Telenowele

Forum fanów telenowel :)
pablo21
Junior
Posty: 1206
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 110
x 177

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Co Wy piszecie za bzdury! To że jest święto, które przypada akurat w roboczy dzień tygodnia i to religijne to nie zmusza i w żaden sposób nie obliguje żadnego nadawcy a tym bardziej komercyjnego prywatnego do tego żeby specjalnie zmieniać ramówkę no bo mamy święto. To wymysł stacji komercyjnych właśnie by dostosować ramówkę i ją uaktrakcyjnić do widza. Dlaczego? No bo widz ma wtedy wolny cały dzień i może spędzić go potencjalnie przed telewizorem. Po to zmieniają by przyciągnać widza do siebie. Widza nie przyciągnie zwykła tygodniowa ramówka w święto. Po to ten zabieg. KRRiTV nic nie ma do tego i nie może narzucić nadawcy żeby zmieniał w takie czy inne dni pod ich dyktando ramówkę. Tym bardziej święto religijne.
Co do pasma telenovel w TV4 to miejmy nadzieję że to zapowiedź zmian i od września coś ruszy. Może będą zmiany bo Polsat kupił przecież kanały ZPR Media w DVB-T w tym ogólny Nowa TV. Telenovele nie mają taki dobrych wyników a jakiś kanał trzeba ze swoich osłabić lekko lub dać mu inną tematykę by nowe nabytki poprawiły wyniki i nie było kanibalizmu w Grupie Polsat. Nie rozumiem dlaczego w TV6 nie przywróca pasma telenovel np. od 18 do 20 tak jak kiedyś i powtórki od 12 do 14. Przecież ten kanał i tak nie jest oczkiem w głowie Grupy Polsat i trzymają go dla reklam i specjalnie ma kiepską ramówkę? :-(
Polsat/TV4 mają takie wielkie archiwum telenovel a nic z tym nie robią. :-( Szkoda mi Polsat Romans bo kanał już upadł i nadaje Kiepskich oraz paradokumenty. :-(

"@Jordi, nie 2 epy byłyby 3 września, a 3-y, bowiem 29 czerwca są w ramówce wpisane odc. 1-2 wraz z finałowym odc. Nie igraj z aniołem."
Jantar sprawdzałem ramówkę TV4 na dzień 29 czerwca 2018 i nie widzę by dwóch odc. Esmeraldy + finałowy odc. CCEA.
O 16 finał CCEA a o 17 odc. 1 Esmeraldy. Chyba że już to zmienili na stronie TV4 i w Polsat Media a serwisy z programem tv nie poprawiły tego?
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

pablo21 pisze:Jantar sprawdzałem ramówkę TV4 na dzień 29 czerwca 2018 i nie widzę by dwóch odc. Esmeraldy + finałowy odc. CCEA. O 16 finał CCEA a o 17 odc. 1 Esmeraldy. Chyba że już to zmienili na stronie TV4 i w Polsat Media a serwisy z programem tv nie poprawiły tego?
Sprawdzałam ramówkę na czerwiec na polsatmedia 19 maja i było wpisane o 15.00 finał Nie igraj, o 16.00 i 17.00 Esmeralda 1-2. Szkoda, że nie zapisałam pliku na dysku...

Zgadzam się z tobą, @Pablo, że mają bardzo bogate archiwum telenowel i mogliby wszystkie telenowele po kolei przypomnieć. Plus do tego jeszcze mogliby dorzucić klasyki z innych anten i jakieś tureckie...

Obrazek

W Hiszpanii rusza nowy kanał z telenowelami o nazwie Novelas Nova, firmowany przez Atresmedia i Televisę, które zawarły porozumienie. A my jak zwykle mamy ochłapy.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3357
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 422
x 753
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

To nie nowy kanał, tylko serwis VOD wchodzący w skład istniejącego już Atresplayer. Po upływie okresu promocyjnego dostęp do treści będzie płatny.

W Hiszpanii mają ten plus, że odchodzą im koszty związane z opracowaniem tłumaczenia.
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3357
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 422
x 753
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Oglądam właśnie "Nie igraj z aniołem" i po raz kolejny zachwyca. Właśnie tak powinno się robić telenowele. Tam wszystko zagrało tak jak potrzeba. Nie sposób nie zgodzić się z Delią Fiallo, matką telenoweli rosa, która stwierdziła ostatnio, że wszechobecna tematyka przemocy i handlu narkotykami niszczy współczesne telenowele. Zarzuciała młodym autorom, że zapomnieli o tym, że telenowela to przede wszystkim uczucia.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Zawsze twierdziłam, że UCZUCIA I RELACJE MIĘDZYLUDZKIE to tak naprawdę główni protagoniści każdej telenoweli, a wszystkie postacie są jedynie narzędziem do ich ukazania.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Czwórka promuje powtórkę "Esmeraldy", że puścili ją na życzenie widzów... Ciekawe czy to prawda jakoś nigdy nie słuchali swych widzów :huh: Prawie nikt się nie cieszy z powtórki...
Jeśli "Esmeralda" do końca poleci w potrójnie dawce (bo od 2 lipca telenowela będzie emitowana od 15.00 do 18.00) i 15 sierpnia z okazji święta nie będzie emisji a w inne dni będzie leciało normalnie jeśli nic nie wypadanie serial powinien skończyć się 4 września (poleciał by tylko jeden odcinek 137 o 15.00). Jeśli była by emisja 15 sierpnia to serial skończył by się 3 września (poleciał by wtedy tylko jeden odcinek 137 o 15.00). Czyli w te dwie daty moglibyśmy zobaczyć ostatni odcinek "Esmeraldy" i jakąś inną telenowele.
Ogólnie portal Telenovela.pl podał że jesienią zobaczymy jakiś inny stary sprawdzowny hit... Ciekawe czy to prawda? Fajnie by było zobaczyć powtórkę "Pauliny".
Super by było gdyby Czwórka od września zostawiła trzy pasma telenowel. O 15.00 i 16.00 po dwa odcinki powtórka jakieś starej telenoweli np. "Paulina" o 17.00 premiera nowej telenoweli np. "Lo imperdonable".
Co do Delli Fiallo, która skrytykowała ostatnio nowe telenowele to ma ona trochę racji. Jednak moim zdaniem "Nie igraj z aniołem" to gniot. Telenowela jest strasznie mdła i jest jedną z najgorszych to że jest długa wcale jej nie pomogło.
Najlepszym przykładem są stare telenowele np. "Paulina", "Cristina", "Miłość i nienawiść", "Wiosenna namiętność" czy "Mój grzech", "Triumf miłości" albo "Otchłań namiętności". To tych telenowel jakie produkuje teraz Televisa czy Telemundo. Telemundo same produkuje narco - seriale a Televisa też zmierza w tym kierunku.
pablo21
Junior
Posty: 1206
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 110
x 177

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Dla mnie by było tez dobrze jakby zostawili pasmo od 15 do 18 w TV4 i po 1 odc. poleciały jakieś telenovele z archiwum Polsat/TV4. :-) Jesli to prawda że kupili "Paulinę" (na razie to plotki!) to jest krótka więc po 1 odc. o 17 lub po 2 odc. od 16 i 17 a o 15 dać coś z archiwum TV4 np. "Dzikie serce" czy "Otchłań namiętności". Polsat już podobno nie chce kupować telenovel w SD do emisji w okienku. Te telenovele co wymieniłem i parę innych z TV4 już kupili w HD czyli emisja by była już w HD i okazja to zobaczyć u nas w TV4 HD. :-) Powinni coś dać też lub podzielić do TV6. :-(
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Przecież jeśli mają kupować stare klasyki to większość będzie właśnie w SD do emisji w okienku. I jakoś nie stwierdzam, żeby nie chcieli kupować tytułów w takiej jakości - przecież są też w ramówce starsze seriale. Jeśli mieliby coś powtarzać z archiwum Polsatu/TV4 to lepiej, żeby to były powtórki rzeczywiście dawno nie emitowanych tytułów, niż takie, które były w ostatnich 4-5 latach. Lista tytułów, które emitowali jest bardzo bogata i jest w czym wybierać. Emisja w okienku na kanale HD także przecież jest emisją HD, a sam obraz w tv przecież można ustawić.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
vlv
Junior
Posty: 824
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 121
x 114

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Ja niespecjalnie jestem za powtórkami a już na pewno nie powinni dawać tego co jest dostępne za free na ipli, czyli chyba wymienione wyżej Dzikie serce czy Otchłań namiętnośći.
Jeśli chodzi o starocie, to wiadomo że są w SD i część pewnie jeszcze w 4:3.

Ciekawe czy Puls coś da nowego, za niedługo będzie rok jak pan Jacek stwierdził, że będzie nowa telenowela wczesną jesienią. Szkoda że nie podał o jaki rok mu chodziło.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
pablo21
Junior
Posty: 1206
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 110
x 177

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Wszystkie znaki na niebie wskazują a to że od września emisja "Pauliy" w TV4 po 20 latach od ostatniej w TVN u nas. :-)
Mają ją kupioną z "Esmerladą" i z jakiś powodów nie zdecydowali się jeszcze do tej pory na jej emisję u nas.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Skąd to info??? Nigdzie się z tym nie spotkałam.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
pablo21
Junior
Posty: 1206
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 110
x 177

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Nie mogę powiedzieć skąd ale potwierdzenie podobno ze źródła dystrybutora Televisy na Polskę że kupili ten tytuł razem z "Esmeralda". Dowiemy się w sierpniu czy wiarygodna informacja! :-)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Ciekawa sprawa... Jeśli faktycznie to byłoby naprawdę super :) Oby więcej takich klasyków rzucili...
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
pablo21
Junior
Posty: 1206
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 110
x 177

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Nie mam 100% pewności że tak będzie ale miejmy nadzieję. Jeśli kupili to telenovela jest krótka i w emisji po 2-3 odc. szybko zleci więc musieli jeszcze coś teraz kupić żeby po niej poleciało. Może też tak być że pasmo o 15 szykowane jest jako powtórkowe pasmo tego co już emitowali w poprzednich latach w TV4 tak jak kiedyś.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Takie pasmo powtórkowe bardzo by mnie ucieszyło. Mogliby do niego dać nie tylko telki emitowane przed laty u nich, ale także z innych kanałów Polsatu + na dokładkę archiwa Romantici. Kilka telenowel przecież wałkowali jeszcze na kanale przez rok po likwidacji ZR i przed uruchomieniem Romansu. Musieli więc do nich kupić prawa, a jeśli je mieli to teraz mogą odnowić i na kanale naziemnym byłyby to premiery.

Tak sobie też myślę, czy nie szykują jednego pasma na seriale tureckie. Nie są przecież głupi, ani ślepi i widzą, że seriale tureckie mają się całkiem nieźle na antenach TVP, a także przewijają się przez inne kanały...
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości