Piosenki godne uwagi

Wszystko o multimediach, rodzajach słuchanej muzyki, robieniu zdjęć oraz tworzeniu filmów.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

arczi13_90 pisze:po prostu piosenki w języku ang. mają lepsze brzmienie bez względu na tekst...
Szczególnie jeśli nie rozumie się o czym one są. No sorry, ale bardzo popularna kilka miesięcy temu piosenka "La camisa negra" opowiada o koszuli autora. To ma w ogóle sens? Gdyby u nas ktoś taki przebój próbował wylansować, zostałby obrzucony pomidorami. I w sumie się nie dziwię. Nas bawi "gorące słońce" i "jesteś szalona, mówię Ci", a innych bawią przeboje o koszulach. Poza tym takie wokalistki jak Nelly Furtado zbyt ulegają nowym nurtom muzyki. Przyznam, że podobają mi się przeboje Nelly z poprzednich płyt jakich jak "Folklore" czy "Whoa, Nelly!" niż te pochodzące z "Loose" (tj. "Meneather", "Promiscuous", "Say It Right" i "Do it"). Dobre są stare przeboje, do których ostatnio starają się powrócić Eska i RMF Maxxx - "Powerless", "Try", "I'm like a bird", "Turn of the light" i "One-Trick Pony" - to jest pop, a za R&B w którego stronę poszła Nelly Furtado raczej nie przepadam.
ARTUR B.

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Paweł Ciupak pisze:Jak dla mnie poziom muzyczny jest kiepski – w większości piosenki nie posiadają wcale jakiejkolwiek linni melodycznej, a jedynie języki i stęki, kojarzące się mi z połączeniem hip-hopu, gadania teściowej i dźwięków krowy poczas procesu uboju. Po prostu nie pasuje mi i tyle.
Chyba nie wiesz co piszesz. Nawet nie wiesz jak się ośmieszasz. Proponuję trochę poczytać o muzyce, niż pisać bzdury. Mixy i bity tych wykonawców są tworzone w najlepszych studiach przy wykorzystaniu najnowszej techniki. Ty nie wiesz jak się bardzo zwraca uwagę na durne szczególiki przy komponowaniu muzyki. Naprawdę proponuję Ci trochę o tym przeczytać niż pisać bzdety. Przede wszystkim proponuję sprawdzić co to jest linia melodyczna. Stękanie? To chyba jest problem w tym że nie znasz angielskiego i nie wiesz jak słowa są dopasowywane do muzyki. Nie mam na myśli tego o czym te piosenki są, tylko jak się dopasowuje tekst do muzyki.
Rozumiem, że nie słuchasz takiej muzyki i ja to szanuję, bo każdy ma inny gust, ale nie masz prawa oskarżać że muzyka Timbalanda, Justina Timberlake'a, Nelly Furtado, Fergie i Black Eyed Peas jest na niskim poziomie. Ja nie powiem że Tatiana Okupnik, którą bardzo cenię i to wszyscy na tym forum wiedzą, jest lepsza na przykład od Edyty Górniak, bo bym okłamał samego siebie. Edyta Górniak jest wielką divą i ja tego nie zmienię.
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

ARTUR B. pisze:Chyba nie wiesz co piszesz. Nawet nie wiesz jak się ośmieszasz.
Ośmieszam? Raczej jedna osoba (fanatyk takiej muzyki?) próbuje mnie ośmieszać, i to z mizernym skutkiem, bo na nikim to żadnego wrażenia raczej nie robi. Nie będę rozstrząsał tego, bo jeszcze za ataki personalne mnie wykopią ;).
Mixy i bity tych wykonawców są tworzone w najlepszych studiach przy wykorzystaniu najnowszej techniki.
Moze i najnowszej techniki, ale nawet technika z przyszłości nie zrobi z g… ekskrementów czekolady.
To chyba jest problem w tym że nie znasz angielskiego i nie wiesz jak słowa są dopasowywane do muzyki. Nie mam na myśli tego o czym te piosenki są, tylko jak się dopasowuje tekst do muzyki.
Ale tu nie o tekst ani dopasowanie się rozchodzi, a o samą muzykę, która jak dla mnie jest tak uboga jak… no właśnie, jest coś porównywalnego?
ale nie masz prawa oskarżać że muzyka Timbalanda, Justina Timberlake'a, Nelly Furtado, Fergie i Black Eyed Peas jest na niskim poziomie.
Mam prawo, bo jest, podobnie jak zresztą większość muzyki popularnej. Wysoki poziom to może najwyżej sobie mieć Niemen i Grechuta.
Obrazek
Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
x 1
Kontakt:

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miro »

Dobra, to ja od teraz co tydzień będe przedstawiał moją playliste piosenek godnych uwagi.
Pierwsze notowanie:

Damian Marley - Welcome To Jamrock
http://pl.youtube.com/watch?v=s3AyQzIZwbY

Fergie - Clumsy
http://pl.youtube.com/watch?v=kN9vm95SocU

Kanye West - Stronger
http://pl.youtube.com/watch?v=cZd1Js0QaOI

Foo Fighters - The Pretender
http://pl.youtube.com/watch?v=DKhnmUdmz74

Kaliber 44-Film
http://pl.youtube.com/watch?v=wS9-WtpQk68

Tool - Schism
http://pl.youtube.com/watch?v=UhjG47gtMCo
ARTUR B.

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Paweł Ciupak pisze:Ośmieszam? Raczej jedna osoba (fanatyk takiej muzyki?) próbuje mnie ośmieszać, i to z mizernym skutkiem, bo na nikim to żadnego wrażenia raczej nie robi. Nie będę rozstrząsał tego, bo jeszcze za ataki personalne mnie wykopią ;).
Każdy dziennikarz muzyczny by Cię wyśmiał za takie słowa. Twoje argumenty nie mają sensu. Tu nie chodzi o żaden "fanatyzm", ale widzę że to jest za trudne dla ciebie do zrozumienia.
Mixy i bity tych wykonawców są tworzone w najlepszych studiach przy wykorzystaniu najnowszej techniki.
Paweł Ciupak pisze:Moze i najnowszej techniki, ale nawet technika z przyszłości nie zrobi z g… ekskrementów czekolady.
Zacytowałeś tylko fragment tej myśli, a to znaczy że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. To nazwane przez Ciebie "gó*no" na zachodzie sprzedaje kilka milionów płyt i to kupują osoby w różnym wieku, niekoniecznie nastolatki.
Paweł Ciupak pisze:Ale tu nie o tekst ani dopasowanie się rozchodzi, a o samą muzykę, która jak dla mnie jest tak uboga jak… no właśnie, jest coś porównywalnego?
Tak pisane przez Ciebie Disco Polo ma bardzo duży zasób słów, a muzyka jest tak fantastycznie napisana i grana, że sam sir Elton John by pozazdrościł. Mam wrażenie, że nie pamiętasz co pisałeś prędzej. Proponuję Ci wziąć Leksykon muzyki popularnej, bo widzę że masz problemy z terminami, już nie wspominam o słuchu
Paweł Ciupak pisze:Mam prawo, bo jest, podobnie jak zresztą większość muzyki popularnej. Wysoki poziom to może najwyżej sobie mieć Niemen i Grechuta.
Grechuta i Niemen są legendami, którzy zadebiutowali X-lat temu, a ich piosenki w tamtym okresie też były muzyką popularną. Oczywiście bardzo szanuję twórczość tych artystów, ale wątpię by swoimi przebojami debiutując teraz odnieśli sukces komercyjny. Ja nie powiem, że to co artyści tworzyli w dawnych latach prezentowali niski poziom, bo to nieprawda! Jakbym żył w dawniejszych czasach, to też bym tej muzyki słuchał, miałbym pewnie swojego idola, ale dziś do Grechuty, Niemena, Beatlesów czy wciąż tworzącego nowe piosenki Eltona Johna mogę mieć jedynie szacunek.
Dalej nie mam ochoty z tobą rozmawiać, bo po pierwsze zboczyliśmy z tematu, a dwa do ciebie nie przemawiają oczywiste argumenty i gubisz się w tym co piszesz
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

ARTUR B. pisze:Każdy dziennikarz muzyczny by Cię wyśmiał za takie słowa.
Radziłbym uważać na nisko latające kwantyfikatory ;).
To nazwane przez Ciebie "gó*no" na zachodzie sprzedaje kilka milionów płyt i to kupują osoby w różnym wieku, niekoniecznie nastolatki.
Bo nie tylko nastolatki ulegają modom. A słuchalność takiej muzyki właśnie z tego wynika.
Tak pisane przez Ciebie Disco Polo ma bardzo duży zasób słów, a muzyka jest tak fantastycznie napisana i grana, że sam sir Elton John by pozazdrościł. Mam wrażenie, że nie pamiętasz co pisałeś prędzej.
Nie – to ty nie pamiętasz co napisalem i wkładasz mi w usta nigdy nie wypowiedziane słowa. Zacytuję:

„ale wolę już disco polo od tej współczesnej fali różnych »fergi«, »richann« i »nelifórtado« (w ogóle te stękania to jaki gatunek muzyki?).” (wolę – oznacza opinię subiektywną, a nie obiektywne stwierdzenie – „ten rodzaj muzyki jest lepszy”)

Mówiłem także, że ogólny poziom jest podobny – tzn. i tu kiepski i tu kiepski.
Proponuję Ci wziąć Leksykon muzyki popularnej, bo widzę że masz problemy z terminami, już nie wspominam o słuchu
Gratuluję rozpoznania problemów ze słuchem na odległość – jakiś jasnowidz, czy co? ;).
Dalej nie mam ochoty z tobą rozmawiać, bo po pierwsze zboczyliśmy z tematu, a dwa do ciebie nie przemawiają oczywiste argumenty i gubisz się w tym co piszesz
Trudno, żeby za pomocą argumentów przekonać mnie, że preferuję taką muzykę, jakiej nie lubię. EOT.
Obrazek
ARTUR B.

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Po raz kolejny udowodniłeś, że jesteś pusty w stosunku do muzyki współczesnej. Gubisz się już w tym wszystkim, ale cóż... Ja z osobą która głosi herezje dyskutować nie będę.
Gwiazdy światowego formatu i muzyka Disco Polo na tym samym poziomie. Śmiać się czy płakać?
mks
Obserwator
Posty: 285
Rejestracja: 14 kwie 2007, 11:20

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mks »

Pozwólcie, ze się włącze do dyskusji.. porównywanie disco polo do muzyki światowej to oczywista ujma.. disco polo mimo iż próbuje nam sie to wmówić wcale do łask nie wraca.. bo co? Jeden zespół rzeczywiscie skutecznie sie wylansował.. (chodzi mi o formacje Boys) a reszta? Może grać na weselach.. i jeżeli to jest ten renesans to ja dziękuje.

Obecna muzyka światowa to jeden wielki kit. Podzielił bym to na dwie cześci. Best stars of Eska. Czyli gwiazdki znikające po sezonie, a jednak przez jakiś czas lansowane.. kiedy słysze jakieś 'boten anny' czy jeszce gorsze kawałki piłowane w Esce do nieprzytomności naprawde mam ochote wyrzucić radio przez okno.. drugi typ to właśnie Rihanna, Fergie itp.. nie jestem fanem tej muzyki, płycizna, sieczka.. ale lepsze to niż September, Kate Ryan, Bassbunter i inne Bravo-Eskowo produkcje. Z ostatnio lansowanych wykonawców doceniam Nelly Furtado która nagrała rewelacyjną płyte z muzyką która mimo iż nie jest w moim stylu to mi nie przeszkadza.. szkoda, ze w radiach nie lansują pisoenek Maroon 5 bo ostatnia płyta to pop-rock na najwyższym poziomie.

Jest jeszcze muzyka Polska i artyści których wystrzeliłbym w kosmos. Doda, Patrycja Markowska, Kasia Cerekwicka, Gosia Andrzejewicz, Agnieszka Wlodarczyk, Feel.. ich piosenki to chała, szmira, kicz.. a wszystkie ich ostatnie wydawnictwa złote lub platynowe.. W tym roku żaden(!) polski wykonawce nie nagrał płyty która zasługuje na uwage.. nawet Edyta Górniak której glos uwielbiam nagrała bełkot.. kocham jak śpiewa piosenki innych wykonawców.. ale jej własne są straszne.. czekam na nową płyte Myslovitza.. ale to nie wcześniej jak za dwa lata..
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

ARTUR B. pisze:Po raz kolejny udowodniłeś, że jesteś pusty w stosunku do muzyki współczesnej.
Ano jestem, preferuję mniej współczesną i „wisi” mi, czy się używa nowoczesnej technologii, czy nie, jak współczesna muzyka wcale mi się nie podoba.
Gwiazdy światowego formatu i muzyka Disco Polo na tym samym poziomie. Śmiać się czy płakać?
Gwiazdy? Chyba przereklamowane gwiazdki.
Obrazek
ARTUR B.

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Po raz kolejny udowodniłeś że nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nie chodziło mi o to czy lubisz czy nie. Tylko o poziom muzyczny między tymi artystami, a muzyką Disco Polo. Nie możesz ich wrzucić do tego samego worka, bo one są różnią pod względem gatunków muzycznych. To taka jakby powiedzieć że muzyka Stonesów i Madonny jest na takim samym poziomie. Zastanów się co piszesz.
Przepraszam bardzo, a czy ABBA nie był przereklamowanym zespołem albo Niemen wykonawcą? Skąd wiesz, że piosenki Nelly Furtado, Timbalanda nie będą śpiewane za 30 lat? Spójrz na 2paca, on jest dla wielu legendą tak jak dla nas Polaków Niemen czy Grechuta. Dzisiejszy showbiznes różni się tym, że wszystko nabrało tempa, ale reszta pozostała taka sama jak przed laty.
Wiesz co Ty nie potrafisz zaakceptować, że ludzie słuchają innej muzyki niż Ty, bo ja naprawdę bardzo szanuję innych artystów i ich nie porównuję między sobą, bo to nie ma sensu, zawsze się znajda ludzie co będą ich słuchać. I naprawdę już nie mam ochoty z tobą dyskutować, bo Ty ustałeś na pewnym etapie rozwoju muzyki rozrywkowej i nie pozwalasz by dotarły do Ciebie nowe trendy. Nie możesz ich zrozumieć - nie polubić, ale zrozumieć dlaczego ludzie tego słuchają.
Wróćmy do właściwego tematu, bo jeszcze nam go zamkną
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

ARTUR B. pisze:Skąd wiesz, że piosenki Nelly Furtado, Timbalanda nie będą śpiewane za 30 lat?
A skąd wiesz, że będą? Można się opierać tylko na domysłach, i sądzę, że to raczej to jedynie chwilowe fenomeny, o których zapewne za rok się zapomni.
Wiesz co Ty nie potrafisz zaakceptować, że ludzie słuchają innej muzyki niż Ty
Ja? To nie ja jako pierwszy napisałem, że ktoś się nie zna na muzyce, bo preferuje X, a nie Y. I kto tu się gubi w zeznaniach, co? ;)
Obrazek
ARTUR B.

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Oj naprawde już mi się nie chce tego komentować, bo znów się chłopcze pogubiłeś w tym wszystkim
ARTUR B.

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Słucham obecnie nowej piosenki Chaki Khan - Angel. Fantastyczna
http://pl.youtube.com/watch?v=LWmj_eDkBSM
Kazik
Obserwator
Posty: 377
Rejestracja: 07 paź 2007, 18:09
x 1

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik »

Sido - Weihnachts Song ( tak na święta)
ARTUR B.

Piosenki godne uwagi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Polecam wszystkim "Fade away" i "Stay Down" z ostatniej płyty Mary J. Blige "Growing pains". Wspaniałe piosenki i sama płyta jest niezła. W końcu królowa soulu i r&b powróciła :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka i multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości