Product placement (lokowanie produktu)

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

Kto z Was widział wczoraj (czasem z musu na to patrzę, gdy rodzinka ogląda - może nawet umiałbym wymienić imiona kilku bohaterów ;-) ) serial "Na Wspólnej" i najbardziej pazerną, jaką można sobie wyobrazić, kryptoreklamę Telekomunikacji Polskiej. W skrócie: w pierwszej scenie odcinka (pasującej do reszty jak kij do oka) jeden z głównych bohaterów podłącza tajemnicze urządzenie, a zapytany co robi - pokazuje ową "skrzyneczkę" z rzucającym się w oczy wielkim logiem TP. Z miejsca dodaje, że przez to można oglądac telewizję i filmy. :lol: Później przez resztę odcinka motyw owego "cudownego sprzętu", którym podniecali się bohaterowie serialu, przewijał się kilkakrotnie. Szkoda, że cała ulica nie wpakowała się do tej ciasnej kawalerki, by ten "cud techniki" zobaczyć. :lol:

Śmiało mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o nachalny product placement, to chyba żadna polska stacja nie posunęła się jeszcze tak daleko, a i zagranicznym chyba rzadko się to zdarza. Jak ta kryptoreklama TP ma się do bohaterów amerykańskich filmów popijających Coca-Colę/Pepsi - niepotrzebne skreślić? A może tak TVN powinień nagrywać osobną wersję tego serialu w podobnej jak dziś konwencji dla Mango 24 - mogliby w ten sposób skutecznie reklamować swoje telezakupowe produkty. :P Kto nie obejrzy na TVN, będzie mógł zobaczyć powtórkę na Mango 24, wzbogaconą o sceny, gdzie Jabłczyńska demonstruje działanie Super Multi Mixera.™ ;)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Tego typu reklamy w "Na Wspólnej" wystąpiły nie pierwszy raz. Nie oglądałem wczorajszego odcinka, ale w czasach gdy byłem stałym widzem tego serialu często widziałem takie akcje. Często promowano między innymi radiową Trójkę oraz niektóre produkty spożywcze. Nie będę teraz wspominał jakie, bo po prostu nie pamiętam. Zauważyłem, że jednak twórcy serialu gdy w jednym odcinku zareklamują jakiś produkt, to potem przez kilka odcinków jest spokój żeby nie wzbudzić zainteresowania i obrzydzenia :)
Awatar użytkownika
to_ti
Użytkownik
Posty: 94
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:45
Lokalizacja: Machu Picchu
Kontakt:

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: to_ti »

Nie żartujcie że to oglądacie...ale jaja...
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

5 mln widzów ma ten serial ostatnio. Najczęściej reklamują Nutellę.
Awatar użytkownika
max
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: 19 sie 2007, 17:29
Lokalizacja: Springfield

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: max »

często bywa też reklama Nutelli, BP. Z jakieś pół roku temu również była podobna akcja, bo podłączali przez cały odcinek Liveboxa TP i cieszyli się z internetu i z videostrady :)
Pawel

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Jak raz byłem u dziadków i z musu musiałem oglądać ten serialik to spora akcja odcinka toczyła się na stacji BP. Oczywiście logo i kolory tej stacji były bardzo eksponowane.
Liber
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 08 maja 2007, 16:22

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liber »

Zacznijmy od tego że product placement w tym serialu zaczął się już od 1 odcinka, kiedy to głównym dostawcą napojów do baru "Na Wspólnej" był Hoop ;-). A rzeczywiście TP pojawiła się drugi raz - wcześniej Maks chyba internet podłączał ;-). I przypomina mi się też jakaś reklama banku...
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

W "Na Wspólnej" czasami oglądam, często reklamują Nutellę, perfidnie kilka razy robiąc zbliżenie, i "tajemniczą" skrzyneczkę TP :D Do tego dochodzi strona TP, którą jakiś typek w laptopie oglądał i 30 sekund pokazywali co to za strona :D
Awatar użytkownika
wojt.20
Obserwator
Posty: 252
Rejestracja: 11 wrz 2007, 21:29
Kontakt:

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojt.20 »

@Liber przykład z Hoopem jest najlepszy bo aż wymiotować mi się chciało jak oni mówili do siebie nawzajem :
- Może nalać Ci Hoop Porzeczkowe Karolino
- Nie dzięki, wolę Wiśniowe
To jest właśnie "NW" i poziom rozmów tych mieszkańców.
Innym przykładem może być mikser Zelmera (czy coś takiego) ,który kupiła matka tego co ostatnio miał ślub. Żenada. Kiedyś jeszcze było Raffaello i zachwyt takiej starej, pustej baby nad smakiem Raffaello. Rzadko oglądam ten myst ale jak już włącze to zawsze takie coś jest. Kicz nie serial.
Pawel

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

wojt.20 pisze:@Liber przykład z Hoopem jest najlepszy bo aż wymiotować mi się chciało jak oni mówili do siebie nawzajem :
- Może nalać Ci Hoop Porzeczkowe Karolino
- Nie dzięki, wolę Wiśniowe
To jest właśnie "NW" i poziom rozmów tych mieszkańców.
Innym przykładem może być mikser Zelmera (czy coś takiego) ,który kupiła matka tego co ostatnio miał ślub. Żenada. Kiedyś jeszcze było Raffaello i zachwyt takiej starej, pustej baby nad smakiem Raffaello. Rzadko oglądam ten myst ale jak już włącze to zawsze takie coś jest. Kicz nie serial.
Przypomina mi to film Truman Show. Tam było właśnie parę scen gdzie ci co grali rodzinę Trumana co jakiś czas w podobny sposób reklamowali różne produkty. Jak widać fikcja zamienia się w rzeczywistość ;). Przynajmniej pod względem product placement.
Liber
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 08 maja 2007, 16:22

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liber »

Znaczy ja to powiem tak: Mi generalnie product placement nie przeszkadza, jeśli nie burzy fabuły czy coś takiego. Akurat w Na wspólnej sporo rzeczy moge zaakceptowac, ale rzeczywiście ta ostatnia odsłona z TP to trochę za dużo.

PS. Co ciekawe, nie przypominam sobie reklam Nutelli (znaczy, że nei wszystko widzę) ;-)
Awatar użytkownika
Pointrox
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 23 kwie 2007, 16:36

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pointrox »

Według mnie PP jest żałosny. Po jaką cholerę podniecać się Livebox'em TP albo Hoop'em Porzeczkowym/Wiśnowym?
Mało mamy tego w trakcie przerw reklamowych? :/
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Tu chodzi o pieniądze. Fremantle zbiło pewnie niezłą kasę na tym.
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 2

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artu »

Podam inny przykład product placementu - w "Milionerach". Otóż w poprzedniej edycji gracze zawsze mieli przy biurku wodę do popicia, w estetycznej, przezroczystej szklaneczce. Teraz (zgodnie z wymogami nowoczesnego marketingu :P) estetyczną, przezroczystą szklaneczkę zastąpiono nową. Nieprzezroczystą. Żółtą. Z napisem "Lipton". Smacznego! :P
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Product placement (lokowanie produktu)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Będę w błędzie jeśli powiem, że dawniej tą wodą była Arctic? :) Sponsorowali program z tego co pamiętam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości