Co warto obejrzeć w TV?

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
ARTUR B.

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Zauważyłem, że nie ma na forum takiego tematu, więc postanowiłem go otworzyć na próbę.
Tutaj każdy użytkownik by mógł polecić dany program, serial lub inne wydarzenie telewizyjne, które ma zamiar obejrzeć w najbliższym tygodniu. Wtedy byśmy poznali dokładne gusta forumowiczów i może nas samych by coś zainteresowało. Można tylko wspomnieć o emisji programu bądź krótko coś o nim opisać.
Oczywiście nie chodzi o to by co tydzień każdy pisał, że będzie oglądał serwis informacyjny bądź serial codzienny. Jak pomysł się nie spodoba, to temat zawsze można zamknąć.
Ja zacznę.

Od kilku tygodni śledzę losy kierowców ciężarówek w programie "Zabójcze drogi - Andy" na kanale History. Formuła nie jest zbyt skomplikowana. Grupa kierowców musi przewieźć ładunek z punktu A do punktu B po bardzo niebezpiecznych drogach. Emisja dzisiaj o 21:00 na History.

"Synowie anarchii" - Serial opowiada o gangu motocyklowym, który stara się chronić swoje kalifornijskie miasteczko przed dilerami narkotyków, wielkimi deweloperami etc. Emisja 4 sezonu w każdy wtorek o godz 21:00 na kanale FOX.

"Sopot Festival 2012" - Jestem ciekawy nowego wydarzenia muzycznego w Sopocie. Ciekawe jak zaangażują się zagraniczni artyści w walce o Bursztynowego Słowika. Emisja w piątek i sobotę o godz. 20:00 w Polsacie.

"INTERNAT" - To hiszpański serial o zabarwieniu kryminalnym. Uczniowie odkrywają straszne rzeczy o budynku w którym kiedyś znajdował się sierociniec. Fabuła naprawdę wciąga. 5 sezon w niedzielę o 14:45 w AXN Spin.

"Lato ZET i Dwójki: Uniejów". Ostatni koncert tego lata. Pojawią się: Kombii, Myslovitz, Varius Manx, Poparzeni Kawą Trzy, Pectus, Loka, Chemia oraz Kasia Wilk.
TVP2, godz.: 20:05
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Wprawdzie do emisji jest jeszcze dużo czasu, ten temat jest bardziej uniwersalny, ale chciałem zwrócić uwagę, że 11 września o 20:00 w TVN7 będzie film Lot 93. W tym samym czasie na Polsacie będzie "Lot 93 z Newark". Ta sama historia, ale różne filmy :P
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Dzisiaj o 22:55 będzie w Polsacie jeden z moich ulubionych filmów - "Prześladowca" (2001).
2009-2021
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Z racji tego, że już jutro startuje sezon 2012/13 w telewizji i będziemy mieć pierwszy "jesienny" weekend w tym roku - oto co ja proponuję.

*Mam Talent 5 (sobota 20:00 - TVN) - wprawdzie ostatnia edycja była nieco rozczarowująca, ale nowy sezon programu zapowiada się lepiej od poprzedniego (jeśli chodzi o uczestników) i być może ten sezon będzie to swoisty powrót do świetności pierwszych dwóch edycji programu

*Must Be The Music - Tylko Muzyka 4 (niedziela 20:00 - Polsat) - program, który nieprzerwanie od pierwszej edycji trzyma poziom i trochę zmienia naszą branżę muzyczną. Na dodatek - z edycji na edycję jest coraz lepszy.

*MasterChef (niedziela 20:00 - TVN) - ciekawe oderwanie od "widowisk artystycznych" - to coś dla wielbicieli Magdy Gessler oraz sztuki kulinarnej.

*Siła Wyższa (niedziela 20:20 - TVP1) - to dla tych "najspokojniejszych". Serial twórców legendarnego już "Rancza" - ciekawie opisany dystans do polskiej społeczności, ale nieco inaczej.

W tygodniu pewnie znajdzie się więcej, ale opiszę to w niedzielę.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Ja również polecam Mam Talent i MBTM, co do oglądalności jutro nie mam obaw bo będzie nie za ciekawa pogoda to już w niedzielę ma się poprawić więc przy takiej konkurencji jaka od razu startuje będzie ciężko i udziały mogą mieć te programy wysokie, to słupki oglądalności zapewne w niedziele będą niskie.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

"Mam Talent" będzie miał bajkowy start. Nie dość, że zero konkurencji, kiepska pogoda, to jeszcze nie przeszkodzą mu letnie imprezy, bo ich ilość z powodu kryzysu finansowego została w pierwszy weekend września mocno ograniczona, w stosunku do tego, co było rok temu.

Natomiast co do "Super Niedzieli" - myślę, że liderem będzie jednak serial "Siła wyższa" na TVP1, później "MBTM" na Polsacie, nieznacznie mniej "MasterChef", a dość niską oglądalność osiągnie nowa edycja "Kocham Cię Polsko!" (chyba jednak Kapuściński przesadził z tą porą na ten program). Czy moje prognozy okażą się trafne - wszystko okaże się w najbliższy poniedziałek.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
MaciejOlek
VIP Expert
Posty: 2400
Rejestracja: 16 lut 2010, 10:52
Lokalizacja: Kalisz
x 1703
x 67

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MaciejOlek »

Sobota - no cóż - polecam oczywiście Mam Talent na TVN-ie, a tym, co lubią kabarety, a nie lubią ,,Mam talent'' - polecam powtórkę ,,Kabaretowego Klubu Dwójki na wakacjach'' na Dwójce. A dla koneserów kina - ,,Pearl Harbor'' na Jedynce i ,,Jutro idziemy do kina'' na TVP HD.

Niedziela - o, tu dopiero wybór. Do wyboru - ,,Siła wyższa'', ,,MBTM'', ,,MasterChef'' i ,,KCP'' - każdy tu ma coś dla siebie - nawet sam nie wiem, co oglądać :)
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Weekend u mnie pod praktycznie pod znakiem TVN.
Sobota:
- 20:00 TVN "Mam Talent"
- 21:40 TVN "Step up: Taniec zmysłów"
Niedziela:
- 17:00 TVN "Wielki mecz"
- 20:00 TVN "Masterchef"
- 21:00 TVN "Kochaj i Tańcz"

A w dni powszednie zamierzam oglądać jak zawsze w TVN "Na Wspólnej" (20:05), "Kuchenne Rewolucje" (cz. 21:30), "Prawo Agaty" (wt. 21:30). "Lekarzy" (pn. 21:30) wyjątkowo sobie daruję bo już widziałem :P
W TVP1 w dni powszednie o 17:20 "Jaka to melodia"
Ponadto gorąco polecam "Falę Zbrodni" (ATM Rozrywka, 21:00, pn-pt)
W poniedziałek warto rzucić okiem na "Kod Biblii cz.1" (TVN7 o 20:00)
W czwartek komedia, którą dobrze wspominam - "Goście, goście" na TV4 o 20:00. Tego dnia również "Paradoks" na TVP2, ale obejrzę w innym terminie.
Piątek aż za bardzo obfituje w filmy i seriale ciekawe oglądania - za dużo do wyboru :/
- 20:00 TVN "Saga "Zmierzch": Zaćmienie" - muszę koniecznie obejrzeć
- 20:40 TVP2 "Rodzinka.pl" - są powtórki na szczęście
- 21:00 ATM Rozrywka "Fala zbrodni" - widziałem, nie pamiętam :P
- 22:00 POLSAT "Resident Evil: Zagłada" - widziałem
- 22:30 TVN "Kill Bill" - widziałem
- 00:00 POLSAT "Resident Evil: Degeneracja" - nie oglądałem, więc może się skuszę.

A codziennie z programów informacyjnych oglądam "Fakty" (19:00, TVN) i z luźniejszymi tematami, prawie zawsze bez polityki "Express popołudniowy" w TTV o 17:45.

Kolejny mój wpis będzie zdecydowanie krótszy, bo nie będzie zawierał tego co jest codziennie lub co tydzień, chyba, że będzie coś wartego oglądania ;)
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

U mnie od 3 września od poniedziałku do piątku w TV po kolei będą rządzić:
Trudne Sprawy, Rozmowy w toku, Dlaczego ja?, Pierwsza Miłość, Wydarzenia, Świat Według Kiepskich, później w zależności, albo dobry film na Polsacie, propozycje serialowe Dwójki lub programy TVN (za wyjątkiem czwartku kiedy to rządził będzie u mnie serialowy wieczór Polsatu)

W weekend:

W piątek wieczorem zdecydowanie Got to dance, jeżeli 2 edycja jest rzeczywiście lepsza to będzie co oglądać, następnie pozycję filmową którejś ze stacji wybiorę. W sobotę od 15 września rano zawita u mnie Weekend z Polsatem, potem po południu z ciekawości obejrzę Niemożliwe, a jednak, wcześniej jednak o 18:00 chwilowo spojrzę na Kuchenne Rewolucje. Wieczorem będę głównie spoglądał na Bitwę na Głosy, a w przerwie jak i po Bitwie na Mam Talent. W niedzielę natomiast tu jestem pewien tylko wieczoru, gdzie to rządził będzie Must be the music, w przerwach zajrzę początkowo na MasterChef, a później na inne propozycje.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

SzytrWielki pisze:Wieczorem będę głównie spoglądał na Bitwę na Głosy, a w przerwie jak i po Bitwie na Mam Talent.
"Bitwa na głosy 3" jesienią (tak jak podczas 2 edycji wiosną) nie będzie przerywana reklamami, ani dzielona w celu ich emisji. Poza tym "Mam Talent" kończy się ok. 21:45, a "BnG" przed 22:00, więc zostaną m. in. niedzielna powtórka lub TVNPlayer.pl.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Właśnie tego nie wiedziałem, czy Mam Talent kończy się wcześniej, dzięki za informacje, to faktycznie zostaje w niedzielę obejrzeć.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
jekyll
Junior
Posty: 1008
Rejestracja: 25 wrz 2010, 15:12
x 1

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jekyll »

W końcu będzie co oglądać!
środa 20:00 - kiepscy.
czwartek 21:00 - hotel52 / 22:00 - zobaczę przyjaciółki.
piątek 20:00 - got to dance / w przerwie reklamowej rodzinka.pl (później zobaczę i tak w ipla).
niedziela 20:00 - must be the music.
ARTUR B.

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Wow! Niektórzy z Was to naprawdę są telemaniakami :D

Jeśli chodzi o mnie, to jutro (tj. 2 września, niedziela) obejrzę "Wielki Mecz" o 17:00 w TVN.
Jedyny talent show na jaki będę oglądał tej jesieni i chyba nigdy mi się nie znudzi, to oczywiście "Must Be The Music - Tylko Muzyka" w Polsacie o 20:00.

W poniedziałek (3 września) o 21:30 obejrzę pilotażowy odcinek serialu "Lekarze" w TVN-ie. Czy będzie moją stałą pozycją? O tym poinformuję w późniejszym czasie w dziale seriale.
Tego samego o 23:20 polecam film, który chyba nigdy mi się nie znudzi - "To nie jest kolejna komedia dla kretynów". Emisja w Polsat Film o 21:00

W najbliższy wtorek (4 września) "Homeland" serial, który ma ponoć bardzo dobre recenzje i ogląda go nawet Barack Obama.
Uznany za zmarłego sierżant amerykańskiej marynarki wojennej Nicholas Brody, po ośmiu latach nieobecności zostaje odnaleziony w Iraku. Mężczyzna wraca do rodziny do Ameryki. Agentka CIA Carrie Anderson podejrzewa, że w tym czasie Brody został zwerbowany przez Al-Kaidę. Musi jednak to udowodnić. Emisja na kanale FOX o 21:00
Tradycyjnie tego samego dnia o 22:00 na tym samym kanale - "Synowie anarchii 4"

W czwartek (6 września) o 21:00 w Polsacie jedyny polski serial, który oglądam od pierwszego odcinka - "Hotel52". Mam tez nadzieję, że to ostatni sezon, bo lepiej zakończyć serial na dobrym poziomie niż potem ciągnąć niepotrzebnie.
O 23:00 w TVP HD będzie wyemitowany powtórkowo pierwszy odcinek serialu "Paradoks" . Także poinformuję w późniejszym czasie czy będę oglądał regularnie.

"Dziewczyna w czerwonej pelerynie", to rozgrywająca się w średniowieczu mroczna opowieść nawiązująca do klasycznej bajki o Czerwonym Kapturku. Emisja w piątek (7 września) w HBO2 o 20:20
O 22:00 przerzucam się na FOX i zostaję w baśniach nie dla dzieci, czyli "Dawno, dawno temu".

Sobota (8 września) trochę lifestylowo. O 12:40 w TVN obejrzę powtórkę pierwszego odcinka "MasterChef", o 18:00 kolejną serię "Kuchennych rewolucji", a o 22:00 "Komisarza Alexa" w TVP HD
Awatar użytkownika
Ediss
VIP Expert
Posty: 1185
Rejestracja: 12 gru 2009, 19:29
x 2
x 13

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ediss »

Ja rezygnuję z oglądania pozycji popołudniowych głównych stacji (oglądałem wiosną "Julię" i czasem paradokumenty TVN i Polsatu) i stawiam na wieczorne propozycje.

Zainteresowany jestem serialem "Lekarze" w poniedziałek o 21:30 w TVN. Nie oglądałem serialu w TVN Player, poczekam na premierę w TV :). We wtorek również w TVN "Kuba Wojewódzki". W środę stałe miejsce zajmowało "You Can Dance"/"Top Model". W tym sezonie pewnie "Świat według Kiepskich", ew. jakaś pozycja w mniejszej stacji. W czwartek jak zawsze będzie u mnie rządził "Hotel 52", który oglądam od pierwszego odcinka. Zobaczę też pierwszy odcinek "Przyjaciółek". W piątek oczywiście 2 edycja "Got to Dance - Tylko Taniec". 3 serię "Rodzinki.pl" zostawię sobie na VOD. Soboty to zapewne pierwszy raz od trzech edycji "Mam Talent!". Chciałbym obejrzeć też przynajmniej pierwszy odcinek nowej "Bitwy na Głosy" w TVP HD po 22.00. Niedziela to 4 już edycja "Must be the Music. Tylko Muzyka".

Ciekaw jestem również pierwszych odcinków "Masterchefa" i "Paradoksu". Zostawię je sobie do oglądania w VOD. W miarę czasu i ochoty będę oglądał emitowaną przez cały tydzień o 18.00 "Grę w ciemno" w ATM Rozrywka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Co warto obejrzeć w TV?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

wtorek
"Kuba Wojewódzki", TVN 22:30

czwartek
"Kuchenne Rewolucje", TVN 21:30

sobota
"Mam talent!", TVN 20:00

niedziela
"MasterChef", TVN 20:00
"Nie do wiary", TTV 22:15

Głupio wyszło - wszystko w TVN + "Nie do wiary" w TTV :).
2009-2021
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości