[Showmax/Netflix] Rojst

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[Showmax/Netflix] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

ShowMax ogłosił, że zamawia kolejną polską produkcję - osadzony w komunistycznej Polsce serial kryminalny, w którym główne role zagrają Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik.

O czym dokładnie będzie serial?
W małym miasteczku w południowo-zachodniej części kraju dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego działacza komunistycznego. W tym samym czasie samobójstwo popełnia para nastolatków.

W miejscowej gazecie o morderstwie ma pisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor: Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego, który rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Im bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego trudno się wydostać.

Serial ma się pojawić jeszcze w tym roku, wyłącznie na platformie ShowMax. Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek, a operatorem Bartek Kaczmarek. W serialu zagrają również Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki.

Za produkcję serialu odpowiada Studio Filmowe Kadr ("Jesteś Bogiem", "Rewers", "Sala samobójców"). Producentem z ramienia Studia Filmowego Kadr jest Dariusz Sidor. Producentem ze strony serwisu ShowMax – Jurek Dzięgielewski, producentem kreatywnym - Krzysztof Rak. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, za muzykę - Jan Komar, kostiumy Weronika Orlińska. Zdjęcia powstawały na Śląsku i w Warszawie.
http://www.serialowa.pl/174299/showmax- ... ryminalny/
Piotr88
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 21 kwie 2018, 13:51

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr88 »

Fajny pomysł, że nie ma jakiegoś typowego wątku historycznego, a jedynie akcja jest osadzona w czasach komunizmu.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Aktorsko wyśmienicie, ale już produkcyjnie wielka niewiadoma tak naprawdę. Kadr po upadku PRL-u robi niewiele produkcji skupiając się na rekonstrukcjach cyfrowych starych rzeczy, choć mają na koncie hity. Kasper Bajon sukcesów na koncie zero, dorobek prawie żaden - znany raczej jako syn ojca. Holoubek - facet od zdjęć reżyserem i scenarzystą? Też wielka niewiadoma.


Niemniej Showmax musiał zostać pokonany popularnością przez Netflixa, żeby zaczęli naprawdę coś porządnego robić... Bo obiecywali masę rzeczy, a do tej pory jest bida z polskim kontentem robionym na ich zlecenie...
Pawel

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Zapowiada sie całkiem ciekawy serial. Na pewno oczekuję tego bardziej niż tej produkcji Netflixa robionej przez Holland (gdyby robił to ktoś inny zapowiadałoby się o wiele lepiej).
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Ja czekam na obie produkcje. Tym bardziej, że w Polsce tego typu seriali wciąż jest mało (chociaż wreszcie coś się zaczyna zmieniać). Mam nadzieję, że będzie co oglądać.
2008-2023
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6206
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 599

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

O tym, że coś się zmienia w segmencie serialowym mówi się już od dłuższego czasu i mam wrażenie, że już nawet to mówienie stało się passe.

Showmax natomiast od początku próbuje lecieć na tym, co sprawdzone i niestety zwykle wychodzi poniżej oczekiwań. Teraz sięgają po fenomenalny duet aktorski z „Ostatniej rodziny” i... mam sporo obaw.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Premiera serialu już 19 sierpnia, wywiad z Ogrodnikiem i materiał z planu:

https://film.interia.pl/zwiastuny/video,vId,2546209
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Czyli tak... szybko to zrobili. Niby 5 epów, ale od ogłoszenia prac nad serialem nie minęło sporo czasu... Raptem dwa miesiące.

Poczekam na recenzję, a najwyżej obejrzę u rodziny, bo dla 5 epów nie kupię Showmaxa, który prawie nic nie ma do zaoferowania w porównaniu do konkurencyjnego portalu.
Awatar użytkownika
Christianus
User of the Year 2022!
Posty: 1674
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:26
x 1213
x 1871

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Christianus »

Warto również wspomnieć, że w serialu wystąpi Brodka, która zaprezentuje nową wersję przeboju "Wszystko, czego dziś chcę" :)
Fame Is The Name of the Game :D
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Teaser serialu:
k+b
VIP Expert
Posty: 843
Rejestracja: 14 mar 2016, 15:27
x 54
x 38

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: k+b »

W serwisach streamingowych można już posłuchać piosenki Wszystko czego dziś chcę w wykonaniu Brodki i A_GIM, która promuje ten serial. Oczywiście jest to nowa wersja hitu Izabeli Trojanowskiej.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Wspomniana piosenka i teledysk, bardzo dobry pomysł na promocję i wykonanie też wzorcowe:
k+b
VIP Expert
Posty: 843
Rejestracja: 14 mar 2016, 15:27
x 54
x 38

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: k+b »

Pierwsza recenzja serialu:
https://naekranie.pl/recenzje/rojst-sez ... 2-recenzja

Trailer: Na platformie Showmax zarejestrowani użytkownicy mogą obejrzeć 10-minutowy prolog serialu z Piotrem Fronczewskim w roli głównej.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Na Showmaxie jest już pierwszy odcinek. Przyznam się bez bicia, że jestem zachwycony - tym bardziej, że Showmax do tej pory funkcjonował w mojej świadomości wyłącznie za sprawą Vegi i średniego SNL. Genialnie oddany klimat, ma się wrażenie, że faktycznie to było kręcone w latach 80., świetna muzyka (w tym popularne hity). Duet Seweryn-Ogrodnik w bardzo dobrej formie, do tego Wichłacz i Żulewska - która, o dziwo, mnie nie irytowała jak zawsze. Bardzo jestem ciekawy kolejnych odcinków, bo potencjał jest gigantyczny.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

[Showmax] Rojst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Faktycznie jak ma się w głowie to, co do tej pory dawał Showmax jako "produkcja własna", to skok jakościowy jest spory.

Odcinek ogólnie naprawdę dobry, ale kilka drobnostek jednak się znajdzie na niewielki minusik.

- niektóre sceny za ciemne - rozumiem chęć podkreślenia klimatu, ale choćby w tym lesie to nic nie było widać :o
- jak na ledwo 5 odcinków, to ten 1 miał niezbyt porywające tempo
- bardzo słabo poznajemy bohaterów - o Sewerynie to praktycznie nic nie wiemy po tym 1 epie prócz tego, że jest dziennikarzem. Liczę, że w 2 epie więcej nam powiedzą.
- postać Ogrodnika - na razie bardziej irytująca niż ciekawa.

Największe plusy:

- genialny wprost Seweryn.
- o dziwo dobra Żulewska (chyba pierwszy raz w karierze mnie nie irytuje).
- świetnie odwzorowane lata 80 (dbałość o najmniejsze szczegóły - bardzo rzadki widok w polskich produkcjach).
- muzyka.


Ogólnie mimo tych paru "minusików" plusy mocno przeważają i bardzo pozytywnie odbieram 1 odcinek. Widać, że się starają i chyba przyniesie to dobry skutek, choć do zachwytów dla mnie nieco brakuje ;)

Mocne 4+ za pierwszy odcinek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości