[TVP1] Śmiechu Warte (1994-2009)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP1] Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Ale mi odświeżyłeś pamięć tym filmikiem. Dobrze pamiętam te wejścia Drozdy przed czołówką w tym charakterystycznym kole z reflektora :).

Jeśli chodzi o wybieranie filmów, to pamiętam, że na koniec odcinka prowadzący rzucał 5 piłkami tenisowymi w publiczność i ci, którzy je złapali, byli w jury, które głosowało po każdym z filmów nadesłanych przez widzów poprzez podnoszenie takich tabliczek, podobnych do tych z TZG, tylko, że były one trochę dłuższe, na końcu okrągłe i widniał na nich napis "Śmiechu Warte".

Co do czasu obowiązywania oprawy - odcinki z tą czołówką pamiętam, ale kiedy ją zmieniono na inną, to nie ma pojęcia. Tak samo z współprowadzącą.
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Oprawa ta obowiązywała w latach 1994-1997 jak dobrze pamiętam.
Pozdrawiam, Trzeciak
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

[TVP1] Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

direct39 zapomniałeś ,że był odwrócony
cfcpoland
Poster
Posty: 1528
Rejestracja: 11 maja 2014, 15:09
x 2

[TVP1] Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cfcpoland »

Pamiętam ten program z czasów dzieciństwa, kiedy prowadził go Tadeusz Drozda. Wtedy miał największą oglądalność i dało się go jeszcze oglądać. Najgorzej było za czasów Piaseckiego i Bartel kilka lat temu. Z biegiem czasu może teraz ten program stałby się idiotyczny, niektóre zwycięskie filmiki były żenujące ale kiedyś ludzie to oglądali.

Drozda wystąpił w 1 z odcinków "Kiepskich" jesienią 1999 ("Kiepskie żarty") i ten filmik "Oj jak boli", to był hit programu. Albo jak rzucali ludzi w torty - to był hit. A teraz występuje w Superstacji w "Droździe na weekend". Kiedyś wygrało coś o pąkach na drzewie - były tam pączki, wyrób cukierniczy. A widownia w śmiech.

Program przetrwał aż.. 15 lat!!
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

[TVP1] Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=f5i8TnK2eYE

Myślę, że do "Śmiechu warte" ciągnie po prostu sentyment. Przyjemnie mi się to oglądało w dzieciństwie, teraz - tylko jako ciekawostkę historyczną. Nie powiem, że pod koniec emisji jakość materiałów była dużo gorsza, bo i na początku było z tym... Facet wywracający się o barierkę? Wpadający do wanny? Byle jaki film na YouTube z wpadkami śmieszy bardziej.

No właśnie. YT był ostateczną śmiercią tego typu audycji w tamtej formule. Istnieje multum kanałów z wpadkami, ilość użytkowników zapewnia niemalże niewyczerpane źródło filmów. Brak komentarza takiego czy innego Drozdy i pani Kasi ;) "Śmiechu warte" to jeden z formatów, który niezależnie od prowadzenia czy oprawy musiał stoczyć się do marginesu telewizji. Pamiątka czasów "wszechtelewizji", która starała się emitować wszystko. Duży sentyment mam do tamtych czasów, ale teraźniejszość brutalnie się rozprawia ze wspomnieniami.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nawet gdzieś widziałem taki mem dotyczący programu "Śmiechu Warte", gdzie było napisane, że kiedyś YT to było co niedzielę na Jedynce. :) Poza tym trudno tego zdania nie podzielać. Zjawisko potwierdziła porażka emitowanego na Polsacie pod koniec istnienia "Śmiechu Warte" programu "Najzabawniejsze Momenty Świata" prowadzonego przez Krzysztofa Respondka, który przegrywał nawet z powtórkami konkurencji i skończył na jednej serii.

https://www.youtube.com/watch?v=vUGSLCOqb4U - to odcinek z 14 czerwca 2008 roku z ostatnią już w historii programu scenografią. W odcinkach które emitowane były od jesieni tego roku była jeszcze nieco zmieniona czołówka, w której wplecione były "bąbelki" obecne w pozostałej części oprawy graficznej, w niej fragmenty pokazywanych filmów tego programu i zapowiedź lektora.

P. S.: W Stanach Zjednoczonych oryginalna wersja programu, czyli "America's Funniest Home Videos" wciąż emitowany jest na antenie stacji ABC i nieźle się trzyma, mimo, że od tamtejszej premiery minęło już 25 lat.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[TVP1] Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Myślę, że popularność ŚW załamała się znacznie wcześniej - w momencie, kiedy praktycznie wszystkie nadsyłane klipy były przejęzyczeniami na ślubie, często nawet nie szło usłyszeć o co chodzi, a ludzie się śmiali; próbowali to ratować formatem "parodia reklamy", ale tego też nie starczyło na długo.
dość
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Wtedy właśnie to i tak generowało niezłą widownię. Przypomnę, że do 2004 roku program "Śmiechu Warte" był nadawany w niedzielne popołudnia i tworzyły silny access prime-time razem z "Lokatorami" i "Jaką to melodią". Załamanie widowni przyszło, gdy prezes Dworak powołał na dyrektora TVP1 Macieja Grzywaczewskiego, a ten wprowadził zmiany w weekendowych popołudniowych pasmach - w tym przeniósł "Śmiechu Warte" na piątek. Do tego przyczyniło się także odejście Tadeusza Drozdy, a także późniejsze wielokrotne zmiany pasma i gospodarzy programu. Jednak główną przyczyną i tak jest to, że w czasach dominacji YT program nie ma racji bytu.
Pozdrawiam, Trzeciak
michal
VIP Expert
Posty: 3108
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP1] Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

AtoMan pisze:Myślę, że popularność ŚW załamała się znacznie wcześniej - w momencie, kiedy praktycznie wszystkie nadsyłane klipy były przejęzyczeniami na ślubie, często nawet nie szło usłyszeć o co chodzi, a ludzie się śmiali; próbowali to ratować formatem "parodia reklamy", ale tego też nie starczyło na długo.
Moim zdaniem świetność programu skończyła się wraz z odejściem Tadeusza Drozdy i pojawieniem się członków kabaretu "Jurki" oraz Joanny Bartel.
Jeśli chodzi o następców p. Drozdy, to jedynie ciepło mogę się wypowiedzieć o Krzysztofie Piaseckim, któremu udało się wpłynąć na poprawę jakości programu. Szkoda tylko, że po krótkim czasie został on zastąpiony przez Joannę Bartel, której dowcipy trudno było uznać za zabawne...
Telewizja2
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 17 mar 2015, 19:26
x 6

[TVP1] Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telewizja2 »

Mam takie pytanie czy ktoś by mógł mi powiedzieć lata obowiązywania wszystkich scenografi śmiechu warte oraz opisać jak wyglądała czołówka śmiechu warte z lat 2000 - 2002 oraz zza czasów kiedy śmiechu warte prowadzili członkowie kabaretu jurki.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Scenografie:
I - 1994-1997
II - 1997-2000
III - 2000-2002
IV - 2002-2005
V - 2005 - 2008
VI - 2008-2009

W latach 2000-2002 w czołówce pokazywano różne śmieszne filmiki w telewizorkach na takim kolorowym tle z białym transparentnym logo programu i na koniec jeszcze czerwone logo tytułowe programu. Natomiast w czasach gdy program prowadził Kabaret Jurki - czołówka nie programu nie uległa nadzwyczajnym zmianom, poza tym, że usunięto w nich fragmenty z występami Drozdy. W takiej formie zresztą czołówka utrzymała się do 2008 roku, co widać wyżej na tym filmiku.
Pozdrawiam, Trzeciak
Telewizja2
Użytkownik
Posty: 167
Rejestracja: 17 mar 2015, 19:26
x 6

[TVP1] Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telewizja2 »

A czy ktoś z was posiada jakiś odcinek śmiechu warte z członkami kabaretu jurki oraz z piaseckim. A mam takie pytanie do Trzeciaka czy mógłby mi wymienić lata obowiązywania wszystkich czołówek oraz tyłówek.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP1] Śmiechu Warte

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Czołówki zmieniały się wraz ze scenografiami. Wyjątkiem była ta, która obowiązywała od 2002 roku (z nieznacznymi modyfikacjami) aż do 2008 roku. O późniejszej już wspomniałem.

A co do programów ze Krzysztofem Piaseckim - znalazłem tylko taki fragment: https://www.youtube.com/watch?v=bye1zyQR3w4
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

TV Puls dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Robi swoje. Udziela się na YouTube i czasem występuje jako stand-uper. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TVP1] Śmiechu Warte (1994-2009)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

No i prowadzi talk-show w Superstacji - "Drozda na weekend".
2009-2021
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości