Wybory w mediach (dawniej: Wybory w TV)

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
michael112
Obserwator
Posty: 561
Rejestracja: 26 gru 2008, 14:04

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michael112 »

Jordi pisze:Korwin i Kukiz - żenada po prostu... Zwłaszcza Korwin - jakim cudem on ma 5%? Jest chory psychicznie! Faszyzm, rasizm, wszystko co najgorsze w czystej postaci...
Każdy ma prawo mieć swoje poglądy. Przypuszczam, że masz na myśli poglądy na temat imigrantów z Bliskiego Wschodu - glównie wyznania islamskiego - którzy w ostatnich miesiącach tłumnie napływają do Europy, bez poszanowania prawa w zakresie napływu obcokrajowców do Europy.
Tymczasem, wielu Polaków po prostu obawia się zagrożenia terroryzmem, gwałtami i innymi przestępstwami wynikającymi z ich kultury. Pan Korwin i częściowo Kukiz oraz Kaczyński to prezesi niewielu ugrupowań, które realizują poglądy tej części społeczeństwa. Nawet Korwin sam powiedział, że nie obawia się uchodźców z Ukrainy, choć przecież w wielu swoich wypowiedziach krytykował politykę władz tego kraju i naszą wobec tego kraju.
Awatar użytkownika
Mateusz44
VIP Expert
Posty: 1518
Rejestracja: 07 maja 2012, 7:01
x 60
x 161

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz44 »

Ogólnie Kukiz pokazał jaką ma arogancję. I ogólnie ja na miejscu Rudnik powiedziałbym Jeżeli Panu się nie podoba? To proszę droga wolna może pan nie uczestniczyć w tej debacie. Wszystkie warunki były ustalone przed debatą. Więc troszkę nie na miejscu z wyrażaniem swojego bólu na antenie panie Kukiz. Ogólnie Debata zasługuje na plus, tylko powinna się odbyć wczoraj. I nie powinno być Debaty z Kopacz i Szydło. Bo wczoraj to było straszne.
[ Spoiler ]
michael112
Obserwator
Posty: 561
Rejestracja: 26 gru 2008, 14:04

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michael112 »

Mateusz44 pisze:O i tym razem Diana Rudnik zrobiła bardzo dobry ruch. Zaprosiła na niedziele na Wieczory Wyborcze ale nie powiedziała w jakich stacjach. :) Więc ten ruch był bardziej na miejscu, niż to co wykonała pani Dorota Gawryluk wczoraj. :)
Gugała też nie powtórzył wczorajszego błędu Gawryluk i powiedział, że programy polityczne do piątku będą we wszystkich stacjach telewizyjnych, radiowych i w prasie.

Mateusz44 pisze:Ogólnie Kukiz pokazał jaką ma arogancję. I ogólnie ja na miejscu Rudnik powiedziałbym Jeżeli Panu się nie podoba? To proszę droga wolna może pan nie uczestniczyć w tej debacie. Wszystkie warunki były ustalone przed debatą.
Nie wiem, jak wygląda ustalanie warunków debaty przez komitety, ale najchętniej obejrzałbym debatę, w której nie ma ściśle ustalonego czasu odpowiedzi kandydatów, a najlepiej żeby także nie było pytań dziennikarzy, tylko same pytania wzajemne. Choć przyznam, że to ostatnie byłoby trudne do osiągnięcia przy debacie z udziałem ośmiu osób. Przy dwóch myślę że jak najbardziej.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Mój ranking tej debaty:

1. Petru (merytorycznie i bez kłótni, ani bezpośrednich docinek)
2. Piechociński (w swoim stylu, ale spokojnie i wyważenie, nie ma się do czego przyczepić)
3. Korwin-Mikke (jasno, klarownie i pewnie, tutaj 3. miejsce za radykalne poglądy światopoglądowe)
4. Nowacka (charakterem na +, dobra współpraca z Petru, reszta na minus)
5. Kopacz (zbyt miałko, stąd miejsce nad liderami wziętymi "z czapy"
6. Szydło (szkoda gadać, państwo wyznaniowe, opiekuńcze i bankrutujące w jednym)
7. Kukiz (zachowywał się jak nietrzeźwy, narwany chłopaczyna, który nie zna zasad debaty)
8. Zandberg (jego przemilczę, ponieważ każde słowo, jakie mówił nt. programu jego partyjki wywoływało u mnie ogromny śmiech, kto nazbierał dla nich podpisów, to nie wiem...)
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

michael112 pisze:Każdy ma prawo mieć swoje poglądy. Przypuszczam, że masz na myśli poglądy na temat imigrantów z Bliskiego Wschodu - glównie wyznania islamskiego - którzy w ostatnich miesiącach tłumnie napływają do Europy, bez poszanowania prawa w zakresie napływu obcokrajowców do Europy.
Ogólnie nie podobało mi się, z jaką agresją mówił praktycznie w każdym temacie i oskarża wszystkich i wszystko nie mając totalnie żadnych dowodów na obronę tego... Sam mam nieco inne zdanie o uchodźcach niż Kopacz, ale nigdy by mi do głowy nie przyszło przy 8-10 milionach widzów wygadywać rzeczy o wyraźnym wydźwięku rasistowskim.

Kukiz dla mnie ostatecznie jest skreślony po tej debacie. Drugi Korwin tylko nieco inaczej dobiera słowa. Nie podobało mi się też jak pyskował prowadzącym - nie powiedział też nic konkretnego. Pobili Szydło i Kopacz w tej kwestii.

Co do ich awanturnictwa - ja faktycznie bym powiedział, że "mogli się nie zgadzać na warunki debaty i jak chcą, to niech wyjdą".

Szydło krzyczy w niebogłosy i jak zwykle wyuczone od 3 miesięcy formułki. Kopacz wcześniej nielepsza...

Nowacka krótko i konkretnie po debacie. Dobiła Szydło i Kopacz.

Migalski uważa, że najwięcej mogą ugrać właśnie Kukiz i Korwin, bo "byli wyraziści". Najbardziej konkretni Nowacka i Petru, ale "bezbarwni". Lepsza Szydło od Kopacz (mam odmienne zdanie).
Johnny
Obserwator
Posty: 408
Rejestracja: 05 lut 2010, 22:36

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johnny »

Mój ranking tej debaty:
1. Szydło (państwo opiekuńcze - coś pięknego)
2. Zandberg (fatastyczne pomysły gospodarcze)
3. Nowacka (dużo socjalnych świadczeń)
4. Piechociński (fajnie by było, żeby jak Pisowi zabraknie aby oni się podpięli i pomogli utworzyć rząd. Liczę na nich)
5. Kopacz
6. Kukiz
7. Petru (prawicowiec - żenada)
8. Korwin-Mikke (wstrętny kapitalista, wolnorynkowiec i prawicowiec. Gardzę takimi pogladami )

Oceniałem tylko na podstawie pomysłów gospodarczych. Światopoglądowe mnie nie interesują. Jest mi kompletne obojętne wyznanie, uchodźcy i takie pierdoły.
Jak długi byłby nos TVNu gdyby TVN był pinokiem?
Conan
VIP Expert
Posty: 901
Rejestracja: 30 lip 2008, 8:12
x 6

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Conan »

"Pani Basia" kogoś dobiła? Chyba siebie. Tak była pompowana w mediach mainstreamu, a okazała się kolejną bezbarwną postacią mówiącą puste ogólniki. Już Ogórek miała mądrzejsze rzeczy do powiedzenia. Zandberg był lepszy pod względem przygotowania, dlatego liczę, że Razem odbierze trochę głosów ZLewowi co sprawi, że obie partie nie znajdą się w Sejmie.

Szydło oczywiście też nudna i bezbarwna, ale ona miała to tylko przetrwać i myślę, że się udało. Osobiście wolę Prezesa, ale widocznie inaczej nie da się pozyskać centrowych wyborców.

Korwin celnie i przede wszystkim na spontanie bez nudnych wyuczonych formułek. Pozostali liderzy mogą mu tylko pozazdrościć charyzmy. Oby próg 5% został przekroczony.

Kukiz no cóż... Przynajmniej często zgadzał się z JKM i miał fajne ataki w stronę Kopacz czy dziennikarzy.

Pozostałych nie chce mi się komentować.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3745
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Korwin celnie i przede wszystkim na spontanie bez nudnych wyuczonych formułek
O przepraszam, tekst o weterynarzach powtarza we wszystkich mediach od paru dni :P
dość
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

W mediach (Onet, GW, TVN24) chwalą bardzo Zandberga, że "może w przyszłości namieszać", bo teraz mimo dobrego występu za późno raczej na to, żeby zyskać nagle 3% i wejść do parlamentu.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Razem przede wszystkim spaliła mosty z lewicą przyrzeczeniem, że nigdy, ale to nigdy z Millerem. Dlatego Zieloni poszli do ZLEW-u, bo sami wypadliby jeszcze gorzej, a razem (nomen omen) nie udało się dogadać. Niestety - duch "postkomunistycznej" lewicy nie pozwala u nas na stworzenie czegoś więcej, dlatego takie zdziwienie wywołał Zandberg. Takie poglądy prezentuje większość "miejskich" czy "ekologicznych" organizacji.

O tym oddaniu poglądom niech świadczy bardzo zdecydowane zdanie o imigrantach/uchodźcach. Żadnych kompromisów, tacy ci ludzie są. Kulają góra parę procent poparcia, czasami wcisną radnego do rady miasta, ale idei trzymają się wzorowo. Za to może uda się "Razem" ściągnąć SLD poza Sejm: szansa mała, ale już wolałbym brak lewicy w parlamencie. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść!

Muszę przyznać, że w tej debacie prowadzący byli bardziej zaangażowani. Szczególnie Gugała (pod koniec musiał wypłacić gonga Kukizowi), ale on tak ma, pamiętam jego emocje w Polsat News w 2011 roku ;) . Diana Rudnik gorzej się sprawdziła w roli "gospodarza" niż Piotr Kraśko (a mówi to osoba, która za Piotrkiem nie przepada, więc to coś znaczy). Panie Kopacz i Szydło nieco lepiej, ale i tak drętwo (za to polecam zwrócić uwagę na poglądy tej drugiej - niemalże wzorowe centrum). Poza Zandbergiem wyróżnił się... Piechociński (mało wad, nieco z boku rządów PO - no i gra o swoje 7%, więc wypowiedzi bez ryzyka). Petru OK, no ale wczoraj popłynął u Lisa, więc musi się powstrzymywać. Reszta jest milczeniem...



... a Kukiz gdzieś tutaj. Zdumiewające, że na pytanie o religii w szkołach odpowiedział bardzo sensownie i trzeźwo, mimo, że się wzbraniał przed odpowiedzią.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

No to teraz pora na moją opinię ale zaczne może od poniedziałkowej debaty która to mnie bardziej rozśmieszyła niż zaciekawiła. Szczytem głupoty było wystawienie przez obecną panią premier (tj. Ewę Kopacz z PO) papieru z błędem #404 przy pytaniu o konstytucje PiS'u. Może chciała dobrze ale w ostateczności zrobiła mega wpadkę która to szerokim łukiem odbiła się w memach internetowych. Zresztą podczas poniedziałkowej debaty zachowała się niezbyt kulturalnie "komentując" to co do powiedzenia ma Beata Szydło która to widocznie była zwycięzcą tej debaty co było widać między innymi po jej wyjściu przed budynek TVP. Ewa Kopacz próbowała to dzień później odgapić ale z fatalnym skutkiem bo jej wystąpienie było w jakimś pomieszczeniu Telewizji Polskiej.
Poza tym pani Beata w poniedziałek mówiła z sensem za to u pani premier czuć było niezłą panikę co było widać chociażby w chaotycznych wypowiedziach, wspomnianym wyjściu czy kulturze wobec kontrkandydatki.
Tak więc w tej debacie ranking jest następujący:
1. Beata Szydło
2. Ewa Kopacz
Teraz pora na debatę wtorkową która to była jeszcze ciekawsza od tej poprzedniej. Ocenie może tak jak koledzy najpierw po kandydatach:
Beata Szydło (Prawo i Sprawiedliwość) - chyba jedna z kandydatek która mówiła z sensem i na spokojnie w przeciwieństwie do reszty którzy chcieli w ograniczonym czasie upchać jak najwięcej słów
Ewa Kopacz (Platforma Obywatelska) - podobnie jak i w poniedziałek także i we wtorek rozsiewała obiecywanki a w żaden sposób nie broniła tego co jej partia dokonała za czasów rządzenia. Na plus jedynie przyznanie się że nie wszystko PO wyszło w ciągu 8 lat.
Barbara Nowacka (Zjednoczona Lewica) - widać że musi się jeszcze wiele nauczyć ale przynajmniej tak jak Ewa Kopacz mówiła spokojnie i z sensem.
Paweł Kukiz (Kukiz '15) - ten akurat komentując tematyki debaty miał racje bo sprawy medyczne powinny być raczej w pierwszej części a nie ostatniej a pytanie o koalicje było zwyczajnym opium dla mediów tak że tutaj znany rockman postąpił bardzo dobrze. Na plus dodatkowo dobry plan polityczny i jakość przedstawienia tego opinii publicznej
Ryszard Petru (Nowoczesna) - ten pan prawił dobrze ale z prawdziwą torpedą wyszedł pokazując tabliczkę z statystyką obniżenia VAT'u z 23 na 16%. Co prawda podobnie jak Ewa Kopacz dzień wcześniej trafił za to do memów ale wyszedł chyba na tym lepiej.
Janusz Korwin-Mikke (KORWiN) - w tej debacie pokazał się jakby nie mówić z dobrej strony bo oprócz swoich racji pokazywał (wraz z Kukizem) że nie jest sztywny i umie nawet w sposób dosadny przekazywać swoje racje.
Adrian Zandberg (Razem) - bez wątpienia zwycięzca wczorajszej debaty który potrafił mówić to co leży mu na sercu i to w sposób czysty czyli bez jąkania się. Do tego jak już ktoś wspomniał miał świetne pomysły.
Janusz Piechociński (PSL) - w jego wypowiedziach widziałem stoicki spokój którego to niestety było aż za dużo. Owszem gadał z sensem ale niestety bez wyrazu i chyba tylko po to by nie przyćmić swojej koleżanki z rządu tj. pani premier Ewy Kopacz.
Ogolnie mówiąc ta debata chyba była nieco żywsza od poprzedniej przez co było co komentować.
Z spraw technicznych najlepsze były te docinki z prowadzącymi które to jednak w przypadku Kukiza były na miejscu.
Komentując prowadzących najlepiej moim zdaniem z swojej roli wypadła Diana Rudnik i ten pan z TVN. Przeniesienie Jarosława Gugały z Polsatu na debatę liderów była moim zdaniem błędem gdyż lepiej wypadłaby w tej roli Dorota Gawryluk która to była bardziej energiczna podczas pierwszej debaty podobnie jak Piotr Kraśko. Na minus pierwszego dnia niestety oceniam Justynę Pochanke.
Od strony muzyczno - graficznej lepiej oceniam pierwszą debatę gdyż ta druga nieco straszyła.
Studio (chyba jedno i te same) w porządku choć zalatywało nieco... starym studiem Jednego z Dziesięciu.
Podsumowując w kwestii debat zdecydowanie lepiej wypada ta ze wczoraj choć niepodobało mi się to skracanie czasu do 45 sekund przy przemowach - skoro liderki dzień wcześniej dostały dwie minuty to tu powinno być podobnie.
Nawiasem mówiąc wczoraj ekspertką w TVP Info była jedna pani którą to najczęściej można było spotkać w "Krzywym Zwierciadle" emitowanym na antenie Superstacji.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Tradycjonalista

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Debata komitetów wyborczych w piątek o 19:30 w Polsat News.
http://tvpolsat.info/news.php?readmore=7615
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Centrum wyborcze TVP jest umiejscowione w hallu budynku na Woronicza. Kilka zdjęć z TT Grzegorza Sajóra:
[ Spoiler ]
skubi
Obserwator
Posty: 735
Rejestracja: 02 cze 2011, 17:11
x 1

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skubi »

Studio wygląda niesamowicie. Ciekawe jak to w TV będzie wyglądało.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

Wybory w TV

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Widzę moje ulubione stoły z wyborów prezydenckich ^^
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości