[Netflix] 1983

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[Netflix] 1983

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Bardzo ciekawa zapowiedź platformy Netflix na przyszły rok.

http://[link zakazany]/m/artykul/ne ... sia-adamik

Opis fabuły:
Serial kontynuuje wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju - i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.
Przyznam, że jest szansa na jeden z lepszych polskich seriali, być może także najbardziej kosztownych.

PS. Żeby się nie okazało, że jest jakąś aluzją do obecnych rządów, bo Ziobro weźmie się i za Netflixa. :lol:
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Na fanpage Netfliksa już szambo wybiło :P

Obrazek
dość
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Warto zwrócić uwagę na zdjęcia profilowe komentujących. Same fake'owe konta :-)
Pawel

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Mnie to akurat nie dziwi. Nie od dziś wiadomo że Netflix skręca w lewo, promuje lgbtqwerty więc i nie dziwne że ta pani i jej córka dostały serial w tym serwisie. A że będzie on miał nawiązania do obecnej sytuacji politycznej w Polsce to jestem wręcz pewien. A szkoda bo sam pomysł naprawdę fajnie się zapowiada no ale niestety nie w przypadku gdy za serial będą odpowiadać te panie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Netflix w odpowiedzi do krytykujących użytkowników twierdzi, że serial nie będzie upolityczniony. I nie ma podstaw, by twierdzić inaczej :-) Serial ma prezentować alternatywną wersję historii Polski, a nie mówić o dzisiejszej polityce w kraju. To nie "HoC" :-)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Tak czytam ten opis i coś on nie ten tego :rolleyes:
W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju - i całego świata.
Represyjne państwo policyjne za żelazną kurtyną państwem 20 lat pokoju i dobrobytu? Serial zachwalający realny socjalizm, autorytaryzm, czy co? Ten spisek spowodował, że w kraju nagle popłynęło mleko i miód? :rolleyes:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Tomek, przecież socjalizm był wspaniały, każdy miał pełną lodówkę, pieniędzy nie brakowało. Tak twierdzą np. znajomi z mojego miejsca pracy :-) Czyli miód i mleko, ale dla wybranych :-) Że na ulicach na niepokornych wszędzie czaily się służby bezpieczeństwa, milicja i samo ZOMO, to czepialatwo solidarnościowców - przecież wszystkich nie bili, więc nie dla każdego państwo było policyjne :lol:
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3024
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 72
x 714

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Nie ma wątpliwości. Netfliksowi zależało żeby zrobić serial obrażający Polaków, więc szukali najbardziej antypolskiej reżyser. Jeszcze tylko Maciek Stuhr w obsadzie i będziemy mieli komplet.

A tak serio, fajnie że Netflix wreszcie się na to zdecydował. To praktycznie pewne, że serial będzie hitem. Coś się wreszcie rusza na rynku polskich seriali. Canal+ i HBO cały czas działają, coś próbuje zrobić AXN, a teraz jeszcze Netflix. Czekać tylko na odpowiedź Showmaksu, która z pewnością nadejdzie. Robi się coraz ciekawiej.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Tomek pisze:Represyjne państwo policyjne za żelazną kurtyną państwem 20 lat pokoju i dobrobytu? Serial zachwalający realny socjalizm, autorytaryzm, czy co? Ten spisek spowodował, że w kraju nagle popłynęło mleko i miód? :rolleyes:
A oglądałeś może serial Amazonu "Comrade Detective" (pol. "Towarzysz milicjant")? Mnie to pachnie podobnym motywem, bohaterowie przeświadczeni o życiu w najlepszym z możliwych ustrojów, tylko tutaj mogą zacząć wątpić w jego przecudowność; inaczej niż w tamtej produkcji, gdzie gra w Monopoly i dżinsy były metodą zgniłego zachodu pełnego gangów i nierówności społecznych na indoktrynację młodzieży :P
dość
Pawel

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Karol pisze:Netflix w odpowiedzi do krytykujących użytkowników twierdzi, że serial nie będzie upolityczniony. I nie ma podstaw, by twierdzić inaczej :-) Serial ma prezentować alternatywną wersję historii Polski, a nie mówić o dzisiejszej polityce w kraju. To nie "HoC" :-)
No a co Netflix miał napisać innego? Niestety tematyka serialu sama w sobie już jest polityczna i jasnym jest to że tematyka plus panie reżyserki to gotowe aluzje do sytuacji politycznej w Polsce. Jeszcze wspomnicie moje słowa.

A szkoda bo jak pisałem pomysł fajny. Lubię takie alternatywne historie świata. Jak np. w Man in the High Castle z Amazonu.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

@Karol no ja wiem, co autor mógłby mieć na myśli, ale ten skrót myślowy brzmi śmiesznie. Jakbym czytał wprowadzenie fantasy typu "po 1000 latach pokoju na królestwo napadł władca ciemności" :lol:

Nie żebym jakoś narzekał i doszukiwał się podtekstów politycznych . Serial mnie ani ziębi, ani nie grzeje. Dostaje takie alternatywne (debilne) wersje historii w anime co (drugi) sezon, więc pewnie dołączy do tych, które skończyłem oglądać po 5-20 minutach ;)
Shuumatsu no Izetta Livonia.jpg
Szare, bure polskie kino, gdzie ludzie głównie gadają zgorzchniale przy fajce, też mnie nie interesuje. Bardziej czekam na amerykańskiego Wiedźmina od tej samej platformy.
AtoMan pisze:A oglądałeś może serial Amazonu "Comrade Detective" (pol. "Towarzysz milicjant")? Mnie to pachnie podobnym motywem, bohaterowie przeświadczeni o życiu w najlepszym z możliwych ustrojów, tylko tutaj mogą zacząć wątpić w jego przecudowność; inaczej niż w tamtej produkcji, gdzie gra w Monopoly i dżinsy były metodą zgniłego zachodu pełnego gangów i nierówności społecznych na indoktrynację młodzieży :P
Jeśli to ma być ten wielki spisek, że ludzie nie wiedzą, że żyją w beznadziejnym świecie, to było wielokrotnie przerabiane i nie robi się z tego wielkiego zwrotu akcji. Na początku września na przykład czytałem drugi raz książkę Oblicza Ziemi autorstwa Harry Harrison (takie fajne czytadło do poduszki).

Opis tej książki:
Cykl "Ku Gwiazdom" to trzy tomy porywającej epiki, która wyszła spod pióra jednego z najbardziej poczytnych pisarzy SF. Jest to pasjonująca opowieść, w której ludzie walczą o wolność, godność i panowanie nad gwiazdami.

W części pierwszej pt. "Oblicza Ziemi" czytelnik poznaje młodego bohatera, Jana Kulozika, szanowanego inżyniera elektronika, który ku swojemu zdumieniu odkrywa, że świat w jakim przyszło mu żyć nie do końca jest taki jak mu się do tej pory wydawało.
A może mam wspomnieć o bardziej znanym "Roku 1984"?
Powiedzmy szczerze - po prostu śmiesznie brzmi ten opis serialu. Można było dać te "pokoju i dobrobytu" w cudzysłów.

Co do faktu, że serial nie będzie miał podtekstu politycznego to nie byłbym taki pewien, patrząc na ostatnie działalności twórczyn. Holland lubi wchodzić w tego typu klimaty ostatnio. Pokot mógłby być filmem o czymś sam w sobie, ale reżyserka w wywiadach osobiście zadbała, ale miał jedne, konkretne odniesienie (tak jak Klingoni-wyborczy Trumpa w Star Trek Discovery :D). Tak więc Netflix jedno, a Holland może po czasie powiedzieć drugie :D
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kubatv10
Obserwator
Posty: 466
Rejestracja: 06 maja 2014, 14:24
x 36
x 14

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kubatv10 »

@Pawel, obejrzyj pierwszy odcinek i dopiero oceń. Takie gadanie jest zupełnie bezzasadne, nie wszystko musi być upolitycznione, w tym w samym opisie wyróżnia się rok 2002, więc osobiście wątpię, że będą nawiązania do obecnej sytuacji politycznej. Sam serial ma bardzo ciekawy opis, jednak jestem ciekawy jak to wszystko będzie wyglądało. Holland pokazała już w "House of Cards", że ma oko do tego typu produkcji, więc uważam, że jest na co czekać.
Pawel

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Oczywiście że obejrzę ale nie zmienia to faktu że mogę komentować zapowiedzi (no chyba że już tego nie wolno robić #wolnemedia?). Przypominam że serial ma przedstawiać alternatywną historię więc odniesienia do obecnej sytuacji politycznej można wcisnąć nawet gdyby się rozgrywał w 2135 roku.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Prawdopodobnie w tym tygodniu rozpoczynają się zdjęcia do serialu. W obsadzie: Michalina Olszańska, Maciej Musiał, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Robert Więckiewicz i Patrycja Wolny.
. Produkcja będzie kontynuować tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentować alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.
http://www.serialowa.pl/165449/netflix- ... nd-obsada/

Premiera prawdopodobnie jeszcze w tym roku.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[Netflix] Serial Agnieszki Holland i Kasi Adamik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Netflix ogłosił, że serial będzie miał tytuł - "1983".

http://[link zakazany]/artykul/19 ... y-netflixa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości