Jesień 2017

Dyskusja o rynku telewizyjnym w naszym kraju, opinie, komentarze.
Telemann
Junior
Posty: 1460
Rejestracja: 07 wrz 2017, 11:51
x 195
x 80

Wiosna 2018

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Telemann »

Tuż za czołową dwudziestką najchętniej oglądanych programów znalazł się jeden z odcinków serialu Czwórki „Policjantki i policjanci”, który pobił swój kolejny rekord oglądalności - produkcję tę 2 listopada obejrzało aż 2,52 mln widzów, co dało stacji 16,5 proc. udziału (TV4 była wówczas liderem całego rynku).
http://[link zakazany]/artykul/tv ... domosciami
Ostatnio zmieniony 06 lis 2017, 23:11 przez Trzeciak, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłem post do aktualnego wątku. :)
Pozdrawiam, Telemann :)
Patryk M

Jesień 2017

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patryk M »

Ponieważ telewizyjny sezon jesienny 2017 niebawem się skończy, tak też można już zacząć go podsumowywać :)

W przypadku Polsatu już kolejny raz najdroższa nowość która miała być hitem, okazała się wielką porażką. "WP" pod względem widowni nie dorównała nawet nadawanemu wiosną "Idolowi" (który także był klapą). No ale co się dziwić. Kiepsko zrobiony program, to i widownia go nie kupiła. Ja bym na miejscu Niny darował już sobie usługi Jake Vision za tą fuszerkę w ich wykonaniu...
Nawet najbardziej znienawidzonym przeze mnie stacjom nie życzę tak wielkich klap. Choć dopóki Nina rządzi to kto wie, czy nie mogą wyjść jeszcze większe...
"SPS" także była porażką, choć nie tak wielką jak "Idol" i tymbardziej "WP". Mało porywające jury gdzie tylko Minge była okej, taniość typowa dla Polsatu, nudy w niektórych odcinkach oraz ogólnie mało żrący format się do tego przyczyniły. Gdyby to był program w stylu TVN-owskiego "Top Model", to miałby większe szanse. A tak tylko dwa odcinki miały dobrą widownię.
Za tym programem raczej nikt niebędzie płakał. Ja sam zerkałem na niego tylko jak przypadkowo na niego trafiłem.
"WRS" to pierwszy od czasów "TNKŚ" serial Polsatu, który dostanie drugą serię. Powód jest prosty - jest to hit. I słusznie, bo produkcja bije na głowę ostatnie miernoty Polsatu takie jak "PT" czy "NWWM". Ogląda się ten serial bez poczucia nudy i zażenowania, a tacy aktorzy w nim grający jak Fronczewski, Polk czy Zamachowski to klasa sama w sobie. Tutaj słonecznej stacji należą się gratulacje :)
"My3" jeszcze jest niewiadomą, choć nie spodziewam się rewelacji oglądalnościowej ze względu na porę nadawania. Ile dzieci w weekend nie śpi już o 7:45?
Z "nienowości" zawiódł "Brain", który po dużym spadku widowni w drugim sezonie znika z anteny. Mniej więcej tyle samo widzów miał "ŚwK". Choć serial kultowy, to już zaniża udziały Polsatu we wszystkich grupach (no ale co się dziwić, skoro poziom nie wzrasta, lecz osiąga już dno?). Natomiast nieźle obroniły się "Przyjaciółki" (nawet zyskały widzów), "TTBZ" (choć program jest już mocno wypalony), "NND" (program wciąż zapewnia Polsatowi dobre wyniki w pasmach jego nadawania) oraz "KnŻ" (owszem, stracił widzów, lecz został przesunięty na późniejszą godzinę, a mieć ponad 1,7 mln widzów od 21 do 23 to dobry wynik).
Ogólnie ten sezon dla Polsatu jest słaby. Mniej więcej podobnie jak poprzedni. Moja ocena - naciągane 5/10.
TVN zaserwował na tę jesień tylko 2 nowości. I tylko 1 z nich się przyjęła. Mowa o "Diagnozie" - serialu, który osiąga wręcz wspaniałe wyniki w swoim paśmie. Zmiana pory nadawania wiosną byłaby dużym błędem. "A-G" stacja powinna dać na środę.
"DM" nie dało rady w konfrontacji z polsatowskim "NND" zbierając tylko ok. 800 tys. widzów. Niewiem jaki był ten program bo nie oglądałem go ze względu na Gesslera (za którym nie przepadam). Lecz mniejsza już o to, bo obecnie miejsce tego programu zajmują "MG". Podnieśli wyniki swojego pasma aż o ponad milion widzów w stosunku do "Drzewa". Jednak decyzja o daniu tego programu na 17 w niedzielę była strzałem w dziesiątkę, bo program zdeklasował nawet "NND"!
Ze stałych pozycji każda w większym lub mniejszym stopniu się wybroniła. Jedynie "AE" to mała niewiadoma, bo jednak program jest drogi i ok. 1,4 mln widzów drugiej serii może niezadowalać stacji z Wiertniczej.
Polsat może w tym roku zazdrościć TVN-owi. Moja ocena - 8/10.
Jeśli chodzi o TVP, to z największym uznaniem widzów spotkało się "KF". Reaktywacja tego teleturnieju to był strzał w dziewiątkę. W dziewiątkę, bo jednak śpiewający Brzozowski wadzi niektórym widzom. Mnie to nie przeszkadza tak bardzo, i tak wolę ten program niż paradokusy na Polsacie i TVN-ie.
Kolejną udaną nowością jest "The Wall". Gdyby nie te sztuczne przemowy na końcu odcinka i sztuczne często krzyczenie do kul, to program byłby wręcz świetny. Bo ogólnie niczego mu nie brakuje. Prowadzącego nie można było lepiej wybrać :)
No i to tyle z sukcesów. Teraz klapy. Na ich czele są nowe seriale Dwójkowe, czyli "MS" i "PWN". Tego pierwszego zabiło pasmo a drugiego - słaby scenariusz. "SR" i "ME" na Jedynce to porażki, których nie jestem w stanie skomentować. Moja wiedza o tych programach kończy się bowiem na znajomości ich tytułów.
Kiepskich paradokumentów takich jak "Komisariat" (choć to taka pół nowość, bo zadebiutował jeszcze przed jesienią) i "MP" to nawet niebędzie szkoda. Oby TVP odpuściła już sobie ten rodzaj seriali.
Jest jeszcze jedna pozycja, która nie jest ani sukcesem, ani porażką. A mowa o "RWL". Teleturniej zaczynał bardzo kiepsko, lecz rośnie mu stopniowo widownia, co może sugerować, że widzowie się do niego przekonują. Choć ta widownia wciąż nie jest rewelacyjna. Ciekawe czy ujrzymy drugą serię programu z Ramsem :P
Ze stałych pozycji : dobrze że Kurski zrezygnował z durnego pomysłu dania pod koniec sierpnia "JtM?" na 18:55 i przywrócił ten program na swoje dawne miejsce, bo nie dawał on kompletnie rady w swoim nowym paśmie, a po za tym jaki był sens robienia konkurencji "JzD"? Mało tego, ten ruch zaszkodził także "Klanowi", który nie miał już mocnego supportu w postaci właśnie programu Janowskiego.
"DDP" się nawet wyrobiło, lepiej mnie się to ogląda niż wiosną :) Choć program może wylecieć z anteny, bo coś nie może się wybić. "Wiadomości" są co raz bardziej za "Faktami" i gdyby nie ich emisja na TVP Info, to pewnie polsatowskie "Wydarzenia" już by je wyprzedziły. "TVoP" zaliczyło wzrost widowni (co cieszy, bo program jak na standardy TVP jest wyśmienity), "OM" cały czas słabnie (choć wciąż jest hitem), z kolei "OMSNM" i "Rpl." się umocniły (choć to zasługa braku "TzG" i obecności kiepskiej "WP"), a "DzL" nie są już takim przebojem, jak w 2015 roku.
Bywały gorsze sezony w TVP. Moja ocena - 5,5/10.

Teraz mniejsze stacje. "MLB" okazała się kolejnym już hitem Czwórki. "PiP" i "Sprawiedliwi" wciąż zaskują i nie przestają polepszać swoich wyników.
Ta stacja jest już prawdziwym królestwem paradokumentów! :huh: Moja ocena - 3/10 (szkoda że tylko paradoki są siłą tego kanału).
TV Puls dał popis tej jesieni świetnymi "LNS" i dobrym "Lombardem". Mocno kibicowałem temu pierwszemu serialowi, lecz niestety prawdopodobnie już nie wróci :( Za to kolejny paradok hitem. Widzowie jednak je uwielbiają... Choć nic nie mam do "Lombardu", bo to jednak coś lepszego niż kolejne "Dlaczego ja?"
Moja ocena - 7/10.
Super Polsat zaczął się mocno rozwijać tej jesieni. Jednak nie będzie to tylko kanał służący do zasilania konta Solorza. Pierwsza nowość dla tej stacji, czyli "Joker", to dobra produkcja. Program mocno podnosi dotychczasowe wyniki swojego pasma. Jednak Krzysztof Ibisz w roli prowadzącego teleturniej to recepta na sukces :) Oby tak dalej.
"SuperLudzie" to pouczający program, mogący dać motywację niepełnosprawnym ludziom do spełniania swoich marzeń. Niech będzie na antenie jak najdłużej :)
Moja ocena - 6,5/10.

Ogólnie ten sezon telewizyjny oceniam na 6/10. Mogłoby być lepiej, aczkolwiek było nieźle :) Zwłaszcza w porównaniu do wiosny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek telewizyjny w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości