Made in Abyss

Seriale animowane z całego świata :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Made in Abyss

Postautor: Tomek » 28 wrz 2017, 16:55

Uwielbiam jak ta seria bawi się pozorowanym nastrojem niewinności z widzami. Pod koniec 12 odcinka znowu scena jak wyjęta z jakieś grzecznej bajeczki przygodowej dla dzieci. Człowiek ma już gotowe kilka odpowiedzi na to, jaką prośbę będzie miał Nanachi ( [ Spoiler ]), a tutaj pada coś innego, tak nie pasującego dla produkcji z udziałem dziećmi. Niby człowiek wie, że nie jest to ten typ historii, a mimo to nadal podświadomie wpycha w usta bohaterów charakterystyczne kwestie, które powiedziałaby w tej sytuacji postać dziecięca, gdyby była to zwykła kreskówka z dobranocki :D.

Trochę "wypłyniętej" muzyki z soundtracku Made in Abyss :)

Takeshi Saito - Hanezeve Caradhina

The First Layer

Raj Ramayya - Underground River
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Made in Abyss

Postautor: Tomek » 07 paź 2017, 0:36

Wywiad z Kevinem Penkin - kompozytorem muzyki do anime Made in Abyss, która jest fenomenalna! :)
http://www.animenewsnetwork.com/feature ... in/.122246

Co do ostatniego, podwójnego 13. odcinka jeśli ktoś szuka historii, która złapie za serce (ewentualnie pojedzie po psychice) to gorąco polecam tą serię. Finałowy epizod tego anime zawiera jedną z najsmutniejszych, a zarazem najpiękniejszych momentów, jakie w życiu obejrzałem.

Bardzo obawiałem się, jaki to autor mangi wynalazł powód wyjaśniający, dlaczego Nanachi prosi o to, o co prosi. Dostałem w odpowiedzi naprawdę poruszający konflikt tragiczny, gdzie racja jest po obydwu stronach i co gorsza, nie jak w standardowej bajce, gdzie jest happy end, mroczniejsza opcja wydaje się sensowniejsza. Na dobrą sprawę dopóki Nanachi nie przedstawił swojego punktu widzenia nad wodą, podchodziłem tak samo emocjonalnie do pomysłu, jak Regu.

Łzy aż cisną się w oczy, gdy nadchodzi kulminacja, dziwne uczucie pozostaje, gdy pomyśli się o tym istotach z "szóstego poziomu" ze wspomnień Nanachi i Mitty - miało być przekleństwo jak z baśni i jest - śmierć w tym świecie to nie jest najgorsze co może spotkać człowieka. Podoba mi się ta zmiana klimatu po najbardziej emocjonalnym momencie w serii - jak z disneyowskiego Bambi, gdzie w jednej chwili ginie mama jelonka, a w drugiej wróbelki ćwierkają. Tutaj jest to bardziej złożone i dodaje świetny klimat - takie zamknięcie pewnego rozdziału w życiu jednej czy drugiej postaci. Ta ulga wynikająca z tego, że jedna z postaci w ogóle nie brała udziału w tym procederze, więc jej doświadczenia wprowadzają masę optymizmu w towarzystwie :).

Nie zabrakło też niepoprawnego humorku - drugiego elementu, który świadczy o tym, że nie jest to raczej bajka dla dzieci, tylko dla dorosłych. Historia tak angażuje widza w pierwszych 20-25 minutach, że resztę tych głupotek z postaciami pochłania się jak słodycze, dzięki czemu seria nie kończy się tak bardzo gorzko. Świetny był ten pomysł z napisami na końcu serialu przedstawiającymi przygotowania do dalszej podróży oraz nadania sygnału. Podoba mi się muzyka, która jest czysta instrumentalna, po czym pod koniec pojawia się wokal. Jak na serię, która kończy się w środku historii mangi, to postarano, aby miała ona klimatyczną puentę. Jedynie ta ostatnia scena moim zdaniem była niepotrzebna - no chyba, że producenci są pewni powstania drugiego sezonu.

Bardzo obrażę się, jeśli nikt w Polsce nie wyda wersji mangowej tej historii. Anime to zdecydowanie najlepsza seria sezonu, być może nawet roku :)

Takie serie jak Made in Abyss przypominają mi, dlaczego pokochałem i nadal kocham japońską animację :-*
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Made in Abyss

Postautor: Tomek » 26 lis 2017, 14:30

Podczas dzisiejszej imprezy "Deep in Abyss Recital" odbywającej się w Congress Square Nihonbashi zapowiedziano drugi sezon anime Made in Abyss. Trailer :)
Obrazek, który promował dzisiejszą imprezę:
Made in Abyss.jpg
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Made in Abyss

Postautor: Tomek » 17 mar 2018, 22:02

Jest po co żyć ;). Manga "Made in Abyss" zostanie wydana w Polsce przez wydawnictwo Kotori :D
Made i  Abyss manga.jpg
Szczegóły wydania polskiego:
format: 145 x 205 mm
okładka: miękka z obwolutą
gatunek: dramat, fantasy, horror, przygoda
cena okładkowa: 25,20 zł
liczba tomów: 6+
termin wydania tomu pierwszego: wrzesień 2018

Polski opis komiksu:
W czasach, gdy niemal każdy zakątek świata został odarty z tajemnic, zaledwie jedno miejsce pozostaje niezbadane – ogromny system jaskiń zwany Otchłanią, pełen tajemniczych artefaktów i krwiożerczych bestii. Przez wiele lat Otchłań przyciągała śmiałków, którzy, nie bacząc na niebezpieczeństwo, zapuszczali się w jej czeluście w poszukiwaniu przygód i bogactwa.

Żyjąca w mieście na krawędzi Otchłani Riko marzy o pójściu w ślady swojej nieżyjącej już matki, wybitnej badaczki podziemnego kompleksu. Pewnego dnia podczas jednej z wypraw dokonuje odkrycia, które pomoże jej poczynić pierwszy krok ku osiągnięciu tego celu.
Źródło: https://www.facebook.com/WydawnictwoKot ... =3&theater
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Made in Abyss

Postautor: Tomek » 20 mar 2018, 0:28

Na zimę tego roku zapowiedziano dwa filmy kompilacyjne streszczające pierwszą serię: "Made in Abyss - Tabidachi no Yoake" (Brzask podrózy) i "Made in Abyss - Hōrō Suru Tasogare" (Wędrowny zmierzch). Wygląda na to, że na drugi sezon będzie trzeba jeszcze trochę poczekać (może i dobrze, biorąc pod uwagę, jak wolno wychodzi komiks).
Made in Abyss - Tabidachi no Yoake.jpg
Made in Abyss - Hōrō Suru Tasogare.jpg
Przy okazji Made in Abyss wygrało w lutym Crunchyroll Anime Awards na najlepsze anime roku 2017 (tytuł udzielony na podstawie głosowań internautów).
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Made in Abyss

Postautor: Tomek » 25 mar 2018, 19:22

Art promujący filmy kompilacyjne Made in Abyss :)
Made in Abyss film.jpg
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

Made in Abyss

Postautor: Tomek » 11 maja 2018, 0:53

Wywiad z Kevinem Penkin - kompozytorem muzyki do anime Made in Abyss - od Crunchyroll:

Wróć do „Animacje”