Disco Polo

Wszystko o multimediach, rodzajach słuchanej muzyki, robieniu zdjęć oraz tworzeniu filmów.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Niniejszym chciałbym otworzyć główny (obok tego dotyczącego emisji telewizyjnej) wątek na temat muzyki Disco Polo.
Moim zdaniem lepsze zespoły były za czasów emisji wspomnianego gatunku na antenie Polsatu choć teraz w dobie stacji pokroju Polo TV są też dobre zespoły jak na przykład Shine czy Piękni i Młodzi.
Tak swoją drogą nie wiem czy wiecie ale znana z anteny Polsatu fikcyjna rodzina Szprychów dalej są aktywna scenicznie. Ostatnio też wracają do tworzenia teledysków czego dowodem jest ten o nazwie Palirura: www.youtube.com/watch?v=IuJKpnFMpKA
Szkoda tylko że Polo TV takim kultowym artystom mówi zdecydowanie nie.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jeden z najbardziej znanych wykonawców muzyki disco polo (jeszcze z czasów Disco Relax'u na Polsacie) wraca z nowym utworem.
Antoś Szprycha - Boski Lewandowski
https://youtu.be/EtdmnFWA6mI
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
Posty: 1368
Rejestracja: 21 lis 2010, 15:51
Lokalizacja: Sopot
x 4
x 2

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jacko09 »

Szczerze?. Jak dla mnie jest to najbardziej znienawidzony gatunek muzyczny przeze mnie. Nie wiem jak można słuchać tego . Nie znam ani jednej piosenki godnej uwagi dlatego nie zaprzątam sobie głowy tym dziwnym nurtem. Ale każdy ma inne gusta.
Pozdrawiam Jacko09
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Skandal i blamaż na Disco Festivalu w Lipnie. Organizator nie wywiązał się z umów wobec wykonawców, w wyniku czego swoje zapłaty otrzymały tylko 3 zespoły i opuścił bez słowa wyjaśnienia teren imprezy. Zdenerwowani fani muzyki disco-polo wiele godzin czekało na kolejny koncert, ale tak się nie stało, i w końcu Magdalena Narożny z zespołu Piękni i Młodzi świecąc oczyma przeprosiła za zaistniałą sytuację. Co prawda nie są jeszcze znane informacje nt. kroków prawnych piosenkarzy wobec organizatorów, ale zapewne ta sprawa znajdzie swój finał na wokandzie sądowej: http://www.disco-polo.info/festiwal-dis ... oly-video/
Pozdrawiam, Trzeciak
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 312
x 25

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Po ponad 15 latach grupa Zero, znana tylko z hitu ''Bania u Cygana'' powraca. Na początek ich wielki hicior w nowej [gorszej] wersji
https://www.youtube.com/watch?v=JFIFzCssSsQ
Awatar użytkownika
dana1993
Obserwator
Posty: 335
Rejestracja: 18 maja 2012, 16:56
Lokalizacja: Poland:P
Kontakt:

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dana1993 »

Ostatnio utkwiła mi w pamięci ta obecna piosenka, co leci na radiu Vox FM:
https://www.youtube.com/watch?v=cmfubbN8p8U
DANA TO NIE IMIĘ
DANA TO KREJZOL
samowolka21
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07 lut 2017, 19:28

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: samowolka21 »

tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 312
x 25

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Piosenka Przez twe oczy zielone właśnie od niedawna jest drugą po Ona tańczy dla mnie piosenką z nurtu Disco Polo której teledysk na YT przekroczył 100 mln wyświetleń :)
Grzelich1996
Junior
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:02
Lokalizacja: Kodeń
x 5

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzelich1996 »

Bardzo pamiętamy, jak w zeszłym roku, 23 lutego 2017, w wieku 56 lat zmarł Krzysztof Rutkowski, wokalista kultowego (bardzo popularnego 22 lata temu) zespołu Tarzan Boy (przypomnijmy, chorował na śluzaka otrzewnej).

Teraz pomocy potrzebuje inny artysta z gatunku disco polo - Marek Żurobski, który w latach 1996-1999 występował i śpiewał w zespole Domino (zaśpiewał m.in. Filmową miłość czy Tylko Ty). W 2014 roku zaczął odczuwać bóle łydek, aż w końcu stwierdzono u niego zapchanie tętnic dolnych. W 2016 amputowano mu prawą, a w 2017 - lewą. Teraz jest już po amputacji nóg.

Więcej informacji jest pod linkiem: http://gwiazdy.wp.pl/gwiazda-disco-polo ... 473311873a
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tymczasem sporą akcje wywołał dziennikarz muzyczny Radia Zet pan Marcin Wojciechowski który to na swoim profilu na Facebooku... atakuje muzykę disco polo: Moim zdaniem to lekka hipokryzja zważywszy na to co robią stacje radiowe (w tym jego Zetka) w nocy, kiedy to dla wypełnienia koncesji grają nie tylko zapomniane starsze utwory ale też te od debiutantów.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

To już wiemy czego dotyczyć będzie jeden z materiałów w "Wiadomościach". ;)

Ciekaw jestem kiedy powstanie akcja "Nie słuchajcie Radia ZET", bo tego jest warty powyższy wpis. Też uważam, że szczególnie współczesne disco polo jest bardzo nijakie, by nie powiedziec byle jakie, ale nie zamierzam kogoś krytykować tylko dlatego, że słucha tego nurtu muzyki. A przytoczenie zdania "o gustach się nie dyskutuje" jest zaprzeczeniem tego zdania.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Zgadzam się z tobą. Wytoczyłem mu zresztą odpowiedzi wpis na temat chociażby na temat słabej prezentacji muzyki z Eurowizji czy prezentacji dobrej polskiej muzyki - zapomnianych polskich kawałków czy piosenek debiutantów po nocach.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Tradycjonalista

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

A ja się do akcji przyłączyłem. Od lat nie słucham Disco Polo i teraz też z jeszcze większą motywacją będę unikał tego gatunku muzyki. Dlaczego dominuje? Moim zdaniem Disco Polo zostało wypromowane przez Polo TV.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Akurat Polo TV jest tylko beneficjentem sukcesu disco-polo w Polsce. Ten nurt sukces odniósł już w latach 90., a już przed 2010 rokiem mieliśmy renesans tego nurtu muzyki.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Disco Polo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Akurat Polo TV jest tylko beneficjentem sukcesu disco-polo w Polsce. Ten nurt sukces odniósł już w latach 90., a już przed 2010 rokiem mieliśmy jego renesans.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości