Telewizja internetowa

Dyskusje na dowolne tematy, nawet polityczne ;)
Awatar użytkownika
vistafan12
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:24
x 13
x 4
Kontakt:

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vistafan12 »

kacper3100 pisze:Ostatnio na stronie TELE Rozrywki TV pojawił się dział VOD, w którym można wybrać swój program w dowolnym momencie. Chyba jednak coś nie działa, bo ja nie mogę wybrać żadnego programu.

http://telerozrywka.pl/vod

U mnie też nie działa.
oh no it's vistafan again
vistafan12.eu.org
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

W telewizjach internetowych też są oprawy świąteczne. Może i nie są jakimiś arcydziełami, ale są:

TVM:
[ Spoiler ]
TVK:
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Wiosną w telewizjach internetowych amatorskich na YouTube:
* TVM:
- Internetowe bzdety (sezon 9, od 4 marca o 9:30),
- Gra Meteo (sezon 2, od 2 marca o 16:30),
- Nowe technologie (sezon 2, od 28 lutego o 16:00 (nowa pora emisji)),
- In4mator (w soboty o 19:00),
- Euro tiry (nowość, od 24 lutego o 14:00, producentem @BW134PL),
- Nowe apki (nowość, od 12 kwietnia o 15:00).
Dodatkowo, od 14 marca wprowadzona zostanie nowa oprawa graficzna.

Tematyczna stacja TVM Tiger na wiosnę nic nie zaprezentuje, ponieważ stacja ta ramówki ma jedynie w wakacje i zimę.

*TVK:
- Tygodnik Informacyjny (piątek, 19:30),
- Gwiazdy Wrestlingu (nowość, piątek, 19:00),
- NCS Top 20 (nowość, piątek, 19:35).

13 marca ruszy nowa stacja twórcy TVK - TVK 2. W ofercie programowej znajdą się programy z TVK, czyli 5 pytań, Lego Formuła 1 i nowość Twoje Liczby.
W Kuba TV zobaczyć można było niedawno 2 przedpremierowe odcinki Internetowych bzdetów.

Telewizje CTV1 (twórcy @Kacper) i AllTV (twórcy @vistafan12) nic na wiosnę nie zaprezentowały i chyba nie zanosi się na to, by coś miało się pojawić tam. Oglądalność tych stacji w lutym wyniosła 0 wyświetleń. Twórcę AllTV można usprawiedliwić tym, że ma awarię dysku twardego.

TELE Rozrywka TV także nic nie zaprezentowała na wiosnę.
Awatar użytkownika
BW134PL
Obserwator
Posty: 322
Rejestracja: 01 sty 2017, 11:54
Lokalizacja: lokalizacją się nie pochwalę
x 20
x 26

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BW134PL »

Zobaczę Nowe Apki, oczywiście Internetowe Bzdety (ulubiony program) i In4mator.
Może coś z TVK zobaczę.
TVN, 7 TVN, TTV - te stacje najbardziej lubię
Radio ZET - siła muzyki!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ciekawy program prezentujący jakieś losowanie z opakowań zabawek z Kinder Niespodzianki.

[youtube]https://m.youtube.com/watch?v=lgrlKdRBy ... e=youtu.be[/youtube]

:lol: Nie macie litości :lol:
Awatar użytkownika
BW134PL
Obserwator
Posty: 322
Rejestracja: 01 sty 2017, 11:54
Lokalizacja: lokalizacją się nie pochwalę
x 20
x 26

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BW134PL »

No z Karolem się zgodzę. CTV1 ma bardzo słabe i zbyt amatorskie produkcje. Jedyne, co mi się podoba w CTV1, to tylko logo i oprawa graficzna (wspomnę, że on sam loga i oprawy nie wykonał). Najbardziej z amatorskich TV podoba mi się tylko TVM, choć TVK nie jest najgorszy. Liczę tylko na poprawę poziomu CTV1 (czytasz to, @Kacper?).
TVN, 7 TVN, TTV - te stacje najbardziej lubię
Radio ZET - siła muzyki!
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

Trochę czasu nie pisałem - to teraz się wypowiem.

Najpierw zacznę od afery z "Kinder Niespodzianką": to takie podkreślenie "wiarygodności" :P Ten format powstał na przełomie 2014 i 2015 roku (losowania 1 z 3 liczb wymyślił @Orjon, ale że on rzucił YouTube'a to zapożyczyłem format i dodałem - dla wiarygodności - pudełka z jaj-niespodzianek) i pierwotnie to były losowania na naszych pierwszych czatach grupowych na FB (i potem miało to trafić do TV3 - nieuruchomionej telewizji internetowej, co miała ruszyć w styczniu 2015). A że dzieciarnia wścibska - zostawiłem to tak samo w CTV1. Spokojnie, druga gra - Joker - już obędzie się bez tych kulek (ale to bardziej ze względu na ich brak - w zamian za to będzie prosta aplikacja w Pascalu lub C++).

Ponadto wczoraj tviwiki.eu (to bardziej serwis i forum @VistaFan12 i @kacper3100 niż mój) zmienił adres na tviwiki.xyz, przy okazji dołączyło też forum. Do encyklopedii zapraszam m.in. osoby wymienione przez Spooky'ego, a na forum osoby tęskniące za @Jaccob'em i chętne do kontaktu z Qbą (właścicielem TVK).
kacper3100 pisze:Telewizje CTV1 (twórcy @Kacper) i AllTV (twórcy @vistafan12) nic na wiosnę nie zaprezentowały i chyba nie zanosi się na to, by coś miało się pojawić tam. Oglądalność tych stacji w lutym wyniosła 0 wyświetleń. Twórcę AllTV można usprawiedliwić tym, że ma awarię dysku twardego.
W moim przypadku mam trochę mało czasu (głównie programuję - jak ktoś chętny, co tworzę, mogę opowiedzieć), ale na wiosnę będzie trio programów (które są) i może jakiś program jeszcze dojdzie, ale o tym w swoim czasie. Ponadto niedługo będę bawił się w testowe streamy pod lokalną TV.
Co do AllTV - przypadkiem on też nie stawia na zimę i lato?
kacper3100 pisze:TELE Rozrywka TV także nic nie zaprezentowała na wiosnę.
W sumie się nie dziwię - ten kanał miał już swoje 5 minut.
Karol pisze:Jaka jest średnia wieku fanów telewizji internetowych i tych, którzy najbardziej się ekscytują tym wątkiem? 15 lat? :) Nie mam pojęcia co macie w głowach, ale radzę odejść od komputerów, iść na rower, pobajerować dziewczyny, nim przyrośniecie na amen do fotela przed komputerem.
Też mam wrażenie, że paru delikwentów to nerdy, aczkolwiek ja sam żyję dużo offline (dobra, zaraz po mediach kocham programowanie, aczkolwiek dużo np. łażę czy chodzę na dyskoteki, wyrywam dziewczyny ;) ) - także spokojnie.
Karol pisze:Telewizja internetowa (i mówię o telewizji z prawdziwego zdarzenia, a nie tym kabarecie, który przytaczacie powyżej, z Tele Rozrywką włącznie) tak naprawdę umarła wiele lat temu. Tak, nawet coś, co było dostępne kiedyś tylko w sieci (niby oznaka nowoczesności), dzisiaj jest reliktem. Teraz liczy się tworzenie konkretnych materiałów, autorskich audycji tematycznych, nie jakichś śmiesznych animacji czy udawanych programów call-tv, a następnie udostępnianie ich jako gotowy produkt na różnych platformach - Facebook, YouTube, Twitter - to przyszłość.
Akurat o tym cała "branża" wie - w ostatnim czasie prawie wszyscy (z wyłączeniem Grupy TVM i KubaTV, ale ten drugi jest na studiach) tworzą też inne produkty niż telewizje internetowe (właściciel TVK robi gale okołowrestlingowe i zrobił parę stron, AllTV i CTV1 należą do grup informatycznych - kolejno Bittoco i Systemik, a TELE Rozrywka robi portal o mediach - od tego zaczęli), podobnie prawie wszyscy (poza TVM) są już znudzeni i zwykle je trzymają w ramach "prestiżu" czy jakoś tak. Mnie też się ta zabawa zaczęła nudzić (ale to raczej dlatego, że to już nie to samo co 10 lat temu), ale jeszcze działam dzięki mojej PR-oskiej gadce i temu, że jedna iskra może doprowadzić do upadku reszty (prawie jak w 2010 roku - zwinął się Pulsar, zwinęła się reszta). Zwłaszcza, że teraz nikt raczej nie dojdzie, a dzieciarnia też chcąca bawić się telewizję (jest ich kilkadziesiąt) jest na tak niskim poziomie, że szkoda gadać.
Spooky pisze:Z najlepszym przyjacielem i sąsiadem zaczęliśmy nagrywać pierwsze filmiki aparatem cyfrowym i je montowaliśmy w Windows Movie Makerze. Produkowaliśmy wtedy krótkie głupkowate filmiki, nawet jedne z nich po blisko kilku latach nagraliśmy jeszcze raz na taśmach Hi8 w PAL! ;-) ale to już było dużo później.
Więc jakoś w okolicy 2003-2005 roku z kolegą robiłem małą "telewizję", montowaliśmy filmiki robiliśmy pseudo wiadomości i inne śmieszne rzeczy, to montowaliśmy i puszczaliśmy przy okazji rodzicom. Wtedy technologia i sprzęt nie za bardzo pozwalały nam na robienie linearnej telewizji, a Youtube nawet nie znaliśmy. Wszystko co było fajniejsze zamieszczaliśmy na Google Video. Do tego zaczęliśmy się bawić w radio internetowe i w sumie byliśmy wtedy już PIRATAMI. Nie boję się tego tak nazywać, bo było to wtedy piractwo i nadal jest. Ale mój temat o radiu internetowym to osobna historia, dość obszerna kilka lat grania i własna popularna stacja.
Chętnie obejrzałbym sobie archiwalia z tamtych lat i chętnie bym spojrzał, jak się wtedy takie projekty robiło :P Masz jakieś materiały - wrzucaj, ja chętnie obejrzę/poczytam/posłucham.
Spooky pisze:Tej waszej fascynacji Tele (szajs) Rozrywką nie rozumiem. Bo JA robiąc to kilkanaście lat temu robiłem lepiej WY niż teraz :P
Wypraszam sobie :P Ja tego balonika nie pompowałem, a nawet próbowałem przebić (bezskutecznie).
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Wkrótce grono amatorskich telewizji internetowych na YouTube nam się powiększy, bowiem powraca do działalności MateksTV, telewizja działająca z przerwami od 2013 do 2016, która miała za sobą już dwie reinkarnacje w postaci TV2 i MTV1. MateksTV wróci 1 kwietnia o 12:00, w nowej ramówce zobaczymy: Informacje (program informacyjny o telewizji internetowej) i teleturnieje Tele-Gramy, #NUMER1.

Natomiast AllTV po miesięcznej przerwie również wraca, nowa ramówka jest na razie tajemnicą.
Awatar użytkownika
BW134PL
Obserwator
Posty: 322
Rejestracja: 01 sty 2017, 11:54
Lokalizacja: lokalizacją się nie pochwalę
x 20
x 26

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BW134PL »

W Grupie Mateks Y.T. pojawi się za miesiąc nowa telewizja, czyli Mateks TV Extra. Jesienią ujrzymy XTV, nową telewizję od kacpra3100. A jeśli chodzi o AllTV, właściciel stacji Eryk Lupa (@vistafan12 na forum), zawiesił działalność
TVN, 7 TVN, TTV - te stacje najbardziej lubię
Radio ZET - siła muzyki!
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

AllTV wróci zimą.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Już znane są ramówki jesienne amatorskich telewizji internetowych:

TVM:
KONTYNUACJE: Gra Meteo 2, Internetowe bzdety 10, Nowe technologie 3, Nowe apki 2, Dziesiątka 2, Euro tiry 2 (produkuje @BW134PL), In4mator
NOWOŚĆ: Inteligencja - teleturniej wzorowany na grze Państwa-miasta

TVK:
KONTYNUACJE: Tygodnik Informacyjny, NCS Top 20
NOWOŚCI: Autobusem przez ulice, 5 lat Stillcraft Awards

TVK 2:
KONTYNUACJE: Lego Formuła 1, Twoje Liczby
NOWOŚĆ: PCrady w 120 sekund

XTV - nowa telewizja: Mundial 2018. Najlepsze gole, Przepis na..., Gra Meteo. Odpowiedzi, Inteligencja. Odpowiedzi

CTV1: nie wiem. Niech się @Kacper wypowie.
Awatar użytkownika
BW134PL
Obserwator
Posty: 322
Rejestracja: 01 sty 2017, 11:54
Lokalizacja: lokalizacją się nie pochwalę
x 20
x 26

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BW134PL »

Obejrzę Internetowe Bzdety, Inteligencję, Nowe technologie i swoją rzecz
TVN, 7 TVN, TTV - te stacje najbardziej lubię
Radio ZET - siła muzyki!
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

Witam po kilku miesiącach, news dnia: TVK się zwija
Tak jak pisałem - większość wie, że to bez sensu, to już się wycofuje (jedynie TVM - a.k.a @kacper3100 - dalej w to brnie, reszta wrzuca coś raz na ruski rok i/lub też myślą o likwidacji)
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

10 lat temu powstało qbTV, jedna z pierwszych telewizji internetowych na YouTube.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Viva Russia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Viva Russia to jedyna wersja znanej nam muzycznej telewizji, która jeszcze działa. Według mnie jest to najlepsza wersja Vivy, bo mają logo nawiązujące do starego, a o 17:30 w paśmie Viva Retro Weekend wracają do starego loga i starej playlisty. Zdecydowanie lepsza od polskiej.

Link do transmisji: http://85.143.202.116/hls/viva.m3u8
Ostatnio zmieniony 06 sty 2019, 16:01 przez kacper3100, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości