Oficjalna płyta vs. Muzodajnia i podobne serwisy - co jest lepsze?

Wszystko o multimediach, rodzajach słuchanej muzyki, robieniu zdjęć oraz tworzeniu filmów.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 22 sty 2017, 21:16

Mam pewne pytanie a mianowicie co jest leosze - kupienie oficjalnej płyty, na przykład w Empiku za, powiedzmy, 40 złotych, czy może korzystanke z serwisów pokroju Muzodajni, które to oferują albumy w postaci podobno legalnych plików MP3? Byłbym wdzięczny za wasz głos w tej dyskusji, gdyż sam zastanawiam się, czy po kupieniu albumu w formie MP3-ek zainwestować też w oficjalny album.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Postautor: Direct » 22 sty 2017, 21:28

Jak ktoś jest audiofilem, to na płycie CD znajdzie o wiele lepszą jakość, niż w skompresowanym pliku MP3. Przeciętny słuchacz nie dostrzeże jednak różnicy. Fakt to dość powszechnie znany. Osobiście zdarza mi się kupować w Sklepie Play od Google pojedyncze utwory, ale całej płyty od lat nie kupiłem ani w wersji "fizycznej", ani w wersji cyfrowej.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Ama18 » 22 sty 2017, 23:16

W dobie streamingu to wiecie, obydwie formy są passe...

Oryginał dobrze kupić dla faktu posiadania nośnika. Tę płytę masz, ona jest coś warta. Inna sprawa, że kosztuje odpowiednio więcej i jeżeli się tej muzyki słucha dużo to i tak uśmiechnąłbym się do Spotify/Apple Music/etc., a tylko najlepsze albumy nabywał.

Ja tak mam z grami komputerowymi - pomimo Steama te najcenniejsze mam w formie pudełka i płyty. Nawet jeżeli i tak gra musi być powiązana z DRM-em Steama (znak czasów).
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert

Postautor: backstage » 23 sty 2017, 0:17

Jestem podobnego zdania co @Ama18. Streaming audio jest aktualnie najlepszym sposobem na słuchanie muzyki. Płacą około 20 zł mamy dostęp do milionów płyt w całkiem przyzwoitej jakości. Niektóre serwisu oferują nawet format bezstratny FLAC, więc bardziej wymagający słuchacze też powinni być zadowoleni. Ja od wielu lat korzystam ze Spotify, dodatkowo kupując płyty ulubionych wykonawców. :)
Obrazek

Wróć do „Muzyka i multimedia”