Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Adix2004
Użytkownik

Postautor: Adix2004 » 18 sie 2018, 18:38

TVP 1 reklamuje już "Wieczną miłość". Emisja od 24 sierpnia o godzinie 16.05 w Jedynce!
Bardzo czekałem na tą turecką telenowele, jednak tej jesieni zostanę z TV4 i będę oglądał latynoskie telenowele "Maria z przedmieścia" (od 5 września o godz. 15.40) i "Światło twoich oczu" (od 5 września o godz. 16.45). Jednak na pewno będę oglądał "Wieczną miłość" w internecie :) Niestety powtórek nie będę mógł oglądać bo leci o 6.35 a ja o tej godzinie oglądam "Kontrakt na miłość".
Moim zdaniem "Wieczna miłość" będzie hitem w TVP. Pewnie oglądalność będzie gdzieś ok. 2 mln.
"Łez Cennet" nie mam zamiaru oglądać. Jak dla mnie TVP 2 nie trafiło z tą telenowelą.
vlv
Użytkownik

Postautor: vlv » 18 sie 2018, 19:00

TVP daje w zasadzie wszystko na vod, więc z obejrzeniem nie ma problemu, w przeciwieństwie do wiadomo jakiej stacji.

"Wieczna miłość" to naprawdę mega serial. Swego czasu wciągnął mnie niesamowicie i nie bez przyczyny zgarnął międzynarodową nagrodę Emmy, zostawiając w tyle m.in latynoskie produkcje.
Ten serial wykosi konkurencję na bank.
Szkoda tylko, że w przypadku długich seriali (Elif, Wieczna miłość) TVP nie emituje po dwa odcinki dziennie.

"Łzy Cennet" to też fajny serial. Wbrew pozorom nie taki ckliwy jakby to sugerował tytuł.
Dlaczego uważasz, że to zły wybór?

Jak dla mnie na jesień należy bezapelacyjnie do TVP, chociaż TV4 też ma dwie ciekawe propozycje.

Tylko biedny Puls jak zwykle dał ciała i z tym swoim lombardzikiem będzie daleko w tyle. No ale pamiętajmy, że to wszystko wina złego CP i listy kanałów.
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Jantar » 18 sie 2018, 19:36

Ja na szczęście nie mam problemu z nagraniem tureckich seriali z TVP i Pulsu oraz latynoskich z TV4. Moja kablówka oferuje dobry dekoder PVR (ale już nie dla nowych abonentów) przy opcji multiroomu z drugim dekoderem i nagrywaniem na dysku usb, co daje mi możliwość nagrywania z 3-ch różnych kanałów w tym samym czasie. Tak więc bez problemu załapię się na wszystkie tytuły.

Co do Pulsu to na razie mamy premierowy Kontrakt, a po nim zapewne już tylko czekają nas powtórki "Lombardu" własnego lub z USA. Kiedyś ta stacja była świetna - mieli seriale i telenowele, które nie wędrowały co tydzień po innej godzinie, ani nie wylatywały znienacka z ramówki. Teraz to koszmarek, który nadaje się tylko do usunięcia z listy kanałów. Do prezesa niestety nie dociera prawda, że widza nie wystarczy tylko zdobyć, ale jeszcze trzeba go utrzymać, a wędrówki i zdejmowanie seriali widzów nie utrzymają i nowych nie zdobędą, bowiem każdy patrząc na ramówkę od razu myśli: "Nie będę nic rozpoczynać, bo za tydzień może być o innej porze, albo w ogóle wyleci z emisji". Z takim podejściem Pulsu do widzów niech lepiej dalej kupują i produkują różnego typu "Lombardy", "Aukcje" i inne paragnioty, które większość włączy sobie na zasadzie, aby coś leciało przy obiedzie. Cała wielka oglądalność paradokumentów buduje się w większości właśnie na tej zasadzie moim zdaniem - przynajmniej jeśli chodzi o moją rodzinę bliską i dalszą, czy o znajomych to każdy omija te produkcje bardzo szerokim łukiem. Ale dopóki będą widzowie, którzy będą włączać je na zasadzie, aby coś grało to Puls będzie miał nawet oglądalność i będzie emitować tego coraz więcej.
Awatar użytkownika
AgnieszkaWawa
Użytkownik

Postautor: AgnieszkaWawa » 21 sie 2018, 16:31

Ja również tym razem daruję sobię ,,Wieczną miłość" i zostanę przy ,,Marii z przedmieścia". Aż trudno uwierzyć, że w koncu fani Thalii, po tylu latach próśb ujrzą ten serial ponownie w Polsce <3
Maria z przedmieścia o 15:40 w Tv4 !!!
Atahan
Obserwator

Postautor: Atahan » 21 sie 2018, 22:53

TVP w przypadku "Wiecznej miłości" postąpiło lepiej niż przy "Czarnej Perle". Na ich VOD jest już strona dla tego serialu ze zwiastunem. :D
https://vod.tvp.pl/website/wieczna-milosc,38305728
Wieczna Miłość - TVP 1 [16:05] OD 08 PAZ. [15:50]
Łzy Cennet - TVP 2 [17:10]
Kontrakt na miłość - TV PULS [06:00]
Elif - TVP 1 [14:00]
Atahan
Obserwator

Postautor: Atahan » 24 sie 2018, 18:49

Dzisiaj premierę miał serial "Wieczna miłość". :-* Wyniki oglądalności po prostu muszą być świetne! :D
pablo21
Obserwator

Postautor: pablo21 » 24 sie 2018, 21:40

Oba wybory są ok! Szkoda że nie ma powtórek "Łez ...." w TVP2 rano tak jak "wiecznej miłości" w TVP1. :-(
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Jantar » 24 sie 2018, 22:30

@Pablo, sądzę że powtórka "Łez..." będzie za jakiś czas tak, jak obecnie "Ceny miłości". Bardziej mnie interesuje, czego możemy się spodziewać w paśmie powtórkowym po "Cenie...". W grę wchodzą zarówno tureckie z TVP1 (była przecież "Tysiąc i jedna noc"), jak i TVP2.
Atahan
Obserwator

Postautor: Atahan » 24 sie 2018, 23:03

"Grzech Fatmagul" albo "Nadzieja i miłość". I tak wydaje mi się, że będą chcieli powtórzyć wszystkie seriale, O ile tylko mają dobrą oglądalność. Szkoda, że nikt nie wie jak sobie radzą powtórki. :-/
Telemann
Obserwator

Postautor: Telemann » 24 sie 2018, 23:05

A są jakieś informacje jak radził sobie premierowe odcinki Wspaniałego Stulecie-Sułtanki Kosem Murad IV na TVP1 w lipcu i sierpniu?
Pozdrawiam, Telemann :)
Atahan
Obserwator

Postautor: Atahan » 24 sie 2018, 23:14

Średnio około 600 tysięcy widzów. Czyli o pół miliona mniej niż odcinki emitowane... dawno (szczerze mówiąc nie pamiętam, ale była to chyba wiosna, bo od maja wszedł serial "Zraniona miłość")
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Jantar » 25 sie 2018, 0:12

@Atahan, tylko że to nie wiosna 2018, kiedy była emitowana premierowo Sułtanka Kosem, a wiosna 2017. Daty nagrań na dekoderze niestety nie kłamią. Cały rok z okładem czekaliśmy na dokończenie serialu. Na dowód załączam screen z programu dla prasy.

tvp1.JPG

Co do pasma powtórkowego na TVP2 to jeszcze nie było powtórek "Królowej jednej nocy", "Sekretów ojca", "Grzechu Fatmagul", "W sercu miasta", "Nadziei i miłości", "Meandrów miłości" + urwane i także nie powtarzane wyemitowane sezony "Rozdartych serc" i "Zranionej miłości".
Atahan
Obserwator

Postautor: Atahan » 25 sie 2018, 8:47

Tak, wiosna 2017. Coś mi właśnie nie pasowało, żeby to była ta wiosna.
Postawiłem na te 2 tytuły, ponieważ TVP jakby zaczynało m.w. po kolei nadawać seriale powtórkowe. Na "Rozdarte serca" chyba nie ma co liczyć, ale "Zraniona miłość" może będzie. W końcu jak TVP 1 zakończyło nadawanie tego serialu to na Kanal D w Turcji emisja 2 sezonu jeszcze nie wystartowała i nie mieli nawet czego emitować.
pablo21
Obserwator

Postautor: pablo21 » 25 sie 2018, 14:01

Tak patrzę na akcję "Łez ...." i jest b.dobry i to samo "Wieczna miłość". Coraz lepsze te seriale tureckie kupują u nas. ;-)
vlv
Użytkownik

Postautor: vlv » 25 sie 2018, 14:21

"Wieczna miłość" to hit, dopiero się rozkręca. Akcja nabiera tempa dopiero po kilku odcinkach a już wątki i napięcie wprowadzane w drugim sezonie to majstersztyk. Do tego przepiękna muzyka. Czego chcieć więcej. Szkoda tylko...
[ Spoiler ]

"Łzy Cennet" jak już pisałem wcześniej to też świetny serial. Fajni młodzi bohaterowie do tego nieoczekiwane zwroty akcji.

Dwa świetne wybory TVP. Oby tak dalej. Chyba ktoś w TVP odrobił zadanie domowe, bo wcześniej kluczem do wybierania nowych seriali byli ewidentnie aktorzy, którzy już występowali w produkcjach TVP.
"Imperium miłości" - > "Meandry uczuć"
"Tysiąc i jedna noc" - > "Zraniona miłość"
"Tylko z tobą" - > "Czarna perła"

Dobrze, że ten łańcuszek został przerwany, bo źle się ogląda ciągle te same twarze w krótkim odstępie czasu. Tym razem mamy dwa nowe tytuły, które imo powinny świetnie sobie poradzić i zmieść konkurencję.

Wróć do „Telenowele”