[TVP2] Za marzenia

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
k+b
VIP Expert
Posty: 843
Rejestracja: 14 mar 2016, 15:27
x 54
x 38

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: k+b »

Również jestem po pierwszym odcinku i serial wieje nudą. Z trójki głównych aktorów nikt nie przyciąga, nikt nie powala, dla nikogo nie warto czekać na kolejny odcinek. Scenariusz jest przewidywalny, ale nie będę zdradzać szczegółów. Nawet aktorzy drugoplanowi - o wiele bardziej doświadczeni i utalentowani - grają zwyczajnie. Najlepsza była Figura, której scena trwała zaledwie około dwóch minut. Według zapowiedzi drugiego odcinka coś się ruszy, ale nie wiem czy to starczy, by nie zasnąć w trakcie.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Co do tego, to zwróciło moją uwagę, że przynajmniej w tym odcinku dużo scen ''ciemnych'' lub słabo oświetlonych, a jak na standardy polskich seriali, które czasem są prześwietlone, to różnica jest.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1879

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Serial zaczął się jak większość polskich produkcji czyli wszystko się wali i trzeba rozpocząć nowy etap. Realizacyjnie wyszło całkiem nieźle, aktorsko także nie mam zastrzeżeń, jednak ogólnie dosyć blado, gdy już rozwijała się akcja szybko została kończona, całe szczęście zapowiedź kolejnego odcinka napawa większym optymizmem i myślę, że poziom serialu będzie można było ocenić dopiero po 3 odcinkach.

Dodam, że pojawiło się parę zalążków wątków pobocznych z ciekawymi aktorami i mam wrażenie, że one mogą nieco napędzić ten serial. :)


PS: Dziś także odbywa się pokaz prasowy 1 odcinka serialu.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Ja także po tych 2 epach i nie jest najgorzej. Fakt faktem 1ep jedzie totalną schematycznością i przez zbyt długie pojedyncze sceny przynudza momentami, ale już 2 odcinek jest lepszy i rzeczywiście w 3 akcja powinna mocno ruszyć do przodu.

Z trójki przyjaciół najlepsza póki co Kaczmarczyk, Nerlewski ani grzeje ani ziębi, a Bohosiewicz (której wątek póki co najmniej jedzie schematami) niestety gra "jak zawsze" taka trochę "dziewczynka" udająca dorosłą.

Zgadzam się też, że na razie największy potencjał rysuje się na postaciach drugoplanowych granych m.in przez Figurę, Kulę, czy Chruściel.


Ogólnie do bólu oklepane 90% fabuły, ale nieźle nakręcone, w miarę wyreżyserowane i w miarę zagrane póki co. Jedyne co mnie irytuje to bardzo słaby dobór piosenek jakiegoś totalnie nieznanego zespołu - obie i w intro i na końcu są totalnie bezpłciowe. Samo intro też mogłoby być lepsze...

Takie 3 z plusem na zachętę za te 2 odcinki.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Medyk24 pisze: Dodam, że pojawiło się parę zalążków wątków pobocznych z ciekawymi aktorami i mam wrażenie, że one mogą nieco napędzić ten serial. :)
Jednym z takich jest wątek bohaterki granej przez Dominikę Gwit nawiązujący do jej udziału w "TzG" (założenie szkoły salsy po obejrzeniu tanecznego show). :)
Pozdrawiam, Trzeciak
kajtek900
Obserwator
Posty: 533
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:44
x 65
x 67

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kajtek900 »

Całkiem przyjemnie się to ogląda. Jestem pozytywnie zaskoczony. Miałem nie i oglądać, ale przelaczylem po Milionerach i zostalem.
Alek1224
Thinker
Posty: 5524
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 514

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Naprawdę fajnie się to ogląda :). W następnym odcinku pojawi się Mikołaj Cieślak.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19304
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13417

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

W tym też był :) Serial średni, nie dziwi tak długie zwlekanie premiery.
Telemann
Junior
Posty: 1460
Rejestracja: 07 wrz 2017, 11:51
x 195
x 80

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telemann »

Szczerze nie nastawiałem się na coś wow, ale fajnie się dzisiejszy odcinek oglądał i mam nadzieję, że z kolejnymi odcinkami jeszcze bardziej się rozkręci, bo jest w nim potencjał ;)
Pozdrawiam, Telemann :)
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

W sumie wszystko już zostało powiedziane. Choć kapcie nie spadają, to i tak duży plus za próbę przedstawienia świata dwudziestoparolatków przez pryzmat problemów innych niż sercowe.
adijos98d
Activist
Posty: 2517
Rejestracja: 04 kwie 2016, 15:28
x 539
x 170

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adijos98d »

Serial jest bardzo przyjemny i mnie zachęcił do oglądania :)
Jak wiadomo 1 odcinki są słabsze i powoli będą się rozkręcać :D
Patryk M

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patryk M »

Całkiem spoko serial. Momentami wiało nudą, ale po zwiastunie następnego odcinka widać, że akcja nabierze większego tempa.
Co do obsady, to cieszy obecność mało ogranych twarzy. Kolejnego serialu z Kurdej-Szatan, Karolakiem czy Kożuchowską bym nawet nie włączył. Na plus są w zasadzie wszyscy. Jedynie Bohosiewicz mi zgrzyta, aktorstwo nie jest jej mocną stroną. Choć tragedii nie ma.
Na dzisiaj 6/10. Nie spodziewałem się wiele po tej produkcji, jednak ma ona potencjał. Jest szansa na ok. 2 miliony widzów i wygraną z "DS".
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
Posty: 1104
Rejestracja: 31 mar 2016, 5:22
x 29
x 49

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycja »

Po pierwszym odcinku, slabo niestety.Jak ktos napisal wyzej, jakis niedoswietlony, momentami niepotrzebnie mroczy odcinek.
Oczywiscie ogladne kolejny bo nie raz juz tak bylo ze slaby start a potem sie rozkrecilo.
Poki co to taki serial dla nastolatkow bym powiedziala.
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
Posty: 3924
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:51
x 27
x 317

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Captain_M »

20% w 16-49
kajtek900
Obserwator
Posty: 533
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:44
x 65
x 67

[TVP2] Za marzenia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kajtek900 »

A jaka widownia w komercyjnej i ogólnej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości