Product placement (lokowanie produktu)

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Tydzień temu widziałem w "Lekarzach" pokazane pod rząd trzy sceny, w których reklamowano,"Orange", pieluchy "Happy" i samochód "Citroen".
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3435
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

To przebiło, mycie zębów pastą Colgate :D .

Krzysztof Urbaniak na stacji benzynowej płaci kartą Payback z aktywowanym E-Kuponem.
http://youtu.be/pOYYWOK3nqQ
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Tymczasem Polsat dostał karę za sposób lokowania produktu w programie Gwiazdy w sieci. Więcej tutaj:

http://biznes.onet.pl/krrit-nalozyl-kar ... news-detal
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Tylko za to?? Powinni dostać za lokowanie w 90% swoich programów, bo jest tak nachalne i nieudolne, że jezu.... z milion by wyszedł kary...
Vernon
Użytkownik
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2013, 19:56
x 2
x 2

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vernon »

@Jordi, chyba nie przeczytałeś artykułu. Kara była za brak informacji o lokowaniu produktu.
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Ale Polsat momentami przesadza z tym lokowaniem produktu. Niektóre programy mi się tylko kojarzą teraz z reklamą LTE (Taniec z Gwiazdami) albo też super hiper przybliżenie na produkt (Top Chef czy HK) ale Nasz Nowy Dom to dopiero masakra - tu Forte, tu Fakt, LTE itd.
Dlatego Polsat powinien dostać jakąś karę za zbyt nachalny product placement. O ile oglądając KR to tak jakoś nie przybliżają Prymatu i nie pokazują jak Gessler sypie przyprawy. A w Polsacie - uczestnik bierze talerz - przybliżenie na nazwę producenta tak jakbyśmy byli ślepi.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Zgadzam się , lokowanie lokowaniu nierówne. Ciekawe czy zapisy umów o lokowaniu dokładnie to precyzują czy to decyduje producent programu czy reżyser seriali. W TVN trzeba powiedzieć bywa to lepiej zrobione niż w TVP czy POLSACIE. Np. w TVN wiele razy reklamowoano sok tymbark , ale robiono to całkiem naturalnie , podobnie wspomniane przyprawy w KR , ale czasem np.z Oliwierem w DDTVN to już przesadzają i innymi produktami . Za to te długie kadrowania na nazwę zastawy w Hell's , nazwy przypraw , słynne tabletki do zmywarki w TC czy sprzęr bardzo nachalny i za długi. Oczywiście LTE przebija wszystko , a rowery od Faktu czy zapachy w Nasz nowy dom to istna masakra.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

DAWIDKI pisze:Nasz Nowy Dom to dopiero masakra - tu Forte, tu Fakt, LTE itd.
Nic tam nie przebije lokacji produktów od P&G - ten scenariusz sceny jak poznają "cudowne tabletki do pralki Vizir", albo jak "nowy Ambi Pur" w mig zniweluje "przykre" zapaszki xD Mój ojciec, który pracuje w tym koncernie załamuje ręce jak to widzi, bo w produkcji to oszczędzają na potęgę, ale na bzdury typu żenująca lokacja to kasy nigdy nie brak XD Fakt też niezły - co odcinek co innego daje, ale najważniejsze, że naklejka Fakt wielkości A3 jest na tych "nagrodach"...

I co racja to racja - w programach zwłaszcza TVN często w ogóle nie zauważam, że jest lokacja, choć w Prawie Agaty z tym zalewaniem telefonu Sony co odcinek przegięli w ostatniej serii. No i w Lekarzach to płacenie telefonem też było dość nachalne....

No a TVP to już klasyki - zwłaszcza z Klanu XD "Smakowita Pajda" to już będzie kanon nieudolnych lokacji xD

Ale Polsat... w każdym programie nawalą tych bzdur i to tak nachalnie, że niekiedy aż się chce kanał przełączyć. No i to LTE - obiecałem sobie NIGDY nie brać niczego z Plusa i CP przez to, że przełączam kanał na 5 minut jak to widzę... Nie wspominając już o Berlinkobusie, czy lodówie, do której pogodynka prawie wlazła ostatnio, żeby WYRAŹNIE pokazać jakie cudowne soczki firmy "tamtaramtam" mają...
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Nie wiedziałem, w jakim temacie o tym napisać, ale chyba tutaj to najbardziej pasuje. W sobotę wieczorem w TVP1 była polska premiera bułgarskiego serialu „Agent pod przykryciem” („Pod Prikritie”). Zwykle w napisach końcowych są nudy, nikt ich nie ogląda. Ale co przykuło moją uwagę? Zdumiałem się, kiedy zobaczyłem 10 plansz (policzyłem!), gdzie na każdej znajdowało się po 3-4 logo różnych firm, których produkty zostały użyte w serialu. Co za nagromadzenie i jaka dokładność – każda marka/firma/restauracja, jaka została użyta w serialu została umieszczona jako logotyp w napisach końcowych! Niezależnie, czy to sieć fast food’ów, marka obuwia czy samochodowa. U nas czegoś takiego się nie stosuje. Oczywiście, kiedyś stosowano umieszczanie w napisach końcowych (np. Kryminalni TVN-u) logotypów, ale nie aż w tak dużej ilości. Ciekawe, czy ta szczegółowość jest wymagana w Bułgarii prawnie, czy zależy to indywidualnie od serialu/innej produkcji telewizyjnej.

Oto zap, na którym widać te wszystkie logotypy:
[ Spoiler ]
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

W jednej ze scen dzisiejszego odcinka bułgarskiego serialu "Agent pod przykryciem", bohaterowie oglądali program informacyjny "Po sveta i u nas" BNT1.

Przypomniało mi się również, że bohaterom "Prawa Agaty" zdarzało się oglądać serwisy informacyjne TVN24.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

W prawie każdym odcinku tego serialu pojawiają się jakieś fragmenty z BNT1. A dodam tylko, że serial tworzy właśnie ta stacja.

Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

W "Sforze", która była pewną kontynuacją "Ekstradycji" były emitowane fragmenty z "Wiadomości" TVP.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
woj29
Obserwator
Posty: 583
Rejestracja: 15 mar 2013, 13:17

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: woj29 »

Jeszcze nie tak dawno w którymś serialu TVP bohaterowie oglądali Serwis Info z Dianą Rudnik (było to już po wrześniowych zmianach). Zostało to zresztą odnotowane tu na forum, chyba w wątku o TVP Info.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
Posty: 6518
Rejestracja: 28 gru 2009, 21:48
x 131
x 58

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dijon »

Tak mi się jeszcze teraz przypomniało, w serialu Pitbull (TVP2) ze dwa razy pojawiły się fragmenty Panoramy, a w nich Andrzej Turski.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

W jakimś serialu z lat 90. (chyba "Ekstradycji, ale nie mam 100%) jakiś bohater oglądał "Panoramę" prowadzoną przez Dariusza Łukawskiego.

Z kolei bohaterowie "Ojca Mateusza" kiedyś oglądali "Informacje" TVP Kielce. Pamiętam, że we wspomnianej scenie pokazano fragment czołówki tego serwisu z lat 2005-2011.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości