[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Dzisiaj minęło 11 lat od zakończenia show! Nie, nie ma już tych materiałów na YT, bowiem zostały usunięte przez właściciela (może dostał ostrzeżenie za prawa autorskie?) :(

No przecież napisałem, w jakich latach to leciało, a godzina była ruchoma (raz przed 22, innym razem po tej godzinie). Program był taką luźniejszą wersją quizu, w której to występowali aktorzy (Cezary i Kasia Żakowie; Jungowska, Bujakiewicz i Foremniaczka czyli gwiazdy NDiNZ ze wspomnianego fragmentu w KCP!), piosenkarze (m.in. wspomniana Kozidrak), gwiazdy TVP (Dowbor, Młynarska, Popek i Schymalla) i kabarety - był śpiew, taniec, a nawet parodia tego programu stworzona przez Kabaret Moralnego Niepokoju (tak tak, oni byli 1si przed Ani Mru Mru, o czym mało kto pamięta, a wersja stołecznego kabaretu była nawet lepsza - ona robiła za taką pustą dresiarę i wybrała chyba Górskiego, a nagrodą była wycieczka na Śląsk - do pensjonatu "Zbuntowany Ondraszek"! :D)

Po zmianach kosmetycznych w 2003, do programu częściej zapraszano zespoły, które gościły odtąd na końcu niemal każdego odcinka (m.in. Ivan&Delfin - Jej czarne oczy, Bartek Wrona - Jedna na milion, Ich 3 - Kochaj mnie, kochaj!, Shout czy w ost. odcinku "Chłopcy z placu Broni' z hitem "Wolność")... 8-)

A długo myślałem, że ta frywolna melodia, która leciała w czołówkach przez 8 lat, była naszego autorstwa... szkoda! :(
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Naszego autorstwa to była piosenka, która była w pierwszej czołówce "Randki w ciemno" śpiewana albo przez Andrzeja Dąbrowskiego, albo przez Zbigniewa Wodeckiego (obaj panowie mają bardzo podobną barwę głosu). ;)

Jesienią 2002 roku przyciemniono scenografię i zmieniono czołówkę z muzyka, która obowiązywała parę tygodni. Później została ta "hawańska". Z innych zmian, to tajemniczym głosem był już mężczyzna, wprowadzono test na zgodność i podwójną eliminację (najpierw eliminowano jednego kandydata, później zadano decydujące pytanie), no i wprowadzono dodatkowego prowadzącego, którym był Krzysztof Skiba i/lub Paweł "Konjo" Konnak. Był jeszcze trzeci współprowadzący, który zapowiadał występy muzyczne. ;)

To fragment jeśli się nie mylę z okresu 1996-1997. Polecam fragment w 11:56, gdzie widać niezwykły jak na ten okres lot kamerowy :): https://www.youtube.com/watch?v=QP-WJpdrVTI
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 180

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

Końjo był na pewno, ale Skiby nie kojarzę jako prowadzącego "Randkę". Tym trzecim prowadzącym był perkusista Ryszard Bazarnik, który pełnił także rolę akompaniatora.
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Tak, on występował też w programie dla dzieci "Zielona szkoła", prowadzonym przez Majkę Jeżowską wiosną 2003 (pokazywanym na 2 w poniedziałkowe popołudnia), 2. edycji Mam Talent! (2009) oraz przedostatniej, 10tej edycji MBTM (jesień ubr.)... 8-) Och, zapomniałem napisać, że dresiarą była Pakosińska! ;)

Wiedziałem, że mnie 3ciak wyprzedzi i napisze zarówno, o piosence z pierwszej czołówki, jak i niedawno wrzuconym fragmencie, o którym b. długo marzyłem - już dawno mnie zastanawiało, czemu nikt z dawnych uczestników nie wrzuca nic z tego programu, zwł. z mojej ulubionej różowo-fioletowo-niebieskiej scenografii z lustrzanym parawanem [1994-98] (wstyd za ówczesną modę, znajomość, która okazała się porażką... a może po prostu brak nagrań?)! :D Trzeba przyznać, że Kawalec miał tu o niebo lepsze "stylówy" niż we fragmencie z wiosny 95 (kopiowanym przez wielu, a tak naprawdę znacznie dłuższym!), kiedy to miał na sobie bladoczerwoną koszulę z dziwnymi zdobieniami - brr (obrzydza mnie tak samo jak Niekrytego krytyka)! :D Ta oprawa muzyczna z jesieni 02 była też wykorzystywana w czołówkach zielonej oprawy "Pytania na śniadanie" (1.09.2008-16.12.2011), tyle że dla morning show została trochę zmodyfikowana; kolejną ciekawostką jest to, że program przez 1sze pół roku był nagrywany w Krakowie, o czym zawsze wspomina pani Krasowska - czy to z okazji urodzin TVP czy tak po prostu, jak to było w ŚSK! 8-)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

telemaniak92 pisze: Wiedziałem, że mnie 3ciak wyprzedzi i napisze zarówno, o piosence z pierwszej czołówki, jak i niedawno wrzuconym fragmencie, o którym b. długo marzyłem - już dawno mnie zastanawiało, czemu nikt z dawnych uczestników nie wrzuca nic z tego programu, zwł. z mojej ulubionej różowo-fioletowo-niebieskiej scenografii z lustrzanym parawanem [1994-98] (wstyd za ówczesną modę, znajomość, która okazała się porażką... a może po prostu brak nagrań?)! :D
Z tą porażką przy znajomości, to Krasowska we wrześniu 2015 roku w programie "Świat się kręci" powiedziała, że uczestnicy byli zestawiani ze sobą tak, by nie tworzyć z nich potencjalnych małżeństw. Stąd ci, którzy sobie robili nadzieję na dalszą znajomość mogło opuścić program jako rozżaleni.

Ale też było kilka par, które poznały się w programie i stały się małżeństwami. I była też o tym mowa w ostatnich dwóch odcinkach programu, czyli 17 i 24 czerwca 2005 roku. ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Tak, zgadza się, a poza tym historia 1 z par była opisano równo 20 lat temu w "Antenie" - artykuł nosił nazwę "Srebrne wesele na Woronicza" (źródło pochodzi z reklamy, która została umieszczona 5 lat temu na YT - niestety zniknęła pod koniec 2012!) i ponoć spora część ekipy została zaproszona, w tym oczywiście prowadzący i Edyta Krasowska! 8-)
Pamiętam też, że jak wspominała kulisy show (czy to w KCH?, PnŚ czy ŚSK), to zawsze wspominała o takiej parze, która wygrała wycieczkę do NY i ponoć nie czuła tam do siebie mięty, każdy chodził osobno... a w konsekwencji nie zostali zaproszeni do studia (chyba)! :(
Co do współprowadzących, to też nie mogę sobie przypomnieć Skiby w programie, za to pamiętam jak w lutym 2003 (z okazji 500. wydania) pokazywali fragment pierwszego odcinka, w którym to gościła... Dorota Kamińska, ale była chyba tylko w tym historycznym odcinku! :D

Nikt jeszcze nie wspomniał, że program od 1995r nie był pokazywany w Wielkie Piątki, a innymi powodami odwołania emisji były:
pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny (06.1999 i 08.2002), wydarzenia sportowe (letnie IO w Atlancie - 26.07 /ceremonia otwarcia/ i 2.08.1996 [w 2000 i 2004 także z powodu Olimpiad w Sydney i Atenach], Mundial we Francji - 12 i 19.06.98; w przypadku drugiej daty, ze względu na mecz Nigeria-Bułgaria, quiz pokazano następnego dnia o 14.30; 3 lipca 98 - jakiś wyścig kolarski, w przerwie był Teleexpress, a potem "Jaka to melodia?"), święta państwowo-religijne (3 maja 96, 15 sierpnia i 26 grudnia '97 - w ost. przypadku to norma, że nie było emisji) czy sytuacje niezależne od nas, widzów - nieszczęsna powódź 1000-lecia (18.07.97 - wtedy prezydent ogłosił żałobę narodową), ale w 53. rocznicę Powstania Warszawskiego program podobno miał normalną emisję, co mnie trochę dziwi... :o
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Trzeba przypomnieć jeszcze inną wypowiedź Krasowskiej nt. zagranicznych wakacji z Brazylii, z której i para, i ekipa omal nie wróciła bez ubrań, bo tamtejsza ludność rozebrała na plaży i to dosłownie tych Państwa. ;D
Pozdrawiam, Trzeciak
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Oto reklama, o której wspominałem wcześniej: www.youtube.com/watch?v=5AeTl3GLhMM! :D
PS. Inne szczególne daty, których nie wymieniłem (bo zapomniałem!) to 11.11.94 i 1.11.1996.
Nie byłem aktywny na forum blisko 2 miesiące, bowiem niedługo po moim ost. wpisie mój laptop niespodziewanie zgasł i trzeba było go zawieźć do naprawy, ale myślę, że niedługo nadrobię zaległości!!! ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tydzień temu o programie napisał także "Tele Tydzień", gdzie widnieją wypowiedzi nt. kulis programu kilku osób z ekipy programu. Jak się okazało - do programu zgłaszały się osoby, które miały już swojego chłopaka, bądź dziewczynę i rzecz jasna przyjechały się zabawić. W grudniu tego roku minie 25 lat od premiery drugiego w Polsce (po "Kole fortuny") programu telewizyjnego opartego na zagranicznej licencji: http://film.interia.pl/telewizja/news-h ... Id,2329882
Pozdrawiam, Trzeciak
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Tymczasem od blisko 2 miesięcy jest w sieci, kolejny fragment programu - tym razem sprzed 22 lat i akurat w tym nagraniu właścicielka nie została wybrana... opis oprawy jest nie jest (chyba) konieczny!!! 8-) https://www.youtube.com/watch?v=1u1-tHFr5XI
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Widać po zmienionej nieco scenografii, że program realizowany był już w większym studio w Warszawie, a nie mniejszym w Krakowie, gdzie początkowo nagrywano program. No i jeden z ostatnich odcinków przed pierwszą zmianą czołówki, oprawy muzycznej na tą z edycji brytyjskiej i kolejnej, drugiej zmiany scenografii. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Na YT pojawiła się druga w historii polskiej edycji czołówka "Randki w ciemno" już z muzyką z brytyjskiej edycji programu:
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 584
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Wspomnienia... pamiętam odcinek w którym Kawalec przekazał "pałeczkę" prowadzącego Kammelowi. Ale nie długo potem program znikł. W sumie głupi program ale ciekawymi i nieskomplikowanymi zasadami sprawił że był popularny :).

Dla mnie na wiele lat (dopóki nie zaczął grać w "Ranczu") jedynym skojarzeniem z Jackiem Kawalcem była " Randka w ciemno". :)
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
Posty: 2347
Rejestracja: 23 lut 2012, 19:47
Lokalizacja: Kraków/Biecz
x 2102
x 1045

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lupus28 »

Siedem lat to nie tak niedługo ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP1] Randka w ciemno (1992-2005)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

I to jeszcze dłużej od samego Kawalca. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości