Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3366
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 424
x 756
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Hiszpańska Nova w pięknym stylu żegna znaną u nas z Pulsu telenowelę "Po prostu miłość" (Amarte asi). Szkoda, że nasza rodzima stacja nie wpadł na pomysł przypomnienia widzom tej niezwykle przyjemnej, familijnej produkcji. https://twitter.com/BlogRumoreS/status/ ... 3734488064
Palomita
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 14 gru 2013, 19:23
x 1

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Palomita »

AgnieszkaWawa pisze:Mam nadzieje, że ,,Nie igraj" poleci po 2 odcinki i szybko sie go pozbedziemy. A od wrzesnia ,,Paulina" :D Niestety dziwnie myślą w tym Tv4, nie idą za ciosem.
Serial powinien mieć zmieniony tytuł na "Nie igraj z telewidzem". Powinien być też wyemitowany od ostatniego odcinka, a po każdym odcinku powinien być quiz z nagrodami dotyczący treści odcinka, który ma być wyświetlony następnego dnia. Przynajmniej byłoby jakieś urozmaicenie.
Można też pomyśleć o losowej emisji odcinków, a quiz dotyczyłby odcinków o numerach: wstecznym i następnym. :rolleyes:
vlv
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 123
x 117

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Mam pytanie.
Zauważyłem, że TVP strasznie tnie seriale tureckie. Wiadomo, że w Turcji odcinki trwają +2 godziny, ale czy to jest powód, żeby wycinać tyle scen? Dlaczego nie można przerwać odcinka w danym momencie i kontynuować dalej od tego miejsca? Obecnie zdarza się, że często brakuje dość istotnych lub ciekawych dla fabuły scen.
Żeby nie być gołosłownym, np w pierwszym odcinku "Meandrów uczuć" brakuje ok 10 minut w porównaniu do odcinka w oryginale a w finale "W sercu miasta" coś ponad 12 minut w tym dość istotniej sceny rozmowy głównej bohaterki na łożu śmierci.
Przyjmując średnio, że na odcinek wyciętych jest 7-10 minut, daje nam to na przestrzeni całego serialu całą masę brakujących scen.
Pytanie brzmi.
Czy dystrybutor przygotowuje te krótsze wersje na inne rynki, czy TVP tnie te odcinki we własnym zakresie?
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Wydaje mi się, że to są wersje przygotowane przez producentów do dystrybucji na rynki zagraniczne. Różnice wynikają z różnic kulturowych, religijnych, obyczajowych, a wielokrotnie także z historycznych. Te same wersje, które emituje TVP, są emitowane także w krajach latynoskich, np. w Puerto Rico. Natomiast od danego nadawcy zależy, którą wersję serialu kupuje. U nas we własnym zakresie Puls pociął "To moje życie", FilmBox "Ezela", a AXN "Zemstę". Początkowo odcinki "To moje życie" emitowane były w oryginalnej długości, a później pojawiły się po ok. 45-50 minut z przeskoczoną numeracją. Powtórka pierwszych odcinków była już w wersji pociętej. Niedawno podglądałam na youtube oryginalne odcinki obecnie emitowane i wszystkie sceny się zgadzają - w wersji Pulsu zostały nawet sceny powtarzane w oryginalnych odcinkach (z zakończenia odcinków na początku kolejnych). FilmBox natomiast wyemitował 1-y odcinek "Ezela" w oryginalnej długości, a pozostałe były pocięte na pół. AXN z kolei wyemitował "Zemstę" w oryginalnej długości odcinków, natomiast powtórka już była w wersji pociętej. Pierwszy sezon z 22-ch odcinków oryginalnych wyszedł im na 45 odcinków krótkich. Nie wiem, jak było ze scenami, bo nie sprawdzałam, a nagrywałam w wersji długiej. Wydaje mi się też, że Puls pociął "Silę", ale co do tego nie mam pewności.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
vlv
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 123
x 117

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Dzięki za odpowiedź. Samo cięcie mi nie przeszkadza, bo długie odcinki trzeba podzielić na krótkie, w końcu u nas standardem są 40 minutowe epizody. Denerwuje mnie tylko wycinanie scen, jeśli we własnym zakresie robi to rodzima stacja.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Jeszcze tylko dodam, że prawdopodobnie we własnym zakresie TVP podzieliła finałowy odcinek "Tysiąca i jednej nocy". W premierowej emisji na TVP1 miał on bowiem długość ok. 68 minut (taki mam nagrany), a w powtórce na TVP2 był jeden numer więcej (ost. był 159) i były to odpowiednio długości ok. 45 minut i ok. 25 minut, co można sprawdzić nawet w programie dla prasy na stronie TVP.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
vlv
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 123
x 117

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Kończąc już wątek cięcia, zamieszczam odpowiedź od TVP.
Uprzejmie informujemy, że dystrybutor przygotowuje tzw. wersje międzynarodowe, o długości do 45 minut, przeznaczone do rozpowszechniania za granicą.
TVP nie ma wpływu na treść odcinków
.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
katep
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 01 gru 2014, 22:14
x 1

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: katep »

pasma promocyjne " Nie igraj z aniołem na antenie" TV4 od jakiegoś czasu. Bardzo zachęcająco zrobione.
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 633

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Jak myślicie - będzie kiedyś jeszcze powtórna emisja Esmeraldy w kanałach Polsatu?
katep
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 01 gru 2014, 22:14
x 1

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: katep »

tak w lipcu, na wakacjach...
AnaBr
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 15 lip 2016, 14:22
x 2

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AnaBr »

Od 26 lutego "Dziesięć przykazań" znów w TV Puls o godz. 7. ;/
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3366
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 424
x 756
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Zniknie równie szybko jak powtórka "Niewolnicy Victorii" i "Królowej serc"? Emisja tej drugiej zostanie przerwana 26 lutego, a w jej miejsce pojawi się niemiecka "Kobra". Tymczasem "Lombard" zyskuje dodatkowe pasma emisyjne o godz. 8:00 i 13:50.

Wygląda na to, że o telenoweli na wiosnę możemy pomarzyć.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Jeśli ściągają "Królowę serc" to ja myślę, że to nastąpi szybciej niż 26 lutego i dlatego lada moment pewnie przyślą aktualizacje do ramówki. Wątpie, żeby tak długo czekali skoro i tak taki mają plan.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Może jeszcze ją zostawią. Pamiętajmy, że już w przyszłym tygodniu zaczynają się transmisje olimpiady, które potrwają akurat do 26 lutego. Mogą jednak nie zdecydować się na rywalizację czymś innym w tym okresie z kanałami TVP. Tym bardziej, że z góry wiadomo, że transmisje olimpiady będą miały rekordy oglądalności.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3366
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 424
x 756
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

"Królowa serc" jednak nie znika z anteny. Od 26 lutego dalsze odcinki będą emitowane o godzinie 5:00.

Dziwne, że po sukcesie ponownych emisji "Esmeraldy" i "Zbuntowanego anioła" nie zdecydowali się sięgnąć po dostępne jeszcze na rynku klasyki jak "Maria z przedmieścia", "Paulina", czy "Cristina". Ta ostatnia jest obecnie najchętniej oglądaną telenowelą na Węgrzech zaraz po "Esmeraldzie". Na TVN-ie swego czasu też była sporym hitem o godz. 19:30.

Tacy oszczędni, czy aż tak się boją? Jeśli to drugie, to zupełnie niepotrzebnie, bo akurat przy tych tytułach ryzyka nie ma żadnego. No ale oczywiście łatwiej i taniej wycisnąć jak cytrynę posiadane jeszcze prawa. Tyle, że efekt odwrotny do zamierzonego widzimy po "Królowej serc", czy analogicznie przed rokiem z "Niewolnicą Victorią".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AlBundy, FanTheBlues i 16 gości