[TVN/TVN7] Szkoła

Polskie scripted-docu, docu-crime, itp :)
lukaa
Junior
Posty: 1091
Rejestracja: 02 paź 2013, 23:43
x 3
x 3

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukaa »

no paranoja... wszedzie się wkręci.
xyz
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Od poniedziałku też zmieniono muzykę w czołówce na "utwór" Kwiatkowskiego...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nawet jest specjalny konkurs na teledysk do piosenki czołówki: http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... tkowskiego
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Obejrzałem niedawno parę odcinków. Scenariusze mi się trafiły różne (np. odcinek, gdzie tchórzliwy chłopak zgarnął pochwały za udzielenie pierwszej pomocy, mimo, że zrobił to ktoś inny... może się to zdarzyć; natomiast dzisiaj widziałem zapowiedź, gdzie dziewczyna zachęcała chłopaka do pokochania jej... poprzez wypicie jej krwi ;) ), realizacja w normie (tylko trochę irytowały niby dynamiczne ruchy kamerą podczas przechodzenia do innych wątków scenariusza), "aktorzy" w normie, może za bardzo młodzieżowi (i tutaj się ujawnia tak zwany potencjał do beki). Stężenie bullshitu jest - w porównaniu do "Ukrytej prawdy" na przykład - nieco niższe.

Z tego co widzę to serial budzi bekę, więc zostanie parę sezonów, a potem będą zmiany. W końcu Dariusz z "Trudnych spraw" też się zdążył przejeść.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2248
x 2434

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Jesienią 2015 roku kolejne odcinki "Szkoły". Serial zajmuje pozycję lidera w grupie komercyjnej: http://media2.pl/badania/123315-Ponad-1 ... cinki.html
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 311
x 25

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Tak se pomyślałem, a jakby tak powstał serial, którego akcja rozgrywała się tam gdzie w tym serialu "Szkoła" tyle że z prawdziwymi aktorami, a nie popłuczynami amatorami.
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
Posty: 2524
Rejestracja: 01 sie 2009, 16:03
x 1979
x 660

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dejmian »

Ciekawe, czy we wrześniu znowu będzie nowe rozpoczęcie roku szkolnego, jak rok temu, czy po prostu dalsze odcinki?
15 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Na pewno jakieś rozpoczęcie będzie - przy okazji zaktualizują sobie dane poszczególnych klas :D
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
kamico7
Junior
Posty: 964
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:23
x 1

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamico7 »

Zwykle tego serialu nie oglądam ale dzisiejszy premierowy odcinek musiałem obejrzeć bo jak dowiedziałem się że będzie wątek wampira to mnie to zaciekawiło :( Serial mimo że jest paradokumentem to akurat taki straszny nie był jak jego siostrzane seriale. Podobno produkcja serialu zanim zaczęła pisać scenariusz to objeździła kilka szkół i zrobiła te historie na autentycznych wydarzeniach i bardzo chciałbym poznać szkołę gdzie takie głupstwa się wydarzyły. Nie no wiadomo że te historie to większość wymyślane historie ale jednak zawsze były dość mocno autentyczne a dzisiejsza akcja z Wampirem to mi się trochę skojarzyła z jednym z odcinków UP.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Właśnie sprawdzałem w dniu premiery 3 sezonu i za razem w rok po debiucie serialu jak wygląda dziś ten paradokument. Trzeba przyznać, że jak na ten okres czasu jest całkiem nieźle, choć widać już odejście od realizmu, a wspomniany wyżej wątek z "wampirem" już o tym świadczy. Obawiam, że pod tym względem za rok będzie już całkiem kiepsko i produkcja będzie - jak to by rzekł @Ama18 - dość niestrawna.

Za to może z pozoru małym, ale w odbiorze jednak dużym plusem tego paradokumentu jest brak podkładów podczas akcji serialu, chociaż podczas "Szpitala" i "Pielęgniarek" chyba też tak jest.

P. S. Podczas "Rozmów w toku" użyto tego samego podkładu, co do zapowiedzi odcinka i dalszych jego części.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Z tego co gdzieś czytałem to w poprzednim sezonie także już były "grubsze" akcje m.in. wywoływano duchy czy "obserwowano" UFO. Nie wiem jak wyglądały w/w wątki ale na dzisiejszy odcinek wyjątkowo zerknąłem i muszę przyznać, że fantazja scenarzystów wyjątkowo poniosła - "musimy zabić wampira bo wyssał krew z naszego kolegi" :lol:
Awatar użytkownika
kamico7
Junior
Posty: 964
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:23
x 1

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamico7 »

No dzisiaj dość mocno poniosło scenarzystów "Szkoły" i również obawiam się jak ten serial będzie wyglądał za rok. Choć ja osobiście uważam że ten serial nie ma się tak dobrze jak rok temu bo oglądałem 1 sezon i na prawdę był bardzo dobry jak na paradokument a dzisiejszy odcinek jak i kilka które widziałem w drugim sezonie oglądało się już ciężko. Dzisiaj mamy modę na programy z udziałem dzieci i myślę gdyby ten serial był tworzony bardziej jako serial "Normalny" a nie paradokument czyli gdyby pozbyli się tych gadek do kamery i lektora to mógłby to być fajny serial i wtedy te akcje z wampirem pasowałyby bardziej. W skrócie trochę więcej Disneya bym wlał do serialu, ale to jest takie gdybanie bez sensu bo i tak wiadomo że zmian żadnych nie będzie
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tylko Disneyowskie, to jednak nie takie Polskie. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kamico7
Junior
Posty: 964
Rejestracja: 31 gru 2012, 14:23
x 1

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamico7 »

Chodzi mi po prostu o serial młodzieżowy którym Szkoła tak pośrednio jest ale w wydaniu paradokumentu i takie akcje z wampirem wyglądają dość żałośnie, bo jednak tutaj chodzi o realistyczne życie. Ten serial mógłby właśnie iść mocniej w stronę seriali młodzieżowych. Ale zobaczymy jakie pomysły scenarzyści mieli na ten sezon bo zaczyna się inaczej niż zwykle
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVN] Szkoła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tylko z założenia "Szkoła" nie miała być serialem stricte młodzieżowym.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Paradokumenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Mat212346 i 17 gości