[TVN/POLSAT] Wyprawa Robinson (2004) / Wyspa Przetrwania (2017)

Programy telewizyjne, które nie są już emitowane.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11282
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Michałowski to jednak potrafi podnosić napięcie. :lol:
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Mogłaby coś odpalić Danielowi :)
Awatar użytkownika
Asjata
VIP Expert
Posty: 2335
Rejestracja: 15 wrz 2016, 17:03
x 147
x 526

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Asjata »

Czyli wynik 6:1
AZJA/AMERYKA EXPRESS FAN 🌏 SURVIVOR FAN :fire: THE CIRCLE FAN :purple_heart: DE MOL FAN :mag_right: BIG BROTHER CANADA FAN :canada:
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Na koniec Michałowski powiedział, by spodziewać się niespodziewanego, ale wiadomo, że nie chodzi już o "Wyspę przetrwania".

I mamy 6:1 dla Kasi.

Nawet fajerwerków, confetti nie było. Widać, że Polsat chyba nie myśli o kontynuacji programu - cieszy się tylko, że dla nich koszmar się skończył, bo to chyba największa kompromitacja nie tylko tego sezonu, ale i 25-lecia.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Odczytywanie wyników ostatniego głosowania nie przyniosło może wielu zaskoczeń, ale nawet tutaj po Michałowskim czuć było na kilometr tym, co skrywa ostatnia kartka z imieniem!

Ale biedny ten finał.
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
Posty: 1586
Rejestracja: 21 lip 2006, 23:08
x 78
x 742

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kryterium0 »

Historia zatoczyła koło.
"Wyprawa Robinson" (2004) - Kasia Drzyżdzyk stosunkiem głosów 6:1.
"Wyspa przetrwania" (2017) - Kasia Cebula stosunkiem głosów 6:1.

Tylko finał "Wyprawy Robinson" oglądały 4 miliony widzów. A tutaj z 4 razy mniej ;)
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11282
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

I też finaliści TVN'owskiej wersji byli z jednego plemienia.
Cursty
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 20 sty 2016, 20:21
x 1
x 1
Kontakt:

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cursty »

Kryterium0 pisze:Historia zatoczyła koło.
"Wyprawa Robinson" (2004) - Kasia Drzyżdzyk stosunkiem głosów 6:1.
"Wyspa przetrwania" (2017) - Kasia Cebula stosunkiem głosów 6:1.
Czyżbyśmy mieli czekać 13 lat na kolejną edycję w Polsce? :D
Niestety, smutnym faktem jest to, że Wyspa Przetrwania nie była programem, ani dla fanów wersji strategicznej, ani dla fanów wersji gdzie gra skupia się na przetrwaniu. Połowa komentujących na portalach społecznościowych krytykuje, że jest mało gry, jakieś niespodziewane eliminacje, natomiast pozostałym nie podoba się to, że np. w finałowej trójce Kasia wybierała sobie rywala, a w finale głosowało jury. Okazało się, że wersja, która miała w pewien sposób łączyć przetrwania i strategie i być czymś co spodoba się każdemu, tak naprawdę znalazła niewielkie grono odbiorców. Udział w grupie komercyjnej nie był najgorszy (w końcu to ponad 13%), jednak nakłady poniesione na realizację były dość wysokie i wszyscy oczekiwali lepszych wyników. Popełniono mnóstwo błędów i chyba decyzja o powrocie formatu do Polski też była podejmowana w Polsacie "na szybko". Aż strach pomyśleć jaki program w słonecznej stacji będzie kolejny do odstrzału po "Idolu", WP i kilku innych we wcześniejszych latach.
Może Nina zdecyduje się na powrót Top Chefa? :D
Eduardo
Obserwator
Posty: 509
Rejestracja: 01 sie 2017, 15:45
x 50
x 268

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Eduardo »

Trochę smutno bo na żywo miało być 15 minut, a było chyba z 5. Czy biedny ten finał, nie powiedziałbym. Było całkiem ok. Największy minus finału to słaba finałowa rada plemienia.
Wygrywa Kasia, no cóż byli lepsi. Ona jakoś prześlizgała się przez cały program, by w końcówce wykosić wszystkich w konkurencjach.

Mi wyspa się nawet podobała. Było sporo niedociągnięć, ale i tak według mnie wypadła nieźle. Ale wiadomo montaż mógłby być dużo lepszy. Gdyby zabrał się za to wszystko ktoś inny niż JV i Nina, to wypadłoby pewnie lepiej. A tak będzie trzeba czekać z kolejne z 10 lat na kolejną edycję, jak nie dłużej.
Awatar użytkownika
kromkachleba
Obserwator
Posty: 389
Rejestracja: 22 lut 2017, 0:34
x 1

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kromkachleba »

Muszę przyznać, że wybieranie drugiej osoby do finału przez osobę wygrywającą ostatnią konkurencję było chyba najgorszym zagraniem w ciągu całego programu.
Ale nie zmienia to faktu, że skoro Kasia wygrała ostatnie zadanie to tak czy siak, czy jej przeciwnikiem byłby Maczo czy Paweł, to i tak by wygrała.
Liczyłam, że Daniel zostanie zwycięzcą. Ale też zdziwiła mnie jego decyzja na samym końcu - żeby zagłosować na Pawła (który notabene wystawił go w biegu na orientację). Jeśli chodzi o tę 2jkę (Kasia vs Paweł) to nie miałam wątpliwości, że wolałam Kasię.
Cursty
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 20 sty 2016, 20:21
x 1
x 1
Kontakt:

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cursty »

Eduardo pisze:Mi wyspa się nawet podobała. Było sporo niedociągnięć, ale i tak według mnie wypadła nieźle. Ale wiadomo montaż mógłby być dużo lepszy. Gdyby zabrał się za to wszystko ktoś inny niż JV i Nina, to wypadłoby pewnie lepiej. A tak będzie trzeba czekać z kolejne z 10 lat na kolejną edycję, jak nie dłużej.
Też uważam, że wyspa nie była aż tak zła. Może dlatego, że miło po kilkudziesięciu zagranicznych edycjach w końcu zobaczyć jak w programie rywalizują Polacy. Montaż z odcinka na odcinek był coraz lepszy, jednak premierowy epizod nie zachęcił do oglądania kolejnych. Dla mnie ważną kwestią była również muzyka w programie, edycja francuska, a polska pod tym względem to przepaść.
Eduardo
Obserwator
Posty: 509
Rejestracja: 01 sie 2017, 15:45
x 50
x 268

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Eduardo »

Cursty pisze:
Eduardo pisze:Mi wyspa się nawet podobała. Było sporo niedociągnięć, ale i tak według mnie wypadła nieźle. Ale wiadomo montaż mógłby być dużo lepszy. Gdyby zabrał się za to wszystko ktoś inny niż JV i Nina, to wypadłoby pewnie lepiej. A tak będzie trzeba czekać z kolejne z 10 lat na kolejną edycję, jak nie dłużej.
Też uważam, że wyspa nie była aż tak zła. Może dlatego, że miło po kilkudziesięciu zagranicznych edycjach w końcu zobaczyć jak w programie rywalizują Polacy. Montaż z odcinka na odcinek był coraz lepszy, jednak premierowy epizod nie zachęcił do oglądania kolejnych. Dla mnie ważną kwestią była również muzyka w programie, edycja francuska, a polska pod tym względem to przepaść.

Montaż to jedno, ale ludzie nie rozumieją tego programu i nawet nie próbują tego zrobić. Wystarczy poczytać wpisy na fb. Pokazywanie rozmów strategicznych jest złe, pokazywanie przetrwania również, sojusze są złe, ludziom nie da się dogodzić. Dla wielu ktoś kto kombinuje jest tym złym, a wygrać powinien ten kto jest najsilniejszy w zadaniach. Co jest jedną wielką brednią.
Prawda jest taka że ten format nie przyjmie się w Polsce. Nawet jakby był zrealizowany na super wysokim poziomie, to i tak oglądalność by nie dopisała. I nikt mi nie wmówi że to nie prawda. Nawet jakby poziom zawodników i gry był mega wyskoki to wszyscy by uznali że nie będa oglądać tych zakłamanych, fałszywych ludzi.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Zdecydowanie nie zasłużył na przesadzoną krytykę, a nawet hejting. Były błędy i wpadki? Były i to sporo, przede wszystkim pierwszy odcinek był bardzo słaby. Prowadzący nie najlepszy. Za długie odcinki i piątek nie był trafiony, głównie ta 20. Oglądalność nawet 1 epizodu, nie była wielka, pokazała mniej więcej, sufit- to nie pora dla młodych do oglądania regularnie tego programu, a starsi nie bardzo mają niestety na nie ochoty. Nie zdziwiłbym się jakby program miał podobne wyniki po 21.30. I pewnie lepsze udziały. Z resztą wyniki AE i Agenta też to pokazują.

Głównym winowajcą za błędy Jake- na którego Nina była skazana. Ona też zawaliła piątkiem i 20.Z pewnością dobrzy fachowcy musieli wkroczyć po 1 odcinku. Ale ja i tak szanuję za wrócenie do formatu, mimo wszystko, naszymi pieniędzmi nie szastają, tylko swoimi ryzykują, wyszło jak wyszło. Wolę to niż inne produkcje Polsatu, za które zawsze będę ich krytykować, ale akurat tu wiadro pomyj się nie należy. Nie będzie kontynuacji, trudno. To co powinni zrobić TVN czy Polsat, to mieć większy wpływ na jakość, gdy ktoś kto tą jakość powinien zapewnić, się gubi, a telewizje są na niego skazani, a czasem niestety są.

Także liczę na nie zrażenie się, tylko wyciągnięcie wniosków wszystkich, którzy maczali palce w programie.
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
Posty: 1586
Rejestracja: 21 lip 2006, 23:08
x 78
x 742

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kryterium0 »

Jak było powiedziane w którymś tam wywiadzie: Polsat wcale nie był skazany na Jake Vision, bo licencję kupił nadawca. To Nina powierzyła produkcję swojemu pupilkowi, bo miała nadzieję, że jego doświadczenie z "Agent-Gwiazdy" się tu przyda.
Cursty
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: 20 sty 2016, 20:21
x 1
x 1
Kontakt:

[POLSAT] Wyspa przetrwania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cursty »

Eduardo pisze:Montaż to jedno, ale ludzie nie rozumieją tego programu i nawet nie próbują tego zrobić. Wystarczy poczytać wpisy na fb. Pokazywanie rozmów strategicznych jest złe, pokazywanie przetrwania również, sojusze są złe, ludziom nie da się dogodzić. Dla wielu ktoś kto kombinuje jest tym złym, a wygrać powinien ten kto jest najsilniejszy w zadaniach. Co jest jedną wielką brednią.
Niestety, tak jest. Karolina Grychnik w wywiadzie wspomniała, że widzowie dość łatwo osądzają uczestników. Jeżeli ktoś kłamał, próbował coś grać to przez wielu uważany jest za tego złego, za oszusta który nie zasłużył na wygraną. W stosunku do takich osób pojawia się mnóstwo krytycznych komentarzy.
Sądzę, że jeżeli powstanie kiedyś w Polsce agent dla "zwykłych osób" to będzie podobnie. Część widzów komentujących w Internecie będzie hejtować uczestników, próbujących coś ugrać. Niestety.

Nie tylko widzowie nie rozumieją idei takiego reality-show. Jak widziałem komentarze osób, które próbowały dostać się do programu to można było się załamać. Dlatego współczuję castingowcom i sądzę, że ich praca nie była tak łatwa jak mogłoby się wydawać. Ludzie zgłaszający się tam nawet nie czytali regulaminów. Część z nich nawet nie wysyłała zgłoszeń na podany adres mailowy, tylko wysyłali gdzie indziej :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum programów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości