Telenowele

Forum fanów telenowel :)
vlv
Użytkownik

Telenowele

Postautor: vlv » 11 paź 2017, 12:01

No i gdzie ta telenowela, która miała być wczesną jesienią?
katep
Użytkownik

Telenowele

Postautor: katep » 11 paź 2017, 21:10

pewnie będzie w przyszłym roku jesienią, bo TV Puls lubi tak zwodzić widzów, albo w zimie bo im się pory roku pomyliły :twisted: :lol:
vlv
Użytkownik

Telenowele

Postautor: vlv » 12 paź 2017, 9:40

No tak, mój błąd. Nie doczytałem. Wczesną jesienią tylko nie wiadomo którego roku. Nie było pytania :-P
Awatar użytkownika
M@rcin
Poster
Kontaktowanie:

Telenowele

Postautor: M@rcin » 12 paź 2017, 22:40

Miejmy nadzieję, że @Johny Begood wróci z dobrymi wiadomościami.

Hombre pisze:Co do wyboru telenoweli do wyemitowania, to gdy mieszkałem w Hiszpanii zauważyłem, że gusta polskiej widowni są zbliżone do tamtejszych widzów - tam też w kółko powtarzają "Nie igraj z aniołem" i inne telenowele rosa. Może pójść tym tropem i spojrzeć np. na ramówkę kanału Nova.

Święte słowa :) Obecnie znów powtarzają "Nie igraj z aniołem" i "Morze miłośći", które przecież również u nas doskonale sobie radziły. Podobnie "Gorzka zemsta", która jest aktualnie najchętniej oglądaną telenowelą na Nova TV. Zaraz po niej na drugim miejscu znane z Pulsu "Oblicza miłości". Podium uzupełnia "Rosario" z Venevision Int. W niedawnym czasie świetne wyniki zbierała tam również dobrze przyjęta jakieś 10 lat temu w Pulsie "Miłość jak czekolada".

Dodam, że ogromnym sukcesem w Hiszpanii była wielokrotnie tutaj wspominana "Gata salvaje". Posiada status kultowej już telenoweli i również należy do grona telenowel często powtarzanych. Wielka szkoda, że ominęła Polskę.

Myślę, że także Polsat z powodzeniem mógłby znów umieścić ten samograj "Nie igraj z aniołem" chociażby w TV6, bo "Detektywów w akcji" z pasma o 17 w Czwórce już raczej nie ruszą. Natomiast na wiosnę po zakończeniu "Esmeraldy" przypomnieć, ale jakiś jeszcze dawniejszy przebój sprzed lat jak "Maria z przedmieścia", "Paulina", "Paloma", "Cristina", "Luz Maria", czy "Brzydula". Naprawdę jest w czym wybierać.

Dziwię się również, że nie wykorzystują anteny Polsat Romans do przypomnienia swoich nie tak dawnych hitów jak "Ukryta miłość", "Otchłań namiętności", "Dzikie serce", "Kotka", czy "Włoska narzeczona". Dwa z tych tytułów umieścili na Ipli, a z powodzeniem znów mogłyby trafić na antenę, ale tym razem Romansu. Taki system świetnie działa na Węgierskich stacjach telewizyjnych. Szkoda tylko, że dyrektor programowa Polsat Romans tak bardzo sparzyła się do telenowel po wpadce z "Jesteś moim życiem". Ta karencja na telenowele śmiało mogłaby już minąć.
Awatar użytkownika
M@rcin
Poster
Kontaktowanie:

Telenowele

Postautor: M@rcin » 13 paź 2017, 13:28

Przepraszam za post pod postem, ale ważne.

"Królowa serc" ("Reina de corazones") powraca do TV Puls! Emisja od 2 listopada w miejsce jednego z odcinków "Zbuntowanego anioła" o godz. 14:45. Pierwsze odcinki telenowel Telemundo zawsze są odrobinę dłuższe, dlatego też dwa pierwsze odcinki odpowiednio o godz 14:30 i 14:35.
vlv
Użytkownik

Telenowele

Postautor: vlv » 13 paź 2017, 15:05

Dla mnie słabo. Jedna z najgorszych telenowel, jakie oglądałem. W sumie to nie oglądałem, bo wytrzymałem jakieś 10-15 odcinków. Wątki kryminalne i drętwe aktorstwo strasznie razi.
Oczywiście to tylko moje zdanie, bo telenowela o dziwo ma dobre opinie (sic!).
A jesli chodzi o decyzję Pulsu to po raz kolejny wielki zawod. Wolałbym cokolwiek, co było tu proponowane, ale żeby to była jakaś nowość.
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telenowele

Postautor: Jantar » 13 paź 2017, 15:13

I tym sposobem Puls przeciągnie emisję Zbuntowanego do końca roku, czyli nowa telenowela wejdzie dopiero po Trzech Królach. A zapowiedź była na "wczesną jesień". Pytanie, jak długo utrzyma się Królowa serc w ramówce. Szczerze wolałabym już dokończenie emisji Santa diabla, jeśli miałoby być to jako "zapchajdziura". Przynajmniej miałabym jakieś szanse na obejrzenie choć kilkunastu dalszych odcinków, bo na playpulsie niestety miałam dostępny co któryś odcinek (mimo, że mieszkam w Polsce to notorycznie miałam komunikat "to video jest niedostępne w twoim kraju"), więc w końcu zupełnie zrezygnowałam.
Awatar użytkownika
M@rcin
Poster
Kontaktowanie:

Telenowele

Postautor: M@rcin » 13 paź 2017, 15:47

Na początku grudnia zwolni się drugie pasmo o 13:50, może wtedy doczekamy się czegoś z proponowanych tutaj tytułów.

"Królowa serc" też nie jest zła, pomimo tej posypki z sensacją i krymianałem to jednak ogląda się ją bardzo lekko, przyjemnie. No i jednak historia Reiny, to historia kopciuszka. Pierwsze trzy odcinki jak żywcem wyjęte z bajki o kopciuszku. Mamy tutaj i złą macochę i zazdrosną przyrodnią siostrę. Ogromna chemia między protagonistami, świetna warstwa muzyczna i naprawdę dużo namiętności.

Wielkim plusem telenoweli są fantastycznie wykreowane iście makiaweliczne czarne charaktery grane przez Cathy Siachoque i Juana Solera.

Jantar pisze:Szczerze wolałabym już dokończenie emisji Santa diabla, jeśli miałoby być to jako "zapchajdziura". Przynajmniej miałabym jakieś szanse na obejrzenie choć kilkunastu dalszych odcinków, bo na playpulsie niestety miałam dostępny co któryś odcinek (mimo, że mieszkam w Polsce to notorycznie miałam komunikat "to video jest niedostępne w twoim kraju"), więc w końcu zupełnie zrezygnowałam.

Jantar, czy Bóg Cię opuścił? Przypomnij sobie jak szybko i z jakim hukiem "Santa Diabla" spadła z ramówki. Niestety, ktoś błędnie w Pulsie zasugerował się tym, że skoro "Królowa serc" o zabarwieniu sensacyjnym sobie poradziła, to i "Santa..." da radę. Nic bardziej mylnego, bo telenowela telenoweli nierówna. W "Santa Diabla" brakowało właśnie tej lekkośći prowadzenia, którą miała poprzedniczka. Zdecydowanie nie była już tak porywają, pełna miłosnych uniesień. Mroczny kryminał, a nie telenowela. Zabrakło w niej wszystkiego, co powinna mieć telenowela, aby odnieść u nas sukces.
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telenowele

Postautor: Jantar » 13 paź 2017, 16:37

@Marcin, naprawdę myślisz, że Królowa poleci cała? Dla mnie oczywiste jest, że została wstawiona w celu wydłużenia emisji Zbuntowanego i wyleci najpóźniej w styczniu. A skoro ma to być zapchajdziura to równie dobrze może za to posłużyć Santa diabla... Jeśli jednak Królowa poleci cała to mamy z głowy pasmo na kilka miesięcy, albo nawet i pół roku. Nie jest też powiedziane, że za drugi odcinek Zbuntowanego wstawią jakąś inną telenowelę, bo równie dobrze mogą dać kolejne pasmo Lombardów czy Wojen magazynowych.

Co do samej akcji Królowej to ja w niej klasyka nie widziałam. Sama tytułowa bohaterka też jest daleka od klasycznego typu Kopciuszka. Może jedynie postacie macochy i przyrodniej siostry mogłyby być uznane za klasyczne. Dla mnie Królowa to przede wszystkim kryminał.
Awatar użytkownika
Soy Defne
Użytkownik

Telenowele

Postautor: Soy Defne » 13 paź 2017, 17:48

Ja oglądałam Królową serc i Santa Diabla. Po początkowych odcinkach Reina de corazones można było przypuszczać, że telka będzie "kopciuszkowa", ale jak się szybko okazało wcale taka nie była. Wg mnie obie telki to kryminały i jak dla mnie scenarzyści RDC nieźle polecieli w niektórych wątkach. Jedyny plus RDC to w miarę szczęśliwe zakończenie.
Awatar użytkownika
M@rcin
Poster
Kontaktowanie:

Telenowele

Postautor: M@rcin » 13 paź 2017, 18:24

Tak jak pisałem, telenowela telenoweli nierówna i czasem decydują niuanse. W przypadku "Królowej serc" i "Santa Diabla" różnice są jednak aż nadto widoczne.

Z jakiegoś powodu ta druga spadła z anteny.
xime
Użytkownik

Telenowele

Postautor: xime » 14 paź 2017, 1:13

Szkoda, że nie wybrali "Pokojówki na Manhattanie", która była u nich emitowana. "Królową..." wielu jeszcze dobrze pamięta.
Oglądane: W rytmie serca| AzjaExpress|
Awatar użytkownika
Hombre
Użytkownik

Telenowele

Postautor: Hombre » 14 paź 2017, 1:49

Puls pewnie myśli, że historia się powtórzy i powtórka "Królowej serc" przyciągnie widzów do oglądania tak jak miało to miejsce w grudniu 2014r., gdy ta amerykańska produkcja weszła w rozgrzane przez "Zbuntowanego anioła" pasmo.

"Królowa serc", co prawda, to nie "Zbuntowany anioł", ale posiada elementy, które można ze sobą zestawić - zwłaszcza na początku akcji, gdy główna bohaterka jest biedną szwaczką. Ogromna chemia między protagonistami, zwroty akcji i ścieżka dźwiękowa (mamy popularne "Cambio dolor" Oreiro i "Bailando" Iglesiasa) z pewnością także pozwalają na porównanie tych produkcji, dlatego przed trzema laty Puls trafił z wyborem.

Teraz nie jestem przekonany do powodzenia powtórki "Królowej serc" - opinie widzów na jej temat są podzielone, a sam dobrnąłem jedynie do 50. odcinka i rzuciłem oglądanie, bo akcja zamieniła się w kompletny cyrk. W dodatku odcinki są na dostępne na wyciągnięcie ręki w serwisie player.pl.

Jeśli stacja chciała powtarzać coś, co już emitowała, mogła szukać w innych tytułach i postawić na "Miłość jak czekolada" czy "Pokojówkę na Manhattanie", które miały przecież bardzo dobre wyniki.
pablo21
Obserwator

Telenowele

Postautor: pablo21 » 14 paź 2017, 9:32

Czy nie przeszło ci przez myśl że może akurat do tego tytułu jeszcze TV Puls posiada prawa do emisji a do tych co wymieniłeś już jej się skończyły? Na bank "Miłość jak czekolada" to już prawa nie mają bo to emitowali dawno już i by musieli odnowić prawa a "Pokojówka na ..." to też chyba już im się prawa skończyły bo też już parę lat temu to pokazywali. Po co mają wydawać kasę jeśli nie są pewni czy powtórka po latach się sprawdzi i widzowie dopiszą? To są koszty dla stacji. Zastanów się na tym.
"Królowa Serc" była emitowana nie tak dawno więc pewnie prawa jeszcze mają i to pewnie ich końcówka więc chcą te prawa jeszcze wykorzystać na powtórną emisję. Telenovela na TV Puls odniosła sukces duży a widzowie na FB dość licznie prosili o jej powtórzenie stację więc odpowiedziała zamianami w ramówce. Chce zobaczyć czy widzowie dopiszą i wykładając na to dodatkowej kasy.
Powtórna emisja "Zbuntowanego anioła" dopisała i jest sukces wiec uderzają ponownie powtarzanym tytułem który też miał sukces wcześniej na antenie stacji. Trzeba najpierw czymś odbudować pasmo telenovel w TV Puls by była stała widownia a potem myśleć co dalej i kupować ewentualnie premierowe tytuły lub coś z klasyki.
Awatar użytkownika
M@rcin
Poster
Kontaktowanie:

Telenowele

Postautor: M@rcin » 14 paź 2017, 10:23

Tymczasem od 27 listopada na niedostępnym w Polsce iTVN rozpocznie się emisja argentyńskiej telenoweli "Miłość po miłości ("Amar despues de amar"). Trzeba przyznać, że iTVN celuje w bardzo oryginalne produkcje. U nas niestety nie miałyby one szans.
http://www.novela.pl/premiery/milosc-po ... da-w-itvn/

@Hombre, twój awatar przywołuje wspomnienia. Niezapomniana Soraya z "Marii z przedmieścia" :)

Wróć do „Telenowele”