Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 585
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Na moim telewizorze o przekątnej 19 cali ikona ograniczenia wiekowego zajmuje jakiś centymetr na centymetr. W salonie mam telewizor 40 cali i ta ikona zajmuje 2 na 2 cm. To naprawdę jest marginalne. W oglądaniu nie przeszkadza. Już prędzej o wiele większe loga stacji.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Pawel

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Wszystko co jest niepotrzebne przeszkadza na ekranie. A już na pewno jaskrawe ograniczenia wiekowe czy kolorowe loga stacji.
Całe szczęście taki Netflix nie daje śmieci na ekranie (nawet loga).
merida
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2017, 11:32

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: merida »

Zgodzę się, że stacje powinny zadbać o wizualny efekt oznaczenia, aby nie był on uciążliwy podczas oglądania, natomiast wg mnie jest on potrzebny. żeby rodzice bez poświęcania czasu na oglądanie programu z dzieckiem mogli określić czy jest on odpowiedni dla jego przedziału wiekowego.
Pawel

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

W dobie telewizji cyfrowej tego typu informacja powinna być umieszczana w EPG. Jedno kliknięcie na pilocie i kto chce ten ma taką informację. Cała reszta ma ekran wolny od badziewia (nie licząc niestety loga stacji).
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Nawet nie trzeba dawać w EPG, chociaż to tez ułatwienie, można przed programem, czy po reklamach dać krótką adnotacje o tym dla jakiej kategorii wiekowej jest program. Lub po prostu zrobić, że raz, dwa na emisję wyskoczy na ekranie ten znaczek i tyle. Zresztą nie licząc tego, że musi być bo tak to jest zbędny i juz mało kto na takie coś zwraca uwagę. Logo stacji mogłoby śmiało u każdego wylądować na dole, gdzie nie jest aż tak oczobojcze jak na gorze.
Pawel

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Oczywiście, na ekranie na początku audycji plus na chwilę po każdej reklamie, a w EPG taka informacja byłaby dostępna cały czas (chociaż jak pamiętam, to jeszcze w Nce w opisach w EPG było na wielu kanałach info o ograniczeniu wiekowym).

Co do loga to też się zgadzam. Kiedyś MGM miało logo na dole i wyglądało to bardzo dobrze. Amerykańskie stacje też mają w większości przypadków loga na dole ekranu.
Awatar użytkownika
Desovsky
VIP Expert
Posty: 657
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:06
Lokalizacja: Mazowieckie
x 2116
x 474

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Desovsky »

Hmm.. A ja nie rozumiem czemu wszystkim przeszkadzają te oznaczenia. Być może nigdy nie zrozumiem, bo wychowałem się właśnie na tym "zaśmiecaniu ekranu" (rocznik 2003) i moim zdaniem to można się do tego łatwo przyzwyczaić.. Dla mnie strasznie dziwnym uczuciem jest jak coś się popsuje w emisji i nie ma loga ani oznaczenia... Cóż, po prostu jestem na tym wychowany, nie wiem jak było bez tych oznaczeń, więc mogę się mylić.
(on/jego) | 💙💛 | 🏳️‍🌈 | Eurowizja 2024: YouTube
Miłego dnia!
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Przekonać możesz się bardzo prosto - wystarczy włączyć jakikolwiek polskojęzyczny kanał kablowy bądź satelitarny nadawany przez zagranicznego nadawcę (Discovery, National Geographic czy cokolwiek innego). Są ich dziesiątki, jeśli nie setki i na każdym oznaczeń wiekowych nie ma. W mojej opinii to tylko zwiększa absurd, jakim są oznaczenia na kanałach nadających z polską koncesją.
2009-2021
Pawel

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Desovsky pisze:Hmm.. A ja nie rozumiem czemu wszystkim przeszkadzają te oznaczenia. Być może nigdy nie zrozumiem, bo wychowałem się właśnie na tym "zaśmiecaniu ekranu" (rocznik 2003) i moim zdaniem to można się do tego łatwo przyzwyczaić.. Dla mnie strasznie dziwnym uczuciem jest jak coś się popsuje w emisji i nie ma loga ani oznaczenia... Cóż, po prostu jestem na tym wychowany, nie wiem jak było bez tych oznaczeń, więc mogę się mylić.
Włącz sobie jakiś film na blu ray albo chociaż DVD to zrozumiesz czemu przeszkadzają wszelkiej maści śmieci na ekranie.
Pepek94
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 31 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
x 44
Kontakt:

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pepek94 »

Niestety mamy złą wiadomość. "The Voice Kids" będzie nadawany z oznaczeniem "od lat 12". Więc piszemy prośby do TVP o zmianę oznaczenia na "od lat 7", bo tam występują dzieciaki. A tak dzieciaki w wieku wczesnoszkolnym będą sfrustrowani.
KRRiT - brak reakcji na zawyżanie oznaczeń wiekowych w tych programach oraz w filmach animowanych dla dzieci w celu emitowania reklam niezdrowej żywności. To jest skandaliczna patologia.
Moim zdaniem programy z udziałem dzieciaków takie jak "The Voice Kids" czy "Mali giganci" powinny być nadawane maksymalnie z oznaczeniem "od lat 7".
Zachęcam Was, abyście napisali apele do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego albo do Pana S. Tyszki, posła KP Kukiz'15 i jednocześnie wicemarszałka Sejmu RP, ponieważ to on dba o interesy obywateli.
A poza tym sądzę, że system oznaczeń wiekowych w TV musi zostać natychmiast zmieniony!
Droga TVP, zdejmij spoty KRBRD z anteny natychmiast!
Precz z "dwunastkami" w godz. 6-20.
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3146
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 858
x 1637

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

Tak, już widzę jak ludzie piszą lawinowo apele do Ministerstwa dotyczące jakiegoś znaczka bo "dzieci będą sfustrowane przez to, że nie zobaczą siebie w telewizji". Mało kogo obchodzą teraz oznaczenia wiekowe - jedynie "szesnastka" i "kluczyk" pełnią swoją pierwotną funkcję. Reszta już widzom się zwyczajnie spowszedniła.
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Pepek94
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 31 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
x 44
Kontakt:

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pepek94 »

W ramach uzupełnienia, można zatelefonować lub napisać list tradycyjny drogą poczty tradycyjnej do TVP tak, by zmienili oznaczenia wiekowe dla "The Voice Kids".
Pamiętamy, jak HK w Polsacie w II serii pierwsze 2 odcinki wpuszczono z +7, ale Polsat zdecydował wrócić do +12 na skutek licznych skarg, protestów i próśb od widzów.
A poza tym sądzę, że system oznaczeń wiekowych w TV musi zostać natychmiast zmieniony!
Droga TVP, zdejmij spoty KRBRD z anteny natychmiast!
Precz z "dwunastkami" w godz. 6-20.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

@Pepek94 przestań - twój ukochany Kukiz pewnie nic ci nie da ws. oznaczeń wiekowych :P.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

To, że program będzie od 12. roku życia, nie znaczy, że dzieci nie będą mogły siebie oglądać. To tylko zwykły znaczek.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Oznaczenia wiekowe w polskiej TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Pepek94 pisze: Pamiętamy, jak HK w Polsacie w II serii pierwsze 2 odcinki wpuszczono z +7, ale Polsat zdecydował wrócić do +12 na skutek licznych skarg, protestów i próśb od widzów.
Co Ty bredzisz? Oznaczenia pełnią jedynie funkcję porządkową, nie są natomiast żadną wykładnią w kwestii dopuszczania małoletnich do odbiorników w momencie ich emisji. To jedynie głupi element graficzny na ekranie, na który już chyba nikt prócz Ciebie nie zwraca uwagi :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości