[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
sebastiannn
User of the Year 2023!
Posty: 5512
Rejestracja: 12 kwie 2017, 18:38
x 1173
x 1531

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sebastiannn »

Jak najbardziej jestem za, aby powrócił ten program. Mam nadzieję, że kiedyś się doczekamy, bo program ma ciekawą formułę. ;)
Już od 6 lat na forum.media2.pl :)
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1431
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Program miał ciekawą formułę, ale zabiła go pewna rzecz : przeniesienie X-Factor TVN-u na soboty. Wtedy program TVN był popularniejszy i stracił przez to TVP2. Później zrobili edycję sezon po sezonie co ostatecznie dobiło ten program.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nie do końca, bo nawet raz, czy dwa razy zdarzyło się to, że "BnG" wygrała z "XF". W końcu na tym "X Factor" też sporo stracił. Nie zapominajmy także, że wiosną 2012 roku na antenie Jedynki zadebiutował "Komisarz Alex", który okazał się hitem wiosennego sezonu sprzed 5 lat.
Pozdrawiam, Trzeciak
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Jestem fanem tego show i darzę go ogromną sympatią (w II edycji występowała moja koleżanka z przedszkola, która była w teamie Kuszyńskiej), ale tak sobie myślę, że w obecnej sytuacji finansowej TVP, która jest b. niewesoła, tworzenie takiego show byłoby nie lada wyzwaniem... poza tym był to program drogi w przygotowaniu i myślę, że przyszłoroczna wiosna na razie nie jest dobrym czasem na wskrzeszanie "Bitwy" - no, chyba że Kurskiego wywalą w końcu z funkcji (a wgl to nie jest format typu Koło fortuny czy Postaw na milion, na które nakłady są dużo mniejsze... równie dobrze można sb porównać koszty utrzymania auta klasy średniej i Jaguara)! :-\

A na marginesie, to uważam, że jeśli chodzi o obecną, skromną kadrę prezenterską 2 to idealnymi kandydatami na prowadzących byliby Wolny i Marcela Zawadzka (ona jeszcze tzw. afterparty), a prowadzącym kulisy Tomek Tylicki! :D Myślę, że program spokojnie odzyskałby renomę... z ciekawostek to dodam, że Szulimowa, kiedy jeszcze była gwiazdą TVP, dostała niedługo przed świętami propozycję własnego programu na Kulturze, prowadzenia kolejnej, wiosennej edycji "VoP" i nawet kuszono ją podwyżką, ale była pewna, że chce odejść i uznała, że nadszedł czas na zmianę telewizyjnych barw (tak 2 lata temu wyznała Magdzie Mołek w programie "W roli głównej")! :D, 8)
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Ach, zapomniałem o jury, w którego skład mogliby wchodzić: Piotr Metz, młody aktor/-ka X (oby nie Musiał czy BKS) i oczywiście Węgorzewska (pewnie ocenianie uczestników było zapewne zachętą dla koleżanki po fachu czyli M. Walewskiej, która jest w TTBZ), ale nie wiem czy ona by chciała wracać do TVP - zwłaszcza, że jakaś afera z nią w roli głównej została przedstawiona wiosną br. w "Sprawie dla reportera"!!! 8) A tak na marginiesie, to dziwię się tvnowi, że nie pomyśli o przejęciu show pod swe skrzydła, tylko woli katować (za przeproszeniem) do porzygu "Mam szmalent!", który od dawna nie wnosi nic nowego do telewizyjnej rozrywki (a przecież w stacji z Wiertniczej są byli prowadzący czyli Kędzior, Szulim i Urbański, więc kontynuacja, właśnie w tvn, byłaby niegłupim pomysłem)... właściwie, to w ost. latach i tylko dla tej telewizjji Golden Media produkował swoje programy! :P
Ostatnio zmieniony 21 paź 2017, 1:19 przez telemaniak92, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Mnie nie dziwi, szczególnie, że format nie zbyt pasuje do targetu TVN-u, jaki stacja sobie wychowała. Co do jury, to powinno być grono osób, które choć co nieco interesują się śpiewem chóralnym, nawet jeśli mógłby to być znana aktorka lub aktor.

Wolnego nie brałbym pod uwagę jako gospodarza programu. A "Gwiazdy Letniego Nieba" w Kielcach miał prowadzić Tomasz Kammel, ale tego dnia startowały nagrania do "The Voice Kids". I to o wiele bardziej jego widziałbym jako prowadzącego "BnG". Urbańskiego - gdyby format teraz został reaktywowany - z wiadomych względów by nie było. :)

Ale koniec gdybania, bo póki co format nie wraca na antenę. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Dlaczego nie pasuje?! :o Przecież stacja miała w przeszłości wiele widowisk rozrywkowych, a poza tym jest ktoś taki jak Kuźniar (persona tego samego fachu co Wolny), który prowadził dwie edycje XF... za to Kammel /choć brałem go pod uwagę/ jest dla mnie już zbyt opatrzoną osobą, która prowadziła chyba każdy możliwy format rozrywki (talk show, tzw. celebinfo, teleturniej, gale/koncerty i wreszcie talent show), ale wiadomo, to telewizyjny weteran! 8), :-\ No, chyba tylko Cb cieszy brak powrotu, ale chyba trochę za wcześnie na spekulacje dot. programu... :P
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Owszem, Kuźniar był, ale było widać, i w pierwszej, i w drugiej edycji, że jednak tak duże widowisko to nie jego bajka. To jednak nie tak "luzacka" osoba jak chociażby Hołownia. Zresztą nie łączmy rozrywki telewizyjnej z informacjami.

Kammel może jest opatrzony, ale co widać po "TVoP" w sposób bardzo odpowiedni potrafi wspierać uczestników. A w rankingu magazynu Press na najlepszego konferansjera zajął drugie miejsce przegrywając tylko z Marcinem Prokopem. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
adijos98d
Activist
Posty: 2517
Rejestracja: 04 kwie 2016, 15:28
x 539
x 170

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adijos98d »

Profil na fb coś ostatnio często dodaje posty na fb.. czyżby szykował się wielki powrót ? :D
Sashenka
Obserwator
Posty: 357
Rejestracja: 27 maja 2017, 15:48
x 246
x 17

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sashenka »

Z przyjemnością pooglądałabym jeszcze „Bitwę…” Niekoniecznie nawet w TVP2.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

adijos98d pisze:Profil na fb coś ostatnio często dodaje posty na fb.. czyżby szykował się wielki powrót ? :D
Nie nazwałbym umieszczeniem trzech postów na miesiąc częstymi wpisami na FB. To już profil "MBTM" jest dużo bardziej żywotny, mimo, że powrotu do show na razie nie będzie. Poza tym te posty to nic innego jak przekazanie postów z profilu TVP VOD. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Z tym wielkim powrotem, to nie przesadzałbym... może to być fałszywy alarm, niemniej też byłbym rozpromieniony, gdyby to show wróciło! :D
adijos98d
Activist
Posty: 2517
Rejestracja: 04 kwie 2016, 15:28
x 539
x 170

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adijos98d »

Kogo widzielibyście w roli kapitanów ?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Trzeciak pisze:Można to potraktować to jako ciekawostkę, jak wynika z danych serwisu YouTube na koniec września profil programu na YT wciąż jest w czołówce programów telewizyjnych mający konto na tym serwisie, gdzie internauci przy treściach znajdujących się na tym serwisie wykonują różne aktywności. Jak na program, który doczekał się tylko trzech sezonów, nie jest emitowany od prawie pięciu lat, a tym gronie nie ma treści ani z "X Factora" TVN-u, ani "MBTM" Polsatu, to rzeczywiście jest to warte odnotowania: http://[link zakazany]/artykul/tv ... mem/page:2
Pół roku później kanał programu na YT wciąż jest w czołowej 15. Co prawda w zestawieniu konto spadło, ale to za sprawną ostatniego debiutu polskiej edycji "The Voice Kids". :): http://[link zakazany]/artykul/tv ... im-youtube
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Bitwa na głosy (2011-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Dziś mija równo 10 lat od premiery programu w Dwójce, który nie tylko był trzecim w tym wieku widowiskiem rozrywkowym TVP robionym z tak dużym rozmachem, ale także przetarł szklaki w ramówce całej serii formatów "The Voice" - z "The Voice of Poland" na czele. Co warto dodać - to tu swoich sił próbowało także dwóch późniejszych zwycięzców "TVoP" - Marta Gałuszewska (w II edycji w drużynie Ryszarda Rynkowskiego z Elbląga) i Mateusz Grędziński (w drużynie Tomsona i Barona z Olsztyna), co więcej w drużynie Tomsona i Barona z III edycji była także Monika Urlik, która rok wcześniej brała udział w pierwszej edycji "TVoP".

Niemniej patrząc na to jakie składy gwiazd pojawiały się w kolejnych edycjach to mimo pewnych wyjątków - takiego składu trenerów mogą zazdrościć dzisiejsze edycje "TVoP".

Na koniec utwór zespołu "Three of Us", który spokojnie skojarzycie z czołowych stacji radiowych w Polsce. Tworzą go osoby, które właśnie poznały się w pierwszej edycji "BnG". :):
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości