Awatar: Legenda Aanga/Legenda Korry

Seriale animowane z całego świata :)
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Awatar: Legenda Aanga/Legenda Korry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

W tym temacie porozmawiamy o serialu animowanym pt. ''Awatar: Legenda Aanga'' i jego spin-offie pt. ''Legenda Korry'', który był emitowany w telewizji Nickelodeon. Na chwile obecną jest emitowany w Polsce spin-off ''Awatara: Legendy Aanga'' pt. ''Legenda Korry'', w telewizji Zoom TV.

Serial animowany został stworzony w stylu japońskiego anime, chociaż jest to produkcja amerykańska. Został także stworzony na podstawie ''Awatara: Legendy Aanga'' film fabularny pt. ''Ostatni władca wiatru'', który nie jest taki jak serial animowany, w efekcie czego otrzymał... Złote Maliny.

Ciekaw jestem czy pamiętacie ten serial animowany?.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Awatar: Legenda Aanga/Legenda Korry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Niestety nigdy nie widziałem. Trochę wstyd, bo słyszałem, że jest bardzo chwalony.

Co do stylu japońskiego anime, to zawsze mnie bawi ten post krążący po internecie :lol:
Avatar japanese dub.png
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Awatar: Legenda Aanga/Legenda Korry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

''Awatara: Legendę Aanga'' wspominam z sentymentu, ponieważ w latach 2009-2013 Nickelodeona oglądałem głównie dla tego serialu animowanego. ''Awatar: Legenda Aanga'' to bardzo świetnie narysowana animacja w stylu japońskiego anime, bardzo świetne postacie, no i do tego znakomity polski dubbing - co ciekawe, w USA głosu Władcy Ognia użyczył w tym serialu animowanym sam Mark Hamill, znany głównie jako odtwórca roli Luke'a Skywalkera z ''Gwiezdnych Wojen'' ;).

Także powstały na podstawie ''Awatara: Legendy Aanga'' cykle komiksowe, które moim zdaniem są bardzo świetne - są one kontynuacją dalszych przygód bohaterów ''Awatara: Legendy Aanga'', jednak szkoda że nie zostały one w Polsce wydane.

Natomiast jeśli chodzi o film ''Ostatni władca wiatru'', to jest on bardzo słaby - pojawiła się nawet tzw. furtka na koniec filmu, jednak po otrzymaniu Złotych Malin nie powstała, i pewnie nie powstanie druga część filmu. Natomiast jeśli chodzi o spin-off kreskówki pt. ''Legenda Korry'', to już nie jest niestety to samo, co ''Awatar: Legenda Aanga'' - taka jest prawda.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Awatar: Legenda Aanga/Legenda Korry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Netflix planuje zrealizować ''Awatara: Legendę Aanga'' w wersji aktorskiej.

https://www.antyradio.pl/Film/Seriale/N ... anga-25831

Mam nadzieje, że Netflix nie popełni tego samego błędu, co było w przypadku ''Ostatniego Władcy Wiatru'' - filmowej ekranizacji ''Awatara: Legendy Aanga'', która okazała się być tak zbyt słaba, że otrzymała anty-nagrodę Złotą Malinę.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

Awatar: Legenda Aanga/Legenda Korry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Też w to wierzę. Mam wrażenie, że seriale aktorskie na podstawie kreskówek i anime mają jakiś tam potencjał na sukces: Bleach, Death Note, Klub Winx a teraz Awatar. To mnie dziwi a zarazem zaskakuje.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Awatar: Legenda Aanga/Legenda Korry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Przy czym filmy Bleach i Death Note to adaptacje mang (komiksów), więc sensowniej już byłoby je zestawiać z ekranizacjami Marvela i DC niż kreskówkami ;).
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Animacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość