Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Informacja starym zwyczajem będzie w przeddzień emisji, albo nawet na godzinę przed emisją. Czy będzie to pasmo tureckie to zobaczymy. Jeszcze mogą tu przenieść emisję "Wiecznej miłości". I nawet by mnie to nie zdziwiło, bo ostatnio znów zmienili serial dosłownie niecały tydzień przed emisją (zamiast podawanego wcześniej "Heartland" będzie powtórka "Krawcowej z Madrytu").
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Huerco
Obserwator
Posty: 474
Rejestracja: 13 gru 2013, 17:03
x 4
x 71
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Huerco »

TVP dla różnorodności mogloby kupić A forca do querer z Brazylii ale wątek transeksualistki pewnie ją dyskwalifikuje. Szkoda, bo to bardzo dobra telenowela, która powinna się wpasować w gusta ich widzów. AFDQ raczej ktoś kupi. Nie sądzę aby przepuscili jaki hicior, ale pewnie będzie to iTVN.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Brazylijskie telenowele już od dawna rzadko pojawiają się w polskich telewizjach. Według mnie nie speawdzilaby się żadna brazylijska telka na Jedynce, czy Dwójce. W sumie każda latynoska telenowela nie byłaby hitem na kanałach TVP
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Przepraszam, że post pod postem. Po serialu "Czarna Perła" prawdopodobnie zobaczymy kolejną turecką produkcję, która zakończyła się dopiero w czerwcu 2018 roku, więc świeża premiera. Jest to serial "Łzy Cennet", czyli "Cennet'in Gözyaşları". Jest 36 odcinków tureckich, więc 45 minutowych będzie lekko ponad 100. Premiera w środę 29 sierpnia.
vlv
Junior
Posty: 842
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Co za zbieg okoliczności. Właśnie oglądam ten serial i skończyłem dosłownie przed chwilą odcinek 24.
Serial jest bardzo fajny i wciągający. Dobry wybór TVP. Chyba wstrzymam się z dalszymi odcinkami i obejrzę od początku z lektorem.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Szczerze mówiąc nie oglądałem tego serialu, bo grupy tureckie oferują całą masę innych, które bardziej mnie zaciekawiły. Z chęcią zerknę na ten serial z lektorem. Wspomnę, że producentem serialu był Surec Film, którego znamy w Polsce z takich telenowel komediowych jak "Sezon na miłość", czy "Kontrakt na miłość". "Łzy Cennet" różni się jednak tym, że jest dramatem.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

A czy "Łzy Cennet" to już pewne info? Ja osobiście mam nadzieję, że nie ;) Jakoś ten tytuł nie wpadł mi w oko... Wolałbym emisję jakiegoś innego serialu np. "Asi" lub wielu innych. Jednak jeśli to prawda, to tego serialu nie będę oglądał ;) Wtedy z tureckich będę oglądał tylko "Kontrakt na miłość" w TV Puls i "Wieczna miłość" w TVP 1 :)
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

W ramówce jest wpisane: Łzy Cennet; serial obyczajowy (podobnie pisali, gdy miała być "Czarna Perła", czyli Siyah Inci - serial obyczajowy). Ja oglądam seriale patrząc na ramówkę, a że ta mnie nie zaciekawiła, to tak jak pisałem w poprzednim poście zwróciłem uwagę na inne produkcje.

https://www.telemagazyn.pl/artykuly/lzy ... 66098.html
DiegoWolferss
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 13 sie 2016, 19:18
x 1
x 1

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DiegoWolferss »

Dzisiejszy - premierowy - odcinek "Kontraktu na miłość" posiadał napis "48.bölüm", chociaż był to de facto początek oryginalnego 20 odcinka
https://my.w.tt/XQi5246pqQ - zapraszam, moja książka "Tylko z Tobą" :) i nie, nie jest to fanfiction o tureckim serialu "Tylko z Tobą" ;) aczkolwiek akcja toczy się także w Turcji ^-^
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Wydaje mi się, że wersja 45-minutowa ma tak ponumerowane odcinki i ten "48 Bolum", to 1 Odcinek 2 Sezonu, ale mogę się mylić.
vlv
Junior
Posty: 842
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Szkoda, że nie wzięli długich odcinków. Źle się ogląda pocięte odcinki. Tureckie seriale mają to do siebie, że jeden długi odcinek jest jakby mini-historią. Pocięte wersje nie są tak spójne, zwłaszcza gdy ogląda się serial z przerwami. Pomijam już fakt, że często mają całkowicie wycięte dość istotne sceny (np finał W sercu miasta lub Meandry uczuć).

Tak na marginesie. Orientuje się ktoś, ile kosztuje stację zakupienie załóżmy takiego tureckiego serialu? Jakiego rzędu są to kwoty? Kilkudziesięciu tys. za całość? Kilkuset?
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
DiegoWolferss
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 13 sie 2016, 19:18
x 1
x 1

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DiegoWolferss »

vlv pisze:Pomijam już fakt, że często mają całkowicie wycięte dość istotne sceny (np finał W sercu miasta lub Meandry uczuć).
Był ukazany finał "W sercu miasta", w którym
[ Spoiler ]
. Czy może było coś jeszcze? Nie wiem, ponieważ nie oglądam tych seriali na Internecie ;/
https://my.w.tt/XQi5246pqQ - zapraszam, moja książka "Tylko z Tobą" :) i nie, nie jest to fanfiction o tureckim serialu "Tylko z Tobą" ;) aczkolwiek akcja toczy się także w Turcji ^-^
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

@vlv, podobno tureckie seriale nie są drogie, nie wiem czy to w czymś pomoże, ale 1 odcinek serialu kosztuje producentów od 300 do 500 tyś dolarów (wiadomo później się to zwróci). Też jestem ciekawy ile kosztuje wykupienie takiego tureckiego serialu.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Miałem nadzieję, że jesienią na AXN White zobaczymy nowy turecki serial. Niestety. We wrześniu ciąg dalszy powtórki tureckiego serialu "Pogotowie miłosne" a pod koniec września (chyba od 27 września) po "Pogotowiu miłosnym" kolejna powtórka tureckiego serialu "Zemsta" z Breren Sat (chyba po raz 5). Ja liczyłem, że zobaczymy w wrześniu na AXN White nowy turecki serial komediowy lub kryminalny np. "Dolunay" czy "Kara Para Ask" albo jakiś inny. Ciekawe jaka była oglądalność "Zemsty" i "Pogotowia miłosnego" że AXN w ciągle je powtarza a nowego serialu znad Bosforu nie puści :(
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Oni raczej nie patrzą na oglądalność (AXN White - ok. 0,10%). Według mnie będą puszczać powtórki do granic możliwości. Kiedyś może jeszcze coś wykupią, bo opłaca im się to. Tureckie seriale są dużo tańsze od Amerykańskich, a zgarniają podobną widownię w kanałach płatnych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości