Kacze Opowieści

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Cały dzień jeden dwuczęściowy odcinek? Trochę szalone ze strony Ameryki.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ktoś już oglądał pierwszy odcinek nowych Kaczych Opowieści? :D

Ja nie wytrzymałem i obejrzałem sobie wszystko po angielsku, a przynajmniej w jakości na jaką pozwolił znaleziony stream. Troszkę miałem problem z akcentem Sknerusa i Śmigacza na początku, ale po dłuższej chwili dostosowałem swoje ucho do ekspresyjnego szkockiego bogacza i niewyraźnego pelikanowania jego pracownika. Gorzej było z Donaldem - jak bym nie starał się, to pierwszego dialogu z Sknerusem nie potrafią w pełni zrozumieć. Potem jest lepiej, ale naprawdę trzeba się skupiać, aby wyłapać słowa w kwakaniu postaci. Pomagają za to dialogi pozostałych bohaterów, więc jest ok.

Moimi ulubionymi postaciami są na razie Sknerus i jego rywal - Granit Forsant. Bardzo dobrym pomysłem było zatrudnienie Tennanta. McKwacz to w zasadzie taki Doctor Who, tylko bez butki podróżującej przez czas, a za to z dużą ilością mamony. Postać, która biadoli, że jest stara, ale wystarczy tylko impuls, aby po chwili powróciła do dawnych przygód. Z kolei jego wróg nie grzeszy szczególnie rozumem, a raczej zemsta mu zżarła mózg - świetnie reaguje na kwestie i zachowania Donalda, ujmując je na swój sposób :D

Siostrzeńcy i Tasia to typowi przedstawiciele gatunku dzieci pragnących przygód w kinematografii, czyli jako dorosły człowiek trudno ci będzie się z nimi utożsamiać :D Jednakże i one mają niektóre fajne teksty - jak zabawny motyw z telefonem i odpowiedzialnością. Chociaż i tak najlepiej momentem była historia z mostem przypominająca klasyczne slapstickowe animacje z Kaczorem Donaldem czy innymi klasycznymi Toonkami.

Podsumowując wszystko ogólnie znajduje się na swoim miejscu. Nawet muzyka udźwiękowienie muzyczne przywodzi na myśl dawne lata i tylko nowa animacja przypomina, że nie jesteśmy w latach 80. Ogólnie jak mówiłem quality video u mnie nie było zbyt wysokie, ale i bez tego muszę przyznać, że kreskówka, przynajmniej na etapie pilota, jest dopracowana. Widać, że ktoś chciał z tego zrobić flagową produkcję stacji, co cieszy :).

Na koniec - odcinek ma końcówkę (lekki cliffhanger?), która wprowadza coś nowego do historii. Może zainteresować jedną z osób tu wypowiadających, aczkolwiek pewnie już obejrzał epizod, bądź odkrył to z innego medium ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Jeśli chodzi o oglądanie, to polecam wszelkiej maści wersje WEB-DL, bo te zazwyczaj dostarczane są z angielskimi napisami. Bez tego nie tylko z Donaldem, ale i częścią kwestii Sknerusa byłby problem :P
dość
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 180

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Ja ponadto szukałem jakiegoś bezpośredniego nawiązania do starej serii - i jest:
[ Spoiler ]
adamnowak76
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 11 sie 2011, 20:50
x 7

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adamnowak76 »

Pierwszy odcinek "Kaczych Opowieści" miał wiele nawiązań nie tylko do poprzednika i komiksów, ale także innych seriali Disneya:
[ Spoiler ]
Co do zakończenia odcinka:
[ Spoiler ]
Najbliższe trzy odcinki:
Odcinek 2 - Daytrip of Doom! (emisja 23 września)
Odcinek 3 - The Great Dime Chase! (emisja 23 września)
Odcinek 4 - The Beagle Birthday Massacre! (emisja 30 września)

Data polskiej premiery wciąż jest nieznana.

Nowy zwiastun Kaczych Opowieści: Klip promocyjny: Pełna wersja odświeżonego openingu:
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 180

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Wypiszmy jeszcze co się zmieniło względem starej serii:
[ Spoiler ]
Ponadto:
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Dzięki @Pzet za przypomnienie - umiejscowienie domu Sknerusa to jedyna rzecz, która mi się nie podobała w odcinku. Zawsze kojarzyłem skarbiec nad centrum Kaczogrodu na wzgórzu, a nie jakimś odseparowanym budynkiem na obrzeżu, niczym posiadłość Batmana. Wiem, że to pasuje do charakteru McKwacza - zwłaszcza na początku pilota - ale z drugiej strony przez to posiadłość nie wygląda tak okazale jak to było w oryginalnej serii czy komiksach.

Dzięki @adamnowak76 za morze ciekawostek - jako, że wypadłem dość dawno z obiegu, cieszą mnie takie różne głupotki nawiązujące do komiksów :).

Co do szalonej teorii:
[ Spoiler ]
Jakby zastosowali taki zwrot akcji w disneyowskich Kaczorach (nie przejmując się o jakiś kanon) to byłbym pod wrażeniem. Ale to raczej mało możliwe. Wątpię, aby Disney zgodził się na taki ruch, nawet jeśli to komiksowa adaptacja i współcześni fani są lepiej przygotowani na taką aferę niż ci z lat 60, gdzie ogół widzów stanowili małe dzieci ;)
Pogrzeb Sknerusa.jpg
Nie będę rzucał linkiem, ale na chomikuj może znajdować się przetłumaczony zerowy numer komiksu o tej samej nazwie, co serial ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Taka mała drobnostka - porównanie wersji tych samych scen z trailera i pierwszego odcinka. Widać trochę kosmetycznym zmian.
[ Spoiler ]
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Większość z nich wygląda jak trochę inny kadr + kolorystyka (efekt korekcji barwnej przez nadawcę?), czasem poprawki w kolorowaniu, miejscami lekko poprawione kreski. Największą różnicą jest chyba kształt łodzi podwodnej ;)
dość
Awatar użytkownika
J-Will
Obserwator
Posty: 437
Rejestracja: 12 kwie 2017, 1:44
x 39
x 169

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: J-Will »

Kacze Opowieści się oglądało w dzieciństwie, ta piosenka z czołówki, która wbijała się w głowę i nie chciała z niej potem wyjść.
Cieszy mnie fakt, że wyszła nowa wersja, a także fakt, że Donald ma być większą częścią fabuły niż w poprzedniku.
Nie cieszy mnie tylko to, że w Polsce zamiast dać Kacze Opowieści na -tak mi się zdaję- bardziej dostępnym Disney XD to piszecie, że ma być na Disney Channel, nie podobają mnie się też te kwadratowe głowy u Hyzia, Dyzia, Zyzia i Tasi, nie wiem czemu nie nie narysowano ich normalnie tylko jak jakiś dziwolągów.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Może ludzie odpowiedzialni za Disney w Polsce uważają, że Kaczki są raczej kierowane do małych dzieci niż młodzieży ( w sumie to oryginalny serial też leciał na Disney Channel). Zresztą to, że nie emitują odcinków 1-2 dni po premierze, a czekają chyba do końca sezonu, aby wszystko puścić jednym ciągiem, świadczy o tym podejściu.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 585
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Jako osoba która na Kaczych opowieściach się wychowała (właściwie była to jedna z pierwszych bajek jakie w życiu oglądałem) a wiernym fanem komiksów z Kaczorem Donaldem i spółką jestem już prawie od 20 lat to jestem zdruzgotany fatalną grafiką tero serialu. Nie jestem w stanie przejść tych kanciastych postaci. Siostrzeńcy i Tasia wyglądają wręcz ohydnie. Wprawdzie widziałem tylko tlailer ale to niestety nie są Kacze Opowieści. Smutno mi że tak zdruzgotano me dzieciństwo...
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 180

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Nie jest źle. Design faktycznie mógłby być lepszy, ale przynajmniej dalej są bohaterami, których widz może polubić. Na szczęście autorzy nie poszli w ślady twórców tej produkcji sprzed dwóch dekad i nie zrobili z siostrzeńców rozpuszczonych jak dziadowski bicz nastolatków:
https://www.youtube.com/watch?v=La4WAGCeiXo
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 585
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Fakt "Kacza paczka" była raczej nie wypałem. Wyszło że przełamywanie konwencji i na siłę unowocześnianie Kaczorowi Donaldowi nie służy.

Niestety tych "nowych" kaczych opowieści nie broni nawet niezła fabuła. Ta animacja została po prostu fatalnie narysowana wręcz spartaczona.

A szkoda liczyłem po cichu że ten nowy serial trochę ożywi zainteresowanie Kaczorem Donaldem które od paru lat mocno słabnie. Niestety Kaczor Donald u nas w Polsce ma status trochę takiego kiczowatego, obciachowego uniwersum które jest skierowane do dzieci i to małych. A to nieprawda.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 180

Kacze Opowieści - nowa wersja już w sierpniu 2017 roku

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Jak czytam różne opinie, to wydaje mi się, że animacja jest generalnie chwalona ze względu na nawiązanie bardziej do twórczości komiksowej Carla Barksa niż do typowo disneyowskiego stylu znanego pierwszej wersji serialu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości