Co ostatnio obejrzeliście? - filmy

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Co ostatnio obejrzeliście? - filmy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Jaki film ostatnio obejrzeliście?. Podawajcie tytuły i opiszcie swoje wrażenia po obejrzeniu filmu (bez spojlerowania). Ciekawe rekomendacje mogą się przydać innym użytkownikom ;).

Jeżeli o mnie chodzi, to ja ostatnio obejrzałem film polski pt. ''Wino Truskawkowe'' w TVP Kultura - świetny polsko-słowacki dramat obyczajowy na podstawie powieści Andrzeja Stasiuka, ze świetnymi rolami filmowymi Jiriego Machaćka (głosu Machaćkowi użyczył Wojciech Malajkat) oraz Mariana Dziędziela.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Co ostatnio obejrzeliście?.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Shreków oglądałem.
Polecam
Kacper W[cenzurka]

Nie wiem czy napisałeś prawdziwe czy zmyślone nazwisko, ale na wszelki wypadek je wycinam. Tak dla bezpieczeństwa. FinalAnswer98
Awatar użytkownika
BW134PL
Obserwator
Posty: 322
Rejestracja: 01 sty 2017, 11:54
Lokalizacja: lokalizacją się nie pochwalę
x 20
x 26

Co ostatnio obejrzeliście?.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BW134PL »

Oglądałem trylogię Władcy Pierścieni
TVN, 7 TVN, TTV - te stacje najbardziej lubię
Radio ZET - siła muzyki!
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

Co ostatnio obejrzeliście?.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Ja byłem na "Dunkierce" Christophera Nolana w kinie. Dobry film, im bliżej końca, tym coraz lepszy, ale nie taka rewelacja, jak niektórzy mówili. Ponadto trochę za krótki, ale oszczędny w dialogach film wojenny, który ogląda się jak dobry dokument... można obejrzeć. :)
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Co ostatnio obejrzeliście?.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

''Kariera Nikosia Dyzmy'' w TVP2 - komedia polska z 2002 roku, z Cezarym Pazurą w roli tytułowej. Film nieco uwspółcześniony od pierwotnej wersji, ale mimo to można obejrzeć. Nawet Lew Rywin oraz Kamil Durczok zagrali w tym filmie :).
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

''Karbala'' w TVP1 - oparty na faktach polski film wojenny z 2015 roku w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza (''Lincz'', ''Żywie Biełaruś''), opowiadający o wydarzeniach z początku kwietnia 2004 roku, jak polscy żołnierze bronili tytułowego irackiego miasta Karbala przed terrorystami. Wśród obsady aktorskiej znaleźli się m.in. Bartłomiej Topa, czy znani z serialu ''Bodo'' aktorzy Antoni Królikowski oraz Tomasz Schuchardt.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
rafi89
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 14 sty 2018, 15:35

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafi89 »

"Druhny"- Strasznie dziwna komedia. Jeżeli nie przeszkadza Ci film, który najwidoczniej jest przeznaczony dla damskiej części widowni, to polecam.
Natta
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 02 mar 2018, 11:17

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Natta »

Wino Truskawkowe to świetny film!! Pamiętam jak wiele lat temu byłam na nim w małym kinie studyjnym. Niesamowity klimat był :)
duzyekran
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 12 maja 2018, 10:26
x 1

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: duzyekran »

Ja obejrzałem właśnie hiszpańską produkcję Contratiempo. Niesamowita historia. Hiszpanie po raz kolejny raz udowadniają, że bez wielkich budżetów można robić świetne filmy.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio oglądałeś?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Proponuje założenie nowego tematu, w którym będziemy dzielić się wrażeniami z obejrzanych filmów. Zamiast zakładać nowe wątki - będziemy mogli to robić w jednym. Wydaje mi się, że to będzie dobre rozwiązanie.

Królowa kier (Dronningen) - CANAL+ - moja ocena: 8/10
Duński kandydat do Oscara. Szanowana prawniczka, która pomaga nieletnim ofiarom molestowania seksualnego próbuje uwieść nastoletniego pasierba, który wprowadza się do domu jej i jej męża - lekarza. Skutki decyzji pociągają za sobą ogromne, nieodwracalne konsekwencje. Film wbija w fotel.

I tak cię kocham (The Big Sick) - CANAL+ / Amazon Prime Video - moja ocena 8/10
Niby komedia romantyczna, a jednak taka niebanalna. Przypadkowe spotkanie nowoczesnej dziewczyny, która ma dość związków i chłopaka, który pochodzi z konserwatywnej rodziny i kojarzony z kobietami wybranymi przez rodziców - daje początek szeregowi niespodziewanych zdarzeń. Podobno oparte na faktach.

Amazon,ufam Tobie (In Amazon We Trust) - CANAL+ - moja ocena: 8/10
Historia firmy, która w 2019 roku zajęła 4. miejsce w rankingu największych przedsiębiorstw handlowych świata. Autorzy dokumentu pokazują jak firma rozwijała się przez lata (przecież na początku była to tylko księgarnia internetowa). Przedstawione są też skutki ich ekspansji na świat - ekonomiczne, gospodarcze, społeczne. W dokumencie znajdziemy zarówno opinie osób "za" jak i "przeciw" tej firmie. Na mnie szczególnie wrażenie zrobił sposób zatrudnienia kierowców Amazona w USA. Miejmy nadzieje, że w naszym kraju nigdy do tego nie dojdzie.

Oszustki (The Hustle) - HBO - moja ocena 5/10
Anne Hathaway i Rebel Wilson w roli oszustek, które zarabiają na życie "dojąc" bogatych mężczyzn. Taka zwykła komedyjka do szybkiego zapomnienia. Nie wiem czemu, ale spodziewałem się czegoś wiecej po tym filmie. Może ze względu na grajacą jedną z głównych ról - Wilson?

Zła edukacja (Bad Education) - HBO - moja ocena 6/10
Film od HBO FILMS. W rolach głównych Hugh Jackman i Allison Janney (świetna rola!). Film przedstawia historie finansowego skandalu z 2004 roku, który objął szkoły publiczne w stanie Nowy Jork w 2004 roku. Historia oparta na faktach. Mimo tego, ze hstroia jest bardzo ciekawa - to sama akcja filu chwilami się wlecze. Trochę więcej dynamiki mogłoby być.
2008-2023
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio oglądałeś?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

"1917" - CANAL+Online / CANAL+ - moja ocena: 7/10
Naprawdę świetne zdjęcia - Oscar więc w pełni zasłużony. :)
2008-2023
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio oglądałeś?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

"Sztuka ścigania się w deszczu" - CANAL+Online / CANAL+ - moja ocena: 6/10

Historia opowiedziana z perspekywy psa. Dobrze się ogląda, ale film jest dość przewidywalny. Można się nawet czasami wzruszyć. ;)
2008-2023
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Tajemnica szczęścia (Secretul fericirii) - HBO, Rumunia 2018 - moja ocena 7/10
W filmie występuje zaledwie trzech aktorów i całość odgrywa się na tarasie. Radzę oglądać bez czytania opisu fabuły, bo ten już sporo zdradza. Zaczyna się od zwykłej rozmowy trójki przyjaciół (małżeństwo i przyjaciel) na temat rutyny w małżeństwach, ale za to dokąd prowadzi koniec tej rozmowy...

Dopóki ślub nas nie rozłączy (Hasta que la boda nos separe) - HBO, Hiszpania 2020 - moja ocena 9/10
Na Filmwebie jest 5,5/10, ale ja dałem 9/10, bo dawno nie oglądałem właśnie takiej komedii romantycznej, jakie uwielbiam. Historia organizatorki ślubów, która musi zorganizować ślub przyjaciółce z dzieciństwa i mężczyźnie, w którym się zakochała nie brzmi ani trochę oryginalnie, ale za to ten czarny humor, który towarzyszy w międzyczasie był świetny, szczególnie gdy śluby organizowane przez Marinę kończyły się przysłowiowym cyrkiem na kółkach. Polecam na poprawę humoru.

Instynkt (Instinct) - HBO, Rumunia 2019 - moja ocena 8/10
Relacja między psycholożką, a gwałcicielem w zakładzie karnym. Tak naprawdę jako jedyna mu nie ufała i widziała w nim manipulanta, choć dopiero zaczęła tam pracę. Z czasem Idris zaczyna robić z nią to, co zauważyła na początku. Pytanie, czy udało jej się z nim 'wygrać', czy może Idris naprawdę się zmienił, a ona była jedynie uprzedzona pozostawiam Wam do sprawdzenia. :)

Coś się kończy, coś zaczyna (Endings, Beginnings) - Play NOW, USA 2019 - moja ocena 6/10
Perypetie Daphne, która zerwała z chłopakiem i postanowiła zrobić sobie przerwę od związków, po czym poznała dwóch nowych kawalerów. Relacja, jaka zaczęła się wytwarzać między nią, a Jackiem i nią, a Frankiem rozwiązuje dla mnie poniekąd, dlaczego jej poprzednie związki się nie powodziły. Ale film był trochę przeciągnięty.

Zła korepetytorka (The Wrong Tutor) - HBO, USA 2019 - moja ocena 4/10
Filmy młodzieżowe nie muszą być naiwne, ale niestety tutaj tak jest. Na plus można uznać klimat, ponieważ w prostą fabułę da się wkręcić od razu. Niestety przemijające absurdy i stalking psychopatycznej korepetytorki to absurd. Największym absurdem jest jednak finał, gdy tytułowa bohaterka nie ponosi żadnej odpowiedzialności, czy pomocy ze strony psychologa/psychiatry. Scenariusz napisany bez sensu, a jakie przesłanie miał ten film, to nie wiem. Polecam tylko osobom, które lubią czasami obejrzeć coś, co się nie trzyma całości, żeby móc się z tego pośmiać.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

"Fabryka" - CANAL+Online / Ale Kino+ - moja ocena: 7/10
Historia buntu robotników, którzy nie zgadzają się z decyzją nowego właściciela-oligarchy na zamknięcie tytułowej fabryki. Ta decyzja rodzi spore konsekwencje. Dobry, rosyjski film.

"Countdown" - CANAL+Online / Canal+ - moja ocena: 5/10
Tajemnicza aplikacja przepowiada datę śmierci, a grupa przyjaciół stara się temu zapobiec. W sumie potencjał na ciekawy horror był. Niestety, wyszło średnio.

"Dżentelmeni" - CANAL+Online / Canal+ - moja ocena: 8/10
Tego filmu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Świetna rozrywka w doborowej obsadzie.

"Dni mojej chwały" - CANAL+Online / HBO - moja ocena: 5/10
Niegdyś, dziecięca gwiazda kina, dziś - 30-latek bez pracy próbujący wyjść na prostą. Może i potencjał był, ale wyszło średnio.
2008-2023
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Mam to do siebie, że oglądam filmy, które już znam (a zatem rzadko powiększam swoją filmotekę) :) Ostatnio oglądałem, hmm... fragmenty doskonałych polskich filmów z końca lat. 90-tych pt. To ja złodziej (2000) oraz Fuks (1999). Mogę polecić je dla przypomnienia sobie chociażby klimatycznej Warszawy z końca lat 90 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości