Sport w TVP

Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Postanowiłem założyć watek, w którym będziemy mogli omawiać transmisje wydarzeń sportowych emitowanych na kanałach TVP, czyli na TVP1, TVP2 i TVP Info ale nie wliczając w to TVP Sport, bo od tego jest oddzielny wątek.

Kto z was oglądał wczoraj mecz Polska - Kazachstan podczas, którego na stadionie zgasło światło i przerwano mecz i transmisje ? :D Zaraz po tym jak zgasło światło to TVP2 przerwało transmisje i pokazało plansze "Przepraszamy za usterki" i chwile po tym zaczęli puszczać jakieś teledyski. Po jakimś czasie wrócono na stadion ale paliły sie tylko dwie lampy oświetlające murawę i szefowie UEFA zdecydowali co robić dalej ale jakoś w końcu udało sie zapalić pozostałe lampy i mecz był kontynuowany. Ale padały już propozycje żeby mecz dokończyć w innym terminie, nawet za 2-3 tygodnie !
Żałuje, że nie udało mi sie tego nagrać ale mam nadzieje, ze ktoś niedługo gdzieś to udostępni bo przecież wiele osób nagrywa mecze polskiej reprezentacji :)

Jeśli chodzi jeszcze o mecze na TVP2, to w nocy o 3:00 wyemitowany został jak zwykle magazyn ze skrótami z pozostałych meczów eliminacyjnych do Euro 2008. A co ciekawe jednym z komentatorów w skrótach tych meczów był Michał Zawadzki, który jak dotychczas pracował w Tele 5 i tam komentował wszystkie mecze piłki nożnej i koszykówki. Kilka dni temu pisało też o tym media2: http://media2.pl/media/28982-sportowy-w ... w-tvp.html

Wczoraj o 23:45 na TVP1 oglądałem też boks, który już od dawna nie gościł na antenie TVP i była to walka Sultana Ibragimova z Evanderem Holyfieldem, która odbyła sie w hali w Moskwie. To właśnie chyba dlatego, ze walka była w Rosji a nie w USA to dla TVP udało sie zdobyć prawa do transmisji. W przeciwnym wypadku walkę pewnie transmitowałby Polsat Sport lub TVN (lub nSport). W studiu walke komentowali Janusz Pindera i Przemyslaw Saleta, czyli odpowiedni do tego ludzie.
Ale najgorsze w całej transmisji było to, ze na TVP1 przerywano walkę reklamami w przerwach pomiędzy rundami ! Chociaż nie było aż tak źle, bo reklamy zaczęli dawać dopiero od 4 rundy... Chociaż kiedyś w 2002 jak TVP1 stale transmitowało Gale boksu zawodowego w Polsce to na chama przerywali przed każdą rundą...
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Przerywali każdą rundę, to tak samo, jak Polsat robił reklamy w siatkówce na każdej przerwie technicznej :D
artboy
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 23 sie 2007, 14:32

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: artboy »

dobre było to, że to była retransmisja :) a reklamy to jakaś kpina w publicznej
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Dzisiaj na TVP2 transmitowany był mecz piłki nożnej Serbia - Polska. Jako, że mecz odbywał sie w Serbii to transmisją zajęła sie tamtejsza telewizja RTS - Radio-Televizija Srbije (www.rts.co.yu). Oglądając mecz postanowiłem przyjrzeć sie dokładnie całej transmisji przygotowywanej przez serbskich realizatorów jak i tez pracy polskich reporterów.

Jak sie okazało reporterzy TVP mieli do dyspozycji małe studio umiejscowione na stadionie. Było ono jednak tak małe, że kamerzysta zaledwie kilka razy pokazał dwóch prowadzących z jednego ujęcia. Cale studio wyglądało tak jakby miało metraż 1,5 x 1,5 metra kwadratowego :)
W studiu mecz omawiali Włodzimierz Szaranowicz i Jacek Gmoch.
Obrazek Obrazek Obrazek

Oprawa graficzna meczu była przygotowana przez serbskich realizatorów i była w kolorze niebieskim. Belki i tabele były bardzo czytelne. Jedynie miałem zastrzeżenie do belki z wynikiem w rogu ekranu bo była trochę za nisko.
Obrazek Obrazek Obrazek

Na samym początku drugiej polowy przez kilka minut na ekranie nie była wyświetlana belka z wynikiem meczu (widocznie jakiś realizator z Serbii trochę zaspał) a wiec technicy z Warszawy nagle włączyli swoja grafikę z wynikiem.
Obrazek

Jednak kilka sekund później realizator z Serbii zorientował sie i włączył belkę z wynikiem i przez krotki czas na ekranie były widoczne oba paski z wynikiem meczu :)
Obrazek




Ciekawą rzeczą było to, że powtórki akcji, które emitowali polscy realizatorzy ze studia były rozjaśnione. Podaje dwa zapy aby porównać to sobie. Ciekawe dlaczego tak było ? Czyżby TVP miała ze sobą jakiś slaby sprzęt ? A może korzystali ze sprzętu serbskiej telewizji ?
Obrazek Obrazek

Ale chyba jednak reporterzy TVP korzystali ze sprzętu serbskiej telewizji przynajmniej częściowo. Rafał Patyra, który przeprowadzał wywiady na murawie boiska miał w reku zwykły mikrofon. W małym studiu na gorze stadionu prowadzący mieli mikrofony z logo TVP Sport.
Obrazek

Podczas transmisji nie obeszło sie bez problemów technicznych, na przykład takich:
Obrazek Obrazek

Końcowa tabela ze statystykami jak sie okazało była w języku angielskim co na pewno jest dobre dla stacji telewizyjnych z całej europy, które być może transmitowały ten mecz. Bo często zdarza sie tak, ze tego typu tabele są w rodzimym języku, skąd nadawany jest mecz. Ciekawy jestem, czy jakaś stacja oprócz TVP transmitowała tez ten mecz u siebie. Być może na Eurosporcie będą skróty albo retransmisja ale co do innych stacji to nic nie wiadomo.
Na tej planszy podana była tez strona internetowa serbskiej telewizji RTS.
Obrazek

A pod koniec samej transmisji nawet Szaranowicz sie wygłupił i pytał realizatora: "już ?" a nie wiedział, że już był na wizji. Facet pracuje już tyle lat w telewizji a jak widać wciąż sie myli i czasami nie wie jak sie zachować.
Obrazek

No i tym miłym akcentem kończę już ta analizę, milo by było jeśli ktoś to przeczytał do końca.
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 19 sie 2007, 17:29
Lokalizacja: Springfield

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: max »

świetna robota z tą analizą !!
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Dzisiaj na TVP2 oglądałem transmisje meczu piłki nożnej reprezentacji Bośni i Hercegowiny oraz Polski. Transmisja była jak zwykle nietypowa a wiec postanowiłem napisać analizę na ten temat.
Mecz odbywal sie w Turcji czyli transmisją zajęli sie realizatorzy z tego kraju.

Transmisja rozpoczęła sie komentarzem ekspertów w studiu TVP Sport. Prowadzącym studio był wyjatkowo Dariusz Szpakowski, ktory zawsze komentuje mecze naszej reprezentacji. Gośćmi byli Jerzy Engel i Stefan Szczepłek.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mecz komentował Tomasz Jasina. Jak sie sam przyznał tym razem musiał komentować mecz na stojąco tuż obok boxów zawodników. Raz nawet turecki realizator pokazał Pana Tomasza Jasinę , który stal zmarznięty z jedna reka w kieszeni :) Pogoda byla kiepska bo padał deszcz a wiec Pan Jasina musiał nieźle sie wyziębić.
Obrazek Obrazek


Tureccy realizatorzy nie przygotowali żadnej oprawy graficznej dla meczu a wiec żadna grafika nie była wyświetlana. Jedynie wyświetlana była belka z wynikiem meczu ale wyświetlana przez TVP. Nie rozumiem tylko dlaczego polscy realizatorzy raz włączają tą szarą grafikę a raz tą żółta. Oczywiście o wiele bardziej ładniejsza jest ta żółta oprawa ale i tak nie rozumiem dlaczego raz dają tą a raz tą.
Obrazek


W przerwie meczu najciekawsze sytuacje analizował Jerzy Engel. Po raz pierwszy chyba można było zobaczyć z bliska jak wygląda ten system do rysowania na ekranie.
Obrazek Obrazek Obrazek


Po analizie w studiu i po reklamach powrócono na stadion ale przez kilka minut nic sie nie działo na murawie, nie odzywał sie tez komentator. W tle było słychać tylko grającą muzykę popularną dobrych kilka lat temu. Atmosfera zupełnie jak na meczach czwartej ligi w Polsce :) zresztą na trybunach tez było bardzo mało osób, czyli tak jak w Polsce właśnie na meczach trzeciej i czwartej ligi.
Obrazek

Wtedy powrócono do studia i Dariusz Szpakowski przeprosił za to zdarzenie. Eksperci przez chwile przeanalizowali jeszcze mecz i powrócono na stadion. Podczas gdy goście omawiali mecz to w tle cały czas było słychać muzyczkę ze stadionu :D
Obrazek Obrazek


Po zakończeniu meczu oczywiście przeanalizowano mecz w studiu. Nie podobało mi sie jednak to, że każde omawianie meczu w studiu było takie suche i bardzo krótkie, bo trwało może tylko z 3 minuty a nie jak zazwyczaj znacznie dłużej.
Obrazek


No i był to ostatni mecz naszej reprezentacji w tym roku. Ogólnie transmisja była jak zwykle śmieszna ale ja juz sie przyzwyczaiłem do takich meczów na TVP i chyba nawet je polubiłem (stad tez te moje częste analizy).
Obrazek


No i jak zwykle było mi milo jeśli ktoś to przeczytał do końca.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Ja doczytałem. Jak zwykle świetna robota. Mecz oglądałem, nie był porywającym widowiskiem ;-)
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

[wycięte]
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Alfernando pisze:ja uważam, że TVP Sport nie jest takie najgorsze, lepsze napewno od nsportu
Na pewno to Ty ortografii się ucz ;-)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Alfernando: a widziałeś chociaż nsport czy oceniasz na podstawie opinii innych?
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

[wycięte]
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Alfernando pisze:Karol widziałem ja poprostu lubie dużo transmisji, a tu jest za dużo publicystyki czego ja nie lubie:) FanTIVI ja tu oprócz tego, że napisałem z małej litery to niewidze błędu ortograficznego
Pisze się "na pewno" ;)

Wczoraj w TVP transmitowany był mecz towarzyski Finlandia - Polska. O dziwo, transmisja była w TVP 1, a nie jak to zawsze było z piłką nożną w TVP 2.

Belki były niebieskie, przejrzyste, ale... w 1 połowie np. wyświetlała się belka z procentem posiadania piłki, to po lewo była flaga FINLANDII, a napisane było "Poland" [chyba], a po prawo flaga POLSKI, a napisane było "Finlandia" [chyba]. I tak przez całą 1 połowę :D Druga połowa już była poprawiona.

Belka z wynikiem meczu była ustawiona na środku, ale zdarzało się tak, że przez chwilę belki w ogóle nie było.

Obrazek
Myślę, że Axel robił zapy to wrzuci, szczególnie tą wpadkę z flagami :D
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 19 sie 2007, 17:29
Lokalizacja: Springfield

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: max »

Obrazek

Zap z tej sytuacji.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

No ja akurat wczoraj ten mecz oglądałem dopiero od drugiej polowy tak wiec dobrze ze zrelacjonowaliście te wpadki ;) Mecz byl rozgrywany chyba na Cyprze jak sie nie mylę a wiec za te wpadki odpowiadali realizatorzy z Cypru. Oprawa graficzna była czytelna i dosyć ładna.

A co ciekawe pod koniec relacji meczu gdy Dariusz Szpakowski omawiał mecz z Jerzym Engelem to powiedział, ze w nowym roku mecze polskiej reprezentacji będą teraz emitowane na TVP1.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

Sport w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Axel pisze:A co ciekawe pod koniec relacji meczu gdy Dariusz Szpakowski omawiał mecz z Jerzym Engelem to powiedział, ze w nowym roku mecze polskiej reprezentacji będą teraz emitowane na TVP1.
O proszę, nie słyszałem nawet tego.
Ciekawe dlaczego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości