Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

Dyskusje na dowolne tematy, nawet polityczne ;)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Witam wszystkich,

Po całkiem udanym pomyśle i równie ciekawej realizacji (jak na program internetowy), za jaką uważam program "Gap się", pojawił się pomysł stworzenia audycji na potrzeby naszego forum. Oczywistym faktem jest, że mógłby się on pojawić w ramach YouTube, chociaż nie ukrywam, że warto pomarzyć i wyrwać się z nim gdzieś dalej. Formuła "Gap się" była obiecująca, pomysł dobry, z realizacją bywało oczywiście różnie - nie da się ukryć kilku błędów, jakie pojawiały się w wybranych odcinkach. Jednak jak to mawiają: "ten się nie myli, kto nic nie robi" :)

Dlaczego zakładam ten temat? Jestem przekonany, że forum jako pierwsze lub przynajmniej jedno z nielicznych, mogłoby wyjść poza swoją formę - nazwijmy ją tekstową, do świata szeroko rozumianych multimediów - wideo, zdjęć, audio... Nie jest to proste. Nie chodzi już o konkurencję w sieci, bo myślę, że w dobie szerokiego dostępu do internetu, treści multimedialne ze sobą nie konkurują, a się uzupełniają. Zainteresowani tematyką mediów mogliby znaleźć interesujące ich materiały. Rzecz w tym, że potrzebne są pomysły, ludzie (to choć wskazane na drugim miejscu, to jednak przede wszystkim), po to, by to wszystko ładnie opakować i zaoferować potencjalnej widowni.

Czekam na pomysły tematów, wyobrażenia jak nowy program mógłby wyglądać, być może jakąś chęć współpracy merytorycznej i technicznej...

Nadmieniam, że jest to tylko koncepcja, plany i marzenia. Jak to będzie, zależy od wielu czynników.
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
Posty: 1418
Rejestracja: 17 gru 2009, 21:02
x 32
x 43

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: backstage »

Bardzo dobry pomysł! Zdecydowanie brakuje na YouTube kanału który poruszałby temat mediów. Z racji szerokiej dziedziny jakie porusza forum widziałbym program informacyjno-rozrywkowy. W skrócie newsy dotyczące mediów + dodatkowe materiały (wywiady, relacje, ciekawostki, itd.). Oczywiście generuje to ogromne zaangażowanie pracy, czasu i pieniędzy. Ostateczny kształt ewentualnego programu uzależniony jest mocno od wybranego profilu odbiorcy. Rzecz w tym czy kanał miałby gromadzić dużą publikę i zarabiać na siebie oraz dalszy rozwój? Czy miałby być to kanał dla garstki "fanatyków", który niekoniecznie ma gromadzić rzeszę odbiorców?
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Karol, może warto byłoby się dogadać w jakiś sposób ze stacjami telewizyjnymi tak, żeby np. materiały z Polsat News/tvn na tym nowym kanale nie zostały zgłaszane i usuwane. Jeżeli doszłoby do takiego porozumienia, jestem w stanie podzielić się materiałami i wrzucać na nowy kanał ;)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Co powiecie na to, by na 10-lecie istnienia forum, przypadające pod koniec maja br., skomponować film z waszymi wypowiedziami wideo? Oczywiście nagranych przy użyciu kamerek internetowych, telefonów komórkowych, itp. :) Wiem, że nie każdy na to się pisze, ale pamiętajmy, że jesteśmy społecznością i to na nasze potrzeby. Sam nie mam emisyjnej facjaty, ale może się skuszę, jeśli oczywiście pomysł zdobędzie wasze poparcie.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Uważam, że to bardzo dobry pomysł Karol. "Ma to potencjał" :D! Ciekawi mnie, co na to inni.
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Świetny pomysł - jak coś, wstępnie się piszę.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Ja też myślę, że to świetny pomysł, też się zgłaszam na ochotnika :D
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
janekpogwad
VIP Expert
Posty: 1532
Rejestracja: 09 paź 2010, 17:05
Lokalizacja: Kraków
x 249
x 519
Kontakt:

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janekpogwad »

W sumie... czemu by nie? ;)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Podtrzymuję propozycję skomponowania filmu z życzeniami na 10-lecie forum. Chętni, którzy się zdecydują wziąć udział mogą swoje filmy wrzucić np. na YouTube (np. jako niepubliczny, jeśli nie chcą udostępniać surowej wersji życzeń), a następnie podesłać mi link za pośrednictwem prywatnych wiadomości na forum. Potem pomyślimy co dalej. Zostało trochę ponad 3 tygodnie, więc do dzieła!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dziś lub jutro skieruję zapytanie do stacji telewizyjnych czy na potrzeby forum będzie możliwość publikowania ich spotów oraz opraw graficznych na YouTube, dokładnie na dedykowanym kanale. Chcę uniknąć nieprzyjemności związanych z ewentualnymi roszczeniami i blokowaniem konta. Z uwagi na to, że sam nie mam możliwości nagrywania niczego co leci w telewizji, będę chciał przejmować niektóre z waszych nagrań, co uzgodnimy jeśli odpowiedzi od nadawców będą pozytywne.

Czy są chętni na ewentualne udostępnianie swoich plików naszemu forum? Jedyny mój wkład w nagrania, to byłby znak wodny z logo forum, ot tak dla zabezpieczenia naszych interesów :-)
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Z tego, co wiem, TVN zezwala na publikację opraw graficznych i spotów, czy inne stacje pozwalają, to nie wiem.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

To bardziej złożony temat niż same oprawy graficzne. No nic, zapytam u źródła to się dowiem :-)
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2569
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 990
x 671

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Jeżeli spoty czy oprawy byłyby elementem szerszego materiału, to nawet się pytać nie trzeba bo korzysta się z prawa cytatu (inna sprawa, że Bardzo Poważny Pan może mieć to w nosie i jak rasowy hejter, jak widzi znak TVN czy Polsatu na innym kanale to zgłasza na YouTube :D ). Natomiast jeżeli po prostu przeklejałoby się dany film, to zgodnie z prawem autorskim wymaga to zgody twórcy.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Forum.Media2.pl na YouTube. Czemu nie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Nie wiesz nawet, czym jest prawo cytatu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości