Telewizja w Czechach

Dział poświęcony nowościom i zmianom pośród zagranicznych kanałów TV, a także wszelkie zmiany w ich nadawaniu satelitarnym.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Telewizja w Czechach

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Telewizja czeska zmienia logo i to na 2 razy gorsze robione pewnie w paintcie
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Może podaj jakieś źródło tej informacji?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie mogę pojąć... czy niektórzy nie widzą co sobą reprezentują? Przecież prostrzych logotypów zrobić się już chyba nie dało. Domyślam się, że w dzisiejszych czasach nie ma co się rozdrabniać i robić jakichś skomplikowanych "znaczków" (np. RTL, TVN), ale nie przesadzajmy. Polonia 1 jest dużo bardziej zaawansowana pod tym względem.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

teraz CT będzie miała proste logo niż nasza TVP !
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Według mnie to te loga wyglądają jak na wzór z lat 80 i może nawet jeszcze dalej...
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Posty: 900
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:34
x 2
Kontakt:

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mario98 »

można by zmienić nazwę tematu na CT ;)

oto zapy z sportoweego serwisu informacyjnego na ct1:
Obrazek
Obrazek
grafika końcowa:Obrazek


a tak przykłądowo zaczyna się blok reklamowy:Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Fajne studio i oprawa graficzna serwisu.... logo mimo wszystko żenujące. Najlepsze jest to, że CT miała takie logo będąc jeszcze Czechosłowacką Telewizją.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Czy istnieje CT 3 ? Bo sportowy kanał to już CT4 Sport...
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

Jakiś czas temu pisałam pracę zaliczeniową dotyczącą czeskiego systemu medialnego. Poniżej zamieszczę fragmenty rozdziału dotyczącego telewizji.
Może kogoś zainteresują.
Czeski rynek telewizyjny jest silnie skoncentrowany i podzielony pomiędzy trzech głównych aktorów: komercyjne stacje TV Nova i Pima TV oraz nadawcę publicznego ČT. Warto tu nadmienić że TV Nova miała bardzo szerokie grono widzów również na Słowacji za rządów W. Meciara, gdzie dostępna była głównie za pośrednictwem sieci kablowych. Słowacy oglądali chętnie ten kanał, gdyż przed 1995 rokiem był jedyną alternatywą dla mocno upolitycznionej słowackiej telewizji publicznej. Sytuacja zmieniła się dopiero w 1996 roku, kiedy na Słowacji pojawiła się pierwsza komercyjna telewizja – Markiza.
Ważnym aspektem dotyczącym rynku telewizyjnego w Czechach jest na system finansowania nadawców publicznych. Zdecydowaną cześć wpływów z reklamy zdobywa telewizja prywatna. Zmiany prawne z czerwca 2005 poskutkowały stopniowym wycofywaniem się nadawcy publicznego z rynku reklam. Obecne ograniczenia ustawowe ustalają limit emisji reklam dla nadawcy publicznego na poziomie 1%. A w roku 2009 bloki reklamowe mają w ogóle zniknąć z anten stacji publicznych. Wyjątkiem mają być jedynie transmisje z wydarzeń kulturalnych i sportowych, w przypadku których zakup praw do transmisji uzależniony jest od kupna bloku reklamowego. Głównym źródłem utrzymania czeskiej telewizji publicznej jest abonament oraz własna działalność produkcyjna. Sukces komercyjny telewizji prywatnych oznaczał porażkę mediów publicznych. Utrata większości publiczności spowodowała zmniejszenie się ściągalności abonamentu. Próby zrekompensowania tych strat, które objawiły się we wprowadzeniu obowiązku płacenia abonamentu przez wszystkich odbiorców energii elektrycznej oraz podniesieniu abonamentu telewizyjnego w latach 2005-2008 z 75 do 135 koron miesięcznie, wywołują ogromną krytykę w Czechach.
Warto także wspomnieć, iż lokalna telewizja nie odgrywa istotnej roli w pejzażu medialnym Czech. Wyjątek stanowiły dwie stacje: TV Praha i TV Hradec Králové, które jednak ze względów finansowych zakończyły działalność w lipcu 2005 roku.
Innym zjawiskiem charakterystycznym dla czeskiego rynku telewizyjnego jest fakt, iż Prima TV, komercyjna stacja o zasięgu ogólnokrajowym nadaje tzw. „okienka” programowe, w których umieszczane są programy regionalnych i lokalnych stacji komercyjnych. Stacje te nadają dwa spoty dziennie, pierwszy w godzinach 6.30 - 8.30 a drugi między godziną 15.00 a 18.00. W ten sposób komercyjni nadawcy lokalni dzielą częstotliwości z TV Prima. Obecnie trwają prace nad stworzeniem sieci lokalnych stacji telewizyjnych w ramach tzw. Regionalnej Agencji Telewizyjnej (RTA).
Ponadto na czeskim rynku telewizyjnym występuje 15 kanałów satelitarnych, w tym pierwszy nie kodowany kanał informacyjny ČT 24 nadawany przez czeskiego nadawcą publicznego Česka Televizie (ČT), oraz ponad 90 operatorów telewizji kablowej. Największymi operatorami kablowymi są: UPC z ok. 400 tys. abonentów oraz One Team z ok. 300 tys. abonentów. Ponadto UPC oferuje dostęp do jedynej na czeskim rynku usługi Czech link umożliwiającej dostęp do płatnej telewizji (ok. 60 tys. abonentów).
W maju 2006 r. rząd Czech ustalił zasady związane z przejściem z nadawania analogowego na cyfrowe włączając w to wydatki na kampanię informacyjną tego procesu. Kampania informacyjna rozpoczęła się we wrześniu 2006 roku a na początku 2007 roku pierwszy region Czech zostanie przełączony na system cyfrowy bez możliwości odbioru sygnału analogowego. Decyzja ta ma ścisły związek ze znowelizowaną ustawą o radiofonii i telewizji, która stanowi podstawę prawną dla wprowadzenia nadawania cyfrowego na terenie Czech.
Warto dodać, że w czeskim prawodawstwie nie występuje kategoria nadawców społecznych (lub środowiskowych).
Obrazek
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Raz udało mi się złapać CT i Primę niestety tylko raz :(
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8055
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ja oglądam czeskie kanały w dwóch przypadkach. Jak mi odłączą kablówkę (normalnie jest "przykryty" inną stacją) lub jak mam czas i akurat w CT leci ciekawszy mecz Ligi Mistrzów niż na TVP :P.

Jako dzieciak za to oglądałem programy dla dzieci, choć nic prawie z tego nie rozumiałem :D.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Jozin1707
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 mar 2008, 20:11

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jozin1707 »

Ja raz złapałem słowacką telewizję - jedynkę i dwójkę. Działały dość dobrze (chociaż mieszkam w Hrubieszowie).
Czaja
Obserwator
Posty: 643
Rejestracja: 17 maja 2008, 12:34
x 1

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Czaja »

Ja tez oglądam Ligę Mistrzów na CT2 i czasami w poniedziałki widzę ligę czeską
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

Czeska Telewizja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

CT 2 najlepiej na śląsku odbiera, wiem bo mój kolega tam mieszka i sobie Ligę Mistrzów ogląda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja za granicą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości