Sat 1

Dział poświęcony nowościom i zmianom pośród zagranicznych kanałów TV, a także wszelkie zmiany w ich nadawaniu satelitarnym.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Z pewnością to jest kwestia budżetu, ale także i dogadania się z telewizją z innego kraju. Show organizowały telewizje z dwóch krajów, które się zapewne podzieliły kosztami przedsięwzięcia. Chętnie bym widział np. pojedynek Polski z zjednoczoną drużyną Czech i Słowacji. No ale nie wątek o tym, by gdybać.

Niemiecki rynek medialny to nie do końca moja bajka, ale jak widzę produkcje, w jakie inwestuje ta stacja - chyba sama staje się bardzo poważną rozrywkową alternatywą m. in. dla niemieckiego RTL-u.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

To prawda. Ja trochę się w rynku niemieckim obracam, podobnie jak od niedawna w hiszpańskim. Przyznam szczerze, że Sat.1 radzi sobie całkiem nieźle w rankingach oglądalności. Różnica między tą stacją i RTL-em ok. 2%, więc jakaś wielka przepaść to nie jest, szczególnie że stacja będąca częścią grupy ProSiebenSat.1 Media musi być o wiele bardziej kreatywna, bowiem większość licencji na światowe formaty ma RTL Group ("X Factor", "Milionerzy", "Mam Talent!", itd.). Warto też dodać, że Sat.1 przez wakacje stacja wraz z siostrzanym ProSieben pokazuje pierwszą niemiecką edycję "Got to Dance".
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

O tym już gdzieś wspomniałem. Zresztą "Got to Dance" tam doczeka się drugiej edycji. Zresztą i tak Pro Sieben oraz Sat.1 ma hita w postaci "The Voice of Germany". A co do "X Factor" - tam w tamtym roku format został beznadziejnie zmarnowany i chyba nie doczeka się tam piątej edycji (który był emitowany na VOX-ie). RTL ma nadal swojego "DSDS" (czyli niemieckiego "Idola").
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

"DSDS" jest już chyba nieśmiertelny. A co do "X Factora", to nie podobało mi się, jak kiedyś w wakacje program nadawano w RTL-u, a we wrześniu już w VOX-ie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

piciu pisze:"DSDS" jest już chyba nieśmiertelny.
Jednak wyniki ostatniej edycji pokazały, że chyba program powoli się wypala (średnio tylko ok. 5 mln widzów) i coraz bardziej dobija do poziomu "The Voice of Germany". Z "SuperTalent" także dzieje się podobnie. Nawet zatrudnienie w roli jurorów byłych prowadzących "Wetten dass...?" z ZDF (dla przypomnienia - w sezonie 2005/2006 Dwójka emitowała ten format pod nazwą "Załóż się") nie podniosło i tak spadającej widowni programu. Z tym pierwszym myślę, że jeszcze 3, może 4 lata - i chyba Niemcy z "DSDS" się pożegnają.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Warto dodać, że wczoraj się odbył kolejny pojedynek między narodami - tym razem Niemcy kontra Austria.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

No niestety - kanał wycofano z Polski, więc oglądać nie mogłem :(. Kto wygrał ;)?
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Niemcy tym razem musiały przełknąć gorycz porażki. Austria wygrała z gospodarzami 57:34. Przewaga była na tyle duża, że ostatnia konkurencja po prostu się już nie odbyła.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
Posty: 2525
Rejestracja: 01 sie 2009, 16:03
x 1992
x 660

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dejmian »

Niedawno zakończyła się w tej stacji pierwsza edycja "Promi Big Brothera". Oglądałem i nieźle im wyszła. Planują kolejną. :)
15 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Też miałem ostatnio okazję obejrzeć pierwszą edycję zrealizowaną przez Sat.1. Rzeczywiście, całkiem niezła ;).
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Superball Sat 1 - taka gra interaktywna z zamierzchłych czasów, z którą najbardziej kojarzy mi się telewizja Sat. 1 (jej programem porannym). Zawsze mnie bawiło te zakrywanie oczów i oddawanie się do dyspozycji dzwoniącego. W sumie porównując do polskich Nici Ariadny, Cyberjazdy, Cybermanii, Cybermychy (mających swoją genezę u swojego prowadzącego Wojciecha Hermanowskiego, które wymyślił urządzenie do sterowania telefonicznego) czy nawet nieszczęsnego Hugo program wydaje się lamerski od strony technicznej. Niemniej gra powstała trochę wcześniej i chyba bardzo długo była na antenie Sat. 1.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Propo śniadaniówek na świecie i tak nic nie przebije Schymalli i Pochwały gotujących na telefon w "KcH?" w latach 90. - to tak lekko offtopując. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Tomek pisze:Superball Sat 1 - taka gra interaktywna z zamierzchłych czasów, z którą najbardziej kojarzy mi się telewizja Sat. 1 (jej programem porannym). Zawsze mnie bawiło te zakrywanie oczów i oddawanie się do dyspozycji dzwoniącego.
W sumie porównując do polskich Nici Ariadny, Cyberjazdy, Cybermanii, Cybermychy (mających swoją genezę u swojego prowadzącego Wojciecha Hermanowskiego, które wymyślił urządzenie do sterowania telefonicznego) czy nawet nieszczęsnego Hugo program wydaje się lamerski od strony technicznej. Niemniej gra powstała trochę wcześniej i chyba bardzo długo była na antenie Sat. 1.
Ale opóźnień w reakcji takich, jak w Cyberjeździe/manii/mysze, nie mówiąc już o Hugo, nie było.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Tomek pisze:Superball Sat 1 - taka gra interaktywna z zamierzchłych czasów, z którą najbardziej kojarzy mi się telewizja Sat. 1 (jej programem porannym). Zawsze mnie bawiło te zakrywanie oczów i oddawanie się do dyspozycji dzwoniącego.
https://www.youtube.com/watch?v=p2l04VawHe8 W sumie porównując do polskich Nici Ariadny, Cyberjazdy, Cybermanii, Cybermychy (mających swoją genezę u swojego prowadzącego Wojciecha Hermanowskiego, które wymyślił urządzenie do sterowania telefonicznego) czy nawet nieszczęsnego Hugo program wydaje się lamerski od strony technicznej. Niemniej gra powstała trochę wcześniej i chyba bardzo długo była na antenie Sat. 1.
W Polsce było coś na podobnej zasadzie w TVP2 - "Kant Gigant". Bardzo słabo, ale pamiętam program prowadzony przez Michała Gulewicza, w którym widzowie przez telefon grali w pinball. Krzyczeli do słuchawki naprzemiennie jedno bądź drugie słowo, by ruszać ramionami w grze. Od 12. minuty.
W zamieszczonym fragmencie grają w "Pinball Deams" z Amigi.
2009-2021
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Sat 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Film nie działa.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja za granicą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości