Euro 2012 na antenie TVP.

Awatar użytkownika
pavl6
Junior

Postautor: pavl6 » 24 cze 2012, 9:47

Wyciszony, a do tego komentator odzywa się znacznie rzadziej niż ci polscy. Przydatna rzecz, ten angielski komentarz. Ciekawe, czy zostanie do końca, czy jak zwykle nagle wyłączą?
Awatar użytkownika
Flis
Użytkownik

Postautor: Flis » 24 cze 2012, 11:40

Myślę że po Euro wyłączą lub po Olimpiadzie.
Lukashek
Użytkownik

Postautor: Lukashek » 25 cze 2012, 10:08

Dziś dzień bez meczy ale nie bez Euro. Jedynka pokaże film Castrola o Ronaldo i Spowiedź Smudy
Awatar użytkownika
mediatorka
Użytkownik

Postautor: mediatorka » 25 cze 2012, 10:31

Euro odbywa się w dalszym ciągu,szkoda tylko,że nie do końca wszystko jest w porządku.Znaleziono ciało 21-letniego kibica z Irlandii,utopionego w rzece w Bydgoszczy.Wcześniej bójka pseudokibiców z kibicami rosyjskimi.Euro nie odbywa się w Polsce co roku,powinno więc pozostawić miłe wspomnienia,a u nas jeśli mecz,to musi być jakaś rozróba.Norma.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: SNOL » 25 cze 2012, 12:11

Ale przecież pobicie stewardów to stara sprawa, podejrzani zostali już nawet zatrzymani przez policję: www.tvp.pl/wroclaw/pod-paragrafem/zarzuty-dla-pseudokibicow .

Zaś smutna sprawa Jamesa Nolana została obrócona w pozytywne emocje. Prezydent Bydgoszczy poprosił Michela Platiniego o minutę ciszy przed każdym ćwierćfinałem na cześć tragicznie zmarłego kibica. TVP Bydgoszcz uruchomiła akcję wywieszania irlandzkich flag i barw tego kraju na antenach samochodów, w urzędach i mediach regionu kujawsko-pomorskiego. Wiele instytucji przyłączyło się do niej. Widziałem wypowiedzi, z których wynikało, że Irlandczycy (w tym rodzina zmarłego, mówili o tym na specjalnej konferencji w Bydgoszczy) są wdzięczni za ogromną pomoc policji oraz wsparcie społeczności lokalnej i mediów (które uszanowały ich prywatność i nie żerowały na tragedii). Przecież to w żadnym wypadku wina Polaków, że doszło u nas do takiego zdarzenia. Myślę, że mimo takich smutnych okoliczności samo miasto i Polska zyskają w oczach Irlandczyków wizerunek ludzi nieobojętnych na to tragiczne wydarzenie.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
dvbtwidz

Postautor: dvbtwidz » 25 cze 2012, 12:54

Ciekawe, co Smuda będzie miał do powiedzenia...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 26 cze 2012, 22:19

Skład TVP na mecze półfinałowe:
*27 czerwca - Portugalia-Hiszpania
studio: Włodzimierz Szaranowicz
eksperci: Jerzy Engel, Mirosław Trzeciak, Stefan Szczepłek, Włodzimierz Lubański, Andrzej Juskowiak
komentarz: Maciej Iwański, Rafał Ulatowski

*28 czerwca - Niemcy-Włochy
studio: Jacek Kurowski
eksperci: Wojciech Kowalewski, Jacek Gmoch, Mirosław Trzeciak, Jacek Zieliński
komentarz: Dariusz Szpakowski, Andrzej Juskowiak

źr: TeleTydzien.pl
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert

Postautor: piciu » 27 cze 2012, 0:15

Ola boga! Dlaczego Iwański komentuje tak ważny mecz? Mógłby to zrobić przecież Jacek Laskowski, który na lidze hiszpańskiej zna się o wiele lepiej od Iwańskiego. Szpakowskiego już w ogóle nie skomentuję :/. Na szczęście meczu nie będzie komentować Mirosław Trzeciak (bez urazy Trzeciak :D), bo komentatorem jest baaaardzo słabym, na dowód tego: http://babol.pl/kat,1025465,title,Najgorszy-komentator-gwiazda-TVP,wid,14683884,wiadomosc.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 27 cze 2012, 12:59

piciu pisze:Mirosław Trzeciak (bez urazy Trzeciak :D)

http://forum.media2.pl/viewtopic.php?pid=126349#p126349 - już jakiś czas sam o tym wspomniałem ;).
Pozdrawiam, Trzeciak
adamnowak76
Użytkownik

Postautor: adamnowak76 » 01 lip 2012, 21:18

No i TVP zaliczyla wpadke. Przez caly dzien mowili o poprzedzajacej finalowy mecz 12-minutowej ceremonii zamkniecia, z ktorej pokazali w TVP1 (HD)... kilkadziesiat sekund (dzieci i zwijanie materialow z boiska)! Moznaby jeszcze zrozumiec, gdyby to byly mistrzostwa w RPA, czy Japonii (notabene, ceremonie z Yokohamy pokazali LIVE w TVP2), ale w Polsce i na Ukrainie? Pogratulowac...
Awatar użytkownika
TiM
VIP Mod

Postautor: TiM » 01 lip 2012, 21:32

A jak transmisja meczu w 3D na TVP HD? Dobra realizacja?
Awatar użytkownika
dlukasz
Użytkownik

Postautor: dlukasz » 01 lip 2012, 21:46

TiM pisze:A jak transmisja meczu w 3D na TVP HD? Dobra realizacja?

Jestem zadowolony z efektów 3D- bardzo fajne zrealizowane, piłki, piłkarze i wszelkie flagi wychodzą z TV ;) ,a puchar na początku bardzo efektowny :) - i pierwsza okazja przetestowania mojego TV na żywo :)
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Ama18 » 01 lip 2012, 23:24

Euro się skończyło, więc czas na małe podsumowanie.

TVP beznadziejnie zrealizowała te mistrzostwa. Przede wszystkim wspomniane opóźnienia w transmisji. Czy telewizja publiczna chociaż przez 2 minuty nie jest w stanie powstrzymać swoich zapędów? Euro było jednym z największych wydarzeń historycznych i kulturowych w Polsce po 1989 roku, a zostało pokazane jako zwykły turniej. No i zaniechanie promocji hitu naszej drużyny - "Koko Euro Spoko" pokazuje, gdzie Telewizja Polska miała rozgłaszanie tego wydarzenia.

Miałem wrażenie, że impreza została potraktowana przez TVP jak mundial dwa lata temu w RPA - kraju "dzikim", gdzie niczego ciekawego nie będzie można zobaczyć.No i bez Polaków; żal było patrzeć, jak po odpadnięciu naszej reprezentacji zaciekawienie widza meczami spadło. Nawet przy finale, gdzie spotkały się przecież najlepsze drużyny w Europie!

Co do komentatorów, zapamiętałem tylko trzy nazwiska. Reszta nie wyróżniała się zbytnio.
- Jacek Laskowski. Rewelacyjny transfer z Canal+. Mało błędów merytorycznych, sposób mówienia zachęcający do "rzucenia okiem" na mecze i neutralność w ocenach - bardzo duże zalety. Najlepszy komentator w TVP.
- Maciej Iwański. Kompletne przeciwieństwo pana opisanego wyżej. Pomyłek (jak twierdzenie, że obecny hymn Hiszpanii ma oficjalne słowa) było sporo, styl komentarzu może i pełny emocji, ale i pozbawiony chociaż drobnej neutralności. Choć i tak to nic w porównaniu do trzeciego nazwiska:
- Dariusz Szpakowski. Razem z Szaranowiczem powinien po Euro wylecieć z TVP. Skutecznie obrzydził mi oglądanie spotkań. On jest jak PZPN - stary beton, nie do zdarcia i nie do reformy. "Ostatnie minuty nadziei" w meczu Polski z Czechami, nawet w finale nie był w stanie ukryć swojej sympatii do drużyny Hiszpanii. Ten głos, którego powoli nie mogę znieść. Te wieczne pomyłki, jak w dzisiejszym finale, gdzie twierdził, że Hiszpanie rozegrała 11 spotkań bez straty gola (a przecież Casillas wpuścił jedną bramkę w meczu grupowym z Włochami).

Pominę kółko wzajemnej adoracji prowadzone przez Kurzajewskiego przed i po spotkaniach.

Żeby nie było, TVP także pokazała się z dobrej strony (np. uruchomienie Jedynki i Dwójki w HD, bardzo dobre wydania "Wiadomości"), ale to trochę za mało. Nie można tak niskiego poziomu realizacji zrzucić na kryzys; zatrudnienie do wywiadów zamiast Kurzajewskiego jakiegoś innego, mniej znanego dziennikarza byłoby wręcz bardziej opłacalne.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Postautor: Trzeciak » 02 lip 2012, 10:14

Trzeba przyznać, że dla TVP było to bardzo trudne i kosztowne przedsięwzięcie. Czy wypełniła je dobrze? To już nie każdy sam oceni.

Dla mnie realizacja ze strony TVP była dobra - oczywiście nie miała prawa przydarzyć się na TVP1 wczorajsza sytuacja, kiedy pokazano tylko końcówkę ceremonii zamknięcia. Oprócz tego - jest wiele innych elementów do czego można się spokojnie przyczepić. To, że spadło zainteresowanie Euro po odpadnięciu naszych - to raczej wynik tego, że podczas tych 3 tygodni ludzie normalnie pracowali, a uczniowie jeszcze musieli iść do szkoły.

Natomiast nie zgodzę się, że Szpakowski z Szaranowiczem powinni wylecieć z TVP. Jakby nie patrzeć, są to już legendy TVP. I jakby nie patrzeć - coś musi w nim być, skoro tyle jest o nim filmów na YouTube (m. in. "Monolog Szpakowskiego" po przegranych przez naszych eliminacjach do MŚ 2010, czy Szpakowski - best komentarz ever"). Natomiast co do Laskowskiego - to w pełni się zgodzę, że to świetny transfer. Bardzo ciekawe komentarze, świetne operowanie słowem - i liczę, że to on razem z Szpakowskim będzie komentował jesienią wracającą po 3 latach do TVP Ligę Mistrzów UEFA.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert

Postautor: piciu » 02 lip 2012, 16:29

Ale pan Laskowski nie pracuje na stałe w TVP, niestety. Jest tak jakby "wypożyczony" z nSport HD, bo to do tej stacji przeszedł z C+, a w TVP był tylko na te mistrzostwa. Ale sam chciałbym, aby został na jesień w TVP, bo o innych komentatorach wypowiadać się nie będę. O ile mniej znanych (np. Jońca) bardzo mi się dobrze słuchało, o tyle p. Szpakowskiego i całej tej ekipki już nie. Nie zgodzę się jednak, żeby wylecieli z TVP, bo to są swego rodzaju legendy, ale to nie oni powinni komentować tak ważne mecze. Co do poziom realizacji. TVP i tak zrobiła to na wyższym poziomie, niż Polsat 4 lata temu :P. Finał w 3D, według mnie powinien być już w RPA, a nie dopiero teraz, ale nasza telewizja publiczna nadal jest trochę zacofana. I to wyszło przy tych mistrzostwach. Najbardziej denerwowały mnie wejścia z dachu fabryki pewnej znanej czekolady, bo nie miały one sensu i była to strata kasy - dla TVP. Podsumowując TVP spisała się na 4+, bo studio TVP było świetne!
Obrazek

Wróć do „Sport w telewizji”