[TVP1/YouTube] Szopka Noworoczna

Dyskusje o programach rozrywkowych w polskiej telewizji.
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
Posty: 1368
Rejestracja: 21 lis 2010, 15:51
Lokalizacja: Sopot
x 4
x 2

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacko09 »

Coś o rządzie tam jest... Kaczyński z kotem heheheh
Pozdrawiam Jacko09
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Medyk24 pisze:Może dlatego na scrollu caly czas zachęcają do oglądania Sylwestra z Dwójką, w zapętlonej wersji, to dopiero natrętna promocja...
Szczerze - ten pasek to jedyny powód dla którego oglądam to widowisko na starą modłę.

No i Olejnik, Kraśce i Lisowi też się dostało. A powinno się dostać także Karnowskim. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Po ok 40 min. wyłączyłem, ponieważ większość scenek zupełnie do mnie nie przemawiała. Naprawdę nie sądziłem, że zobaczę coś aż tak nieśmiesznego...
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Poczucie humoru Wolskiego nie koniecznie do mnie przemawia co było widać tutaj też niestety.
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 588
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

michal pisze:Po ok 40 min. wyłączyłem, ponieważ większość scenek zupełnie do mnie nie przemawiała. Naprawdę nie sądziłem, że zobaczę coś aż tak nieśmiesznego...
Jak oglądałeś ok.40 min to praktycznie całość widziałeś :)

Sama szpopka całkiem dobra, wiadomo inne czasy, inne technikalia. Nazwałbym to przerostem formy nad treścią, ale wiadomo że to już nie są czasy gumowych masek. Humor rzeczywiście specyficzny. Wiadomo kto to "łyknie" a kto nie...

W porównaniu z czasami reżimu PO gdy szopki nie było wcale a kabarety chodziły na pasku władzy (krytka władzy za PO była zakazana, nieformalnie ale jednak) to było bardzo neutralnie i obiektywnie.

Widać ile tematów do żartów dały PO-wskie rządy :). A już jest tyle tematów dostarczonych przez PO i spółkę na za rok :)
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4473
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 798
x 256

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

Szopka dość słaba,zbyt mało żartów o rządzie.Najlepsza była postać dozorcy.Co do piosenki najlepsza była piosenka o Macierewiczu.Ogólnie dobry pomysł z powrotem,ale to nie było to co wcześniej.
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 588
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Ilość żartów na temat rządu była odpowiednia. Ktoś tu pisał o stosunku procentowym żartów rząd - opozycja 30%-70%. I mniej więcej tak to wyglądało.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

kolos pisze:W porównaniu z czasami reżimu PO gdy szopki nie było wcale a kabarety chodziły na pasku władzy (krytka władzy za PO była zakazana, nieformalnie ale jednak) to było bardzo neutralnie i obiektywnie.
Kabarety na pasku władzy za rządów PO ? Chyba odwrotnie - to teraz kabarety są na pasku władzy, zresztą tylko te nieliczne, które się na to godzą (np. OTTO), bo całej reszty Kurski nawet nie wpuszcza na antenę... Zresztą Robert Górski się już na ten temat wypowiadał (m.in. robił przecież prześmiewcze posiedzenia rządu parodiując Tuska). Mówił, że ogółem mniejsza ilość żartów z polityków Platformy wynikała z tego, że może oprócz Tuska nie ma tam tak wyrazistych i ciekawych dla kabaretu postaci jak w PiS-ie. I ja się z tym zgadzam i dodałbym tu jeszcze istotny fakt, że w tamtych czasach większości ludzi polityka Platformy się jednak podobała - był boom na bycie trendy, nowoczesnym i PO się w ten schemat wpisało. Kabaret, aby miał wzięcie musi być śmieszny stąd zdecydowana większość skeczy była na temat polityków PiS, choć i temat Platformy nie był omijany (posiedzenia rządu, piosenki "Donald marzy.." i wiele, wiele innych). I w dodatku Górski twierdzi, że nie było nad tym kontroli ani cenzury, więc mieli wolną rękę. Wierzę mu ! Natomiast teraz żaden żart na temat PiS w TVP nie przejdzie, no chyba, że za ścisłą zgodą i kontrolą góry. Kabarety nie mają wstępu do TVP a o występach na żywo to mogą tylko pomarzyć - więc ten reżim to raczej teraz jest...
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Ta oto ciekawostka - kiedyś Szopka Noworoczna bywała na Polsacie... : http://imgur.com/uyZztDN
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
Posty: 1368
Rejestracja: 21 lis 2010, 15:51
Lokalizacja: Sopot
x 4
x 2

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacko09 »

Który to jest rok???
Pozdrawiam Jacko09
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

To jest Sylwester 1997/1998 czyli oferta programowa sprzed 19 lat.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 588
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

bustram pisze:
kolos pisze:W porównaniu z czasami reżimu PO gdy szopki nie było wcale a kabarety chodziły na pasku władzy (krytka władzy za PO była zakazana, nieformalnie ale jednak) to było bardzo neutralnie i obiektywnie.
Kabarety na pasku władzy za rządów PO ? Chyba odwrotnie - to teraz kabarety są na pasku władzy, zresztą tylko te nieliczne, które się na to godzą (np. OTTO), bo całej reszty Kurski nawet nie wpuszcza na antenę... Zresztą Robert Górski się już na ten temat wypowiadał (m.in. robił przecież prześmiewcze posiedzenia rządu parodiując Tuska). Mówił, że ogółem mniejsza ilość żartów z polityków Platformy wynikała z tego, że może oprócz Tuska nie ma tam tak wyrazistych i ciekawych dla kabaretu postaci jak w PiS-ie. I ja się z tym zgadzam i dodałbym tu jeszcze istotny fakt, że w tamtych czasach większości ludzi polityka Platformy się jednak podobała - był boom na bycie trendy, nowoczesnym i PO się w ten schemat wpisało. Kabaret, aby miał wzięcie musi być śmieszny stąd zdecydowana większość skeczy była na temat polityków PiS, choć i temat Platformy nie był omijany (posiedzenia rządu, piosenki "Donald marzy.." i wiele, wiele innych). I w dodatku Górski twierdzi, że nie było nad tym kontroli ani cenzury, więc mieli wolną rękę. Wierzę mu ! Natomiast teraz żaden żart na temat PiS w TVP nie przejdzie, no chyba, że za ścisłą zgodą i kontrolą góry. Kabarety nie mają wstępu do TVP a o występach na żywo to mogą tylko pomarzyć - więc ten reżim to raczej teraz jest...
To co piszesz to czasy z samego początku rządów PO tak od 2009,2010 roku swoboda treści się skończyła. Czego dowodem brak szopek noworocznych od rzeczonego czasu.

Zresztą to czy kabareciarze są lizodupami PO czy byli kontrolowani (pewnie mieszanka jednego i drugiego, chociaż jak kabareciarz pisze że politycy PO nie są wyraźiści to to jest zwykła głupota i służalczość ) to nie zmienia faktu że jak za PO kabareciarze nabijali się z opozycji to było cacy, a jak za PIS nabijają się z opozycji PO to be...

Pod tym kątem tegoroczna szopka była naprawdę dobra, za PO coś takiego nie mogłoby się pojawić w TV no i dlatego szopek nie było.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4473
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 798
x 256

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

W 2010 roku Szopka nie odbyła się z powodu Katastrofy Smoleńskiej.Poza tym w kabaretach śmiano się też dość często z PO.
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 633

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Obejrzałem tegoroczną szopkę na VOD tvp i niestety z zażenowania musiałem się przejść po pokoju. Realizacyjnie jeszcze jako tako to wyglądało poza animowanymi obrazami, ale treść tejże szopki to zupełna żenada, niczym ''skecze'' kabaretu OTTO czy Studio YaYo. Nie zaśmiałem się ani razu, być może to nie mój styl satyry - takie coś by się mogło obronić najwyżej w późnych latach 90 przy programach typu ''Dyżurny Satyryk Kraju''.

Porównując do szopek sprzed lat - jest dużo gorzej. Koncepcja z maskami była najlepsza wg. mnie.
Pawel

[TVP1] Szopka Noworoczna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Właśnie obejrzałem. Świetna szopka, było z czego się pośmiać. Fajny kot prezesa :D. A trzeba przyznać że na koniec zaśpiewali bardzo dobrą piosenkę i zrozumcie jej słowa to może będzie w tym kraju lepiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy rozrywkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości