Telewizja internetowa

Dyskusje na dowolne tematy, nawet polityczne ;)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Skoro można jednak komentować playlistę, to w czym widzisz problem? :-)

PS. Chciałem zobaczyć "transmisję". No to pacze.
Screenshot_20170828-121113.png
Ale tak sobie myślę. Pewnie to dlatego, że wchodzę z telefonu. Co ciekawe, pojawił mi się standardowy odtwarzacz youtube. Nie zastanawiając się dłużej, zdecydowałem się wejść w wersję dedykowaną urządzeniom mobilnym, a tam:
Screenshot_20170828-121130.png
No to mówię sobie "super". Na tym zakończyłem przygodę z tą playlistą :-)
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

Bardzo rzadko się ostatnio wypowiadam na forum z tego powodu, że dużo pracuję ale czytam sporo waszych wypocin.
Jak może wiecie albo i nie jestem twórcą Gap się ;)
Pewnie mój post obejdzie się bez większego echa, bo wątek mało popularny, ale poświęcę Wam chwilę i wypowiem się jako JUŻ zawodowiec, chociaż niektórzy z tego forum mogą mnie pamiętać jeszcze jako dzieciaka.
Za dwa miesiące minie 10 LAT jak jestem tutaj na forum.

I wracając do sedna tego co tutaj się wyprawia. Ja swoją przygodę z "mediami" zacząłem ponad 16 lat temu, nie pochodzę z rodziny która miała dużo pieniędzy więc nie było nas stać na takie bajery jak teraz. Pierwszy komputer dostałem na komunię jako pierwszy na dzielnicy młodziak w 1999 roku, czyli wtedy kiedy wielu z Was nie było pewnie jeszcze na świecie :P

Z najlepszym przyjacielem i sąsiadem zaczęliśmy nagrywać pierwsze filmiki aparatem cyfrowym i je montowaliśmy w Windows Movie Makerze. Produkowaliśmy wtedy krótkie głupkowate filmiki, nawet jedne z nich po blisko kilku latach nagraliśmy jeszcze raz na taśmach Hi8 w PAL! ;-) ale to już było dużo później.
Więc jakoś w okolicy 2003-2005 roku z kolegą robiłem małą "telewizję", montowaliśmy filmiki robiliśmy pseudo wiadomości i inne śmieszne rzeczy, to montowaliśmy i puszczaliśmy przy okazji rodzicom. Wtedy technologia i sprzęt nie za bardzo pozwalały nam na robienie linearnej telewizji, a Youtube nawet nie znaliśmy. Wszystko co było fajniejsze zamieszczaliśmy na Google Video. Do tego zaczęliśmy się bawić w radio internetowe i w sumie byliśmy wtedy już PIRATAMI. Nie boję się tego tak nazywać, bo było to wtedy piractwo i nadal jest. Ale mój temat o radiu internetowym to osobna historia, dość obszerna kilka lat grania i własna popularna stacja.

Tak naprawdę swoją historię na porządnie z telewizją zacząłem w 2006-7 roku. Nie pamiętam dokładnie, ale wtedy na hostingu CBA.pl mieliśmy z kolegą stronę internetową która zbierała wszystkie możliwe polskie streamy telewizji. Wtedy większość nadawała w jakichś dziwnych standardach od WMV po Real czy jakieś inne już nieużywane formaty. Wiele lat później też miałem swój serwis, jednego z głównych konkurentów Weeb.TV :P Ale serwis odsprzedałem i po bodajże roku zniknął z rynku bo NC+ zaczęło się do niego dobierać.

Ale prowadząc ten pierwszy serwis wpadłem na pomysł robienia własnej telewizji - dodam, że w 100% pirackiej (co wy wiecie o piraceniu :P). Miałem już wtedy komputer który był w stanie przechwytywać sygnał VIDEO i streamować go według mnie olbrzymiej jak na tamte czasy rozdzielczości 320x240. Miałem też kartę graficzną z wyjściem S-VIDEO dzięki której mogłem to co zmontowałem "wypalać" na VHS. I wtedy padł mój pierwszy genialny pomysł. Mianowicie składanie ramówki na kasetach VHS. 240 minut programu. W domu wtedy mieliśmy dwa magnetowidy VHS, połączone ze sobą mogłem zapisywać materiał z jednego VHS na drugi. W ten sposób mogłem sobie układać cztery godziny programu. Oczywiście ułożenie w całość trwało pół dnia. Ale dzięki temu mogłem nadawać swój kanał. Teraz wszystko jest dużo łatwiejsze, są narzędzia czy inne rzeczy do tego, a wtedy liczyła się pomysłowość.

Po tym czasie zacząłem się interesować telewizjami na YouTubie. Zaprzyjaźniłem się wtedy z Adkiem (obecnie kierowca autobusu), Snolem (który jak ja poszedł w zawód) i Hectorem i Mateusza44 oraz kilkoma innymi osobami które jeśli pominąłem to przepraszam, mam bardzo słabą pamięć ;-)

Pamiętam, że wtedy stworzyłem swoją ZTV telewizyjkę która robiła filmiki krótkie, głównie materiały bez komentarza itp. Tworzyłem proste oprawy graficzne, ale dużo bardziej zaawansowane niż niektórzy z Was w dzisiejszych czasach. Sony Vegas w małym palcu, do tego Blufftitler i kilka innych programów. ZTV było telewizją VOD niestety, bo do nadawania własnej nie było czasu ani środków. W tym czasie zacząłem współpracę z telewizją (prawdziwą :P) w Pyrzycach.

Po pewnym czasie odkryłem serwis Justin.TV, mając już lepszy komputer i oprogramowanie zacząłem emitować piracko filmy do tego serwisu we własnym kanale FTI tutaj macie ostatni materiał jaki się zachował z tamtych czasów https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=fuoU92XDzrY Głównie wtedy nadawałem po kilka godzin dziennie głównie wieczorami w weekendy. Miałem własną ramówkę i emitowałem ulubione filmy i programy.

Potem przyszły czasy kiedy zacząłem montować już profesjonalnie, nagrywać programy itp.
Swoją przygodę na poważnie z emisją telewizji zacząłem pod koniec 2013 roku w telewizji Pomerania TV. Zostałem tam po wielu latach zabawy realizatorem wizji i technikiem emisji. Do moich obowiązków należało układanie playlist całodobowych telewizji, operowaniem grafiką ekranową itp. Był to dla mnie czas olbrzymiego rozwoju, takiego kopa do życia dostałem, że da się!
Po roku czasu, zauważyłem, że jednak praca pracą, ale trzeba też zarabiać a w Pomerania TV nie było zbyt kolorowo m.in. przez nieprzyznanie pozwolenia na nadawanie w MUX-L w Szczecinie. Ale to temat na osobny wątek.

Po blisko półtora roku pracy w Pomeranii przeniosłem się do Polskiego Radia Szczecin, które zatrudniło mnie głównie dlatego, że były tam chęci uruchomienia własnej telewizji Radio Szczecin TV. Pracowałem tam ostro, w międzyczasie rozpocząłem współpracę z TVP Szczecin.
Niestety dobra zmiana w Radiu Szczecin pozbawiła mnie pracy i pieniędzy, więc trzeba było się przenieść gdzie indziej. Ledwo 50 metrów dalej, bo w TVP Szczecin znalazło się dla mnie miejsce na stałe.
Zostałem Emitentem, osobą odpowiedzialną za emisję programów w paśmie lokalnym i montażystą. Po blisko 15 latach zacząłem robić to co zawsze mnie kręciło. Nadzoruję program, układam emisję i emituję. Od wielu lat chciałem pracować jako technik w telewizji i stało się.

Tej waszej fascynacji Tele (szajs) Rozrywką nie rozumiem. Bo JA robiąc to kilkanaście lat temu robiłem lepiej WY niż teraz :P
Jeśli macie jakieś pytania proszę bardzo. Pytajcie.
Awatar użytkownika
Tele Rozrywka
VIP Expert
Posty: 1141
Rejestracja: 10 sie 2017, 21:50
x 70
x 273
Kontakt:

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tele Rozrywka »

@Karol- faktycznie, dziękuję za informację. Błąd został naprawiony.
@Spooky- nie ma pytać, ale warto zauważyć, że kiedyś w Internecie było więcej platform za pośrednictwem których można było nadawać własną telewizję. Teraz już tego praktycznie w ogóle nie ma lub jest bardzo drogie. Uważam, że oferta programowa jak na początek jest dobra, ale co do jakości pod względem technicznym kanału, też mam wiele zastrzeżeń, dlatego już teraz wraz z wydawnictwami książkowymi (z którymi współpracuję od ponad dwóch lat, co widać na Facebooku) pracuję nad pierwszymi produkcjami własnymi, które pozwolą później zupełnie zmienić i ofertę i sposób nadawania...
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Karol pisze:No, zestawiłeś ściąganie klipów z YouTube z "byciem" Tomaszem Lisem. Brawo :-) Mniemam, że każdy profesjonalny twórca pierwsze kroki postawi właśnie pezebierając w plikach wideo.

Hipokryzja, o której napisałem wyżej powinna się odnosić bezpośrednio do redakcji "Medialnych". Zauważono ją na waszym fanpage, widać także i tu, że powiewacie niczym chorągiewka na wietrze. Sami krytykowaliście ten cyrk poświęcając kilka albo kilkanaście minut swojego programu, czego specjalnie wysłuchałem, a teraz udajesz, że to nie miało miejsca. Ale przecież nie każdy jest Lisem i Ziemcem.

Wiesz co? Wypracuj jedno stanowisko, a potem narażaj się na smieszność, bo mam wrażenie, że w tej chwili robisz to nieświadomie. Wasz program powstał, by komentować, wyrażać opinie, tym bardziej oczekuj tego od forum :-)
Myślę,że Frontowiec jest w błędzie. Post był do mnie. Więc tak- nie krytykowałem Tele Rozrywki w programie ani w ogóle, bo wtedy miałem zupełnie inne sprawy na głowie i nie wiedziałem co i jak.. Po drugie- nie należę do kierownictwa "Medialnych" i nie podejmowałem decyzji. No,ale brak tej wiedzy nie przeszkadza Ci w rzucaniu oskarżeń o hipokryzję w moim kierunku, mówienie o śmieszności itd. Profesjonalnego dziennikarza powinna charakteryzować rzetelność i weryfikowanie informacji przed komentowaniem. Jak widać masz te elementarne braki zresztą podobnie jak Tomasz Lis, bo pamiętamy historię z tweetem . Więc jeśli taka postawa ma być niby profesjonalna to wolę być "nieprofesjonalny".
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

O jakim dziennikarstwie mówisz? Jakim Tomaszem Lisem? Mówimy o telewizji internetowej, a Ty się uczepiłeś legendarnego tweeta :-)
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Mówię o tym co powinno charakteryzować profesjonalnego dziennikarza, czyli rzetelność i weryfikacja faktów. Jak odnosisz się do mojej osoby krytykując "Medialnych" miło by było gdybyś trzymał się faktów,a te są takie,że nie występowałem w tym programie, nie wyrażałem żadnej opinii, którą miałbym zmienić jak chorągiewka na wietrze itd.
Co do Tele Rozrywki to na pewno to projekt nowy i być może się nie skończy się jedynie na reemisji programów innych. Internauci zweryfikują.Internet daje dużo możliwości, wielu może prowadzić własne strony internetowe, mieć jakieś kanały na Youtube, blogi itd. Warsztatowo to w większości amatorka, ale myślę,że to nie robi nikomu wielkiej krzywdy. Sam lubię sobie pisać bloga, co nie powoduje,że uważam się za dziennikarza, jestem fanem sportu i tyle. Śledzę media i dzielę się swoimi uwagami jak mnie zaproszą do "Medialnych". Nie mam ambicji bycia dziennikarzem, jestem amatorem, nie mam odpowiedniej dykcji. Z tego wszystkiego zdaję sobie sprawę.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

wislok pisze:Mówię o tym co powinno charakteryzować profesjonalnego dziennikarza, czyli rzetelność i weryfikacja faktów. Jak odnosisz się do mojej osoby krytykując "Medialnych" miło by było gdybyś trzymał się faktów,a te są takie,że nie występowałem w tym programie, nie wyrażałem żadnej opinii, którą miałbym zmienić jak chorągiewka na wietrze itd.
Ale kto jest tym dziennikarzem? Że niby Ty? Bo ja z pewnością nie :-)
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Aha, nie jesteś dziennikarzem, to mamy jasność. Jednak mimo wszystko warto byś weryfikował rzeczy zanim napiszesz komentarz. Pozdrawiam :)
Na pewną przyszłością nie jest telewizja linearna,a video, materiały do odtworzenia w każdym momencie.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dlaczego mam weryfikować informacje, skoro Ty tego nie zrobiłeś? :-)
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
Posty: 1792
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:15
Lokalizacja: Słupsk
x 8
x 46

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper130700 »

Ostatnio Tele Rozrywka TV pochwaliła się wynikami oglądalności 10. najlepszych programów. Największym hitem okazała się audycja "Medialni", a zaraz po tym znalazło się "MILIONERstudio". Więcej można poczytać tutaj.
Ruda wrona orła nie pokona
#JestemProblememTuska
Nie oglądam propagandy Tuska i Sienkiewicza
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

A to nie z racji długości audycji? :-) jaka była liczba wyświetleń strony, odtworzeń każdego programu? Jaki czas "widzowie" spędzali przy włączonej Tele Rozrywce?
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Oglądalność jest naliczana z wyświetleń na YT, ale szczegóły można było sprawdzić w Analitykach.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Screenshot_20170914-121803.png
Sukces :-P Te 122 odsłony dziennie to chyba od nas :O
Awatar użytkownika
Tele Rozrywka
VIP Expert
Posty: 1141
Rejestracja: 10 sie 2017, 21:50
x 70
x 273
Kontakt:

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tele Rozrywka »

Karol pisze: Sukces :-P Te 122 odsłony dziennie to chyba od nas :O
Zauważ, że strona została zarejestrowana 2 lata temu, a artykuły itd. są publikowane od lipca 2016 r. (potwierdzenie tego wydarzenia możesz znaleźć na Facebooku i w historii artykułów na stronie). Są to wyniki uśrednione a od września 2015 r. do czerwca 2016 r. widniało tam tylko i wyłącznie logo strony i na stronie nie było żadnego ruchu. Po starcie też wyniki nie były rewelacyjne, więc raczej łatwo zauważyć,że uśrednione wyniki będą po prostu słabe (nawet jeśli teraz są dobre). W dniu startu TELE Rozrywki TV (tj. 27.08) została podpisana umowa z firmą, która zajmuje się pozycjonowanie stron, więc mam nadzieję, że te wyniki będą się systematycznie poprawiać.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Telewizja internetowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Mógłbyś przedstawić wyniki, nawet te dobre? Jaka firma zajmuje się pozycjonowaniem strony? No i nie jest taka nowa, przecież wcześniej wisiała na Weebly.com, teraz na fan-strefa.pl, czyli pewnie gratisik do domeny :-) Zmiana adresu nie jest jednoznaczna z utratą "widowni" witryny.
Podobno "planujecie" (:lol:) nadawać w sieciach kablowych, a nie stać Was na profesjonalną stronę www?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości