Oferta sportowa Polsatu

skubi
Obserwator

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: skubi » 04 wrz 2014, 20:17

Już od wczoraj sportowe stacje Polsatu rozpoczęły transmisję meczów towarzyskich, a już od najbliższego weekendu na tych sportowych stacjach mecze elimancji Euro 2016 i MŚ 2018 oraz turnieju finałowego Euro 2016.
http://media2.pl/media/113930-Rusza-walka-o-Euro-2016.-Mecze-Polakow-tylko-w-Polsacie.html?utm_source=forummedia2pl&utm_campaign=widget&utm_medium=l
A oto plan na resztę wieczoru z meczami towarzyskimi i pierwszą kolejkę eliminacji:

20:40 - Belgia-Australia - Polsat Sport News
Komentator: Tomasz Włodarczyk

20:55 - Francja-Hiszpania - Polsat Sport HD
Komentatorzy: Mateusz Borek - Roman Kołtoń

22:55 - Chorwacja-Cypr - Polsat Sport Extra HD (re transmisja)
Komentator: Szymon Rojek

Niedziela 07.09:
17:00 - Studio - Polsat Sport HD
Prowadzący: Przemysław Iwańczyk

17:50 - Grupa D: Gruzja - Irlandia - Polsat Sport HD
Komentator: Cezary Kowalski

17:50 - Grupa F: Węgry - Irlandia Północna - Polsat Sport Extra HD
Komentator: Tomasz Włodarczyk

20:00 - Studio - Polsat Sport HD i Polsat HD (od 20:05)
Prowadzący studio: Przemysław Iwańczyk

20:35 - Grupa D: Gibraltar - Polska - Polsat HD i Polsat Sport HD
Komentatorzy: Mateusz Borek - Wojciech Kowalczyk (z Almancil)
Reporter: Bożydar Iwanow - Roman Kołtoń

20:35 - Grupa D: Niemcy - Szkocja - Polsat Sport Extra HD
Komentator: Andrzej Janusz

20:35 - Grupa I: Portugalia - Albania - Polsat Sport News
Komentator: Szymon Rojek

22:45 - Studio - Polsat Sport HD

23:30 - Skróty - Polsat Sport HD i Polsat Sport News

Poniedziałek 08.09:
0:00 - Grupa F: Grecja - Rumunia - Polsat Sport Extra HD (retransmisja)
Komentator: Grzegorz Michalewski

16:30 - Grupa F: Wyspy Owcze - Finlandia - Polsat Sport Extra HD (retransmisja)
Komentator: Marek Kleitz

Prowadzący: Mateusz Borek
Goście: Roman Kołtoń, Artur Wichniarek,Adam Nawałka,Jacek Ziober

17:50 - Grupa G: Rosja - Liechtenstein - Polsat Sport HD

18:30 - Grupa I: Dania-Armenia - Polsat Sport Extra HD (re transmisja)

20:35 - Grupa E: Szwajcaria - Anglia - Polsat Sport HD
Komentatorzy: Marcin Feddek - Dariusz Dziekanowski

20:35 - Grupa C: Hiszpania - Macedonia - Polsat Sport News
Komentatorzy: Cezary Kowalski - Wojciech Kowalczyk

20:35 - Grupa G: Austria - Szwecja - Polsat Sport Extra HD
Komentator: Piotr Przybysz

23:15 - Skróty - Polsat Sport HD i Polsat Sport News

Wtorek 09.09:

Prowadzący: Marcin Feddek
Goście: Roman Kołtoń,Wojciech Kowalczyk

17:50 - Grupa H: Azerbejdżan - Bułgaria - Polsat Sport HD
Komentator: Marek Kleitz

17:50 - Grupa A: Kazachstan - Łotwa - Polsat Sport Extra HD

20:00 - Studio - Polsat Sport HD

20:35 - Grupa A: Islandia - Turcja - Polsat Sport News
Komentator: Piotr Przybysz

20:35 - Grupa H: Norwegia - Włochy - Polsat Sport Extra HD
Komentatorzy: Mateusz Borek - Jacek Ziober

20:35 - Grupa A: Czechy - Holandia - Polsat Sport HD
Komentatorzy: Bożydar Iwanow - Andrzej Strejlau

22:45 - Studio - Polsat Sport HD

23:15 - Skróty - Polsat Sport HD i Polsat Sport News

No, tutaj muszę powiedzieć że Polsat zaimponował mi że będzie tyle męczy transmitowanych na żywo i że studio będzie przed każdym,w trakcie, i po zakończeniu wszystkich spotkań no i że program ze skrótami też bardzo dobrze. :)
skubi
Obserwator

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: skubi » 05 wrz 2014, 18:36

Zły tytuł wątku całej bo do tych wszystkich transmisji można jeszcze dodać ekskluzywność relacji z meczów Pucharu Polski, które rozpoczną się 23 września. Dodatkowo Półfinały i finał będzie można zobaczyć w otwartym Polsacie.

Nie wiem jak zmienia się nazwę wątku
Zbychu51
Activist

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: Zbychu51 » 05 wrz 2014, 20:08

Nazwę wątku mogą zmienić tylko Modelatorzy. Moja propozycja: "Oferta sportowa (lub piłkarska) na kanałach Polsatu".
Czy wątek ograniczał się będzie tylko do Piłki Nożnej ?

[color=green]Tytuł wątku zmieniony. /Direct[/color]
skubi
Obserwator

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: skubi » 05 wrz 2014, 22:29

Wątek będzie dotyczył wszystkich transmisji, aczkolwiek el.Euro 2016, turnieju finałowego Euro 2016 i el.mundialu 2018 i Puchar Polski to najważniejsze wydarzenia w najbliższych latach.

I ja mam 2 pytania:
1. Czy w otwartym Polsacie również będą pokazywane mecze towarzyskie z Polakami czy tylko te w eliminacjach?

2. Czy w kanałach Polsatu (Polsat HD i kanały sportowe) na samym turnieju będą pokazywane wszystkie mecze , czy mogą znowu palnąć jakieś kanały np:. Polsat Euro 1,2,3,4 za prawie 100 złotych?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: Trzeciak » 05 wrz 2014, 22:41

Ad. 1 - na Polsacie będą pokazywane mecze oficjalne - czyli eliminacje do Euro 2016 czy mecze turniejowe - bo kupiła prawa od agenta UEFA. Nie jest wykluczone pokazywanie meczów towarzyskich.

Ad. 2. Prawdopodobnie nie, bowiem KRRiTV pracuje nad tym, aby Euro 2016 było nadawane w telewizji otwartej. Poza tym - w tym przypadku - Polsat nie ponosi kosztów z tytułu organizacji turnieju.
Pozdrawiam, Trzeciak
skubi
Obserwator

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: skubi » 05 wrz 2014, 22:46

Trzeciak,ale towarzyskie też są oficjalne ( z wyjątkiem tych zimowych gdzie grają w ligowym składzie).
skubi
Obserwator

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: skubi » 06 wrz 2014, 18:31

Ogląda ktoś teraz Polska - Szwecja w rugby w Polsacie Sport HD? Ta jakość HD normalnie powala.
skubi
Obserwator

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: skubi » 08 wrz 2014, 15:17

Oglądał ktoś wczorajsze transmisje z eliminacji Euro? No jak dla mnie to było mistrzostwo. Godzinne studio przed meczami,skróty,komentatorzy i reporter na stadionie (w meczu Polaków). Niczym NC+ pokazuje LM :) . A jak wy to w idzie liście?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: Trzeciak » 08 wrz 2014, 15:20

2,3 mln widzów wczorajszego meczu. Więcej widzów zobaczyło m. in. program "Rolnik szuka żony" na Jedynce (2,55 mln widzów).
Pozdrawiam, Trzeciak
skubi
Obserwator

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: skubi » 08 wrz 2014, 15:29

Będą mecze z Niemcami i Szkocją,będzie większe zainteresowanie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: Trzeciak » 08 wrz 2014, 19:09

Pozdrawiam, Trzeciak
Johnny
Obserwator

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: Johnny » 10 wrz 2014, 16:42

Trzeciak pisze:Ad. 2. Prawdopodobnie nie, bowiem KRRiTV pracuje nad tym, aby Euro 2016 było nadawane w telewizji otwartej. Poza tym - w tym przypadku - Polsat nie ponosi kosztów z tytułu organizacji turnieju.

Ale gdzie jest informacja o tym? Bo ja czytałem, że planują jedynie do listy must carry dopisać:
MŚ i ME piłkarzy ręcznych z udziałem Polski oraz półfinały i finał
MŚ i ME siatkarzy z udziałem Polski oraz półfinały i finał
Mecze Polaków siatkarzy w lidze światowej rozgrywanych w Polsce.
skoki narciarskie
biegi narciarskie

Nic nie znalazłem o rozszerzaniu czegokolwiek z piłki nożnej.

Poza tym chociaż w niektórych krajach tak jest to nie wierzę, że w Polsce takie coś przejdzie.

Niektórzy nawet narzekają na to co jest i są kompletnie nie związani z żadną telewizją. Paweł Wilkowicz z Gazety Wyborczej a dawniej Rzeczpospolita, który nigdy nie gości w Polsacie więc nie można go podejrzewać o stronniczość jest oburzony tymi ustawami bo jego zdaniem psują wolny rynek i nie przystają do dzisiejszych czasów i jego zdaniem nie wolno rozszerzać już istniejące listy tylko trzeba skasować wszystko co na niej jest dotychczas, że skoro rynek mecze piłkarzy dyktuje w PPV (jak to było w el. MŚ 2014) to mają być w PPV i że żadnymi ustawami nie można tego zmieniać.

Na jednym z portali piłkarskich było napisane, że cały sport będzie coraz bardziej kodowany i że pisanie żadnych ustaw tego nie zmieni a jeżeli nie stać cie aby obejrzeć mecz - twój problem

Więc takie ustawy mają oprócz zwolenników także przeciwników i to przeciwników nie powiązanych ze stacjami tv.
Ja np. nie rozumiem dlaczego Pawła Wilkowicza tak bolą te ustawy. Bo Kmita czy Borek to reprezentują interesy Solorza ale dlaczego boli to tak nikogo z nimi nie związanych?

@trzeciak abyś się nie zdziwił jak Euro będzie w kanale typu Polsat Euro. Mogą chcieć zarobić. W końcu przepłacili za te prawa, że TVP uznało, że nie będą się już licytować bo TVP straci na tym a Polsat może odzyskać te pieniądze w inny sposób. Wiec chyba wiadomo o jaki sposób chodzi.
Jak długi byłby nos TVNu gdyby TVN był pinokiem?
skubi
Obserwator

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: skubi » 10 wrz 2014, 17:00

Tak, to dlaczego twoim zdaniem jeszcze nie zakodowali eliminacji (chociaż zaraz po zakupieniu praw Kmita powiedział że takie wyjście również rozważają)?

Lista must carry nie potrzebna? To chyba żart. Taka lista jest bardzo potrzebna bo dużej ilości społeczeństwa w tym kraju nie stać na kupowanie PPV a chcą zobaczyć w telewizji jak idzie np: Reprezentacji Polski czy polskim sportowcom na Igrzyskach. I co tym ludziom powiesz? Że mają problem?
Johnny
Obserwator

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: Johnny » 10 wrz 2014, 17:23

To musisz zapytać tych dziennikarzy co to piszą co im powiedzą. Fakty są takie, że każdy myśli tylko o o sobie i skoro dziennikarze zarabiają po 1000 za 1 artykuł to im nie przeszkadza kodowanie i nie interesuje ich, że inni nie zobaczą.
Porównują to, że jak kogoś nie stać na transmisje to jest tak samo jak kogoś nie stać np. na krzesło a ustawą nikogo nie zmusza się do dawania komuś czegoś na co kogoś nie stać.

