[TVP2] Załóż się (2005-2006)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Tak, pamiętam ten program i też mam z nim dobre wspomnienia - jeszcze w wakacje 2005 widziałem zapowiedzi "pierwszy taki program w telewizji itp." i zastanawiałem się co to będzie, no i przyszedł wrzesień a co za tym idzie zaczął się rok szkolny i poszedłem do 1 klasy Gimnazjum - gdy przychodził piątek byłem szczęśliwy no i do tego wieczorkiem puszczali "Załóż się" - najbardziej pamiętam właśnie ten 1 odcinek zaraz po tygodniu pierwszych zmagań w nowej szkole, wtedy bodajże Stefan założył się, że zgromadzi w centrum Warszawy (pod hotelem Westin ?) pewną ilość osób, ale mu się chyba nie udało... później w następnych tygodniach także oglądałem ten program ale najbardziej zapadł mi w pamięci ten pierwszy... pamiętam też, że w którymś z kolejnych odcinków nie było wizji przez długi czas.

Program był też nietypowy, bo prowadził go popularny w tamtych czasach przybysz z sąsiedniego kraju Stefan Moller (zrobił w Polsce piękną karierę jak na obcokrajowca no i w dodatku Niemca, ale medialny słuch po nim już dawno zaginął) - trafiłem ostatnio na jego wspominki dotyczące właśnie programu "Załóż się" i z jego perspektywy wyglądało to trochę inaczej - tzn. jego zdaniem oglądalność nie była zadowalająca a pod koniec serii już był zmęczony występami w programie - z tych powodów zrezygnował z prowadzenia show, gdyż uznał jego wyniki za klęskę. W mediach jednak czytałem co innego na ten temat (oglądalność świetna ale zwolniono Stefana, bo popełniał błędy i nie pasował do programu). No ale była druga seria ze Szwedesem, jednak już bez takiego klimatu jak ta pierwsza i widocznie coś się wyczerpało... - dałbym linka do wspominek Stefana ale strona www z fragmentem jego książki jest już nieaktywna... w każdym razie książka nosi tytuł "Moja klasyczna paranoja" autorstwa Stefana Mollera.

Nie sposób nie wspomnieć też o studiu tego programu, a była to hala wysokich napięć przy ul. Mory w Warszawie - temat tej hali poruszył też Stefan w swej książce - pisał, że przyjechali w czerwcu z holenderskim producentem (Rinke Royens) do tego instytutu by obejrzeć tę halę napięć a w tym momencie przeprowadzane były w niej testy kadłuba samolotu na wypadek uderzenia pioruna, trochę się przerazili mocą rażenia ale dyrektor instytutu przy ul. Mory zapewnił, że gotów jest wszystko odłączyć, byle tylko zgodzili się na wynajem tej hali pod program, gdyż bardzo potrzebuje pieniędzy... no i tym sposobem "Załóż się" miało takie fajne studio :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Co do oglądalności - jak na pierwsze tak duże widowisko z rozmachem w TVP wyniki rzeczywiście mogły budzić zadowolenie. Problem w tym, że "Załóż się" specjalnie nie podniósł widowni z jesiennych piątkowych wieczorów z 2004 roku - emitowano wtedy "Śpiewające fortepiany" i na przemiennie "Herbatkę u Tadka" i "Europę da się lubić". A nie da się ukryć, że skoro program był realizowany z tak wielkim rozmachem, to wygenerował spore koszty dla TVP, no i oczekiwania władz były większe. Było to trochę rozczarowaniem dla Dwójki, który tą samą widownię zdobył większym kosztem, Szkoda tylko, że wprowadzono zmiany w drugiej edycji, przez co format stracił trochę na charakterze.
Pozdrawiam, Trzeciak
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 311
x 25

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Są gdzieś w internecie pełne odcinki tego programu?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nie sądzę, by pełne odcinki tego programu, i to dzielone na częsci mogły być dostępne w necie.
Pozdrawiam, Trzeciak
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 311
x 25

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

https://www.youtube.com/watch?v=knnPe18wOss
Pojawił się wreszcie jakiś długi fragment tego programu !!
Alek1224
Thinker
Posty: 5517
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 512

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Tymczasem okazuje się że ZDF planuje powrót Wetten,das (czyli oryginał Załóż się) na 2020 z okazji 70-ych urodzin Thomasa Gottschalka - legendarnego prowadzącego show.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A to dlatego, że po odejściu z programu Gottschalk uczestniczył w wielu projektwch wszystkich niemieckich stacji telewizyjnych, które kończyły się klapą. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

To jest już oficjalna wiadomość: ''Wetten, dass...?'' z Thomasem Gottschalkiem wraca w maju 2020 roku do ZDF.

https://www.dwdl.de/nachrichten/71505/t ... tten_dass/
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Zacytuję post z niemieckiego wątku - ZDF (na razie na jeden odcinek) wskrzesiło "Wetten, dass..?" ;)
Ama18 pisze: 09 lis 2021, 13:35 Nekromanci z niemieckiej telewizji wskrzesili "Wetten, dass..?" z okazji 70. urodzin Thomasa Gottschalka. W sobotę 6 listopada pokazano program z Norymbergi. Zaplanowano tylko jeden odcinek, choć ZDF rozważa kontynuację. W ZDF program obejrzało 13,8 mln widzów, gwarantując 45,7% udziału w rynku (jak rozumiem, grupa wiekowa 4+) :o Ostatnio taką oglądalność w przypadku "Wetten, dass..?" zanotowano... w 2005 roku (pomijając pożegnalny odcinek Gottschalka z 2011 roku). W grupie 16-49 udział wyniósł szalone 50,2%.

A wśród gości m.in. Björn Ulvaeus i Benny Andersson z zespołu ABBA.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Idąc tym tropem myślenia, to "Koło Fortuny", czy Eurowizję też oglądają nekromaniacy. :)

Zresztą czy można nazwać tutaj "jazdą wyłącznie na sentymentach" powrót do formatu, który utrzymał się w niemieckiej telewizji ponad 30 lat i bił wszelkie rekordy oglądalności. Nie. Zresztą obejrzałem sobotni odcinek formatu, i trzeba przyznać, ze nie odczułem tej archaiczności formatu, wręcz przeciwnie. "Wetten, dass....?" to jednak ponadczasowy program. To, że ZDF zupełnie rozbiło bank oglądalności nie dziwi. Jedynymi wadami, to przegadanie jak na San Remo i stylówka Gottschalka. Reszta się we wszystkim zgadzała. Formuła, która nie jest oparta na agresywnych wypowiedziach, a rodzinnej zabawie, świetna realizacja, szczególnie rewelacyjne stagingi zarówno wyzwań, kar, jak i występów specjalnych, charyzmatyczny prowadzący, no i światowe gwiazdy przez duże "G", czyli wszystko, co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu, który się stał.

Jeśli miałbym być szczery, to jest jedna z propozycji, którą widziałbym w Dwójce w piątkowe wiosenne wieczory. Szczerze. Na pewno o wiele bardziej sensowna propozycja od kolejnego wtórnego i nudnego programu rozrywkowego (jak "Anything Goes - Ale Jazda", lub "Super Show Dwójki"), czy innego talent-show. A na pewno chętniej bym widział ten format od "Tańca na lodzie" celebrytów, które z TVP odeszły w niesławie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Do tego programu trzeba mieć kogo zaprosić. Ławka w TVP raczej nie jest aż tak długa, chyba, że w połowie odcinków wystąpi Nowakowska i Cichopek ;) Ale tak serio to byłby to dobry format. Pierwsza emisja sprzed 15 lat zdecydowanie nie wyczerpała jego możliwości w Polsce. No i jakie mogłyby być piki...

Z tymi nekromantami miałem na myśli raczej ubarwienie wypowiedzi ;)
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 632

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Fajny to był program i ma zdecydowanie potencjał na powrót - taki miks gwiazd, turnieju miast (bo wszakże te zadania były rozsiane po całej Polsce) i dobrej rozrywki. Czy widziałbym go w TVP? Raczej nie, okazało by się że gwiazdy są jedynych słusznych poglądów a zadania realizowane w bastionach wyborczych PiSu :) Ale może w Polsacie, ewentualnie TVN bo oni mają budżet na takie formaty. Prowadzić to może ktokolwiek bo nie mamy w tym względzie jakichś szczególnych skojarzeń, bo dużo w sumie zależy od kreatywności zakładów i zadań niż samych gości.

A wspominając stare dzieje to ja z oryginalnego formatu w PL to pamiętam jak byłem wśród gapiów (nawet prezydent rozsyłał SMSy żeby się gromadzić, chyba pierwsze użycie alertu RCB bez potrzeby xD) jak nagrywali jedno z zadań w 2006 roku w Radomiu, mianowicie kierowcy dwóch autobusów MPK mieli odpalić zapałkę przyczepioną do jednego lusterka autobusu o powieszoną przy lusterku drugiego autobusu draskę jadąc koło siebie z prędkością 40 km/h :) Udało im się to jako jedynym w historii formatu
Obrazek
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1431
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Obejrzałem kilka odcinków niemieckiej wersji i powiem wam, że tam to dopiero były gwiazdy zapraszane. O takich w Polsce to możemy wręcz zapomnieć.
cmgcmg
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 10 lut 2021, 11:05
x 15
x 18

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cmgcmg »

Pamiętam ten program. Był emitowany w TVP2 . Lubiłem go oglądać . Zawsze czekałem na piątek i na Załóż Się
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Załóż się (2005-2006)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Zdzichu pisze: 12 lis 2021, 9:19 Fajny to był program i ma zdecydowanie potencjał na powrót - taki miks gwiazd, turnieju miast (bo wszakże te zadania były rozsiane po całej Polsce) i dobrej rozrywki.
Nie do końca, bo zadanie wyjazdowe było tylko jedno, plus wcześniej nagrane wyzwanie dla gwiazdy zagranicznej. Reszta była na żywo w studio - bądź na placu przylegającym do niego. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości