Szybcy i wściekli - seria filmów

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Szybcy i wściekli - seria filmów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie mam zamiaru roztkliwiać się nad siedmioma częściami serii, bo zainteresowani znają je co najmniej na pamięć :) Za niecały miesiąc (w połowie kwietnia) światowa premiera "Szybkich i wściekłych 8", tydzień później w Polsce.

Skrótowy opis z Filmweb.pl:
Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszcie ekipy udało się znaleźć oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów, jakich nie widzieliśmy dotąd w kinie. Od wybrzeży Kuby przez ulice Nowego Jorku po lody arktycznego morza Barentsa – „Szybcy i wściekli” przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos. I uratować tego, który uczynił ich rodziną.
http://www.filmweb.pl/film/Szybcy+i+w%C ... 017-741981

Jestem pełen podziwu dla twórców, że nadal są w stanie stworzyć scenariusz, a następnie zrealizować kolejną odsłonę "Fastów", szczególnie, że mało filmów na świecie doczekało się tylu części. Mało tego, po śmierci Paula Walkera, wszyscy spodziewali się, że "Fast 7" jeśli zostanie dokończony, stanie się zakończeniem całej serii. Nic bardziej mylnego. Nie oceniam scenariusza, bo wiadomo - filmu jeszcze nie widziałem. Jednak interesujące są trailery, które nie wiem, czy przypadkiem nie zdradzają zbyt wiele :)
Co prawda, filmowi brakuje bardzo dużo do realizmu, jednak trzeba przyznać, że efekty specjalne raczej będą na najwyższym poziomie, chyba jak zawsze. Nie będę wchodzić w dyskusję o przerysowanych postaciach. To tylko film :) A że uwielbiam wszystkie części z wyjątkiem "Tokio Drift" to już inna kwestia :)
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
Posty: 1863
Rejestracja: 24 mar 2016, 7:34
Lokalizacja: Katowice-Holandia
x 9
x 12
Kontakt:

Szybcy i wściekli - seria filmów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łotr1SW_TVN »

Zdecydowanie serii brakuje po ostatnich dwóch filmach realizmu. Na 8 część do kina raczej nie pójdę moim zdaniem to skok na kasę. Lubię serię ale nie jest to jakieś arcydzieło. Najbardziej lubię część 5 i 6 najmniej 3. A właściwie wcale... No ale obejrzę 8 część jak będzie na necie
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
( I’m one with the Force. The Force is with me.) – Chirrut Îmwe
Pawel

Szybcy i wściekli - seria filmów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Właśnie obejrzałem najnowszą, ósmą odsłonę. Trochę dziwnie się ogląda bez Paula Walkera ale trzyma poziom poprzednich części. Dla jednych będzie to na plus dla innych na minus. Ale te filmy już od jakiegoś czasu nie mają nic wspólnego ze zwykłymi wyścigami. A jako totalna rozpierducha spisują się świetnie. Ot, fajna rozrywka przy piweczku :D.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Szybcy i wściekli - seria filmów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jeszcze nie widziałem najnowszej odsłony, ale liczę na to, że szybko nadrobię braki. Pozytywne opinie świadczą o tym, że twórcy sprostali zadaniu i potrafili zrobić niezłą, ósma część filmu. Jak tak dalej pójdzie dobiją do dyszki. Z wyjątkiem "Tokio Drift", seria trzymała dla mnie poziom przez cały czas. Dobrze, że siódma cześć uratowała honor zakończeniu trzeciej :-) Chodzi o śmierć Hana.
Memorex_94
VIP Expert
Posty: 2289
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:05
x 5
x 182

Szybcy i wściekli - seria filmów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Memorex_94 »

Ta, takie trochę oddanie tego co nalezne ze śmiercią Hana. Ostatnie serie były niezłe, wiadomo mało realistyczne, ale śmierć Walkera napewno tez w jakiś sposób musiała nieco inaczej nakreślić fabułę.

Mi się marzy w jubileuszowej serii taki powrót nieco do korzeni. Nielegalne wyścigi, szmal, spisek i konspiracje takie w stylu kina XXII wieku. Takie NFS Underground 2 trzy dekady później.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Szybcy i wściekli - seria filmów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

To nadrobiłem braki (xD), bo ostatnią część "Szybkich i wściekłych" obejrzałem kilka dni temu. Filmu nie trzeba recenzować, bo zainteresowani już z pewnością go widzieli. Chciałem tylko powiedzieć, że dziwnie oglądać film bez Paula Walkera - w filmie pojawiło się kilka odniesień do postaci Briana O'Connera, szczególnie
[ Spoiler ]
, jednak na dłuższą metę akcji jest tak dużo, że można wręcz o nim zapomnieć.

Najciekawszy wątek? Luke Hobbs i Ian Shaw - aż dziw bierze jak twórcy odmienili ich relacje oraz charakter tego ostatniego, który w części siódmej był bezwzględnym zabójcą szukającym zemsty za zmasakrowanie brata. Ba, w końcu zabił Hana - członka ekipy. Tutaj jest natomiast jej częścią, żeby nie powiedzieć kumplem -
[ Spoiler ]
. Pomijam już odwrócenie się Toretto od ekipy (wszak miał swoje powody), a potem nagle powracającą przyjaźń ze wszystkimi.

Jak oceniam poszczególne aspekty filmu?
Efekty specjalne, montaż: no świetnie, nie ma się czego przyczepić, bo twórcy serii przyzwyczaili nas, że z każdą kolejną częścią odlatują wyobraźnią w kosmos. Aktualnie są poza galaktyką, o czym można się przekonać oglądając ósmą część "F&F". Z kolei kilkaset milionów dolarów, które kosztował film widać na każdym kroku
Gra aktorska: da się odczuć brak Paula Walkera, Tyrese Gibson jest jakiś mniej zabawny - zabawniejsze kwestie zostały przesunięte do... Dwayne'a Johnsona i Jasona Stathama. Jak im to wyszło? Sami oceńcie. Mi ciężko się było przyzwyczaić, stąd ich przyjacielsko-komediową relację uważam za mniej realistyczną, niż efekty specjalne w filmie :) Ciekaw jestem spin-offu z tą dwójką.

Film polecam! Nie uznaję go za najlepszy z całej serii, bo o taki będzie trudno - jest jednak jakiś inny od poprzednich części, nie ma tu takiej wtórności.
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
Posty: 1863
Rejestracja: 24 mar 2016, 7:34
Lokalizacja: Katowice-Holandia
x 9
x 12
Kontakt:

Szybcy i wściekli - seria filmów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łotr1SW_TVN »

W przyszłym roku w listopadzie dostaniemy spin off Szybkich i Wściekłych

https://www.imdb.com/title/tt6806448/
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
( I’m one with the Force. The Force is with me.) – Chirrut Îmwe
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2380
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1553
x 404
Kontakt:

Szybcy i wściekli - seria filmów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

Universal Pictures ogłosiło, że główna seria Szybkich i Wściekłych (główna, bo jeszcze będą powstawać spin-off'y z tego uniwersum) zostanie zakończona po 11 filmach.
https://naekranie.pl/aktualnosci/szybcy ... 1603258461

Bo jeszcze poza F&F 9, które (przez pandemię) pojawi się w kinach w przyszłym roku, będą też jeszcze 2 filmy, które będą 2 częściowym finałem (takie zakończenie, zastosowano chociażby w Harrym Potterze).
https://www.filmweb.pl/news/%22Szybcy+i ... lmy-139870
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

Szybcy i wściekli - seria filmów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Zwiastun dziesiątej części z głównej serii - ''Fast X'', w kinach od 19 maja.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Szybcy i wściekli - seria filmów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Końcówka trailera sugeruje, że może to być ostatnia część, z drugiej strony może to tylko podpucha twórców - tym bardziej, że jeszcze nie tak dawno siódma część miała być nie do skończenia. Chyba nie ma serii filmów, która mimo tyłu odsłon, nadal byłaby dobra, świetnie się oglądała i przynosiła tak gigantyczne pieniądze.
Awatar użytkownika
Mat212346
Obserwator
Posty: 480
Rejestracja: 14 cze 2022, 20:38
x 10
x 30

Szybcy i wściekli - seria filmów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mat212346 »

@Karol Finał filmu będzie podzielony na 2 serię, 10 i 11, jedenasta część "Szybkich i wściekłych" będzie ostatnią 🙂
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Szybcy i wściekli - seria filmów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jestem po lekturze 10. części "Szybkich i wściekłych" i skręca mnie, że akcja w pewnym momencie się urywa - wszak to wyżej wspomniany dwuczęściowy finał ;)

Film zaczyna się od
[ Spoiler ]
Efekty specjalnie jak zwykle kozackie, chociaż fizyka jak zwykle w tej serii nie zaistniała - mowa m.in. o
[ Spoiler ]
Warto odnotować, że większość akcji
[ Spoiler ]
Brakowało epickiego Kurta Russela, chociaż wspaniale zastąpiła go Brie Larson, znana także jako Kapitan Marvel ;)

Bardzo fajnie zaprezentował się Leo Abelo Perry odgrywający rolę Briana Toretto ;)

PS. Dodaję bez spoilera pewien fakt - wskrzeszanie w tej serii ludzkie pojęcie przechodzi ;)

Trochę oficjalnych klipów z filmu:


Taka ciekawostka - film chociaż jeszcze wyświetlany jest w kinach, to już można go znaleźć w całkiem sensownej jakości HD gdzieś indziej ;)
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Szybcy i wściekli - seria filmów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Karol pisze: 14 cze 2023, 22:57
Taka ciekawostka - film chociaż jeszcze wyświetlany jest w kinach, to już można go znaleźć w całkiem sensownej jakości HD gdzieś indziej ;)
Pewnie z legalnością ma niewiele wspólnego... Jak to wielu myśli - po co płacić skoro można mieć za darmo? Żenada.
Nie jestem fanem serii, ale pewnie w przeciągu pół roku od polskiej premiery film pojawi się w Skyshowtime to wtedy sobie zobaczę ;).
2008-2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości