[Canal+] Zasada przyjemności

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38069
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[Canal+] Zasada przyjemności

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

W Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do „Zasady przyjemności" – międzynarodowego serialu kryminalnego na podstawie scenariusza Macieja Maciejewskiego.
„Zasada przyjemności" to pierwsza w historii międzynarodowa koprodukcja serialowa krajów Europy Wschodniej. Pomysłodawcą i producentem wiodącym serialu jest Apple Film Production, a koproducentami czołowi nadawcy telewizyjni z Polski, Czech i Ukrainy. Zdjęcia do „Zasady przyjemności” będą realizowane w Warszawie, Odessie i Pradze. W rolach głównych wystąpi plejada polskich, czeskich i ukraińskich gwiazd. Premiera światowa serialu na antenie CANAL+.

Plaża w Odessie, ciepłe letnie popołudnie. Uwagę plażowiczów zwraca dryfująca samotnie łódka, wewnątrz której dwóch przerażonych pływaków odkrywa nagie, okaleczone ciało młodej kobiety. Tego samego dnia na Bulwarze Wiślanym w Warszawie wezwana do tajemniczej napaści policja dokonuje makabrycznego odkrycia w bagażniku opuszczonego samochodu.
Czarną serię zdaje się potwierdzać kolejne dramatyczne znalezisko, odkryte przez aktorów w trakcie spektaklu na deskach praskiego teatru. Pozostawione przez morderców tropy zmuszają do współpracy trójkę śledczych z Polski, Ukrainy i Czech: Marię, Viktora i Serhija.W głównych rolach wystąpi plejada polskich i zagranicznych gwiazd: Małgorzata Buczkowska („Jestem twój”, „Krew z krwi”, „Głęboka woda”), wysoko ceniony za swój dorobek czeski aktor Karel Roden, znany z również z ról w hollywoodzkich produkcjach („Krucjata Bourne’a”, „Blade: Wieczny łowca II"), legenda ukraińskiego kina Sergiej Strelnikow („Ekaterina”), Stiepe Erceg – niemiecki aktor o chorwackich korzeniach, znany choćby z nominowanego do Oscara filmu „Baader Meinhof“ i „Edukatorów“, Robert Gonera („Belfer”, laureat Orła za najlepszą główną rolę męską w filmie „Dług"), Dawid Czupryński („Kamienie na szaniec“), Mirosław Baka („Reich”, „Krótki film o zabijaniu“), Magdalena Boczarska („Sztuka kochania“, „Różyczka“) i Mirosław Haniszewski („Jestem mordercą“, drugi sezon serialu „Belfer“).

Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się w październiku 2017 roku i będą realizowane do maja 2018 roku w Warszawie, Pradze i Odessie. Showrunnerem i reżyserem serialu jest Dariusz Jabłoński (m.in. „Wino truskawkowe”, „Gry wojenne”, „Fotoamator“), który będzie współpracował z autorami zdjęć z trzech krajów. W Polsce za zdjęcia odpowiada tegoroczny laureat Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych Paweł Dyllus („Jestem mordercą”‘ „Chce się żyć“). Nadzór scenograficzny sprawuje Wojciech Żogała (m.in. „Sztuka kochania”, „Bogowie”, „Edi”, „Mój rower”), a kostiumy przygotowała Dominika Gebel („Żyć, nie umierać”, „Konwój”), za charakteryzacje odpowiada Anna Nobel-Nobielska (m.in. „Niewinne“, „Papusza“, „11 minut“). Producentkami są Violetta Kamińska i Izabela Wójcik.
http://www.telemagazyn.pl/artykuly/zasa ... 61614.html
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[Canal+] Zasada przyjemności

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Canal+ szaleje z tymi produkcjami. To już 4 o ile mnie pamięć nie myli.

Kruk wiosną 2018 (mówi się o kwietniu), jesienią prawdopodobnie Nielegalni. To mogłoby wskoczyć na początku 2019, żeby na każdą porę roku C+ miał serial :)

A brzmi to po opisie naprawdę zachęcająco. No i międzynarodowa produkcja jednak nadal spora rzadkość w naszym regionie.

Podstawę scenariusza stworzył pan od pierwszych dwóch sezonów Gliny, więc to jeszcze bardziej podnosi oczekiwania :)
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[Canal+] Zasada przyjemności

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Premiera serialu 9 czerwca o 21:00. Emisja po dwa odcinki co niedziele od 21:00 w Canal+.
2008-2023
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[Canal+] Zasada przyjemności

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Serial już dawno miał premierę na antenie CANAL+, a na forum przeszedł praktycznie bez echa, co potwierdza chociażby to, że wciąż znajduje się w dziale "Zapowiadane seriale polskie".

Ja sam dopiero ostatnio nadrobiłem zaległości. Serial opowiada o śledztwie, które toczy się jednocześnie w Polsce, Czechach i Ukrainie. Trzy zbrodnie w niemal tym samym czasie w Warszawie, Pradze i Odessie. Mamy do czynienia z historią wielowątkową (w pewnym momencie mam wrażenie, że wątków jest nawet za dużo). Z odcinka na odcinek robi się coraz bardziej skomplikowana, aczkolwiek uważny widz szybko rozwiąże zagadkę (albo przynajmniej będzie się domyślał - piszę to ze swojej perspektywy - moje domysły się sprawdziły). Finał też dość szybki. Osobiście zabrakło mi jakiś nagłych zwrotów akcji. Na plus na pewno ładne plenery i muzyka. Zawsze się cieszę, gdy którakolwiek ze stacji decyduje się na produkcje jakiegoś innego rodzaju serialu niż "M jak miłość" czy "Zawsze warto" itp. Więc to już jest dla mnie plus. W ostateczności zbierając wszystkie plusy i minusy tej produkcji, myślę, że warto obejrzeć ten serial.

Ode mnie 6,5/10. I liczę na kolejne produkcje. Wkrótce "Żmijowisko". Też zapowiada się ciekawie.
2008-2023
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[Canal+] Zasada przyjemności

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Czegos w tym serialu brakowało, ale na pewno jest to lepsza produkcja niż dwie ostatnie kryminalne propozycje od TVP, gdzie miasta zapłaciły za promocję ale zabrakło sensu i fabuły xD
dość
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

[Canal+] Zasada przyjemności

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Serial całkiem dobry w odbiorze, takie 7/10. Finał jednak bardzo słaby, za dużo też wątków zapełniaczy z których nic nie wynikało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: k+b i 8 gości