Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Nigdy nic nie wiadomo, może da w wakacje... Jedno jest pewne serial został wykupiony przez TVP. :D
Jak wczoraj zauważyłem tą informację byłem naprawdę zadowolony, że pasmo, o którym była niedawno rozmowa na tym forum powraca.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Nie jestem zachwycona, że serial może polecieć w tym paśmie. Znowu uwalą napisy końcowe propagandą Teleexpressu, które KRRiT tłumaczy "dobrem widzów" i wbrew przepisom ustawy nie nakłada kary.

Jeszcze jedno: w paśmie za powtórkę "Tylko z tobą" będzie powtórka "Ceny miłości".
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
vlv
Junior
Posty: 824
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 121
x 114

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Ale super news. Nie tak dawno pisałem, że byłoby świetnie, gdyby puścili ten serial, w końcu to zwycięzca międzynarodowej nagrody Emmy w kategorii najlepsza telenowela. Ale liczba odcinków raczej nie wróżyła kupna. Ale z drugiej strony może właśnie nie będą czekać do września z emisją i puszczą już w wakacje. Serial jest naprawdę niesamowity i myślę, że spokojnie się obroni nawet w sezonie ogórkowym.
@Jantar, serial ma piękną ścieżkę dźwiękową. Trzeba pisać do nich, żeby chociaż na vod dawali pełne odcinki bez ucinania końcówek.
Co w ogóle prawo mówi w tej kwestii?
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Niestety, nic z tym nie zrobią. Już zgłaszałam do KRRiT z podaniem przepisu włącznie i odpowiedzieli mi, że "nie jest to autopromocja, bo jest to tylko informowanie widza o kolejnych pozycjach ramówki, a nie namawianie go do oglądania i stanowi tylko pomoc widzowi". Dodam, że z tego samego paragrafu kilka lat wcześniej KRRiT ukarała inną stację za identyczne praktyki. Tak więc PiS-owska KRRiT nic nie zrobi z propagandą Teleexpressu na napisach końcowych, a napisy są zagadane prawie w całości - już od ostatnich sekund finałowych scen odcinków. Na czyste na VOD nie ma co liczyć, bo wrzucają zgrywki z sygnału emisyjnego, a nie materiał, jaki idzie do emisji.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

To, że będzie "Cena miłości" byłem pewny na 90%. Fajnie, będzie na co zerknąć w wakacje. "Wieczna miłość", no cóż. Żeby chociaż w sierpniu zaczęli, ale w lipcu... może się obroni. "Elif" w wakacje o 14:00 śledziło 1,1 mln osób :O .
pablo21
Junior
Posty: 1206
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 110
x 177

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Polecam wszystkim tureckie "Pogotowie miłosne". :-) Oglądam na AXN Spin HD. :-)
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

pablo21 pisze:Polecam wszystkim tureckie "Pogotowie miłosne". :-) Oglądam na AXN Spin HD. :-)
Premierowa emisja była na AXN White ok 18:00 i tam oglądałem, ale tylko 1. odcinek. Później przerwałem, ale napewno wrócę. O emisji na AXN Spin nie słyszałem, ale być może jest to dobry znak, że tureckie seriale mają dobrą oglądalność także, w stacjach prywatnych, dzięki czemu będzie ich w Polsce coraz więcej. :D
vlv
Junior
Posty: 824
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 121
x 114

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Na AXN White ten serial już się chyba skończył, więc może wkrótce będzie coś nowego. Zastąpił "Zemstę", więc pewnie lekki popyt jest na te seriale. Chociaż nigdy nic nie wiadomo, po "Ezelu" na Filmboxie już nic nie było.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Wydaje mi się, że Filmbox oczekiwał rekordowych wyników, a później wepchnął jeszcze ten serial do Zoom TV. AXN White emitował tureckie seriale od 18:00 do 20:00 (Pogotowie miłosne, Zemsta - dalej emitowana). Teraz za "Pogotowie..." wszedł serial "Rewir", ale wydaje mi się, że AXN przygotuje nam jakiś turecki serial na ramówkę jesienną.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Wszystkie seriale emitowane premierowo na jakimkolwiek z kanałów AXN-u prędzej, czy później lądują na kolejnych kanałach. Tak więc Zemsta była na White, potem poszła na Spin, tylko czekać jak poleci na głównym AXN i na Black. To u tego nadawcy normalka. W niektórych przypadkach seriale z Black nie są emitowane na White lub/i na głównym AXN-ie, ale generalnie każdy wędruje kilka razy przynajmniej po 2-ch kanałach z całej paczki. I taki manewr raczej nie ma zbyt wiele z oglądalnością, bo ta jest w miarę na stałym poziomie.

Czy będzie nowy serial turecki na kanałach AXN-u to się okaże. Ostatnio poszli trochę w seriale europejskie, choć brakuje włoskich.

FilmBox raczej preferuje seriale krótsze i w dodatku takie, gdzie każdy odcinek jest oddzielną całością. Ezel był i długi, i wszystkie odcinki razem stanowiły całość. Do tego jeszcze były roszady godzinowe.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Jantar pisze:Wygląda na to, że Kurski kupił Kara Sevda. Serial jest umieszczony w ramówce szkieletowej na okres mundialu w Jedynce o 16.00 od 29 czerwca, ale nie jest to ostateczne pasmo. Kiedy będzie emisja i w jakich godzinach pewne będzie dopiero w dniu emisji. Raczej nie przypuszczam, żeby zdecydował się na emisję takiej premiery w wakacje, kiedy oglądalność słabnie i wszystkie stacje jadą na powtórkach. Prędzej emisji spodziewam się od września. Polskim tytułem będzie "Wieczna miłość", w szkielecie ramówki podają 244 odcinki, a więc całość.
Może i kupił, ale niestety serial nie wystartuje 29 czerwca. Tego dnia o 16:05 wpisane jest "Opole na bis". Może wystartuje dopiero po mundialach, albo na jesień... :rolleyes: :-\
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@Atahan, zgodnie z moimi przewidywaniami...
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

W sumie racja. Gdyby wystartował 29 czerwca to do końca wakacji wyszłoby z 20 odcinków.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Pamiętajmy też, że w tym paśmie serial byłby emitowany tylko 4 razy w tygodniu. Poniedziałki są bowiem zarezerwowane na powtórki rodzimej "Leśniczówki". Nawet znacznie krótsze włoskie "Wszystko dla pań" ciągnęło się w tym paśmie przez całą ramówkę wiosenną. Nie dość, że nie było w poniedziałki to bywały tygodnie, w których były zaledwie 2 odcinki. A ten serial miał tylko 40 odcinków, a nie ponad 240. W dodatku do połowy lipca mamy mundial - jak nie transmisja na żywo to powtórki meczy po kilka razy.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Przepraszam za post pod postem, ale chciałam, żeby był zauważalny.

Oto bardzo ciekawy felieton Alvaro Cuevy na temat telenowel tureckich. Dlaczego trudno im się przebić w naszych realiach kulturowych. Cueva pisze właściwie tylko o telewizjach meksykańskich, jednakże pamiętajmy, że Polska należy do tego samego kręgu kulturowego, co Ameryka Łacińska.

http://www.milenio.com/opinion/alvaro-c ... xtranjeras
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 10 gości