[Polsat News] Tło (2017)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

[Polsat News] Tło (2017)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Nowy program Polsat News, którego gospodarzem będzie Bartosz Kurek. Emisja w poniedziałki o 21:00.
Gośćmi programu będą m.in. politycy, sportowcy, artyści, a treścią każdej z rozmów - ich doświadczenie zawodowe oraz sprawy istotne społecznie, omawiane jednak z pewnym dystansem do aktualnych wydarzeń. Widzowie będą mogli przekonać się, które momenty w życiorysie zaproszonych bohaterów były dla nich kluczowe.

źródło: https://media2.pl/media/144121-Codzienn ... Kurek.html
Na kanale YouTube Polsatu News pojawiały się krótkie materiały z serii "Tło". Ich bohaterami byli m.in. Justyna Kowalczyk, Vincent Severski i Jakub Żulczyk. Ciekawe, czy program jest do nich nawiązaniem.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

[Polsat News] Tło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Czy Polsat News nie wykosztował się za bardzo na scenografię "Tła"?
bastus18
Junior
Posty: 1021
Rejestracja: 23 sty 2014, 7:17
Lokalizacja: Kraków
x 6
x 32

[Polsat News] Tło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bastus18 »

Program wspominkowy w tygodniu w porze najwyższej oglądalności w stacji newsowej - jest nieporozumieniem. Nie wspomnę już o tragicznie prezentującej się scenografii. W porównaniu do programu D. Gawryluk czy K. Durczoka wygląda, delikatnie mówiąc, skromnie.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

[Polsat News] Tło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Czy tylko wspominkowy? Nie byłbym taki surowy. To trudny rodzaj programu, bo nie jest to szybka rozmowa czysto na bieżące tematy, z których można dostać łatwo kilka fajnych cytatów, które "będą zmieniać świat". 45 minut rozmowy z jedną osobą to naprawdę ewenement. W dzisiejszych czasach już 15 minut dla jednej osoby w telewizji to prawie wieczność. "Tło" docenia też samego Bartosza Kurka jako prowadzącego. Powierzenie mu takiej funkcji to dla niego wyróżnienie.

Rozumiem zamysł takiej scenografii i wcale nie jestem nią zaskoczony. Chodzi o minimalizm, tak samo wyglądały filmy z serii "Tło" wrzucane na kanał PN na YouTube.

Może będę drobiazgowy, ale mnie w tej scenografii przeszkadza zupełnie coś innego - elementy zaznaczone czerwoną strzałką. Szczególnie psuje efekt czarnego "tła" ten biały piksel w lewym górnym rogu ekranu ;) Ja bym na czas emisji tego programu w ogóle zrezygnował z grafiki ekranowej, a logo umieścił w takiej formie jak w trakcie Wydarzeń.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

[Polsat News] Tło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Niewątpliwie to wszystko, co jest największą siłą tego programu, będzie też jego największą słabością w poniedziałkowym prime timie.

Absolutnie rozumiem ten minimalizm - ba, jestem jego zwolennikiem, jednak szkoda, że tej czerni w żaden sposób nie przełamano choćby jakimś drobnym akcentem. Nie oszukujmy się, wygląda jakby ktoś umarł. ;)

Bardzo dobrze też, że powstała formuła takiej pogłębionej rozmowy (dotąd w dni robocze do uświadczenia jedynie w TOK FM), ciekaw jestem tylko, w którą stronę to ewoluuje i czy wyjdzie poza politykę. Zaproszenie Aleksandra Kwaśniewskiego do pierwszego wydania to jednak dość oczywisty wybór...
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2570
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 671

[Polsat News] Tło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Jeżeli program przypomina formułą i stylem rozmowy Inny punkt widzenia Miecugowa, to jest to propozycja godna rozważenia. Tylko - jak już zauważono - niekoniecznie na prime time.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[Polsat News] Tło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

W sumie to jestem zaskoczony, że grafika pozostała na swoim miejscu. Podczas "Wydarzeń", ale i programu Gawryluk czy Durczoka logo wędrowało w prawy górny róg, a paski znikały. Tutaj spodziewałem się tego samego, a jest jednak inaczej. Wszystko zostaje. I bardzo dobrze. Jednak to stacja informacyjna i pasek z newsami powinien być obecny również podczas programów publicystycznych.
2008-2023
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

[Polsat News] Tło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Pozytywne zaskoczenie formułą nowego programu. Trochę niepotrzebna anielska Gozdyra na koniec, ale rozumiem, że to jedyny element, który ma przyporządkować "Tło" do aktualnych wydarzeń (a przynajmniej na razie w pierwszym odcinku). Scenograficzny minimalizm wskazany, bo w programie liczy się słowo. Spodobał mi się oczywiście również rzut okiem do przepastnego archiwum Polsatu i wygrzebana relacja sprzed 20 lat czy przypomnienie wywiadu z lat 80.

Do tej pory nie przepadałem za Kurkiem np. w "Nowym dniu", ale tutaj sprawdza się wyśmienicie.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13180
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2256
x 2446

[Polsat News] Tło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Duży spadek widowni programu po pierwszym odcinku (tabelki):

Obrazek
Obrazek
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości