[POLSAT] Fabryka Gwiazd (2008)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Pawel » 08 paź 2008, 9:50

Tak jak pisałem od początku. Gala Fabryki Gwiazd jest słabiutka i ma to odzwierciedlenie w wynikach oglądalności. Nie dziwię się. Gdybym chciał się w piątkowy wieczór najzwyczajniej odstresować przy tv to też wybrałbym Jole kontra Doda i Jacyków w TVP2 ;).
PRAWY PRAWAK ;)
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Ice » 08 paź 2008, 13:52

Jak widać Polacy nadal kochają kicz...

''Fabryka Gwiazd'' jest dobrym programem. Jeżeli ktoś lubi muzykę i obserwować młode talenty to program jest jak najbardziej trafiony. Co do wyników - nie spodziewałem się, że program, a raczej gale na żywo osiągnął słabą oglądalność. Przypuszczam jednak, że słabe wyniki, które FG osiągnęło w zeszły piątek były spowodowane wejściem na antenę ''GTnL'' - z ciekawości ludzie obejrzeli nową edycje na Dwójce. Zobaczymy w tym tygodniu, tym bardziej, że w programie wystąpią znane, zagraniczne osobowości muzyczne. Oglądalność może się poprawić, choć czekam na dokładną analizę po zakończeniu tej edycji. Jeszcze odnośnie wyników - trzeba brać pod uwagę, że widzowie stracili zaufanie dla Polsatu - czego TVN zarzucić sobie nie może... W ogóle uważam, że w Polsacie dyrektorem programowym powinien zostać ktoś inny, ponieważ Nina rzeczywiście nie radzi sobie w telewizji komercyjnej. Czujność (kiedy i co wyemitować, aby osiągnęło dobre wyniki) również nie ta sama.

EDIT: Poprawiłem błędy w pisowni. ;)
Awatar użytkownika
embi
Junior
Kontaktowanie:

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: embi » 10 paź 2008, 22:26

Według mnie dzisiejszy odcinek FG był bez porównania lepszy od poprzednich. Program urozmaicono krótkimi wypowiedziami Pawła Ruraka-Sokala, Jana Schelli, były też rodziny niektórych uczestników. Tede przepraszał Kayah, Sztaba się oburzył na wypowiedź Bisiorka o piosenkach przyznaczanych uczestnikom. Dzisiaj nie było żadnego gościa specjalnego, a szkoda, bo w "Tańcu z Gwiazdami" był Garou, teraz będzie Danny, a Polsat w tym kierunku nie robi nic po prostu NIC. Nie będę mówił dlaczego bo nie chcę krytyki ze strony forumowiczów.
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Ice » 10 paź 2008, 22:52

dumbo: Dzisiaj nie było żadnego gościa specjalnego, a szkoda, bo w "Tańcu z Gwiazdami" był Garou, teraz będzie Danny, a Polsat w tym kierunku nie robi nic po prostu NIC. Nie będę mówił dlaczego bo nie chcę krytyki ze strony forumowiczów.

A Ty byś wolał wszystko wiedzieć z kilku tygodniowym wyprzedzeniem - kto wystąpi, jak wystąpi itd.? Nie miałbyś niespodzianki, haha. :P
Zresztą Rock coś wspominał o kilku artystach, ale nie o ich występach na gali - wcale się nie dziwię, bo różnie bywa. Swoją drogą - wystąpi pod koniec października gwiazda zagraniczna. ;] Trzeba było uważnie oglądać... Będzie nim Michael Bolton.

A dzisiejszy odcinek znacznie lepszy od poprzednich.
Awatar użytkownika
embi
Junior
Kontaktowanie:

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: embi » 10 paź 2008, 23:14

No dzisiaj niespodzianką był brak gościa specjalnego.
Polsat-Włącz Emocje!
mks
Obserwator

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: mks » 10 paź 2008, 23:24

Dzisiejszy odcinek to była po prostu żenada. Moja wiara w ten projekt po prostu gaśnie.

Uczestników podzieliłbym na pozytywnych, negatywnych i nijakich. Najgrosi są Ci ostatni, nie wnoszą do show kompletnie nic, na dodatek miernie śpiewają.. Agata i Przemek idą dalej, niew iem dlaczego, śpiewają przeciętnie, nie reprezentują sobą wysokiego poziomu, ale nagminne chwalenie miałkiej i bezbarwnej Kasi która wyje a nie śpiewa jest straszne. Zero emisji, zero interpretacji, zero ekspresji.. na dodatek dostaje tak proste piosenki.. 'To, co dobre' 'Miałeś być'.. żenada.

Konflikty Bisiorka ze Sztabą uwydatniają tylko jak wielką pomyłką jest jury. Pan z Eski powinien zostać przy przaśnych eskowych festywach z gwiazdami swiatowego formatu znanymi z jego anteny.. Kayah która wydawała mi się pozytywna dała się wplątać w głupią pyskówkę z Julitą - nie wiem dlaczego. Przecież dziewczyna nic jej nie zrobiła, ma wyraźistą osobowość i dośc ciekawą barwę głosu.

Szkoda, ze dwie ciekawe osoby są zagrożone, a bezbarwni idą dalej. Żałuję także, że odpadł Marcin, koleś kompletnie nie z mojej bajki, ale był autentyczny i naturalny. Nick jest błaznem, cyrkowcem.. jest w nim coś fałszywego i niestrawnego. Dopinguje Martynie i Mateuszowi.
Awatar użytkownika
wojt.20
Obserwator
Kontaktowanie:

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: wojt.20 » 25 lis 2008, 11:26

Finał "Fabryki gwiazd" stacja pokaże 5 grudnia. Podczas gali na żywo pięciu uczestników będzie walczyło o kontrakt płytowy i samochód Alfa Romeo. Ostatnią zagraniczną artystką, która wystąpi w programie będzie Katie Melua.

Nina Terentiew, dyrektor programowa kanału, wciąż zastanawia się nad przyszłością formatu.

- Postawiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko. Nie wiem czy w tak krótkim czasie należy szukać następnych 12 talentów i czy się je znajdzie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl. - Być może kolejna odsłona programu powinna się pojawić, ale dopiero jesienią - dodaje. Terentiew podkreśla, iż "niezależenie od wyników oglądalności, ma poczucie, że 'Fabryka gwiazd' wpływa na polski rynek i jest mu potrzebna".

W październiku gale talent show oglądało średnio 1,9 mln osób, zapewniając Polsatowi niespełna 12 proc. udziału w rynku. Codzienne programy śledziło z kolei ponad 600 tys. widzów ( niespełna 7 proc. udziału - dane AGB Nielsen Media Research).

Format produkuje firma Endemol Polska.

żródło wirtualnemedia.pl

dobry pomysł by dopiero na przyszłą jesień była FG, nie jak Idol tak długo ,aż się przejadł wszystkim :(
wystarczy lekko zmienic formułę (zlikwidowac wydania o 17:30 może zostawic o 13) więcej zagranicznych gwiazd, wywalic połowę jury (prawicę) i Fabryka Gwiazd 2009 może byc lepsza od FG 2008.
PS ale czy to jeszcze mozliwe?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Karol » 25 lis 2008, 12:07

O ile się pojawi. A wydanie o godz. 13:00 to już totalna katastrofa, bo wtedy już w ogóle nie ma się szans na zyskanie widzów. Poza tym jak możesz planować już Fabrykę Gwiazd 2009, skoro program najprawdopodobniej w ogóle się nie pojawi?
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Kontaktowanie:

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Kamil » 25 lis 2008, 12:16

Strasznie szkoda, że tak ciekawy program jak "Fabryka Gwiazd" nie zyskał oczekiwanej przez stację sympatii widzów. Myślę, że gdyby program nie wystarował w czasie "Mam Talent" poszło by mu o wiele lepiej. TVN ruszył z wielką kampanią promocyjną już w trakcie wakacji - Klaudia Kulawik która zauroczyła miliony Polaków była wszędzie. Ludzie z niecierpliwością oczekiwali na show. A na Polsacie? Znów zawiódł jakiś mechanizm.. jakoś strasznie cicho było o tym programie.

No i same codzienne relacje z Akademii są co raz nudniejsze. Nic - kompletnie nic tam się nie dzieje. Im mniej uczestników tym większe moje zażenowanie. Do oglądania w zasadzie są odcinki przed akademią bo tam dopiero coś zaczyna się dziać.

Gala jest zrealizowana dynamicznie i na naprawdę wysokim poziomie. Brakuje tylko w Jury takiego porządnego nauczyciela śpiewu: np. Zapendowska. Myślę, że mogła by sobie darować "JOŚ" ale widocznie już jej się nie chce...

Szkoda, że twórcy nie zapraszają większej ilości gwiazd - chodźby rodzimych. Odcinek z Lutricią Mc Neal był naprawdę fajny i udany.. chodź w głębi serca liczyłem na jakieś "wykony" z gwiazdą tak jak to miało miejsce we Francji gdzie Kylie Minouge czy Rihanna śpiewały na scenie z uczestnikami show.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Karol » 25 lis 2008, 12:31

Ka.mil pisze:No i same codzienne relacje z Akademii są co raz nudniejsze. Nic - kompletnie nic tam się nie dzieje. Im mniej uczestników tym większe moje zażenowanie. Do oglądania w zasadzie są odcinki przed akademią bo tam dopiero coś zaczyna się dziać.

Pod tym względem akurat nie odstępujemy na krok innym krajom, bowiem w innych edycjach w programach popołudniowych też nie dało się znaleźć nic ciekawego. To było coś na styl relacji na żywo z domu "Wielkiego Brata", które nic za sobą nie niosą. A jeśli chodzi o to czy zobaczymy kolejną edycję, to nie róbmy sobie większych nadziei, bo nie tylko u nas okazało się, że to zbyt duże i zbyt drogie wyzwanie dla nadawców, a zyski nie są zbyt duże. W wielu krajach skończyło się na jednej edycji show, mimo spodziewanych milionów dolarów zysków z programu. Na program połasili się nawet najsłabsi nadawcy by w ten sposób zyskać sobie widzów, wyniki jednak nie zagwarantowały im sukcesu.
mks
Obserwator

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: mks » 25 lis 2008, 14:33

Fabryka gwiazd zgenerowała ponad 41mln zł dochodu.. co jest trzecim wynikiem wśród 'show' w Polsce. Druga edycja powinna powstać, ale dopiero jesienią..
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Karol » 25 lis 2008, 15:32

Mówisz prawdopodobnie o dochodach cennikowych, które zazwyczaj w rzeczywistości są o połowę niższe z uwagi na liczne rabaty, pakiety i inne duperele dla reklamodawców. Poza tym nie wiadomo jakie były koszty produkcji programu, a podejrzewam, że można je liczyć w dziesiątkach mln złotych. Więc kolejnej edycji programu nie bądźmy znowu tacy pewni.
mks
Obserwator

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: mks » 25 lis 2008, 16:34

Gdyby rozpatrywać możliwośc kolejnej edycji pod kątem oglądalnosci to już dziś byłoby jasne, ze nie bedzie drugiej edycji. 12% udziału w rynku to porażka.. zresztą sam program pozostawia wiele do życzenia ( m.in jury)
Awatar użytkownika
embi
Junior
Kontaktowanie:

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: embi » 05 gru 2008, 22:51

No i program wygrała Martyna Melosik, co mnie zadziwiło, bo nie miała ona w sobie tego czegoś jak Marta czy Dymek :)
Polsat-Włącz Emocje!
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP

[POLSAT] Fabryka Gwiazd

Postautor: Ice » 05 gru 2008, 22:57

Natomiast ja bardzo się cieszę, że wygrała Martyna. Po prostu. Po cichu na to liczyłem, bo wiadomo, że szalone nastolatki głosowały na nijakiego Piotrka. Jednak ludzie mają słuch. :D Nie miał nic w sobie co przykuwałoby moją uwagę - prezencji scenicznej brak, wokalnie również mi się nie podobał. To, że Nick nie przejdzie - wiedziałem. Ale na pewno zainteresują się nim inne kraje, bo z takim wokalem karierę ma na wyciągnięcie ręki. Finał dobrze przeprowadzony, a Martynie życzę sukcesów i wybicia się na rynek muzyczny.

Wróć do „Programy Polsatu”