3 artykuły dla przykładu o tym:
http://www.rp.pl/artykul/930460.html
http://www.rp.pl/artykul/933650.html
http://www.weszlo.com/2011/09/14/l-adaja-otwartej-transmisji-czas-spojrzec-w-lustro/

W szczególności ten 3 polecam.
Jak długi byłby nos TVNu gdyby TVN był pinokiem?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Oferta sportowa Polsatu

Postautor: Trzeciak » 10 wrz 2014, 19:35

lód pisze:
Trzeciak pisze:Ad. 2. Prawdopodobnie nie, bowiem KRRiTV pracuje nad tym, aby Euro 2016 było nadawane w telewizji otwartej. Poza tym - w tym przypadku - Polsat nie ponosi kosztów z tytułu organizacji turnieju.

Ale gdzie jest informacja o tym? Bo ja czytałem, że planują jedynie do listy must carry dopisać:
MŚ i ME piłkarzy ręcznych z udziałem Polski oraz półfinały i finał
MŚ i ME siatkarzy z udziałem Polski oraz półfinały i finał
Mecze Polaków siatkarzy w lidze światowej rozgrywanych w Polsce.
skoki narciarskie
biegi narciarskie

Nic nie znalazłem o rozszerzaniu czegokolwiek z piłki nożnej.

Poza tym chociaż w niektórych krajach tak jest to nie wierzę, że w Polsce takie coś przejdzie.

Niektórzy nawet narzekają na to co jest i są kompletnie nie związani z żadną telewizją. Paweł Wilkowicz z Gazety Wyborczej a dawniej Rzeczpospolita, który nigdy nie gości w Polsacie więc nie można go podejrzewać o stronniczość jest oburzony tymi ustawami bo jego zdaniem psują wolny rynek i nie przystają do dzisiejszych czasów i jego zdaniem nie wolno rozszerzać już istniejące listy tylko trzeba skasować wszystko co na niej jest dotychczas, że skoro rynek mecze piłkarzy dyktuje w PPV (jak to było w el. MŚ 2014) to mają być w PPV i że żadnymi ustawami nie można tego zmieniać.

Na jednym z portali piłkarskich było napisane, że cały sport będzie coraz bardziej kodowany i że pisanie żadnych ustaw tego nie zmieni a jeżeli nie stać cie aby obejrzeć mecz - twój problem

Więc takie ustawy mają oprócz zwolenników także przeciwników i to przeciwników nie powiązanych ze stacjami tv.
Ja np. nie rozumiem dlaczego Pawła Wilkowicza tak bolą te ustawy. Bo Kmita czy Borek to reprezentują interesy Solorza ale dlaczego boli to tak nikogo z nimi nie związanych?

@trzeciak abyś się nie zdziwił jak Euro będzie w kanale typu Polsat Euro. Mogą chcieć zarobić. W końcu przepłacili za te prawa, że TVP uznało, że nie będą się już licytować bo TVP straci na tym a Polsat może odzyskać te pieniądze w inny sposób. Wiec chyba wiadomo o jaki sposób chodzi.

Jakiś czas temu taka informacja o nowych przepisach widniała m. in. na Presserwisie, gdzie także wspomniano o piłce nożnej. Poza tym koszty praw są nie tylko za samo Euro 2016, ale także za całe eliminacje do ME i MŚ do 2018 roku. Prawa do MŚ 2018 w Rosji ma już TVP.
Pozdrawiam, Trzeciak

Wróć do „Sport w telewizji”