Piłkarskie Euro 2020 w TVP

krysw
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2008, 22:33

Piłkarskie Euro 2020 w TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krysw »

Witam. Zastanawia mnie dlaczego Przemysław Pełka, który wg mnie, jest najlepszym komentatorem Polsatu/ Polsatu Sport komentował tak mało meczów Euro 2008. O ile sie nie mylę to komentował tylko mecze grupowe. Od fazy pucharowej słuch po nim zaginął. Byłem pewny, że Pełka będzie po Borku komentował najważniejsze mecze w tym 1 półfinał. Mam wrażenie, że Pełka nie należy do "ekipy" Borka ( m.in. Iwanow, Kołtoń, Hajto, Świerczewski), która w jakiś sposób ma wpływ na to kto ma komentować dany mecz. Czekam na państwa opinie, bo przyznam szczerze, że po tym jak Pełka nie komentował meczów w fazie pucharowej zaczęło mnie to zastanawiać.

P.S.

Zostawiam link do meczu (Holandia - Francja), który komentował P. Pełka na tych mistrzostwach dla tych, którzy nie za bardzo kojarzą tego komentatora.
http://www.euro2008.polsat.com.pl/639/index.html


Czekam na opinie
Awatar użytkownika
lukas_k
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:38
Lokalizacja: Okolice Radomia
x 1
Kontakt:

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukas_k »

Pełka jest redaktorem w Polsacie i przeprowadza wywiady z kibicami, piłkarzami, trenerami itd. i dlatego nie komentuje meczów, bo tego nie pogodzi. Chyba, że jest jakiś inny powód
nc+ - Extra+ + 8x C+ + Kino Świat ; Mediabox
Cyfrowy Polsat - Premium Max HD + Multiroom ; Evobox
marcinj161
Obserwator
Posty: 345
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:03
Lokalizacja: Ciężkowice
x 1
Kontakt:

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinj161 »

Komentował mecz w fazie pucharowej. Mecz Niemcy - Portugalia współnie z Romanem Kołtoniem. Ja tez miałem nadzieje, że skomentuje połfinał ale Bożydar Iwanow i Mateusz Borek maja lepsza pozycje w Polsacie.Na Mundialu w Niemczech było odwrotnie to Przemysław Pełka i Tomasz Włodarczyk komentowali najwięcej meczy. A Iwanow i Borek zajmowali sie studiem i byli przy reprezentacji. Moim zdaniem Przemek Pełka był najlepszym komentatorem na Euro. I fajnie by było gdyby komentował finał moze nei samodzielnie, ale z Mateuszem Borkiem to bylby kapitalny duet komentowali np akcja po akcji lub tak jak było to w przypadku finału Mistrzostw Europy 2004 gdy finał komentował Dariusz Szpakowski i Janusz Basałaj po 15 min;) Ale Mateusz Borek równei znakomiecie komentuje wiec tej róznicy nei powinno byc widac ;) Pozdrawiam
Jedyne forum w sieci o kanałach sportowych i sporcie w TV !!
Serdecznie zapraszam !!
http://www.tvsportowe.pl/forum/index.php
Awatar użytkownika
Zonk
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 01 lut 2008, 23:46

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zonk »

Borek (bez "romi" Kołtonia) to bardzo dobry komentator, a do spółki z Bońkiem - miodzik.
Pełka zaś ma sporo pracy "w polu", ale z każdego meczu potrafi zrobić pamiętne widowisko i to trzeba mu przyznać.Taki następca Szpakowskiego (a nie Iwański).
No i jeszcze bardzo dobrze wypadli w roli współkomentatorów Michniewicz i przede wszystkim Koźmiński, który naprawdę umie powiedzieć kilka interesujących rzeczy, a nie robić za zapchajdziurę.

SZkoda tylko, że po Euro za wiele pracy nie bedą mieć......
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

[wycięte]
krysw
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2008, 22:33

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krysw »

Jeśli chodzi o Pełke, to faktycznie komenentował mecz Niemcy - Portugalia. Pomyliłem się pisząc, że komentował tylko mecze fazy grupowej. Natomiast nie zmienia to faktu, że przez Polsat został niedoceniony. Być może nie należy do osób zbyt medialnych, ale wydaje mi się, że miejsce wśród stawki komentatorów na najważniejsze mecze powinno sie dla niego znaleźć. Zastanawia mnie więc kto ustala i wybiera komentatorów na dany mecz. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że mógł zostać pominięty. A to że ma dużo "roboty" jako reporter (jak ktoś wcześniej napisał) jest dla mnie słabym wytłumaczeniem bo chyba nie tego oczekuje komentator po wyjeździe na Euro.
marcinj161
Obserwator
Posty: 345
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:03
Lokalizacja: Ciężkowice
x 1
Kontakt:

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinj161 »

To Marian Kmita rozdziela mecze razem z komentatorami w hotelu :P Wczesniej nikt nie wiedział z Polsatu kto jakie mecze bedzie komentował. Co do Piotra Przybysza to on został w Warszawie i na POlsacie Sport Extra leca skróty meczy i on je komentuje.a co do tej oceny ze wszystkim sie zgadzam. Tylko, że Mateusza Borka na równi z Przemysławem Pełką, a Romanowi Kołtoniowi +3 ponieważ on ma bardzo duża wiedze o piłce a to trzeba cenic:) NO wiesz krysw wyobrazasz sobie, że na Mundialu w RPA 2010 MAciej Iwański bedzie komentowal najlepiej i skomentuje final ?? nie !! Może bedzie komentował najlepiej ale nie skomentuje. Jesli Dariusz Szpakowski bedzie" na chodzie" to on to skomentuje bo to on jest gwaizda. tak samo w Poslacie jest nia MAteusz Borek. Tak samo mnie irytuje, że najważniejsze mecze siatkarskie komentuje Tomasz Swędrowski według mnie Jerzy Mielewski jest lepszy, ale to tylko moja opinia ...
Jedyne forum w sieci o kanałach sportowych i sporcie w TV !!
Serdecznie zapraszam !!
http://www.tvsportowe.pl/forum/index.php
krysw
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2008, 22:33

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krysw »

Ale Borkowi też ktoś kiedyś dał szansę na "zaistnienie". Jeszcze kilka lat temu nikt go nie kojarzył, a teraz jest 1 komentatorem RP (III rzecz jasne, a nie IV) ;). W każdym razie mam nadzieje, że na Pełke przyjdzie jeszcze czas. Może "transfer" do TVP przed mistrzostwami świata...? W każdym razie w Polsacie po Euro zostają mecze eliminacyjne do komentowania. Chyba, że w przyszłym roku wróci do nich Liga Mistrzów (w co osobiście wątpię, biorąc pod uwagę to jaką pozycje na rynku wyrobiła sobie n-ka).
marcinj161
Obserwator
Posty: 345
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:03
Lokalizacja: Ciężkowice
x 1
Kontakt:

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinj161 »

no ale wtedy było mało komentatorów w Polsacie a Borek prezentował sie najlepiej. Nie sądze Przemyslaw Pełka jest pierwszym komentatorem hokeja i pewno zostanei by komentowac MS I dewizji, moim zdaniem najlepszy w Poslce komentator hokeja !. JA sądze, ze Polsat ma teraz podrażniona ambicje maja duzo kasy bo nei kupii MŚ 2010 i 2014 i podobno Euro ma 2012 ma TVP i za wszelka cene beda chcieli kupic Lige Mistrzow mysle tez ze bundesliga wróci i jeszcze jak bedzie Ligue 1 to bedzie super. Ale Polsat Sport to przedewszystkim Formuła 1, siatkówka. Wydaje mi sie, ze Bożydar Iwanow, Mateusz Borek zostana. Roman Kołtoń równiez bo nikt inny nei bedzie go chciał :)
Jedyne forum w sieci o kanałach sportowych i sporcie w TV !!
Serdecznie zapraszam !!
http://www.tvsportowe.pl/forum/index.php
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

[wycięte]
Awatar użytkownika
Zonk
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 01 lut 2008, 23:46

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zonk »

Niemal na pewno od następnego roku w Polsacie zawita Moto Gp, które po 2009 znika z Eurosportu (władze mistrzostw chcą większego eksponowania serii, sponsorów, w tym głównej kategorii w FTA, a tego Eurosport nie zapewni i po 2 dekadach przychodzi czas na bolesne rozstania, bo co to za wyścigi bez Moodiego, Ridera i Mamoli), a Korzeniowski i Walterowie odrzucili propozycję rozmów i tylko Kmita podjął temat. Zapewne komentować będzie od strony Polsatu ktoś z dwójki "speców od motoracingu" Wójcik, Lorek, a ze strony eksperckiej (jak w F1 robi to Sokół) Michał Fiałkowski :D. 125 i 250 trafią do kodowanej anteny (tak zrobi TF1 i tylko RTL, BBC, TVE i Mediaset dadzą wszytko w otwartym paśmie.

Do tego boks niemal w całości w Polsce jest pokazywany przez telewizję Zygmunta.

MŚ w hokeju zostaną w Polsacie Sport co najmniej do połowy następnej dekady, a na celowniku jest kupno praw do NBA (które kończą się Cyfrze) i lig hiszpańskiej (mała szansa) oraz włoskiej (duża szansa).

Zajęć dla komentatorów będzie, aż nadto, tylko gdzie to wszystko wcisnąć? Obie anteny kanałów sportowych już są zapchane, a co dopiero po następnych zakupach. Czyżby dodatkowy kanał? :D

No i Mundial - TVP jak zwykle sprzeda prawa do kodowanej anteny Polsatowi, bo Urbańskiego na Woronicza nie będzie, a grosz zawsze potrzebny, a Solorzowi nowi abonenci.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

[wycięte]
marcinj161
Obserwator
Posty: 345
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:03
Lokalizacja: Ciężkowice
x 1
Kontakt:

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinj161 »

Canal + mnie denerwuje poneiwaz ma kapitał zagraniczny i wiecej pieniedzy i moze kupowac pownna byc to taka stacja jak eurosport miec transmisje we wlasnym zakresie i wogole i miec ligi zagraniczne. A lige polska powinna miec Polska stacja ;/wydaje mi sie ze teraz Polsat rzuci wszystk0o na szale aby odzyskac Lige Mistrzów. Polsat jest najlepsza stacja sportowa w Polsce i powinna miec swoja renome a z tego co widze to jest pomiatana.
Jedyne forum w sieci o kanałach sportowych i sporcie w TV !!
Serdecznie zapraszam !!
http://www.tvsportowe.pl/forum/index.php
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

[wycięte]
marcinj161
Obserwator
Posty: 345
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:03
Lokalizacja: Ciężkowice
x 1
Kontakt:

Euro 2008 - komentatorzy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinj161 »

a ja pozostane przy opinii, ze TVP Sport to stacja wirtualna :D TVP korzysta na tym co zrobił Polsat Sport.Polska . Wyczytałem na satkurier.pl w artykule "Cyfrowy Polsat czeka na TVP Sport" Że cyfrowy Polsat wynegocjował juz paczke kanałow TVP ale z nie waidomych przyczyn TVP nie podpisała umowy. Tak ze jest możliwosc, ze ujrze tą cydowna stacje wkońcu. Z programu wynika, ze to ciekawa stacja ale jak dla mnie to musze to zobaczyc !
Jedyne forum w sieci o kanałach sportowych i sporcie w TV !!
Serdecznie zapraszam !!
http://www.tvsportowe.pl/forum/index.php
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości