Kiler / Kiler-ów 2-óch

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

''Kiler'' jest to kultowa polska komedia z 1997 roku w reżyserii Juliusza Machulskiego, opowiadająca o taksówkarzu Jerzym Kilerze (w tej roli Cezary Pazura), który zostaje wrobiony przez policje jako seryjny morderca o pseudonimie ''Killer''. W 1999 roku powstała kontynuacja ''Kilera'' pt. ''Kiler-ów 2-óch'', gdzie także amerykanie planowali zrealizować amerykańską wersje ''Kilera'' z Willem Smithem w roli głównej - jednak amerykańskiej wersji ''Kilera'' nigdy się nie doczekaliśmy.

Ostatnio na portalu Plejada.pl pojawiła się rozmowa z aktorką Katarzyną Figurą (filmowa Gabrysia ''Rysia'' Siarzewska), która mówiła o tym że chciałaby realizacji trzeciej części ''Kilera'', jednak reżyser filmu Juliusz Machulski nie jest tym zainteresowany. Swoją drogą kontynuacja ''Kilera'' byłaby dobrym pomysłem - sporo aktorów z pierwszej części filmu jeszcze żyje - jednak nie wiem czy Machulski dobrze zrealizowałby trzecią część ''Kilera'' (zwłaszcza, że przez ostatnie lata zrealizował najgorsze filmy typu ''Kołysanka'' czy ''AmbaSSada'').

Ciekaw jestem co sądzicie o kontynuacji ''Kilera''?
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

"AmbaSSada" może wybitnym dziełem nie jest, ale wtopą też bym go nie nazwał. Dobre kino rozrywkowe na sobotni wieczór w telewizji.

Trzeci Kiler w dzisiejszych czasach... bałbym się, szczerze mówiąc.
dość
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Machulski ostatnio minimalnie, ale ruszył do przodu z formą dzięki Vinci (przeciętniak, ale chociaż parę razy się zaśmiałem i mnie nie wynudziło). Może kolejny projekt to już będzie coś, co nawiąże do jego starszych filmów, bo zgadzam się, że po Vinci była równia pochyła w dół...
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13180
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2256
x 2446

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Jak dla mnie "Vinci" to ostatni bardzo dobry film Machulskiego, potem jednak już mamy obniżkę formy reżysera - same przeciętniaki. "Kilery" to z kolei klasyki polskiej komedii, moim zdaniem za trzecią część nie powinni się zabierać, bo to może jednak nie być takie dobre, jak kiedyś. ;)

Ps: Machulski reżyserował jeszcze tragiczny film pt. "Superprodukcja", jeszcze przed "Vinci".
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

''Superprodukcja'' akurat była bardzo dobrą komedią - choć za dużo słabych efektów specjalnych w wykonaniu Platige Image się pojawiło.

Kiedyś Machulski planował nakręcić po latach ''Seksmisje 2'', jednak scenariusz włożył do sejfu i nie zrealizował ''Seksmisji 2''. Trzecia część ''Kilera'' raczej byłaby niemożliwa - to już nie są te czasy co 20 lat temu.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Pawel

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Ja tam jednak żałuję że swego czasu nie powstała amerykańska wersja Kilera. Studio, które kupiło prawa do scenariusza niedługo potem zbankrutowało jak dobrze pamiętam.

Co do trzeciej części, takiej po latach, to przy dobrym scenariuszu mogło by wyjść całkiem OK. Chociaż na pewno trzeba by wprowadzić jakieś nowe postaci żeby było ciekawiej.

Seksmisja 2 też brzmi ciekawie :).
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Jordi pisze:Machulski ostatnio minimalnie, ale ruszył do przodu z formą dzięki Vinci (przeciętniak, ale chociaż parę razy się zaśmiałem i mnie nie wynudziło).
Oczywiście chodziło mi o Voltę xD
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert
Posty: 2351
Rejestracja: 23 lut 2012, 19:47
Lokalizacja: Kraków/Biecz
x 2109
x 1049

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lupus28 »

Frontowiec pisze:Kiedyś Machulski planował nakręcić po latach ''Seksmisje 2'', jednak scenariusz włożył do sejfu
Nie do końca, ten scenariusz został opublikowany w książce "Seksmisja": https://pl.wikipedia.org/wiki/Seksmisja_3
A co do trzeciej części Kilera to jestem raczej na nie. Pewnych filmów nie powinno się ruszać, szczególnie po takim czasie.
morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

"Kiler" i "Kiler-ów 2-óch" właśnie pokazuje Kino Polska. Nie przypominam sobie by był puszczany wcześniej na Kino Polska? Tylko Canal+ i TVN.
morus1000
Poster
Posty: 2087
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:44
x 86
x 134

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

Filmy "Kiler" i "Kiler-ów 2-óch" zwiedza kanały SPI i Kino Polska. W przyszły wtorek premierę będzie miał "Kiler" na kanale Stopklatka.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13180
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2256
x 2446

Kiler / Kiler-ów 2-óch / Kiler 3?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Cezary Pazura stwierdził, że powstaje ''Kiler 3'', Machulski jest za pomysłem na kontynuację, ale nie chce być reżyserem.
"Kiler 3" – trwają prace nad scenariuszem

Cezary Pazura zdradził w wywiadzie, że pomysł na trzecią część "Kilera" już się wyklarował.

To musi być inny film, równie dobry, ale nie taki sam. Ja już wiem, o czym będzie. Jest kilka podmiotów, które chciałyby zrealizować trzeciego "Kilera" i nie wiem, jaką oni mają wizję. Ale my mamy już od dawna pomysł, który rozpisujemy dość skrupulatnie – zapewnił.


(...)

Wiemy też, co o realizacji "Kilera 3" myśli Juliusz Machulski. Pazura zdradził:

Rozmawiałem z Juliuszem Machulskim, który jest bardzo za tym, żeby to powstało, ale on nie chce tego robić. Może podjąć się roli opiekuna merytorycznego, mentora, ale chce, żeby ktoś inny spojrzał na to świeżym okiem.
https://www.filmweb.pl/news/Cezary+Pazu ... 3ci-148411
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Mooniaa
Poster
Posty: 1943
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 328

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Bardzo zły pomysł.
Po Kogel Mogel nie powinni brać się za takie kultowe filmy.
abc70620
Obserwator
Posty: 599
Rejestracja: 10 lis 2019, 18:48
x 2
x 98

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: abc70620 »

Bo może się okazać później klapą i to na całego.
Awatar użytkownika
ReinholdF
Obserwator
Posty: 309
Rejestracja: 03 mar 2022, 14:55
x 125
x 82
Kontakt:

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ReinholdF »

Fajnie by było, gdyby to była fabuła w której Jurek Killer jest parę lat po ślubie z tą Ewą czy Aldoną i on przekazuje fach swojemu synowi, mogliby w tym remake'u zagrać młodzi, nieograni aktorzy.

Tytuł idealny dla tej trzeciej części to byłby "Syn Kilera".

Pod warunkiem, że to będzie jakoś zrobione z zachowaniem oryginalnego stylu, ale bez tej obsady jaka była w drugiej części jakoś to może nie wyjść. Rybę albo jego następcę mógłby zagrać Krzysztof Dracz. Nie wiem jednak co z Janem Englertem w roli Lipskiego, Dariusz Kowalski mógłby go nawet równie dobrze zastąpić. :D
NARCYSTA @ odzew.FM // sob. 17
Jestem autystą od 2002 roku. Zakochany w mediach od urodzenia.
abc70620
Obserwator
Posty: 599
Rejestracja: 10 lis 2019, 18:48
x 2
x 98

Kiler / Kiler-ów 2-óch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: abc70620 »

A co z rolą Siary?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości