ARD i ZDF

Dział poświęcony nowościom i zmianom pośród zagranicznych kanałów TV, a także wszelkie zmiany w ich nadawaniu satelitarnym.
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
Posty: 1863
Rejestracja: 24 mar 2016, 7:34
Lokalizacja: Katowice-Holandia
x 9
x 12
Kontakt:

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łotr1SW_TVN »

Mam takie pytanie najwyżej mnie zabijcie że w złym wątku ale nie wiem czy ktoś zauważył że ZDF w styczniu 2016 emitowało Hobbit Niezwykła Podróż w wersji rozszerzonej co nieco dziwne bo myślałem że TV nie ma praw do wersji EE. Na RTL ostatnio chyba było pustkowie smauga ale nie mam tego kanału. Czy była to wersja kinowa czy rozszerzona z Thrainem? - pytanie do tych co oglądają Niemieckie Tv
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
( I’m one with the Force. The Force is with me.) – Chirrut Îmwe
Tradycjonalista

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Z dniem 1 kwietnia ARD przestało być nadawane na satelicie Hot Bird 13*E. Jak dobrze że na Hot Birdzie pozostała telewizja ZDF z piłkarską Ligą Mistrzów, bo gdzie mieliby LM oglądać Abonenci CP, nie mając zainstalowanego zeza na Astrę 19,2 E? Całe szczęście że ja mam układ zezowy Hot Bird 13*E - Astra 19*E
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Z tym Das Erste to ciekawa sprawa, bo zniknął z Hot Birda po raz enty. Wcześniej co najmniej dwukrotnie zawieszano emisję z HB, raz pod pretekstem jakiegoś wydarzenia sportowego pokroju Mundialu czy Igrzysk Olimpijskich :P Ostatnia obecność stacji była też jakaś lipna, np. nigdy nie pojawiło się EPG.

Co ciekawe, ZDF całkiem dobrze się trzyma i nie uciekał z HB tak często. Ach, gdzie te czasy, kiedy masa dobrych, niemieckich stacji była odbieralna w Polsce na zwykłych instalacjach pod platformy cyfrowe ;)
Tradycjonalista

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Też to pamiętam. Cyfrowy Polsat usunął ARD / ZDF z listy kanałów pokazując MŚ w formule PPV. Jeśli dobrze pamiętam Siatkarskie MŚ. Ale teraz mógłby przywrócić ZDF, póki jeszcze jest dostępny na satelicie Hot Bird 13*E. Nie wierzę by ARD wróciło na Hot Birda. Też pamiętam te czasy z porządną lista kanałów.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

W związku z finałem Ligi Mistrzów, ZDF na Hot Birdzie został dzisiaj zastąpiony kanałem ZDF_neo.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Tradycjonalista

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

ZDF powrócił na Hot Birda. Jeśli dobrze się orientuję, to ZDF_neo zastępuje ZDF na Hot Birdzie w trakcie transmisji piłkarskiej LM z udziałem włoskich drużyn.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Wygląda na to, że ZDF z dniem 31 grudnia 2017 roku nie będzie już dostępne na satelicie HotBird:
http://www.radio-andernach.bundeswehr.d ... 20BWTV.pdf
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

ZDF nie jest już dostępne na satelicie HotBird. W zamian mamy niemiecki kanał telezakupowy Juwelo TV.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

ZDF pokaże dzisiaj o godz. 22:15 ''Pięćdziesiąt twarzy Greya'' z niemieckim dubbingiem - swoją drogą tego filmu jeszcze nie było w polskiej otwartej telewizji ;).
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

W kwietniu ZDF zorganizuje jubileusz 50-lecia ''Hitparade'' - kultowego programu muzycznego stacji, który był niemieckim odpowiednikiem ''Top of the Pops'' BBC. Prowadzącym jubileuszu będzie Thomas Gottschalk.

https://www.dwdl.de/nachrichten/70513/g ... jubilaeum/

Tak swoją drogą Gottschalk pomału wraca do łask ZDF. W zeszłym roku zorganizował show z okazji 68 urodzin oraz 50-lecia pracy artystycznej, w tym roku planuje show z udziałem gwiazd muzyki lat 80-tych, a za rok będzie wielki powrót ''Wetten Dass'' z okazji 70 urodzin (w innych stacjach telewizyjnych też funkcjonuje: W zeszłym roku współprowadził z Gunterem Jauchem i Barbarą Schoneberger wspólne show dla RTL-u, a w BR Fernsehen będzie prowadzić program o książkach).

Jeszcze co do ZDF, to w zeszły poniedziałek 30-lecie świętowało ''logo!'' - program informacyjny dla dzieci i młodzieży, który obecnie jest emitowany na antenie KiKa.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2380
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1553
x 404
Kontakt:

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

Z czołowego serwisu informacyjnego ARD tagesschau, odchodzi jego weteran - Jan Hofer. Który prowadził główne wydania serwisu przez ostatnie 35 lat, a od 2004r był szefem prezenterów programu (od jutra jego stanowisko przejmie Jens Riewa). Dziś Hofer prowadził swoje ostatnie główne wydanie tagesschau o 20, pod koniec (od 12:56), jest materiał poświęcony temu prezenterowi. https://www.dwdl.de/magazin/80690/jan_h ... meine_dna/
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

ZDF odświeżyła swój poranny program "Morgenmagazin". Muszę przyznać, że jest zacnie ;) Choć studio w tradycyjny dla Niemców sposób nieco "trąci myszką" (może przez podesty?), to całość prezentuje się na wysokim poziomie. Życzyłbym sobie u nas takich informacyjnych śniadaniówek pod kątem wizualiów.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Nawet ciekawie to wygląda. Szkoda że w TVP nie ma wczesnego poranka bo gdyby był to ten niemiecki mógłby być niezłą dla niego niezłą inspiracją :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Poster
Posty: 1610
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:57
Lokalizacja: Warszawa
x 323
x 266

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nowy Telewizor »

ZDF z nową oprawą. Czyżby to reakcja na zmiany w RTL? Więcej: https://www.designtagebuch.de/zdf-modif ... iondesign/
Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2581
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1380
x 735

ARD i ZDF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Wygląda na to, że zmiany w "Heute" to był dosłowny pretekst do kolejnych zmian, tymrazem w samej ZDF ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja za granicą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości