[TVP2] Szansa na sukces

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Rozumiem rozgoryczenie Elżbiety Skrętkowskiej, bo w końcu traci własne "dziecko" w TVP. Ale niestety - reguły i fakty są okrutne.

Może warto przytoczyć przykład innego programu rozrywkowego pt. "Śmiechu Warte", którego pierwszym prowadzącym był Tadeusz Drozda. Gdy pod koniec 2004 roku on bodajże (bo nie jestem pewien) zrezygnował z prowadzenia program stracił swój pewien klimat, nie mówiąc o tym, że odbiło się to na widowni, która topniała. Do 2009 roku było kilka zmian prowadzących - program kolejno prowadzili kabaret Jurki, Krzysztof Piasecki, czy Joanna Bartel. Miało się wrażenie, że program się wypalał i prawie że nie miał już pomysłu na siebie. Choć w maju 2007 roku po kilkumiesięcznej przerwie program wrócił, to już nie odzyskał dawnej renomy i z czasem on zanikał. W maju 2009 roku program w końcu zdjęto z anteny.
Inny podobny przykład, który już przytoczył poprzednik jest "Idź na całość" z Zygmuntem Chajzerem, który po 3 latach zrezygnował z prowadzenia teleturnieju. Mimo, że program odświeżono, pojawił się nowy prowadzący - to "Idź na calość" z Tyńcem leciało ledwie 5 miesięcy i program też zdjęto z anteny.

Więc tutaj decyzja dyrekcji TVP2 chyba jest słuszna, bo tutaj prawdopodobnie program by leciał chyba tylko na siłę. Telewizja to nie więzienie, a jakieś odświeżenie w ramówce Dwójki po prawie 20 latach chyba można zrobić.

A sam program jest przecież zaliczany do programów typu talent-show, a w nich nie patrzy się tylko na to czy program jest ciekawy, czy jest dobrze realizowany, ale także na poziom uczestników, czy na wpływ tego programu na życie uczestników, czy scenę muzyczną. Jak dobrze wiemy - nagrodą główną programu był występ na opolskich Debiutach, a te niestety tracą swoją rangę. W dzisiejszych czasach dużo głośniej jest o zwycięzcach programów jak np. "Mam Talent!", "X Factor", czy "MBTM" niż o zwycięzcy Debiutów na festiwalu w Opolu. Fakt, kiedyś było także dość głośno o zwycięzcy "Szansy...", nawet Skrętkowska robiła specjalne koncerty, ale w dzisiejszej otoczce medialnej o "Szansie" piszą chyba tylko serwisy plotkarskie i muzyczne. Niestety - taka prawda.
Pozdrawiam, Trzeciak
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

Mnie osobiście jest bardzo żal tego programu, ale podobnie jak inni nie wyobrażam sobie go bez Pana Manna. Sam oglądałem program, nawet jak był zespół którego nie lubiłem, właśnie dla humoru Pana Manna, którego próżno szukać w durnowatym poziomie innych stacji. Jedynie Archiwizja na Kulturze została. Nie wiem kto by mógł go ewentualnie zastąpić. Ja widziałbym tam Pana Andrusa albo Pana Maternę. Chociaż ten drugi ostatnią fascynacją "propagandą sukcesu" wiele u mnie stracił...
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 180

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Były też przypadki zmian prowadzących, które nie zaszkodziły programom: choćby "Randka w ciemno" prowadzona przez Jacka Kawalca, którego po kilku latach emisji zastąpił Tomasz Kamel. Ale to raczej wyjątek potwierdzający regułę.

Zastanawia mnie też uzasadnienie Wojciecha Manna:
We śnie ukazał mi się Jan Paweł Woronicz i powiedział do mnie: "Już czas" i ja go posłuchałem.
Czy nie ma w tym podtekstu np. odnośnie jakiegoś konfliktu z władzami z Woronicza?
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Myślę, że jakiś powód rezygnacji był, skoro przez 19 lat Mann SNS prowadził, a teraz zrezygnował. Może za jakiś czas w jakimś wywiadzie wyjawi coś więcej o swoim odejściu. Być może pan Wojciech uznał, że formuła programu się wyczerpywała i to było przyczyną rezygnacji, ale rzecz jasna tego tutaj nie zgadniemy.

PS. U mnie w domu zaprzestano oglądania "Randki...", gdy zmieniono Kawalca na Kammela.

EDIT:
Jakieś informacje z portali plotkarskich na ten temat: teleshow.pl/gid,14361611,img,14361648,k ... leria.html
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Pzet pisze:Czy nie ma w tym podtekstu np. odnośnie jakiegoś konfliktu z władzami z Woronicza?
Chyba nie ma. Jak zapowiadała managerka Wojciecha Manna - sam zainteresowany nadal będzie współpracował z TVP2.
Pozdrawiam, Trzeciak
Pepek94
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 31 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
x 44
Kontakt:

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pepek94 »

Dzisiaj zostanie wyemitowany ostatni odcinek.
A poza tym sądzę, że system oznaczeń wiekowych w TV musi zostać natychmiast zmieniony!
Droga TVP, zdejmij spoty KRBRD z anteny natychmiast!
Precz z "dwunastkami" w godz. 6-20.
Grzelich1996
Junior
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:02
Lokalizacja: Kodeń
x 5

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzelich1996 »

No i za nami ostatni odcinek tego programu. Szkoda...
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

To była ostatnia "Szansa..." jaką poprowadziłem.
Tymi słowami Mann pożegnał widzów, a więc od przyszłej niedzieli powtórki, a co jesienią? - zobaczymy.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ostatnio na rozmaitych portalach przebija się wideo z Donaldem Tuskiem występującym w świątecznym wydaniu "Szansy na Sukces" z 1996 roku ;).
2009-2021
Awatar użytkownika
brk
VIP Expert
Posty: 1925
Rejestracja: 02 wrz 2010, 15:01
Lokalizacja: Katowice
x 88
x 85

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: brk »

Bardzo fajnie zaśpiewał :).
Ciekawe, czy ktoś by wtedy pomyślał, że za 11 lat ten człowiek będzie rządzić krajem :)?
Od 13 lat jako piszący, trochę dłużej jako czytający :D
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Tak. Gdyby wiedział to wtedy. A tak był zwykłem politykiem. Zaśpiewał niczego sobie ;).
Obrazek
9999
Obserwator
Posty: 566
Rejestracja: 02 paź 2009, 14:54
x 172
x 177

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 9999 »

Już w najbliższą niedzielę odcinek ,,Szansy na sukces" z laureatami z 1994 roku.
Grzelich1996
Junior
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:02
Lokalizacja: Kodeń
x 5

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzelich1996 »

Ten odcinek z laureatami z 1994 roku, pokazany ostatnio - 6 maja 2012, wygrała Justyna Steczkowska, która zaśpiewała piosenkę Boskie Buenos z repertuaru zespołu Maanam (którego liderką i wokalistką, jak dobrze wiemy, jest Kora - ta sama, co teraz jest jurorką w polsatowskim Must Be The Music - Tylko Muzyka). Steczkowska, co prawda, dostała nagrodę główną od TVP2, jaką był jej udział w teledysku. Podobały mi się też inne występy - m.in. w jednym występie pewien Wietnamczyk pochodzący z Hanoi (stolicy Wietnamu) śpiewał piosenkę Anna Maria z repertuaru Seweryna Krajewskiego, a w innym występie była piosenka Skaldów (którzy wystąpili w trzecim odcinku) pt. Prześliczna wiolonczelistka. Jurorami w tym odcinku byli Nina Terentiew (później prowadząca Bezludną wyspę emitowaną od ok. 1998-99 do 2006, a później pracująca w Polsacie), Zbigniew Górny, Włodzimierz Korcz i Janusz Józefowicz.

13 maja 2012 pokazano odcinek z zespołem Varius Manx (którego pierwszą wokalistką była Anita Lipnicka, obecnie związana z Johnem Porterem). Wygrały go dwie panie - jedną z nich była Katarzyna Stankiewicz (później śpiewała piosenkę Orła cień), drugą jakaś pani, co śpiewała Księżycową piosenkę. Był to drugi odcinek sezonu 1995/1996 - pierwszy to był ten z Czesławem Niemenem, wygrała go para ponad 20-letnich (a może i 30-letnich) bliźniaczek, która śpiewała piosenkę pt. Pod papugami.

W najbliższą niedzielę pokazany będzie odcinek z 1997 roku, z udziałem Ewy Bem. Odcinek ten wygrała 17-letnia Katarzyna Cerekwicka, uczennica II klasy technikum samochodowego w Koszalinie (z którego pochodzi). Śpiewała ona piosenkę Wyszłam za mąż, zaraz wracam. Wygrała ona również IV finałowy koncert w 1998 roku oraz debiutowała na XXXV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

27 maja pokazany zostanie odcinek z piosenkami Jacka Cygana (odcinek z około 2001 roku), 3 czerwca - z Marylą Rodowicz (pierwszy w historii odcinek z listopada 1993 roku), a 10 czerwca - piosenka włoska (odcinek z Niedzieli Wielkanocnej, czyli z 4 kwietnia 1999).
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Grzelich1996 pisze:Jurorami w tym odcinku byli Nina Terentiew (później prowadząca Bezludną wyspę emitowaną od ok. 1998-99 do 2006, a później pracująca w Polsacie), Zbigniew Górny, Włodzimierz Korcz i Janusz Józefowicz.
W tym odcinku Terentiew była nie przypadkowo - od 1991 roku była wicedyrektorem Programu 2 TVP ds. programowych i artystycznych - stąd taka nagroda. A od 1998 roku była już samodzielnym dyrektorem TVP2 zastępując Macieja Domańskiego.
Pozdrawiam, Trzeciak
Grzelich1996
Junior
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:02
Lokalizacja: Kodeń
x 5

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzelich1996 »

Teraz na TVP2 leci Szansa na sukces z Ewą Bem. Odcinek ten emitowany był 31 marca 1997, czyli w Poniedziałek Wielkanocny (jest na forum ramówka TVP2 na ten dzień właśnie z tym programem). Wygrała go Kasia Cerekwicka (o tym pisałem wyżej). W tym odcinku najpierw pokazano występ z poprzedniego odcinka (emitowanego 16 lutego 1997 - ramówka TVP2 na ten dzień z tym odcinkiem też jest na tym forum), który wygrał pewien 40- czy 50-letni pan razem z pewną nastolatką (dziś prawie 30-latką) i jeszcze jedną osobą - śpiewali oni piosenkę Malinowy król z repertuaru Urszuli (która była gwiazdą tego odcinka).

Za tydzień (również o tym pisałem) odcinek z Jackiem Cyganem z 2001 roku.
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ama18, Dejmian, giga.talent120, k+b, Liam i 20 gości