[TVP1] Gość Jedynki (1998-2004, 2011)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
michas1992
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: 28 mar 2011, 14:11
x 1

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michas1992 »

Ama18 pisze:Dzisiejsza rozmowa Anny Hałas - Michalskiej z Pawłem Kowalem, przedstawicielem komitetu "Polska jest najważniejsza" była bardzo "przykra" i "ciężkostrawna" w odbiorze. Dyskusja przypominała bardziej kłótnię, niż w miarę rzetelną rozmowę. Pani Anna cały czas popędzała gościa, przerywając mu w pół zdania - natomiast Kowal udzielał bardzo rozbudowanych odpowiedzi (i akcentował je silnym głosem, co dodatkowo negatywnie wzmacniało ton debaty) i przerywał prowadzącej. Bardzo nieprzyjemne wydanie...
Tak. Oglądałem kilka minut i naprawde to było nieprzyjemne. Jak mozna przerywac wypowiedź osobie w pół zdania?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Wiele wskazuje na to, że po wyborach program "Gość Jedynki" nie będzie emitowany. Jak wynika z ramówki TVP od 10 października zamiast tego programu będzie ponownie przedłużony do 20 minut "Teleexpress" i program autopromocyjny "Po pierwsze Jedynka". Tak więc ostatnie wydanie "Gościa Jedynki" 7 października.
Pozdrawiam, Trzeciak
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Jeżeli faktycznie ta informacja się potwierdzi, to nie będę z niej zadowolony. Bardzo chętnie oglądam ten program, ponieważ jest on bardzo dobry. W szczególności lubię oglądać wydania z Barbarą Czajkowską i Marią Przełomiec. Uważam również, że zdjęcie "Gościa Jedynki" będzie dla tego kanału dużą stratą i mam ogromną nadzieję, że do tego nie dojdzie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Zdjęcie "Gościa Jedynki" dużą stratą dla stacji nie będzie, a tym bardziej, gdy istnieje TVN24, TVP Info, portale internetowe itp. Program nie osiągał wyników zadowalających dla władz TVP, stąd jego zdjęcie po wyborach. Z resztą skoro stacja ma "Politykę przy kawie" - to po co ładować kolejny program publicystyczny w pasmo popołudniowe, kiedy widzowie chcą odpocząć od gadających głów. W telewizji niestety nie ma miejsca na sentymenty.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Orjon
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 11 lis 2014, 15:26
Lokalizacja: Rawicz
x 2
x 2

[TVP1] Gość Jedynki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Orjon »

Na http://tv.janpogocki.pl/GOSC_JEDYNKI można znaleźć archiwum wydań z lat 2001-2002, wygrzebane ostatnio przeze mnie. Chciałem to wrzucić na YT, ale zajęłoby to zbyt wiele czasu, a nie chciałem, by się to zmarnowało. :)
Informatyk z pasji i (prawdopodobnie) zawodu :)
Tłumaczę Androida, szperam po Internecie, rootuję, grzebię... w wolnym czasie czasem zaglądam tutaj ;-)
Programowny
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:00
x 15

[TVP1] Gość Jedynki (1998-2004, 2011)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Programowny »

Za dokładnie 8 miesięcy i 8 dni minie 20 lat od powstania tego programu, więc pozwolę sobie przytoczyć pewną ciekawostkę związaną z jego czołówką i tyłówką.

Muzyczki używane w czołówce i tyłówce "Gościa Jedynki" pochodzą z biblioteki muzycznej KPM Music. Tytuł motywu z czołówki to "Club X" (B), zaś z tyłówki to "Home Game" (B). Oba utwory skomponał Curtis Frederick Schwartz i pochodzą ze składanki KPM80 - "Media Shock": https://www.emipm.com/en/browse/labels/KPM/80

EDIT: Poprawiam początek posta według komentarza od Trzeciaka.
Ostatnio zmieniony 01 sty 2018, 21:50 przez Programowny, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój blog o starej telewizji i nie tylko: http://wszystkoostarejtvinietylko.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Gość Jedynki (1998-2004, 2011)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

No nie za 4 dni,. Według archwialnych ramówek telewizyjnych program zadebiutował 9 września 1998 roku. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

[TVP1] Gość Jedynki (1998-2004, 2011)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

A wg Wikipedii 5 stycznia.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49674
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Gość Jedynki (1998-2004, 2011)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Widać jaka wiarygodność jest Wikipedii. Program zadebiutował już za czasów prezesury Roberta Kwiatkowskiego (ta zaczęła się w 1998 roku), a za niego odpowiedzialny był Rafał Rastawicki - wtedy szef publicystyki TVP1, a póżniej dyrektor TVP2.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości