[TVP1/TVP2] Wielka Gra (1962-2006)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

Re: [TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Ja mam pewną fotogeniczną kandydatkę :p
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Całe szczęście ta pani przeszła do Jedynki, a tak na poważnie to rzeczywiście do tego programu potrzebna by była jakaś starsza osoba z doświadczeniem, o nieposzlakowanej opinii stąd też Czejarek wydaje się być dobrym kandydatem, nikt inny jakoś nie przychodzi mi do głowy, Sznuk ma 1z10 więc odpada...
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

Re: [TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Direct pisze:W komentarzach na WM pojawia się Roman Czejarek. Dobry kandydat. Już jeden teleturniej w Dwójce prowadził.
Prowadził dwa - Telemilenium i Gilotynę
Curvy Model
Junior
Posty: 959
Rejestracja: 21 lis 2015, 13:38
x 203
x 144

[TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Curvy Model »

Wielka Gra bez p. Stanisławy to już nie będzie to samo. Może zbytnio wybiegam w przyszłość, ale jakoś nie wróżę sukcesu.
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Od małego bardzo lubię pana R. Czejarka (prowadził TM, kiedy jeszcze byłem w "zerówce", a to 1 z kilku dawnych teleturniejów tworzonych w moim regionie), ale moim zdaniem wydaję się osobą o zbyt swobodnym podejściu do prowadzenia takiego teleturnieju... no i nie będzie się mógł tak eksponować na krześle jak poprzedniczka! ;) Inną przyczyną decyzji o zmianie prowadzącego może być też wiek p. Ryster... a idealną osobą na tę funkcję (moim zdaniem) byłby W. Pijanowski, bowiem w latach 70. miał swój wkład w scenariusz programu, no i prowadził wiele popularnych konkursów! 8-)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Jak pisze Fakt Ryster: Nie wyobraża sobie czytania z promptera tekstu, który ktoś jej napisał. Zawsze mówiła z głowy to, co chciała. Poza tym odstrasza ją nowoczesna formuła programu. Boi się, że straci na jakości".

Telewizja szuka zastępczyni dla Ryster. Jeśli ta nie zgodzi się na przedstawione warunki, nową Wielką Grę poprowadzi... Grażyna Szapołowska.

Ciekawe czy to prawda, szczególnie po ostatnich zawirowaniach z nią związanych.
Curvy Model
Junior
Posty: 959
Rejestracja: 21 lis 2015, 13:38
x 203
x 144

[TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Curvy Model »

Nadal uważam, że bez p. Ryster to już nie będzie to samo.. A zastępować ją Szapołowską? No cóż..
Damianou18
Activist
Posty: 4282
Rejestracja: 13 mar 2016, 17:18
Lokalizacja: Szczecin
x 1013
x 88

[TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Damianou18 »

Szapołowska :O LITOŚCI! Czego tam nie wymyślą...
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Co innego umieścić w roli prowadzącego kogoś zupełnie od Ryster innego, gruntownie odświeżyć format, a co innego takie podróbki. Z całym szacunkiem do Szapołowskiej, ale w tym wypadku byłaby kopią, imitacją. Albo idziemy w klasykę i wraca Ryster, albo w nowe, gdzie potrzebny jest ktoś zupełnie inny.
2009-2021
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 585
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

A ja jestem ciekaw jak będzie wyglądać ta nowa fromuła tej starej-nowej wielkiej gry.

Szczerze mówiąc nigdy nie trawiłem dotychczasowego formatu "Wielkiej Gry" w czasach mojego dzieciństwa Wielka Gra była dla mnie synonimem wielkiej nudy tzn. Jak już nic ciekawego w telewizji nie leciało to leciała akurat "Wielka Gra" (ach te czasy gdy odbierało się max. 5 kanałów TV :) )

Może.teraz będzie ciekawie?? Ale bez Ryster to już faktycznie nie będzie to.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Reaktywacja "Wielkiej Gry" i to nawet w "nowej" formule to i tak dość karkołomne przedsięwzięcie. Zakładając, że studio będzie z pewną minimalną, ale jednak grą świateł, LED-owym kołem z kwotami nagród i kopertami pytań i wyższymi wygranymi (myślę, że główna wygrana będzie wynosić minimum 100 tys. zł), to jednak to może się nie spodobać starszym i bardziej konserwatywnym widzom. Z drugiej strony są ci młodsi widzowie przyzwyczajeni do dynamicznych audycji, których najciężej będzie zdobyć, bo jednak formułę programu, gdzie wymaga się sporo wiedzy a eksperci kłócą się minutami o drobne niuanse może być dla nich dość delikatnie mówiąc nużące. Zresztą powiedzmy sobie jasno - rynek teleturniejów jest w odwrocie. Po "Money Drop", czyli u nas "Postaw na milion" nie było żadnego programu, który stał się wielkim światowym hitem. I i tam nawet w teleturniejach związanych z wiedzą coraz bardziej stawia się na efekty specjalne. Ta nowość z USA jest właśnie doskonałym przykładem: https://www.youtube.com/watch?v=21a6W5GqEfI
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6095
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 507
x 1578

[TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

Co zabawne Polsat 10 lat temu miał 2 formaty, które naprawdę były emocjonujące: Awantura o Kasę i Rosyjska Ruletka. Wracając do WG. Problemem tego teleturnieju będzie też to, że marketingowo będzie o tyle słabo, że ten program pod żadną postacią nie zawita yt (mam na myśli chociażby przeróbki, 1 z 10 rządzi w tym niepodzielnie). Nie ma jak budować świadomości widza, nie mówiąc już o grupie 16-30. Szkoda programu, reaktywacja dla reaktywacji. Wystarczy mi 1 z 10. :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

I co ciekawe - nawet przeróbki "1 z 10" - czasem wulgarne - nie uwłaczają godności programu prowadzonego przez Sznuka. Z "Wielką Grą" może być przynajmniej różnie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6095
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 507
x 1578

[TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

Znakiem czasów jest to, że nawet największe pozytywne wysiłki Wielkiej Gry nie spowodują, że stanie się atrakcyjna. Ja się boję, że kiedyś mogą być kategorie eksperckie takie jak: M jak Miłość, Kraków (Pozdrawiam Pana ... :D ) lub np. Minecraft.
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4464
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 796
x 253

[TVP2] Wielka Gra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

Mam nadzieję,że ten program poprowadzi np.Czejarek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości