mają wspólny początek i koniec, ale opowiadają o dniu z perspektywy innej postaci. Możliwości jest masa, a scenarzyści zdaje się nie wykluczali niczego - nawet sugerowali, że zarówno dla Agenta Kupra jak i Superkwęka miejsce się znajdzie.
dość
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1055
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 182

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Tomek pisze:A tak to trudno nawet o jakiś gościnny występ Superkwęka w nowym Duck Tales (w przeciwieństwie do starego). Przede wszystkim w serialu jest Kaczor Donald. Trudno, aby mieszkając z Sknerusem i przeżywając z nim i siostrzeńcami przygody miał czas na ubieranie się w superbohaterskie ubranka. Byłoby to zbyt dezorientujące dla dzieciaków, nie pasowałoby to do jego serialowego image. Pewnie nie będzie też odpowiedniej bryki dla tego herosa w serialu ;). Jak już liczyłbym na jakieś fanserwisowe nawiązanie (np. przebranie w szafie postaci), które zauważyliby tylko najwięksi fani.
Ale "Kaczych opowieściach" był wątek superbohatera, za którego przebierał się księgowy Sknerusa - Cyfron (Robokwak). Wiadomo, że ta postać ma też pojawić się w nowym serialu.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ale do Superkwęka - ze względu na to, że czytałem głównie komiksy - mam większy sentyment :D To postać, która nie pojawiła się znikąd - jest przedłużeniem innej postaci, na której przez wiele lat wcześniej wychowywałem się.
Atoman pisze:nawet sugerowali, że zarówno dla Agenta Kupra jak i Superkwęka miejsce się znajdzie.
O Superkwęku nigdzie nie było wspominane, za to amerykański wynalazek - Agent Kuper jest potwierdzony.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
radef
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:52
x 1
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: radef »

Tomek pisze: Co do kwestii popularności to bardziej zastanawiają mnie prawa licencyjne. W sumie pewnie może lepiej wiesz - jak wygląda kwestia dziedziczenia praw do postaci / elementów biografii wymyślonych w ramach europejskich wydawnictw? Czy Disney może sobie z nich korzystać bez pytania oryginalnych autorów i wydawców, czy tylko możemy liczyć w serialu na kanon Carla Barksy? Jak wyglądało dzielenie się własnością intelektualną pomiędzy europejskimi wydawcami? Czy mogli oni sobie wypożyczać bohaterów od siebie od tak?
Według mnie nie ma różnicy pomiędzy licencją na postacie stworzone przez Barksa, a stworzone przez europejskich twórców. W obu przypadkach scenarzyści/rysownicy tworzyli komiksy nie dla Disneya, ale dla wydawnictwa mającego licencję (w przypadku Barksa Western Publishing). Akurat ciekawym przypadkiem jest Dziobas (który ponoć ma być w 2. sezonie), ponieważ w przeciwieństwie od reszty postaci, pierwszy raz wystąpił w komiksie stworzonym dla Disneya (był okres kiedy jakaś podspółka Disneya zlecała tworzenie komiksów Disneya).
Prawdopodobnie wygląda to tak. Postać X pojawia się w kaczym/mysim komiksie. Od tego momentu prawa do tej postaci należą do Disneya i postać może pojawić się w każdym komiksie wydawcy mającego licencję na tworzenie komiksów z standardowymi postaciami Disneya. Twórcy nie mają żadnych praw, w przeciwieństwie do Marvela/DC gdzie zawsze pojawiają się notki typu "Postać X została stworzona przez Y i Z". Wydawnictwa też nie, ponieważ choć to oni płacą za komiksy, to prawa do nich ma Disney.
AtoMan pisze:Możliwości jest masa, a scenarzyści zdaje się nie wykluczali niczego - nawet sugerowali, że zarówno dla Agenta Kupra jak i Superkwęka miejsce się znajdzie.
A było mówione, że są szanse na występ Superkwęka? Bo nie kojarzę takiej informacji, szczególnie że Superkwęk (o czym pisałem) w USA jest średnio kojarzony. A wydaje mi się, że jeżeli w serialu pojawi się i Darkwing Duck, i Robokwak, to na Superkwęka raczej nie ma miejsca.
A może Supergoofy? Wiem, że myszy (psy?), ale to byłby ciekawy występ gościnny.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Re: Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Coś kojarzę, że pytali o to twórcę a ten zasugerował, że dla wszystkich kultowych postaci z komiksu się znajdzie. Chociaż głowy nie dam, czy o samego Superkwęka chodziło...
dość
adamnowak76
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 11 sie 2011, 20:50
x 7

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamnowak76 »

Zbliżamy się do godziny zero :) Już w sobotę odbędzie się premiera specjalnego, godzinnego odcinka pod tytułem "Woo-oo!", rozpoczynającego nową wersję Kaczych Opowieści.

Co ciekawe, Disney wymyślił interesującą promocję serialu. Otóż premiera będzie trwała... cały dzień na Disney XD. Dosłownie, ten sam odcinek będzie emitowany non stop od północy z piątku na sobotę do północy z soboty na niedzielę (czas nowojorski).
Regularna emisja serialu rozpocznie się 23 września, niemal dokładnie w 30. rocznicę premiery oryginalnych Kaczych Opowieści.

Zgodnie z grudniowymi zapowiedziami, pierwszy sezon Kaczych Opowieści (drugi już jest w produkcji) będzie się składał z 21 półgodzinnych odcinków oraz 2 odcinków godzinnych. Premiera jednego z nich właśnie w tę sobotę!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości