[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

Zagraniczne programy telewizyjne, oryginalne wersje tych pokazywanych w Polsce.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Tu dyskutujmy o oryginalnej wersji Milionerów z Wielkiej Brytanii. Obecnie leci nowy sezon. Teleturniej wrócił po 4 latach.

Nie podoba mi się czołówka, która jest za krótka. Także nie podoba mi się pomysł do powrotu do 15 pytań i starej muzyki. Dłuższa droga do miliona może utrudnić uczestnikowi wygranie tej sumy, a muzyka lepsza jest ta nowa wg mnie.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2018, 23:27 przez kacper3100, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lili
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 11 lut 2017, 20:55
x 68
x 35

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lili »

Czołówka - trochę mi przypomina tę niebieską z 2004, mi się podoba, nie są to co prawda ludziki zmierzające w stronę logo (marzenie ściętej głowy :P), ale nie jest to ta sama czołówka, jaką można było zobaczyć od sierpnia 2007.
Bałem się tego, jak się spisze Clarkson, a tu proszę, nie jest Chrisem, ale to bycie innym nie jest tu wcale złe. Niektórych może irytować, że jest trochę mniej miły, niż Tarrant, ale po prawdzie myślę jak on, np. nie bierze się publiki na £200, c'mon.
Drażniło mnie mylenie dźwięków na początku pytania w dokładnie ten sam sposób, co jest trochę dziwne, w końcu to oryginalna edycja.
Co do uczestników
[ Spoiler ]
Reszta była już omówiona przy okazji minigry z dziennikarzem z The Sun, podkreślę jedynie, że kocham animacje loga z tyłu, są śliczniutkie.
A, sponsorem jest Lottoland, którego twarzą jest Chris Tarrant, trochę zabawne.
🏳️‍⚧️
Milionerzy są całkiem spoko.
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
Posty: 319
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:39
x 35
x 20

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DoreK »

Słabo wykorzystali telebim. Nie wyświetlają się sumy ani koła - właściwie sumy się pojawiają dopiero wtedy gdy ktoś już kończy grę. Też uważam że czołówka za krótka. Grafika natomiast to kompletna porażka.
Według mnie słabo wykorzystana podłoga, mogliby więcej poeksperymentować. Słyszałem też dziwne ucięcia dźwięków czy muzyki w tle. Ogółem szału nie ma, a szkoda.
barty
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 19 cze 2016, 0:29
x 1
x 12

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barty »

Generalnie widać, że cały projekt został przygotowany z myślą tylko o tych 7 odcinkach. Nie bardzo wyobrażam sobie by tak to miało wyglądać, gdyby program wrócił na dłużej (co przecież także jest rozważane :) ). Wygląda to trochę skromnie, ta czołówka, która chyba nawet jest w SD (?!), trochę niedociągnięć, zawodnicy w FFF siedzą strasznie blisko siebie :D przy zbliżeniu na jednego w kadrze widać machającą rękę drugiego xD Ale za to na plus Clarkson, trochę się obawiałem czy się wpasuje a naprawde dał radę :) Tempo odcinka też całkiem niezłe, chociaż na początku wydawało mi się, że odcinek się skończy zanim ten pierwszy gość dojdzie do pierwszego progu :D ale to tylko przez to, że dawno nie oglądałem programu z 15 pytaniami. Zaczynam się natomiast zastanawiać po dzisiejszym odcinku czy zdarzy się tak, że tych 6 zawodników FFF to za mało na jeden odcinek ;D

Ale to całe przytulanie przez rodzinę po zakończeniu gry jest tak wciśnięte na siłę, że czułem się jakbym oglądał "The Wall" :D
Awatar użytkownika
DoreK
Obserwator
Posty: 319
Rejestracja: 12 wrz 2017, 21:39
x 35
x 20

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DoreK »

Też się zastanawiam - zabawne byłoby gdyby do tego doszło, ciekawe jak produkcja rozwiąże taki problem hehe
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

W 1 i 2 edycji polskiej też czasem się przytulali. :D
Awatar użytkownika
Lili
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 11 lut 2017, 20:55
x 68
x 35

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lili »

No fakt, wcześniej były tam wyświetlane kółka, wygrane kwoty, nawet drzewko (nie jestem zwolennikiem tego ostatniego), gdyby o to uzupełnić, no to byłby ideał. Grafika oczywiście bleh, liczę na poprawę w następnym sezonie.
Na podłogę nie zwracałem aż tak uwagi, ot, coś tam się animuje na kształt loga, nieważne. Muzykę w tle ścinano u Chrisa, natomiast czasem były ucinane same dźwięki. No nic, może jutro będzie z tym lepiej.
Po prawdzie, po dzisiejszej grze też się trochę obawiałem, czy 6 wystarczy, choć z drugiej strony, w czeskich raz zagrało z 4 ludzi, którzy albo nie wygrali nic, albo odpadali na 6, 7 pytaniu i spokojnie się w godzinę wyrobili. Nawet gdyby nie dali rady, to w tym odcinku, gdzie musieli wyrzucić grę Ingrama, po prostu Chris zapowiedział kolejną dziesiątkę. Nie ma co się bać.
Wychodząca rodzinka – wywalić, to miało sens, gdy wygrywał Carpenter, ale nie gdy ktoś odchodzi z £1,000.
🏳️‍⚧️
Milionerzy są całkiem spoko.
mxi09121
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2018, 21:18

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mxi09121 »

To w czym Clarkson nie jest dobry to zachowywanie kamiennej twarzy gdy zawodnik źle odpowie. Ale może się poprawi.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Tyłówka taka sobie. Czarne tło i białe napisy. Mogliby zrobić taką, jaka jest w Polsce.
barty
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 19 cze 2016, 0:29
x 1
x 12

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: barty »

mxi09121 pisze:To w czym Clarkson nie jest dobry to zachowywanie kamiennej twarzy gdy zawodnik źle odpowie. Ale może się poprawi.
No zaczyna płakać i od razu wiadomo :D
kacper3100 pisze:Tyłówka taka sobie. Czarne tło i białe napisy. Mogliby zrobić taką, jaka jest w Polsce.
Wszystkie programy ITV mają ujednoliconą, właśnie taką tyłówkę :) więc to raczej nie do przeskoczenia.
mxi09121
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2018, 21:18

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mxi09121 »

Jeszcze jedna rzecz - dla mnie to studio jest trochę za ciemne. Wolałbym taką jasność jaką teraz mamy w Polsce.
Awatar użytkownika
Lili
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 11 lut 2017, 20:55
x 68
x 35

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lili »

Ja myślę, że on tak reaguje na błędne odpowiedzi, bo tak szybko odpadali.
🏳️‍⚧️
Milionerzy są całkiem spoko.
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
Posty: 451
Rejestracja: 16 sie 2015, 23:18
Lokalizacja: Warszawa
x 60
x 83

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mi8sp1590Priv »

No to przyszła pora na moje przemyślenia, które w większości pokryją się z resztą opinii.
Przede wszystkim - prowadzący dał radę, dobrze odnalazł się w swojej roli, zaś uczestnicy nie do końca - nie wiem czy to nerwy, czy to dobór takich osób? Brakowało mi w ich zachowaniu radości...

Studio wygląda świetnie, animacje loga, grafik oraz oświetlenie prezentują się doskonale. Jedyny minus - może delikatnie zbyt ciemno

Niestety montaż totalnie leży. Podczas przegranych słychać początkowo dźwięk oryginalny, później przebicie ze studia i ponownie oryginał - nic oczywiście się nie zgadza czasowo... Let's playe też nie są dobrze dobrane

Zobaczymy co pokażą dalej, mam nadzieję, że trochę się to poprawi... :)
Michał
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Udany powrót, wczorajszy odcinek śledziło 5,1 mln widzów w ITV. Może powinien wrócić do stacji na dłużej? :) https://tellymix.co.uk/ratings/359852-r ... gures.html
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Lili
Użytkownik
Posty: 130
Rejestracja: 11 lut 2017, 20:55
x 68
x 35

[ITV] Who Wants to Be a Millionaire?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lili »

Hmm, no niby to jest 5,1M, ale jest to pierwszy odcinek, ludzie mogli to obejrzeć z ciekawości (patrz np. Hipnoza). Nie jest to też aż tak rewelacyjny wynik w porównaniu do poprzednich sezonów, 30 (2013-2014) zbierał przy każdym odcinku ok. 2,5-3M, 29 (2012) jakoś 3-3,5M z jednym pikiem na 5,3M i był to celebrycki z okazji dnia matki (18 marca), 28 (2011) 4-5M, a pamiętajmy, że wtedy odcinki były bardzo nieregularne i ludzie mogli o nich zwyczajnie nie wiedzieć.
Z drugiej strony, żaden odcinek z normalnymi graczami od premiery kakofonii Covalo nie miał takiej oglądalności, więc kto wie.
🏳️‍⚧️
Milionerzy są całkiem spoko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy telewizyjne za granicą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości