[TVP1] Świat się kręci (2013-2016)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP1] Świat się kręci (2013-2016)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

wirtualnemedia.pl/artykul/swiat-sie-kre ... tvp1-wideo
wirtualnemedia.pl pisze:Po niepowodzeniu pasma codziennych seriali, TVP1 zmienia wieczorną ramówkę. Jesienią emitować będzie codzienny program na żywo z gatunku infotainment - “Świat się kręci”. W magazynie znajdą się informacje oraz rozmowy z gośćmi dotyczące aktualnych wydarzeń, ciekawostek czy show biznesu. Program realizowany będzie z udziałem publiczności i nadawany na żywo. Ma mieć jednego głównego gospodarza, którego poszukiwania właśnie trwają.

- “Świat się kreci” wzorowany jest na formacie holenderskim, który bije w tym kraju rekordy oglądalności - mówi nam osoba z TVP. Ten format to „De Wereld Draait Door” nadawany w holenderskiej stacji Nederland 3. Polską wersję produkować będzie firma Rochstar.

Program “Świat się kręci” emitowany ma być w dni powszednie około godz. 18.30 i potrwa do około 19.15-19.18, wypełniając częściowo godziny, gdzie obecnie nadawana jest „Wieczorynka”.
W temacie "Nowości w TVP" zaczęła się już mała dyskusja na ten temat, więc przyda się osobny wątek :).
woj29 wczoraj pisze:http://[link zakazany]/artykul/sw ... tvp1-wideo
Tutaj więcej informacji nt programu "Świat się kręci", ma być nadawany w Jedynce codziennie od 18:30 na żywo. Nareszcie coś innego niż tylko marne seriale typu Galeria, Wszystko przed nami lub paradokumenty, ale nie mam przekonania, czy ten program (z taką porą emisji) się przyjmie i czy będzie miał dobrą oglądalność.
medyk1234 wczoraj pisze:Wcale bym się nie zdziwił gdyby prowadzącym tego programu został Majewski, jest to całkiem prawdopodobne ze względu na ukazany dziś już wcześniej artykuł.

Co do samego programu to również jestem sceptycznie do niego nastawiony, po niepowodzeniu Dwójkowego "A normalnie o tej porze" i TVN - owego "Miedzy kuchnią a salonem", które dowiodły, że popołudniowe wersje porannych "śniadaniówek" po prostu nie przyjęły się i mam wrażenie, że z tą produkcją, która po opisie kojarzy mi się właśnie z takiego typu programami, może być podobnie.
Jedno jest pewne - Rochstar w przeszłości wyprodukował 4 programy z Majewskim, więc ten producent nie jest mu obcy. Może być coś na rzeczy. Oczywiście były też programy Rochstaru bez Szymona, ale nakładające się ostatnio na siebie informacje, że z jednej strony TVP1 planuje program "Świat się kręci", a teraz, że to będzie z grubsza rozrywkowa pozycja, po czym wychodzą plotki, nie plotki, że Majewski pojawi się w Jedynce, pozwalają domniemywać, że być może Szymon jest brany pod uwagę właśnie do tego programu. Co z tego wyjdzie - zobaczymy.
2009-2021
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Słyszałem co nieco o tym formacie. Dość ciekawy pomysł. Tego typu programy są bardzo popularne na zachodzie (choćby w Niemczech), więc czemu by nie miało się przyjąć u nas. Myślę, że Szymon nieźle wpasowałby się w formułę. Lepsze to niż jakiś kolejny paradokument...
Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3033
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 74
x 727

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Wiadomo, że tonący brzytwy się chwyta, ale czy ściągnięcie przez TVP wypalonej gwiazdy jaką jest Majewski ma większy sens? Zobaczymy.
A sam program też nie wygląda na taki, który mógłby się sprawdzić w naszych warunkach, ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49676
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5350
x 3242

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

To i tak lepszy pomysł, niż średnie "Wszystko przed nami" i jeszcze gorsze a'la paradokumenty. Mi jednak wydaje się, że program nawet (z niepotwierdzonym) udziałem Majewskiego może osiągnąć sukces (nawet jeśli będzie tylko umiarkowany). Sytuacja polityczna w Polsce robi się coraz ciekawsza - chociażby ze względu na problemy PO i przegonienie Platformy przez PiS ;).

Mam nadzieję, że także "Jaką to melodię?" przesuną na 18:00, bo nie jest dobrym pomysłem przedzielanie dwóch pozycji rozrywkowych serialem.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Pomysł na program (format) jest ciekawy. Konkurencja tego nie ma. Na dodatek ma być nadawany na żywo, a co na żywo, to na żywo, jak ja to mówię.
piciu pisze:Lepsze to niż jakiś kolejny paradokument...
Słusznie prawisz. Swego czasu TVP coś przebąkiwało, że też będzie miało swój paradokument, ale na szczęście sprawa ucichła.
Dominik pisze:Wiadomo, że tonący brzytwy się chwyta, ale czy ściągnięcie przez TVP wypalonej gwiazdy jaką jest Majewski ma większy sens?
Cóż, Szymon Majewski wg mnie i niejednego z nas wypalił się w roli gospodarza "Szymon Majewski Show". Tutaj może wypaść zupełnie inaczej biorąc pod uwagę, że SMS nie opierał się wyłącznie na jego pomysłach, a nie wykluczam też opcji, że z czasem wpływ Szymona na program był coraz mniejszy. Ja na przykład Grzegorza Halamy w kabarecie nie trawię, ale oglądając go w programie TVN "Clever - Widzisz i wiesz" sprzed 5-6 lat nie powiedziałbym złego słowa. Inna rola, inne wrażenie, inny odbiór. Tak więc i tu ewentualny udział Szymona niczego nie przekreśla.

Tylko o czym my rozmawiamy - mamy dwie niepowiązane ze sobą informacje, a tu lawina... no, lawinka domysłów ;). Trzeba poczekać na jakieś konkrety :).
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49676
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5350
x 3242

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Start programu już 2 września w dni powszednie o 18:30. Program trwać będzie godzinę. Ponadto w niedziele o 12:55 - podsumowanie tygodnia w "Świat się kręci - the best of".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49676
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5350
x 3242

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Na antenie Jedynki jest już promowany program "Świat się kręci", gdzie można zobaczyć oprawę graficzną audycji. Będą w niej błękitne pasy (jak w logo TVP1) z obracającymi się kręgami. Widać w nim także białe słowa "Świat się kręci" i napis "od września". W tej zapowiedzi nie ma logo TVP1, ani identyfikatora stacji.

Oprawa muzyczna zostanie stworzona z wykorzystaniem różnych instrumentów bez większej przeróbki komputerowej (tak, jak np. w "The Voice of Poland").
Pozdrawiam, Trzeciak
dlukasz
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 14 sie 2009, 11:38
x 12
x 4

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dlukasz »

Nie cytuj całego postu, który znajduje się bezpośrednio nad Twoją [Trzeciak].
Zapowiedź trochę marna - jakość obrazu zapowiedzi w TVP1 HD również marna
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49676
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5350
x 3242

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Ja ma na ten temat inne zdanie - bo lubię takie tajemnicze zapowiedzi.

Jak wynika z komunikatu prasowego do którego link wkleiłem w wątku "Nowości w TVP" - każdy odcinek programu będzie miał 3 części: publicystyczno-społeczną, kulturalną oraz finałową - różną dla każdego dnia tygodnia.
Pozdrawiam, Trzeciak
dlukasz
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 14 sie 2009, 11:38
x 12
x 4

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dlukasz »

ONET: - Za pełnym porozumieniem i w pełnej sympatii Agata rozstaje się z naszą stacją i odchodzi do TVP, gdzie zaproponowano jej prowadzenie codziennego programu life-stylowego.
A może Agata Młynarska będzie prowadzącą ten program? Wiecej
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

To ja już wolę Majewskiego.
2009-2021
dlukasz
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 14 sie 2009, 11:38
x 12
x 4

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dlukasz »

Program będzie miał kilka części - moze mieć kilku prowadzących
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49676
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5350
x 3242

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Równie dobrze Młynarska może wrócić do "Pytania na śniadanie" (który też jest audycją life-style'ową). A co do rzeczy - trudno na chłodno teraz komentować doniesienia "Faktu". Ale gdyby była to rzeczywiście prawda - byłby to transfer jesieni, jeśli nie roku.

Najciekawsze jest to, że zwiastun programu "Fat Killers - Zabójcy Tłuszczu" od kilku dni puszczany na antenie Polsatu został nagrany już z głosem Młynarskiej.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Czyli szykuje nam się powrót do korzeni :)

EDIT: A jednak nasze spekulacje okazały się prawdziwe i Młynarska poprowadzi nowy program Jedynki "Świat się kręci" i jak się okazuje jak na razie jest jedyną kandydatką na prowadzącą tego programu. Więcej: http://[link zakazany]/artykul/ag ... ram-w-tvp1
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP1] Świat się kręci

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Skoro WM o tym piszą, to coś jest na rzeczy - z dużą dozą prawdopodobieństwa można w tym miejscu napisać, że "Świat się kręci" poprowadzi Agata Młynarska. Moim zdaniem to nie jest dobry wybór. Chętniej widziałbym w tej roli Szymona Majewskiego albo Tomasza Kammela.
2009-2021
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 20 gości